Hippies styl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Grenobel  25.05.12 18:38
Hippies styl

Doufám, že tu diskuze na toto téma ještě není, pokud ano, omlouvám se.
Před chvilku jsem se ostatních pekelnic ptala co k batikované sukni, i když jsem očekávala, že mi poradíte oblečení stylizované do stylu Hippies, snesly se na mě odpovědi typu ošklivé, lesanové (nebo jak nazýváte neelegantní a ne trendy oblečení) sukně, které bych se měla obloukem vyhnout. Někde jsem tam zahlédla, že bych mohla zkusit džísku, a vybavil se mi pěkný outfit právě s džínovou bundou a bílým tílkem, s několika náhrdelníky, náramky, trochu stylizovaný do Hippies. A tak se vás ptám, co vy říkáte na Hippies styl? Líbí se vám? Nebo se takto i oblékaté?

Najdete v encyklopedii: Hippie

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Sibyla
2639 příspěvků 25.05.12 18:48

Já jsem to nosila na škole a nechci se k tomu vracet - po škole jsem zas nosila romantické retro a taky se k tomu nechci vracet - splývá mi to s tou dobou a se mnou tehdy. Ale zarazil mě odmítavý tón odpovědí v poradně. Je to prostě styl jako každý jiný, nevím proč tak vyjely. Kdyby se tam někdo ptal na metal, počítám, že by prostě odpověděly, že to není jejich styl. Lesana není ošklivá, je to taky styl - v podstatě hodně blízký hippies. nevím, proč je třeba se proti tomu tak vymezovat.

miki.mikouš  25.05.12 19:28

jooo, to byly doby :-D to, co popisuješ by mohlo být hezký. hlavně ne volnou halenu a pokud, tak přepásanou silnějším páskem. obecně proti tomuto stylu, pokud je oblečení čistý a není to přehaný nic nemám, naopak to může hlavně v létě působit moc hezky a k určitýmu věku to patří :-)

Harmonika
244 příspěvků 25.05.12 19:29

Nosila jsem tento styl ve dvaceti a už nikdy víc. Přesně jak píše Sibyla, tehdy jsem to byla já, ale už nejsem, tehdy se mi to líbilo a batika, dlouhé sukně, korále to bylo něco, v čem jsem se cítila dobře. Z pohledu o 10 let starší už to prostě vidím jinak… Už se mi to nelíbí, stejně jako to, když kluk nebo holka nosí trička s obrázkem metalových kapel. Samozřejmě, pokud tento styl oblíkání dotyčnému vyhovuje, ať to nosí a kašle na ostatní, ono to patří k věku a určitému „vzdoru“, jen prostě říkám, že se mi takový styl oblékání nelíbí, i kdyby to působilo spíš bohemsky než lesanovitě.
Nedávno jsem se o tom bavila s dlouholetým kámošem, který mě zažil v hippies období a zná mě i teď, kdy se oblíkám žensky a elegantně. Několikrát mi přiznal, že teď jsem „kočka“, že teď ho jako žena přitahuju, zatímco v hippies hadrech by si o mě neopřel ani kolo. Jako žena se chci mužům líbit a i když mě dotyčný hodněkrát viděl nenamalovanou, pořád jsem pro něj kočka, protože se oblékám žensky (nezaměnovat s vyzývavostí a seksi). Obávám se, že batika není v očích mužů právě oblečením, které podtrhuje ženskost, zrovna jako takové nejsou nasrávačky či pytlovité hadry. Samozřejmě, že je důležité nosit to, v čem se líbíme samy sobě, ale nesmíme v sobě oblečením pohřbít právě ono ženství, šarm, eleganci. Toť můj názor.

veronika.u
10 příspěvků 25.05.12 19:31

Já se v tomhle stylu oblékám poměrně dost často. Je mi 22 :) Ale nic se nemá přehánět, když mám barevnou sukni, tak už jen jednobarevný vršek a naopak. A tuny korálků taky nenosím.

Maja  25.05.12 19:47

Hippie období jsem měla snad jen krátce někdy na základce, jinak na to nejsem ten typ. Taková ta česká unavená varianta hippie s rozpitými barevnými fleky, která je nejvíce vidět, tu jsem nikdy nechápala, i když mám mezi známými spoustu ‚lesan‘. Ale hrozně ráda si prohlížím tyhle tři krásný ženský -
http://stores.ebay.com/…theblackmoon
http://www.facebook.com/…theblackmoon
- taková míchanina hippie, čarodějnictví a rock n rollu, která mě nesmírně baví a přijde mi úžasně živelná a přece nějakým zvláštním způsobem elegantní a hodně ženská.

Dahllie
2222 příspěvků 25.05.12 19:51

Hipíci mě drželi celou pubertu :-) bylo to fajn období, ale teď už jsem někde jinde. Jako učitelka bych si v rozevláté batice přišla před třídou nevhodně oblečená. Ale některé prvky mě drží doteď, jen v mnohem umírněnější formě.

Grenobel  25.05.12 20:19

Myslím, že by mohlo hrát určitou roli to, když zmíním že mi je pod 20. A jako všichni náctiletí hrozně střídám vkus, teď se mi líbí tento, za chvíli můžu nosit tričko se svojí oblíbenou skupinou, i když to určitá část může považovat za barbarství, myslím, že vy ,dospělé pekelnice, musíte být k nám teenagerům trochu schovívavé, přece jenom moje hlavní priority v oblékání nejsou zaujmout muže nebo vypadat elegantně, ale nosit co se mi líbí.

veronika.u
10 příspěvků 25.05.12 20:53

Ještě chci podotknout, že můj hippie styl NEzahrnuje batiku, ta se mi prostě nelíbí.

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.05.12 20:55

také nemyslím, že hippie musí nutně být batika

Dahllie
2222 příspěvků 25.05.12 20:57
@Grenobel píše:
Myslím, že by mohlo hrát určitou roli to, když zmíním že mi je pod 20. A jako všichni náctiletí hrozně střídám vkus, teď se mi líbí tento, za chvíli můžu nosit tričko se svojí oblíbenou skupinou, i když to určitá část může považovat za barbarství, myslím, že vy ,dospělé pekelnice, musíte být k nám teenagerům trochu schovívavé, přece jenom moje hlavní priority v oblékání nejsou zaujmout muže nebo vypadat elegantně, ale nosit co se mi líbí.

Tak když ti je pod 20, tak to mění situaci, mládí si může dovolit mnohem víc(i když trochu korigovat vkus by to chtělo, když vidím, v čem mi jsou schopné přijít deváťačky… :-D ). Však jsem to psala u té sukně, sama jsem nosila batiku ve velkém množství a ráda. Ale se vstupem na vejšku a začátkem praxí na školách jsem ji opustila.

Sibyla
2639 příspěvků 25.05.12 21:09

Podle mě je hippie styl OK, a pro teens nanejvýš vhodný: je neformální, uvolněný, barevný, poetický - skvělá varianta k nudnému „studentskému“ stylu: džíny, mikina, bunda.

tapa  25.05.12 21:25

Líbí se mi boho-chic styl, s hippie se dost prolínají. Kdo si batikovanou sukni dovede představit jen jako „lesana-styl se zarostlýma nohama“, sám má dost omezený obzor. Batika „ombre“ je teď vysoce in! Jo a je mi přes 30. Do práce tak nechodím, ale pro volný čas to miluju a cítím se v boho-chic skvěle!

Pro inspiraci:
http://www.google.cz/search?…

Ombre batikované sukně mohou vpadat i takto:
 http://www.google.cz/search?…

RoyalistGirl
75 příspěvků 25.05.12 23:34

Líbí se mi to jako módní i životní styl, ale je pravda, že dneska už je hippík (pár jsem jich znala) trochu exot, všude se to hemží lesanama a pojizerama (cyklo, outdoor, rejoicky atd.) a lidi to pletou dohromady.
Na letošní léto jsem ale sebrala odvahu a pořídila jsem si kristusky a retro baťůžek :) Pokud to bereme jen jako styl oblečení, tak ten se určitě hodí na léto a člověk se ve volný sukni hned cítí uvolněně, ale samozřejmě nejde o to kopírovat přesně 60., 70. léta.

Katio
196 příspěvků 26.05.12 00:02

Tak to já budu hipík doufám věčně. Zvonové džíny, plátěné haleny a žebradlo po mamce už jsem sice odložila dávno a momentálně u mě vítězí inspirace padesátými a šedesátými lety (ovšem v podání městských paniček), ale kousek hipíka ve mně zbyl. Alespoň co se týká pohledu na svět, otevřenosti mysli - volná láska se mi naštěstí vyhnula - a hlavně nehynoucí lásky k výborné hudbě, české i světové, z té doby (zapřičiněno kdysi filmem o Woodstocku na ČT2 a zjištěním, že tuhle úžasnou desku má táta ve sbírce).
Mimochodem.. v profilu mám za zády plakát Jimiho Hendrixe, kterého si dovoluji zastiňovat.

modra_kocka
903 příspěvků 26.05.12 00:21

Mohu trochu offtopic dotaz? Co znamená „ombre styl“? až doposud jsem si myslela že „ombre“ je zkomolené španělské „hombre“ (otrocký přepis výslovnosti), tj. muž. Takže jsem chápala „hombre“ boty nebo džíny, ale teď to vypadá, že „ombre“ znamená něco úplně jiného. Odkud tedy tento výraz pochází a co znamená?

@Grenobel: hlavně si z té poradny nic nedělej, kočko :) Myslím, že nápad nosit tyhle šaty jako sukni je skvělý, a dají se k ní najít zajímavé kombinace. Někdo tam dokonce postnul pár fotek z lookbook.nu - vypadá to zajímavě. Křivák, vysoké boty a klobouček by mě nenapadly, ale vážně to nevypadá špatně!
Mě se moc líbí, že s oblečením experimentuješ, a nebereš zdejší články jako dogma. Víš, kolik holek, které ti v poradně psaly „nenos ji“, to psaly jen proto, že tady proběhlo pár článků o om, jak je batika příšerná? Tss, pokud ne každá, tak 9 z 10 určitě!

Dej pak vědět, jakou kombinaci jsi k ní vymyslela, opravdu by mě to zajímalo!

MenthaPiperita  26.05.12 00:46

Ombré je původem francouzské slovo; l'ombre je stín, ombré tedy stínovaný.

ImaginePeace  26.05.12 10:36

Mně je 14 a hippies styl se mi hrozně líbí, dokonce tak chodím i oblečená do školy. Jasně, je to asi i daný vaším stylem (a snad i věkem) a tím, jestli vám nevadí, když se na vás lidi dívají jako na blázna, nebo když na vás někdo pokřikuje „Mír! Mír!“ a „Woodstock!“, ale mně je to upřímně jedno (vlastně je to i docela hezký, že hned vidí, v co věřím já a kdo jsem). Nosím džísku a dlouhý sukně nebo takový etno šaty a čelenky do vlasů a hodně korálků a náramků, a když se na sebe dívám v zrcadle, tak se sama sobě líbím, a to je asi úplně hlavní, ne? :))) Let the sun shine in! :)

Katio
196 příspěvků 26.05.12 10:47

tapa: tak takovouhle sukni, v podstatě jako tu z prvního obrázku, měla moje mamka koncem 80. let. Vlastnoručně spáchanou z nějaké fáčoviny, dlouhou, nahoře bílou, dole fialovorůžovou, uprostřed něco mezi tím.

motorová pila
110 příspěvků 26.05.12 11:54

hippies se mi líbí, mám doma spoustu takových věcí (taky proto, že strejda má obchod s takovým oblečením a tak mám pravidelný přísun nových kousků) ve volném čase se tak oblíkám, ve škole a v práci jsem elegantní.
Každopádně bych to nezatracovala, když se člověk dobře sladí a není celý jakoby zabalený v pytli a v hnědo-zelené barvě, je to hezké. Dokonce se to líbí i některým mužům :) Akorát poslední dobou přemýšlím, jestli na to nejsem už příliš stará… ale to je asi blbost, ve 24 snad nejsem stará ještě na nic, kromě Mickey Mouse :)

girl.or.element
360 příspěvků 26.05.12 12:07

Mě se ¨hippies styl hodně líbí, jenže je to velice citlivé na kombinace, je potřeba pečlivě vybírat, protože to velïce snadno sklouzne k takovýmu tomu „lesnímu“ divnýmu modelu.
Ale krásně poskládanej hippie modýlek, toje prostě krása :)

Laen
34 příspěvků 26.05.12 13:43

Nepochopila jsem ty negativní názory v poradně. Já batiku sice nějak extra nemusím, ale hippie styl mám ráda a sama asi někdy pro ostatní působím jako lesana, např. když si obleču kytičkované šaty, vezmu si sandále a ethno tašku a nebo když si vezmu dlouhou (černou, khaki a nebo světle zelenou) sukni a k tomu tílko (k zelené a khaki sukni buď hnědé nebo černé, k černé sukni zase fialové, zelené, béžové) k tomu to doplním opět ethno taškou, sandálemi a nějakými náramky.
Ale mi je to fuk, ať si o mě myslí, co chtějí, ale já prostě ty kytičkované šaty miluji a dlouhé sukně taktéž, ani ethno tašky se nemíním vzdát jen kvůli tomu, že to na někoho působí hipísácky a lesanovitě.

Za mě tu sukni klidně nos :) mi se líbí, je hezky výrazná a osobně bych k ní nosila uplá tílka (černé, hnědé, béžové, bílé, žluté, možná i zelené), schválně dřevěné náramky, sandálky a třeba přehodila jednobarevnou košili a zavázala i v pase (např. tílko béžové či bílé a košile třeba hnědá). Bylo by mi fuk, že na někoho působím hipísácky. Když na to mám náladu, cítím se v tom dobřa atd. proč ne :))

Laen
34 příspěvků 26.05.12 13:45
@motorová pila píše:
hippies se mi líbí, mám doma spoustu takových věcí (taky proto, že strejda má obchod s takovým oblečením a tak mám pravidelný přísun nových kousků) ve volném čase se tak oblíkám, ve škole a v práci jsem elegantní.

uááá, chci tvého strejdu za svého strejdu. Co já bych za to kolikrát dala :)

Grenobel  26.05.12 17:09
@modra_kocka píše:
Mohu trochu offtopic dotaz? Co znamená „ombre styl“? až doposud jsem si myslela že „ombre“ je zkomolené španělské „hombre“ (otrocký přepis výslovnosti), tj. muž. Takže jsem chápala „hombre“ boty nebo džíny, ale teď to vypadá, že „ombre“ znamená něco úplně jiného. Odkud tedy tento výraz pochází a co znamená?

@Grenobel: hlavně si z té poradny nic nedělej, kočko :) Myslím, že nápad nosit tyhle šaty jako sukni je skvělý, a dají se k ní najít zajímavé kombinace. Někdo tam dokonce postnul pár fotek z lookbook.nu - vypadá to zajímavě. Křivák, vysoké boty a klobouček by mě nenapadly, ale vážně to nevypadá špatně!
Mě se moc líbí, že s oblečením experimentuješ, a nebereš zdejší články jako dogma. Víš, kolik holek, které ti v poradně psaly „nenos ji“, to psaly jen proto, že tady proběhlo pár článků o om, jak je batika příšerná? Tss, pokud ne každá, tak 9 z 10 určitě!

Dej pak vědět, jakou kombinaci jsi k ní vymyslela, opravdu by mě to zajímalo!

Moc jste mě svým příspěvkem potěšila, zvedla sebevědomi a odvahu vzít na sebe model, který jsem právě vymyslela, snad se na mě opět nesnesou komentáře s výhrůžným textem, jestli jsem se nezbláznila, a že nejspíš poletím rovnou do módního pekla. O módu, styly, kombinování barev, střihů atd. se zajímám jen krátce, takže rady beru všemi deseti, kritiku také, ale prosím buďte shovívavé:)
P.S. nevím jestli se k tomu hodí ta kabelka a i ta bunda, ale jinou džinovou doma nemám (tahle je sestry a je mi trošku větší, tak jsem si ohrnula rukávy a myslím, že to tak vypadá i lépe).

girl.or.element
360 příspěvků 26.05.12 17:14

A tak jako není to špatné :)) jak tak na Tebve koukám, jsi asi mlaďoučká a rozhodně se mi tohle líbí víc, než takový ty rádoby sexy odhalený modýlky..
A dost ocenuji odvahu za foto :)
Jen prostě podle mě, pořád by bylo lepší nějáké uplé jednoduché jednbobarevné tílko
v tmavší barvě.. A taky bych možná nebrala tu jeansku, něják mi tam nesedí
Ale jinak, příjemně mě to překvapilo ;)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit