Henna - barvení vlasů

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katango
1356 příspěvků 03.11.11 10:53

Barvíte si taky vlasy hennou? Jaké máte zkušenosti?
Asi před třema hodinama jsem si umyla vlasy, na kterých byla henna celou noc. Mám ráda ten pocit po barvení, vlasy jsou silnější, zdají se hustší. Jen je holt z tý henny jeden zrzavej, ale to mi nevadí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reakce:

Kacud
23 příspěvků 03.11.11 11:00

Přesně, henna je výborná. Mě se po ní přestaly dělat lupy.
Vždycky jsem používala černou, házela odlesky do červena. Jen když jsem pak chtěla zesvětlit některé prameny nechtělo to zaboha chytit…

Katie12
42 příspěvků 03.11.11 11:44

já se právě nedávno radila s kamarádkou, kadeřnicí, a prý ji sama používá, protože po normálním barvení už od školy má vlasy strašně zničené a nic jí je tak nezjemnilo. sama nevím, taky bych to ráda vyzkoušela ale ani pořádně nevím, kde to seženu a jaké jsou odstíny. poradíte?

Haryk
24 příspěvků 03.11.11 12:01

Ja pouzivam henu od Lush, prodavaji takove „cihlicky“, ktere se pak pred pouzitim musi nastrouhat na jemno. Stoji okolo tri stovek, ale protoze mam kratke vlasy, mam to tak na troje barveni nejmene. Osobne mam s henou vyborne zkusenosti, sice barveni trva dele, je mnohem mene komfortni, nez kdyz se pouziva barva z drogerie, ale vysledek super. Vlasy jsou hebke, pevne a zdrave uz na pohled.

MP Ava
248 příspěvků 03.11.11 12:12

Zde je dobré shrnutí informací týkající se barvení hennou: http://dlouhevlasy.cz/…nnovani.html

Adeal
2 příspěvky 03.11.11 12:23
Vlasy si hennou barvím asi 4 roky. Používám egyptskou hennu, a jsem moc spokojená.
Jinak doporučuju tento článek, je pěkně sepsaný :). Spousta informací a rad je i na fóru 

Adeal
2 příspěvky 03.11.11 12:26

Omlouvám se, předchozí příspěvek se mi zobrazil až teď.

MP Martinka
15 příspěvků 03.11.11 13:44

Odkazy mi nějak nejdou otevřít, škoda, nějaké zkušenosti a rady kolem henny by se mi teď hodily.. plánuju si nabavit vlasy hennou, svoje vlasy mám středně hnědé, ještě asi před rokem jsem si je zesvětlovala a od té doby je mám tak zničené, že jsem si řekla, že už na ně nedám žádnou chemickou barvu.. ale odrosty už vypadají dost blbě. Chtěla bych použít hnědou hennu, je mi jasné že do zrzava to bude vždycky, ale doufám, že i tak se mi podaří nějaké alespoň částečné sjednocení do hněda + hlavně regenerace.. ale zas bych nechtěla mít konečky oranžové. :D

Ani  03.11.11 14:07
U nás byla henna hodně populární na střední. Hlavně je třeba se smířit s tím, že výsledný odstín spíš upravuje přirozený, než že by barvil. Což byl u mě osobně důvod proč jsem s ní ve svém experimentovacím období přestala.
A také občas blbě chytá a vymývá se, aby barva držela, chce to obnovovat každých cca 14 dní a to ještě počítám mezitím jen jedno až dvě umytí vlasů týdně. Aby chytla lépe, pomáhá předtím nepoužít kondicionér a šampónu jen málo.
Fakt je, že vlasy jsou po ní hebké. Ale taky jsou hennou cítit. Navíc stojí pade jedna krabička, kterou potřebuju na dlouhé vlasy celou, barvení zabere třeba tři hodiny, a ať je člověk sebešikovnější, upatlá od toho i to, co nechce a další dva dny se to snaží dostat nastřídačku mýdlem a tělovým mlékem a alkoholem z kůže. Takže nevím. Láká mě ji zase někdy použít (už přes rok nebarvím vůbec), ale nevýhod je dost.

DanielaS
4603 příspěvků 03.11.11 14:26

Ja si ji v zoufalstvi zrovna vcera zase po letech placla (krabicka z drogerie za padesat korun), ale na svetlejsi konce chytla cervenejsi. Verim, ze kvalitnejsi vyrobek se chova lip. Mam rada strukturu vlasu po henne, oder uz min.

katango
1356 příspěvků 03.11.11 14:41

Já používám hennu z internetového obchodu s egyptskou kosmetikou Lamda, pytlík 200 g přírodní henny (bez příměsí) je za 153 Kč a vydrží mi tak na 4 až 5 barvení, vlasy mám lehce pod ramena. Předtím si je nemyju. Henna je v prášku, rozdělávám si vývarem ze skořice a hřebíčku, to pak není cítit jako henna. Občas si to na hlavě nechám i přes noc.

MP Martinka
15 příspěvků 03.11.11 14:46

katango: Přesně tuhle hennu si teď plánuju objednat.. četla jsem o ní, že je hodně kvalitní.. ale nechci tu samotnou bez příměsí, chtěla bych zkusit hnědou. S tou náhodou zkušenosti nemáš..?

Emily.V
67 příspěvků 03.11.11 15:50

Je na henně z DM něco špatného, že ji nepoužíváte? Zatím jsem vyzkoušela jen tu, asi třikrát, a jsem s ní taky spokojená. Líbí se mi výběr odstínů.

DanielaS
4603 příspěvků 03.11.11 15:51

Rika se, ze je to prasek zameteny po vyrobe SKUTECNE henny, takze by to mela byt uplne jina liga. ja nikdy tu „opravdovou“ nezkusila, tak nevim.

katango
1356 příspěvků 03.11.11 16:13

Martinko, nemám. Barvím se na zrzavo od vejšky. Samotná henna by měla barvit na oranžovo až červeno. Ty odstíny snad pocházejí z různých příměsí. Hennou z DM jsem se barvila dlouho, ale co je k sehnání čistá, používám tu. A myslím, že je lepší.

MP Martinka
15 příspěvků 03.11.11 16:20

katango: Nevadí, každopádně děkuju a určitě jí stejně zkusím. :)

A.C.
153 příspěvků 03.11.11 16:50

Intenzita barvení záleží na tom, jak máte světlé vlasy. Mám vlasy hodně světlé a nemůžu říct, že by mi henna vlasty natónovala :) Měděná mi na hlavě udělá požár savany, Pipi dlouhá punčocha má podobnou barvu. Tmavější odstín jsem si netroufla zkusit.
Po dlouhodobém používání henny (více, než rok) jsem měla konce vlasů přesušené, ne moc pěkné. Krátkodobě ale fungovala skvěle a měla jsem z vlasů velmi dobrý pocit.

Eiwen
134 příspěvků 03.11.11 16:51

Barvím se také hennou Lush, odstín rouge (tedy obvykle, přece jen mám duši experimentátora), mám ráda rudé vlasy ale je pravda, že aplikace není úplně nejjednodušší a přece jen to celkem leze do peněz (mám vlasy skoro do pasu), ale rozhodně míň než chemie, zvlášt když kosmetiku Lush obvykle objednáváme s kamarádkami hromadně z Anglie. Můžu jen doporučit.

Apolena
32 příspěvků 03.11.11 18:58
Emily.V ha detto : Je na henně z DM něco špatného, že ji nepoužíváte? Zatím jsem vyzkoušela jen tu, asi třikrát, a jsem s ní taky spokojená. Líbí se mi výběr odstínů.
Ze všech značek henny co mikdy přišly pod ruku byla ta z DM nejhrubší. Hůř se nanášela a taky o poznání hůř barvila. Navíc ta cena je sice nízká, ale v krabičce jí taky moc není, takže v porovnání s jinýma je dokonce dražší.
Nejvíc se mi osvědčila henna z krámku Dahab v Praze v Myslíkově ulici. Měli tam tři různé druhy, od každého víc barev a cenově byly ty stogramové krabičky vždy pod stovku.

korinkal
53 příspěvků 03.11.11 22:26

Mně henna vlasy vysušovala, tak jsem se vrátila k normálnímu barvení. Mám taky hodně silné vlasy a vypadaly pak jak roští. Takže asi sedne jak komu.

tramtaria
4 příspěvky 07.11.11 22:38

Hennou si barvím vlasy už asi 15 let. Jsem světlý typ, přirozená barva světlounce hnědá. Začínala jsem s práškovou, kombinace blond+měděná. Nejlevnější z drogerie se mi neosvědčila - nechytala a byla opravdu hrubá. Takže se vlastně celá léta držím značky Henné Color (Francie). Od prášku jsem přešla na přeliv - vypadá a nanáší se jako běžná „chemická barva“, působení 30-45min, voní levandulí (bez charakteristického hennového zápachu)… prostě pohoda. Ale vlasy po něm (to mé jemné chmýří) nejsou ve srování s práškem tolik posílené a rychleji se vymývá. Ale dá se (na rozdíl od klasického prášku) kombinovat s chemickými úpravami vlasů (trvalá - mám vyzkoušeno!). Používám měděnou, obnovuji cca 1× za měsíc. A všichni si myslí, že jsem zrzavá od přírody ;-)

hedvika
275 příspěvků 22.11.11 07:10

můžu říct, že nevidím rozdíl mezi DM henou a henne color značkou. Cenově vychází zhruba stejně, tozn. na dlouhé vlasy zhruba 100Kč, do obou je ještě dobré přidat citron. Hnědá mi bohužel moc nechytá, respektive hůř drží a to u obou. Ale vřele doporučuju hennu všem! Ale jen všem, co mají rádi přirozenější typy účesů. Protože melíry a jiné odbarvovánáí už na valsy obarvené henou nechytají. Jinak hena nejvíc chytá na narušený vlas, proto vám na konečky může chytat jiný odstín, není to známka nekvality heny, ale nekvality vašich konečků, tak to berte jako doporučení heny-zajít si ostříhat konečky ke kadeřníkovi. Někde jsem četla jednou doporučení, že je dobré do henny přidat lžičku olivového oleje, že jsou pak vlasy jemnější- doporučuju vám to nedělat, zkusila jsem to a výsledek byl hlavně ten, že mi barva chytla mnohem méne, nez obvykle. Místo toho použijte citron a oliv. olej použijte až po umytí heny. Pokud si nejste jisté, že henu chcete, rozmyslete se dobře. Nemusí to tak být vždy, ale když byste chtěli přejít ke klasickému chemickému barvení, nemusí vám ty barvy pak správně chytat. Ale znám zatím jen jednu holku, která zkusila henu a už u ní nezůstala a to jen proto, že ji nebavil ten zdlouhavý a náročný proces barvení. Ovšem jak si pak nabarvila vlasy chemií, neměla s tím žádný problém, tak to tak horké nebude. Já osobně jsem velkým zastáncem heny a děkuji bohu, že něco takového existuje, jen se blbě shání… Pokud vám henna nechytá tolik, jako vašim kamarádkám nezoufejte, je to znak toho, že máte zdravější vlasy, jelikož hena lepe chyta na narusený vlas, jeste je rozdíl mezi barvami heny. Cervené odtsíny chytají intenziveji, nez hnede a cerne, blondate verze-s temi zkusenost nemám… Henou si vlasy barvím 5 let.

hedvika
275 příspěvků 22.11.11 07:12
korinkal ha detto : Mně henna vlasy vysušovala, tak jsem se vrátila k normálnímu barvení. Mám taky hodně silné vlasy a vypadaly pak jak roští. Takže asi sedne jak komu.
no hlavně nejhorší jsou dm šampony pro vlasy barvené henou-mýdlo by bylo lepší-strasne vysusuje…
jinak nebylo to jen tim, že jsi si pak na vlasy nedala kondicioner?

kurzatko
230 příspěvků 22.11.11 12:35

A co bezbarvá henna? Zkusila jsem ji zatím třikrát, pokaždé tu levnou z DM, přidala jsem do ní olivový olej, abych neměla vlasy tak vysušené. Poprvé a podruhé to docela šlo, vlasy mi pak připadaly hezčí, ale přišlo mi, že trochu víc padají. Teď napotřetí to ale bylo hrozné, hlava mě svědila a vlasy se mi strašně mastily ještě týden po aplikaci. Tak nevím, jestli je to tou značkou (asi nebude nejkvalitnější) nebo třeba tím olivovým olejem, nebo jestli mám moc citlivou pokožku…

MP Jezerel Vaniva
2 příspěvky 22.11.11 12:49

Už několik let používám tuhle a jsem maximálně spokojená. Vlasy mi nevysušuje, nemastí… naopak jsou po ní pevnější a jakoby plnější. Barvy střídám mahagon a kaštan. Na hlavě si hennu nechávám tak 1 až 5 hodin, podle toho, kolik mám zrovna času.
A díky katango za tip na rozmíchání henny odvarem z koření, to snad přebije tu klasickou „vůni.“

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit