Hledání kabelky

Fotoalbum tématu (22) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LadyPapajka  24.08.12 16:26
Hledání kabelky

Už jsem téměř zoufalá, proto se obracím se, protože určitě máte zkušenosti a oblíbené obchody.
Jak už někdo zjistil, koupial jsem si šedé boty (a dneska náhodou v sekáči vyhlídla druhé šedé) a tak sháním šedou kabelku. Samozřejmě vím, že nemusím ladit kabelku a boty, ale moje kabelky jsou bílá, černá a modrá, takže chci rozšířit arzenál.

Moje požadavky:
Aby se tam vešla A4
Aby to nebyl neforemnej pytel
Něco tak trochu bussiness styl, ne úplně aktovka Šedá barva
crossbody

Jsem hodně vybíravá, takže jední, která prošla sítem, je tahle z fleru
 http://www.fler.cz/…beth-2499540

Ale pro mě je to celkem dost peněz. Třeba někdo bude mít tip na něco podobného za slušnou cenu, nebo mě vyvede z omylu a budu ráda, že tahle stojí 1700.

Jsem ale vážně bezradná, google mi moc nepomáhá, když mi vyhodí aktovky za 30 tisíc, takže se obracím na vás, jeslti někdo nemáte nějakej tip;)

PS: boty mám tyto http://www.asos.com/…product.aspx?…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reakce:

seznam.mih  24.08.12 16:33

A ty koukáš jen na netu, nebo se procházíš i v tvém městě? Já tu v Plzni kolikrát narazím na krámky, u kterých si říkám, že je jednou navštívím, až budu mít peníze, ale pak na to stejně zapomenu. Jsou to takový ty no name obchody, ale někdy tam mívají opravdu pěkný kousky. No akorát že já spíš koukám na tvar a barvu, než na materiál, z čeho to je, tak asi úplně neporadím, jak bych chtěla :/

LadyPapajka  24.08.12 16:37

@seznam.mih No, koukám i do krámků, ale nikdy semi nic nelíbí. Přijde mi, že je všechno přeplácaný cingrlátkama, třásnoičkama, ozdobama. Jako by měl někdo pocit, že čím víc barev, švů, serepetiček a kravinek to bude mít, tím hezčí to bude. Chci zkusit osvědčenou (pro mě osvedčenou) carpisu, kde maj kabelky, co mají tvar, ale zase ne moc crossbody.

chinin
2788 příspěvků 24.08.12 17:58

Všechny Vaše (zde zmíněné) požadavky myslím splňují kabelky La Strada od mirrage (viz Fler). Jestliže Vám nevadí koženka, jsou to kvalitní kabelky, dobrý poměr cena/výkon, stojí cca o 500,– méně, než jste uvedla jako Váš strop. Myslím, že lze domluvit i výrobu vybraného modelu v jiné barvě.

Vámi vybrané kabelce se dokonce hodně podobá tato: http://www.fler.cz/…olis-2954314.

notrends
514 příspěvků 30.10.12 10:03
handbag stránky

Dámy objevila jsem novou super stránku: http://www.handbag.com/…treet-style/ ale asi jsem přišla s něčím už objeveným co? Nicméně je tam taky kategorie street fashion, ale týká se hlavně tašek a žádné modní peklo to není - naopak

zdena l
67 příspěvků 03.11.12 18:36

Projela jsem nabidku kabelek zn.-PICARDI a dalo by se vybrat

fel
136 příspěvků 10.11.12 17:41

Mně se líbí ta, co na ni dala odkaz Chinin :)

kayav  06.12.12 16:27
Tak a teď jedna pro mě!

Vážení, prosím o radu, nechci zakládat novou diskusi, když tady podobné téma je. Konečně jsem si vybrala poslední dva kandidáty na kabelku jak na normální nošení, tak i notebook (tímto děkuji za rady v poradně k mému dotazu). Jenže teď nevím, kterou z nich. K oběma mám zhruba stejně možností, co si k ní obléct a obout, takže už fakt nevím, podle čeho se rozhodnout. Poradíte? Líbí se vám jedna víc než druhá? KTERÁ? Děkuji!

LadyPapajka  06.12.12 16:27

@kayav Za mě ta bílá (nemám moc ráda hnědou:))

kayav  06.12.12 16:29

Dík za názor.-)
Ona je to spíš béžová, než bílá, a druhá je okrová, nikoliv hnědá.

Kateřina
246 příspěvků 06.12.12 17:45

@kayav Tak to je těžké :-). Za mě ale asi také ta béžová.

Klotylka
496 příspěvků 06.12.12 19:19

A mně se zase víc líbí ta hnědá/okrová :-) S tímhle Vám fakt asi nikdo neporadí. :-)

Edit: no i dkyž ta béžová je možná taková univerzálnější bar­va

coffeemorning
3 příspěvky 06.12.12 20:11
odkaz

Můžu poprosit o odkaz na uvedenou kabelku? Děkuji

kayav  06.12.12 20:12

@coffeemorning mají je na Zoot.cz

DRW
1227 příspěvků 07.12.12 08:06
@kayav

Me se libi obe, ale vice bych unosila tu hnedou.

saryvary
664 příspěvků 07.12.12 09:19

@kayav Hnědá (okrová, béžová)

Harmonika
244 příspěvků 20.01.13 13:20
Barevná kabelka - jaká?

Nechtěla jsem zakládat další diskuzi o kabelkách, ani dávat svůj dotaz do poradny, tak doufám, že ho tu najdete a poradíte mi. :-)
Zrovna jsem přemýšlela o svých kabelkách a zjistila jsem, že mám dvě černé (různý tvar), jednu hnědou a jednu nude. Ty se zkrátka kombinují nejlépe. Napadlo mě, že bych si ráda koupila nějakou barevnou, výraznou kabelku. Zvažuju tmavě zelenou, tmavě modrou nebo červenou. Samozřejmě, že bude záležet na tom, jaké mám oblečení, ale chci se zeptat, která z uvedených barev je dle vás nejsnadněji kombinovatelná k oblečení?
Vím, že už se nenosí sladěnost bot a kabelky, takže toto můžu při koupi pominout (nehledě na fakt, že nemám ani červené, modré či zelené boty). Co se uvedených barev týče, tak v šatníku krom neutrálních barev převládá zelená a moc se mi nelíbí, když má žena řekněme zelený svetr a k tomu stejného tónu zelenou kabelku, u červené se bojím, že je okatá a výrazná, takže jestli by mě červená kabelka rychle neomrzela… Všechno tedy nasvědčuje modré, ale přesto, jaké jsou vaše zkušenosti?

Katka2305
124 příspěvků 20.01.13 13:37

@Harmonika : Já teď nejvíc z barevných kabelek nosím žlutou :-), na druhém místě jsou u mě bordó červené kabelky. Obojí se mi dobře kombinuje, i když nosím dost barevné oblečení. Z Vámi vybraných barev bych asi nejvíc brala červenou. Tmavě zelená a tmavě modrá nejsou moc výrazné…(tedy odstíny, které si pod těmito pojmy představuju já). Navíc červená není jenom jasně zářivě červená, existují i tlumenější odstíny. Pokud fakt jasně barevnou výraznou, co zauvažovat o tyrkysové? To je taky docela dobře kombinovatelná barva.
Osvědčilo se mi pravidlo - čím výraznější barva, tím jednodušší střih kabelky (i bot, pásku, oblečení…).

Harmonika
244 příspěvků 20.01.13 14:07

@Katka2305 Máte pravdu s bordó červenou. Nebude tak okatá (svítivá) a na kombinování tím snažší. Díky za tip. Teď mě napadá, že i vámi zmiňovaná žlutá by vůbec nemusela být špatná volba a možná dokonce lepší než bordo, když si vyberu též tlumenější, medovou… K zeleným svetříkům by nemusela být vůbec špatná a půjde vlastně i k odstínům hnědé i krémové (to mám boty i svetříky). Vidíte, to mě vůbec nenapadlo! Díky.

Katka2305
124 příspěvků 20.01.13 14:24

@Harmonika : Jsem ráda, že jsem pomohla. Jen pro představu, moje aktuální nejvíc nošená žlutá je tato: http://www.hajn.cz/…abela-damska, jinak mám i jednu o něco „žlutější“ žlutou a pořád je to kombinovatelné.

chinin
2788 příspěvků 20.01.13 15:16

@Harmonika
Z vámi zvažovaných barev kabelky - červená, zelená, modrá - je podle mě obecně skvěle kombinovatelná modrá kabelka, např. tmavě modrá nebo navy odstín. Dobře se kombinuje snad se všemi „neutrálními“ barvami, ale i s barvami výraznějšími, pastelovými apod. Tmavě modrá či středně modrá k mnoha světlým barvám funguje jako skvělá alternativa černé, která v mnoha kombinacích působí tvrdě. Hezké jsou kombinace tmavě/středně modré s šedou a/nebo stříbrnou, s různými odstíny hnědé, s béžovou, se světle modrou či tyrkysovou, se starorůžovou, ale třeba i s cyklámenovou nebo limetkově zelenou, s paví modrou i s paví zelenou, s teal, se světlými pastelovými barvami… a samozřejmě námořnická klasika - s bílou, červenou, žlutou či zlatou. Možných barevných kombinací s tmavě/středně modrou je podle mě nepřeberné množství, snad jediná „problematická“ kombinace je tmavě modré s černou, pokud mezi nimi není dostatečný rozdíl v sytosti. Z výraznějších odstímů modré se dobře kombinuje třeba tyrkysová nebo královská či kobaltová modrá.

Skvěle se kombinuje i bordó kabelka, kterou zmínila @Katka2305. Už jsem zde někde psala, že hnědo-bordó kabelka funguje jsko skvělé „propojení“ černé a hnědých odstínů. Bordó kabelku dobře skombinujete s „neutrálními“ barvami, ale i se spoustou výraznějších barev.

Při konkrétním výběru „výrazné“ kabelky vám doporučuji zohlednit, zda váš šatník je v teplých či studených odstínech (teplé a studené odstíny se špatně kombinují, a proto málokdo tyto kombinace dobře zvládá) = zvolit teplý či studený odstín kabelky (např. před pár lety módní koňaková se ženám s oblečením ve studených tónech špatně kombinovala, a většinou proto zůstaly u kombinací s černou, popř. tmavě modrou), zda je váš šatník převážně ve světlých či tmavých barvách = vhodná bude kabelka střední sytosti, nebo převážně ve středně sytých odstínech = kabelka bude vhodná jak ve středních, tak v sytějších i méně sytých odstínech, apod.

chinin
2788 příspěvků 20.01.13 15:21

@Harmonika
Souhlasím, to je velmi rozumné pravidlo.

@Katka2305:
„…Osvědčilo se mi pravidlo - čím výraznější barva, tím jednodušší střich kabelky…“

Harmonika
244 příspěvků 06.02.13 22:31

@chinin Děkuji za obsáhlý příspěvek, hned si jej vytisknu a promyslím rady v něm uvedené, aby nová kabelka nebyl neuvážený nákup. Ještě jednou díky! Edit: Navnadila jste mě na tu modrou, ač obecně modrou barvu nemám moc v lásce, ale z těch kombinací, které zmiňujete a které jsou velmi podnětné, to opravdu nakonec bude modrá, protože pro ni najdu nejširší využití.

chinin
2788 příspěvků 06.02.13 23:45

@Harmonika
Děkuji, vždycky mě potěší zpětná vazba, že můj příspěvek byl „k něčemu“.:-)

DonChichot  07.03.13 23:15

Oživuji toto vlákno, mám dotaz: Čistě hypoteticky si představte, že máte „zbytečných“ 20 kKč a hodláte je utratit za konzervativní kabelku. Kam v Praze půjdete?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit