Hledání stylu - 15 let

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barulina123
27 příspěvků 07.08.12 12:50
Hledání stylu

Dobrý den, ráda bych se s vámi poradila (a nechala si poradit) ohledně stylu oblékání. Je mi 15 let, měřím cca 165 cm a nevím si rady se svou postavou. Mám celkem štíhlé nohy, nevýrazný pas, ale dost velká prsa - velikost D. Vám to asi jako velká prsa nepřijde (dočítám se tu o ženách s velikostí HH, JJ, atp.), ale vzhledem k mému věku a výšce s tím mám dost velké problémy. Jinak, jsem dost tmavý typ, mám snědou kůži, hnědé vlasy po ramena a tmavohnědé oči. Zároveň bych si chtěla najít nějaký stálejší styl, a žádám vás o radu ohledně nákupu základních kousků (vím, že toto téma tu už několikrát bylo, ale potřebovala bych oblečení vhodné k mému věku a postavě). Zatím mám tmavěmodré úzké džíny „skinny“ bez šisování a ozdob a jednobarevné vínové džíny, trochu volnější. Jinak jsem nakoupila černá, šedá a bílá tílka, a vlastním černou a tmavozelenou kabelku (do školy). V oblékání preferuji jednoduchost, černou, šedou, bílou, bordó a nude barvu a ráda oblečení „rozbíjím“ nějakým nečekaným prvkem, nebojím se vyčnívat z davu. Styl, který se mi líbí je například toto (první tři obrázky)
Líbí se mi třeba i „jemná provokace“, třeba podkolenky do trochu otevřených bot.
A na závěr se chci zeptat: Jak kombinovat tyto boty? Zamilovala jsem se do nich na první pohled, ulovila je ve slevách v Deichmannu, a teď nevím, co s nimi.
Tak sem s nápady a tipy! :)

Příspěvek upraven 07.08.12 v 13:35

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Barulina123
27 příspěvků 07.08.12 13:13

Jenom dodávám, že články „Mladí + móda“ jsem poctivě přečetla, ale na mě je to přeci jen dost nuda a uniformita (což neodporuje tomu, že jsou opravdu krásně a výstižně napsané a mnoho naprostých začátečníků z nich může těžit), uvítala bych něco kreativnějšího :)

MP Monis
50 příspěvků 07.08.12 13:43

Těžko vám tu může někdo radit ohledně oblékání vaší postavy, když o ní nepodáváte příliš konkrétní informace. Jako čtenářka MP určitě víte, že údaj „prsa velikosti D“ na 165 cm, je velmi nekonkrétní. To může být 60D nebo taky třeba 80D a to už je na 165 cm sakra rozdíl. Takže pokud tápete v číslování podprsenek, zkuste u pořizování základníh kousků začít u nich.
Boty z Deichmana: google + flat oxford shoes:)

LadyPapajka  07.08.12 14:09

Já si myslím, že na svůj styl si každý musí přijít sám, těžko vás tady můžeme oblékat jako panenku, abyste byla spokojená.

Viktorie H.
664 příspěvků 07.08.12 14:14

Tak když jste sem vložila ty obrázky, tak myslím, že víte, co se Vám líbí, zkuste se poohlédnout po podobných kouscích.

Moir
1806 příspěvků 07.08.12 14:22

Mám „déčka“ a mám zatraceně malá prsa, přečtěte si články na www.spravnapodprsenka.cz, možná budete realitou překvapena

Barulina123
27 příspěvků 07.08.12 14:55

Děkuji za tip na stránku o podprsenkách, přeměřila jsem se, a mám 75E až 75F. Nejspíš mě mátl fakt, že svou nejoblíbenější podprsenku nosím velikosti 75D, a přitom sedí v pořádku, střed pěkně přiléhá ke kůži, nikde neškrtí, netahá… Nepamatuji se, kde jsem ji koupila, možná to mají trochu jinak očíslované…
Jinak se omlouvám za špatně formulovaný dotaz, šlo mi spíše o to, jaké základní kousky nakoupit, aby se daly co nejlépe kombinovat, a také jakými střihy (barvami) mohu svá prsa trochu „zneviditelnit“, neupozorňovat na ně… Nechci odpovědi typu „nestyďte se za to, co máte“, v mém věku jsou taková prsa velmi na obtíž, a s dotěrnými poznámkami se setkávám i na ulici prakticky denně, a i přesto, že se na prsa snažím neupozorňovat, nenosit výstřihy…

MUDr.Lant
389 příspěvků 07.08.12 14:58

Já úplně nechápu zadání :-( Postavu jste nějak popsala, ale ne úplně dostatečně. Dále jste uvedla, co jste si nakoupila a uvedla jste, že se nebojíte experimentovat. Ukázala jste fotky věcí, které se Vám líbí, a boty, do kterých jste se zamilovala.
Styl je každého velmi individuální věc, odvíjí se od věku, postavy, sociálního statutu a pod. Nelze vám tedy odpovědět, co si máte či nemáte koupit.
Dovedu si představit, že když zde pověsíte fotky oblečení nebo ideálně Vás v oblečení, tak Vám jistě diskutérky rády poradí, co vám sedí a co nikoli. Ale těžko vam sepíšou seznam: 1× sukně ta a ta, 2× kalhoty ty a ty, 5 x punčocháče barev… a pod.
Jediné, co vám k hledání stylu můžu poradit je, abyste koukala kolem sebe a chodila s otevřenýma očima.
A k podprsence - nevím, zda je to vhodné i v tomto věku, ale třeba firma Triumph prodává zmenšovací podprsenky, jasně vzhledově žáden zázrak, ale prsa zmenší, to zas jo.

Sekhmet
1918 příspěvků 07.08.12 15:00

@Barulina123 Prsa nezneviditelníte. V žádném oblečení nebudete vypadat jako Kiera Knightley. Bohužel (také jsem majitelkou většího hrudníku). Jde spíš o to, zda budete působit jako „ta prsatá“, nebo „hele, ty vole, to jsou KOZY“.
Nenoste roláky. Nenoste obří výstřihy. Nejlepší jsou kulaté výstřihy kousek po klíční kost, pokud máte zároveň krátký krk, pak halenky se zavinovacím efektem přes prsa.
Vyhněte se kouskům, které působí jednotně a monoliticky, vždy je lepší prostor trochu rozbít - ať už střihem (švy), nebo vzorem.

MUDr.Lant
389 příspěvků 07.08.12 15:04

@Sekhmet jste mě předběhla, také jsem chtěla poradit vyřazení roláků a monolitů, protože to pak vypadá „je prsa jdou“.

opona
147 příspěvků 07.08.12 15:53

Základem každého šatníku by měly být jednoduché nadčasové věci -
elegantní kalhoty, jednoduchá sukně, nějaké sako, kvalitní zimní kabát - vše v neutrálních barvách, které se dají skombinovat s barevnými tričky, šátky, bižuterií atp.
Podle fotek a toho, co se vám líbí, soudím, že byste se měla zásobit i barevnými punčocháčemi - na podzim a zimu se budou hodit :-)
No a vlastní styl, to už je na vás - třeba výrazná bižuterie, nebo pokrývka hlavy…ale nic násilného. Mělo by to vycházet z vás a ne z toho, co uvidíte v časopisu nebo co my poradíme.

Barulina123
27 příspěvků 07.08.12 15:58

Děkuji za tipy, dosud jsem horní polovinu těla halila především do monolitu černé nebo šedé, obvykle ke krku, ale dávám na vaše rady a jdu vyházet všechny roláky a poohlédnout se, kde by se daly sehnat halenky se zavinovacím efektem.
A když už budu na nákupech, rozhodně se poohlédnu i po výrazně barevných punčochách a nějakém podzimním kabátku :)

Marionette
40 příspěvků 07.08.12 16:54

A neprijde vam skoda oblikat patnactku do „nadcasove elegance“?
Mimo nudy… Chodila jsem v patnacti oblikana sice hrozne („Abych zapadla“), ale ted je mi 17 a z veci co jsem nosila v patnacti jsem se velikostne „vyprdelila“ - Tlusta jsem porad stejne, ale uz nejsem monolitni otesanek, puberta zapracovala.

Je to o tom, jak to co mas prijmes (A sama jsem na tom fyzicky podobne, jenom co mam jako bonus jeste zadek za dva ;)) - Nevim presne kde jsem to cetla, ale strasne se mi libilo: „V barvach budu tlusta porad stejne, ale aspon nebudu vypadat jako neci otravna tchyne“ - A to same s jakymkoli jinym „problemem“. Bud se leknu, ze boooze co to tu mam a zahalim to, nebo proste prijmu ze holt mam kozy a klidne pujdu do toho, v cem se budu citit - A to je hlavni, nervat se nasilim do neceho - At uz do „nadcasove nudy“ nebo barev

Jiná Realita
13791 příspěvků 07.08.12 17:16

@opona
Nejen tedy vám, ale všem :) včetně zakladatelky.

Herdek lidi, té slečně je 15 let! proč elegantní kalhoty (ne že by se vždycky nehodily do šatníku, ale přece jen, v 15 se halit do tvídu, kalhot s pukem a sukně po kolena je trochu škoda). já to vím, protože jsem v 15 chodila jak anglická lady a teď mě to zpětně trochu mrzí. za lady se můžu převlékat ještě dalších dvacet let, ale na úlety už to doba nebude.

@Barulina123
Jak jsem už napsala na začátku, je vám 15 let, úžasná doba na experimenty, rebelii, zkoušení různých stylů.

trápení s prsy trochu chápu, přestože opačně, jsem jako keira :) a zase jsem poslouchala opačné poznámky o deskách:/

Jak psaly dámy výše, malé výstřihy, žádné roláky a zmenšovací podprsenky jsou základ, ale poradila bych vám navíc upoutávky jiným směrem: zkuste barevné a strakaté spodky - sukně, punčocháče, kalhoty. a potom náramky a naušnice (ne korále do výstřihu).

tím byste mohla mít splněno i to, že ráda „rozbíjíte“ nějakým prvkem - pruhované punčocháče k jinak jednobarevným věcem to splní docela dobře. nebo letošní trend např. květovaných či jinak vzorovaných kalhot. Co nějak takhle? mně to přijde docela fresh, je to pěkně sladěné, upoutává to pozornost na nohy.

ze základů šatníku bych doporučila casual modré sako, klidně s nášivkou na prsou jako by bylo od školní uniformy - něco takového (to je tedy zrovna pánské, protože dámské nemůžu honem najít, ale jsou podobná i dámská). pod to dáte bílý top, pruhovaný top, červený, zelený i žlutý, moc se mi pod něho líbí i topy a tílka s nápisem (např. viděno na emmě watson s nápisem i love new york, poněkud otřepané, ale proč ne, je to fakt hezké a hodí se to na mladou holku). takové sáčko se dá nosit k džínám, úzkým manšestrákům i k sukni (bodycon i jiné).

dvě tři úzké sukně v různých barvách (černé, béžové/nude a ještě nějaké oblíbené) se nikdy neztratí.

jinak s barvami těžko radit, přestože jste se popsala, pořád můžete být cca dva různé barevné typy :(

Styl už vlastně máte - viz obrázky vámi přiložené. myslím, že nějaký základ už máte, a zkusila bych koupit pár veselých/neče­kaných/neotře­lých věcí, které s nimi budete moct kombinovat.

MP Barbucha
3716 příspěvků 07.08.12 17:19

@Barulina123
Ahoj, zřejmě sdílíme jméno, já jsem taky Bára:-) Držím palce, ať se Ti daří šatník pěkně doladit. Nějaké chyby uděláš a nějaké nesmysly koupíš i v 50ti, tak si to moc nevyčítej.
Podle těch fotek to vypadá, že víš co se Ti líbí a to je super. Mně se to moc líbí. A k hledání stylu - měj prostě svůj styl, nemusíš se řídit nějakým konkrétním stylem. Podle mě je nejlepší pro šatník průnik dvou množin: co se mi líbí a co mi sluší:-)
Moc oceňuji už v tomhle věku tak vyspělý přístup. A v nadčasové eleganci se budeš lišit od ostatních taky:-)
PS: Doufám, že navadí tykání, beru to jako oboustranné, tj. také mi tykej.

opona
147 příspěvků 07.08.12 17:39

@Jiná Realita :
No elegantní kalhoty navrhuju proto, že zakladatelka psala, že džíny už má. Jednoduché tmavé kalhoty mi tam chyběly. Vždycky se najde situace, kdy si je vzít - divadlo, slavnostní večeře, případně na doplnění nějakého bláznivějšího trička :-)

llolla
2102 příspěvků 07.08.12 19:56

Jen malá špetička do mlýna pro inspiraci - plné hrsti jí jsou na thesartorialist.com (snad se mi tu fotku podařilo správně vložit)

seznam.mih  07.08.12 21:17

Na velká prsa radím volit přiměřeně takovej výstřih, aby to byl střih do V, nebo do kulata a přiměřeně tak, aby byl vidět dekolt, ale nebyly vidět prsa. nejlépe maskující je takovej vzor do V - šikmé pruhy/proužky v jednom bodě zrcadlící. Nemusí být výrazný, ale pak prsa nevypadají, jak nafukovací balón. Se zavinovacím střihem by to bylo úplně nejlepší. A chápu, že se ve svém věku mechceš ukazovat, jak tě příroda obdařila. Těch poznámek ve stylu Pamela, co jsem vyslechla a jak mě lidi parodovali. Jseš mladá a podle popisu máš i jinak ucházející postavu. Ten pas se časem dorovná. Ve svém věku blbni a neboj se za své tělo. Ukaž nohy! :)

Sibyla
2639 příspěvků 07.08.12 21:59

Mně se zdá, že Barulině chybí spíš sebevědomí než vkus. Na naše názory se vykašlete, nejpodnětnější je skládat si šatník sama! Podle vložených fotek víte moc dobře co chcete, jen si to možná neuvědomujete. Začněte prolézat sekáče, Aukro, začněte s levnými nákupy, kombinujte, obměňujte detaily a budete seúžasně bavit - nehledě, že vás to vnitřně obohatí. A pak nám předveďte fotku - tady můžeme být užitečné, třeba upozorníme na přešlap, který jste přehlédla. Ale nechtějte, aby vám docela cizí neprofesionálky skládaly šatník, to je jistá cesta do pekel. Do Pekla.

Marionette
40 příspěvků 08.08.12 00:18

Presne to co Jina realita jsem tim prispevkem chtela rict.
Ted slecne poradite eleganci a za dvacet - tricet let z ni bude druha Krampolova sverepe se branici starnout.

Rec o divadle je hezka, ale:

1. Kolikrat se patnactka dostane do divadla, pokud to vylozene neni jeji zajem? Jednou - dvakrat do roka, kdy
  2. Dojde pulka (A to jim asi dost fandim) jejich spoluzaku v dzinach a triku s obrazkama. Jedna holka v jednobarevnych dzinach a jednobarevnem vrsku se tam ztrati - A jeste pri tom „nepobouri“.

Investice do „elegantniho nadcasoveho“ mi v dobe vyvoje at uz fyzicke stranky, tak utvareni nazoru na to, co chci nosit prijde naprosto zbytecna.

Rozhodne souhlasim s puncochama, boty se snerovanim jsou taky fajn vynalez - Tkanicky se daji vymenit za stuhy a jsou na kazdy den „jinak barevne boty“. Celkove s nejakou sukni ze sekace (Boty nepocitaje) sumasumarum 200. Levnejsi nez kalhoty urcite a variabilnejsi taky.

MUDr.Lant
389 příspěvků 08.08.12 08:49

Krásně to shrla Jina Realita. Nebojte se experimentovat, máte na to věk a i dobré předpoklady.
Jen bych Vám dopručila dobře vybírat boty, aby Vám moc neničily nohy a nebolely Vás pak záda. Boty by měly být základ šatníku.

Barulina123
27 příspěvků 08.08.12 09:56

Moc děkuji za všechny vaše rady, přebrala jsem si to v hlavě, a asi vážně dám na @Jiná Realita a budu experimentovat… Moc se mi líbí nápad s těmi květovanými kalhotami! :) Ale elegantnější kalhoty si pořídím taky, přece jen do divadla s mamkou jezdíme celkem často.
Ještě jednou děkuji, a jdu si sepsat nákupní seznam! :)

Cuckyna  08.08.12 10:17

Ahoj, mám podobnou postavu, jen jsem trochu vyšší, 172cm, prsa 70F. Máme doma všechny velká prsa, takže aspoň s někým sdílím osud, že nemůžu nosit šaty s holými zády a podobně. S prsy nic neuděláš, prostě se zžij. Skvělé rady jsou právě s roláky - vyhodit, darovat. K tričkům bez výstřihu - vyhodit darovat. Mě osobně nesluší výstřih do V, ale právě kulatý nebo lodičkový, ten jsem si zamilovala. Saka nosím další, chlapeckého střihu, přece jen toho ženského materiálu mám na sobě ažaž. Osobně se mi líbí kousky od Stelly McCartney, jej věci beru jako inspiraci, ať už jsou to boty, kalhoty, nebo saka, i kabáty má překrásné. To co chceš znevýraznit obleč do tmavších barev a zvýrazni hubené nohy barevnými sukněmi (viděla jsem na asosu krásnou pouzdrovou posetou flitry barvy duhy). Volila bych jednoduché střihy, kvalitní barevné látky. Boty jsou skvělé a využila bych je přesně jako jsou na obrázku s podkolenkama a sukní, nebo s chinos, možná trochu do střihu mrkváčů, ohrnuté nohavice.

Barulina123
27 příspěvků 08.08.12 11:00

Jojo, @MP Barbucha, když už jsme u těch neuvážených nákupů, musím se „pochlubit“ s jedním, možná tak trochu pekelným úlovkem. Tuto sukni jsem v nějakém pomatení smyslů koupila v seconhandu při akci „vše za 40“, a říkala si, jak s ní budu šokovat okolí, ale už půl roku leží ve skříni a nevím, co s ní. Kombinace s černým tílkem mi přijde dost nudná, a navíc si nevím rady s doplňky… Sukně má barvy přesně jako v odkazu, takže dost divočina :D je do pasu, a těsně pod zadek, dost krátká… Takže kdyby někoho z vás napadla kombinace… Vyhodit se mi ji nechce, přece jen mi to přijde jako „správnej úlet“, a nechat ji ležet ve skříni je podle mě taky škoda :D

Blair
359 příspěvků 08.08.12 11:03

@Barulina123 Já bych to asi „nudně“ doplnila bílým nebo černým tílkem + doplňky v barvě sukně.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit