Hlučnost šicích strojů, zkušenosti s firmou Bernina?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Madrus
5 příspěvků 15.07.12 18:38
Hlučnost šicích strojů, zkušenosti s firmou Bernina?

Hezký večer,

uvažuji o návratu k domácímu šití a o zakoupení nového šicího stroje. Z nabídky jsem trochu vykulená, protože je toho nějak moc a umí to plno věcí:-). Chci stroj mechanický, se základními funkcemi pro občasné víceméně začátečnické šití, doposud jsem používala historickou veritasku, která vlastně umí vše, co potřebuji, ale už zlobí a hlavně je nesmírně hlučná. Vzhledem k tomu, že nechci terorizovat sousedy, hlavním parametrem při výběru je pro mě hlučnost při chodu. Kamarádka mi doporučila firmu Bernina, ale sama od nich má hypermoderní elektronický stroj, takže bych Vás ráda poprosila o radu a zkušenosti i s jejich základními stroji, popř. i pozitivní zkušenosti s jinými značkami. Hlavně mě zajímá hlučnost a spolehlivost.

Děkuji předem za odpovědi:-)

Jinak uvažuji o některém z těchto:
Bernina bernette e66

Bernina bernette e56

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Helena 2
12 příspěvků 16.07.12 10:49

Dobrý den,
máme zkušeností z prodeje opravdu dost a můžeme nezávisle stroje porovnat či posoudit. Uvedené modely Bernina Bernette E66 a a E56 Vám byly dobře doporučeny a jsou opravdu kvalitní a spolehlivé. Hlučnost je minimální a jsme si jisti, že u sousedů slyšet nebude. Našli bychom možná ještě tišší stroje, ale souvisí to s tím, že takové stroje jsou celé plastové, to znamená, že ozubená kolečka o sebe neťukají, protože jsou plastová. Tyto super tiché stroje však nemohou mít logicky dlouhou životnost a kvalitu, jakou očekáváte a na jakou jste byla zvyklá. Je to tedy určitý kompromis. Každopádně hlučnost je minimální, těchto prodaných modelů Bernina máme hodně a více méně žádné reklamace. Pokud na oplátku za uvedené doporučení a informace objednáte u nás v obchodě, budeme rádi. Helena

DanielaS
4599 příspěvků 18.07.12 11:22

Pani Heleno, muj pet let stary a VELMI pouzivany Pfaff Smart 100 dosluhuje, pokazde ho rozbehnout je boj, o hlucnosti nemluve. Servis jsem v okoli nenasla (ziji v zahranici) a stejne bych rada novy stroj. Myslite, ze Pfaff Hobby 1142 je krok spravnym smerem? Stehu ma asi tak stejne, prislusenstvi predpokladam, ze budu moct pouzit to od Smartu (patky, civky). Ma mechaniku kovovou?

Dekuji za odpoved.

Světýlko.t
78 příspěvků 18.07.12 16:31
Singer

Já jsem tedy „šička“ amatér. Mám doma šicí stroj Singer, myslím, že konkrétně tento typ
 http://www.raj-siti.cz/…507/d-69509/

Patří mezi ty levnější, ale s jeho funkcemi jsem si zatím vystačila. Nevím jestli mohu objektivně posoudit hluk(zas s tolika stroji jsem se nesetkal), ale rozhodně je tišší než ten, který měla moje mamka. Extrémně tichý asi nebude, ale rozhodně tím sousedy neburcuju :)

Helena 2
12 příspěvků 18.07.12 17:12

Dobrý den Danielo,
Pfaff Hobby 1142 je oproti Pfaff Smart 100 určitě krok správným směrem. Mezi těmi stroji jsou světy. Není to o jednu třídu, ale minimálně o 2. Určitě doporučujeme. Smart 100 není na časté šití. Hobby 1122 má kovový skelet neboli vnitřní kostru. Patky bohužel nebudete moci použít stejné, cívky možná, to bychom museli ještě ověřit.
Každopádně ještě koukněte na model Pfaff Select 3.0, který je ještě vyšší třída, mimořádně pevně stavěný a zvládá pravidelnou zátěž, i třeba zakázky a také jak lehké, tak silné materiály ve více vrstvách, a to bez problémů. Má zabudované horní podávání, což je úžasná věc, protože Vám podává rovnoměrně jak lehké, tak silné látky, aniž by se Vám posunul vzorek.

Zdravím.

Helena 2
12 příspěvků 18.07.12 17:17

Dobrý den,
věřím, že Vám stroj Singer stačí, je to individuální, je to opravdu jen na základní šití, protože tam není ani overlockový steh, ale dnes bychom byli s nákupem nových šicích strojů Singer opatrní. Výhradní zastoupení Singer totiž nejen že zavřelo nedávno internetový obchod, ale už uzavřelo i prodejnu v Praze, jak nám sdělila jedna zákaznice a podle neoficiálních informací snad zavírá celou firmu. Jak bude dál fungovat servis, nikdo neví…

DanielaS
4599 příspěvků 18.07.12 17:55

Tak to jsem ten Smart opravdu utahala. Aspon tri hodiny tydne posledni roky jede a tusim, ze opravovat ho asi nema smysl.
Chapu spravne, ze mezi Select 2 a Select 3 je rozdil v IDT, zatimco mezi 3 a 4 jen v poctu stehu?

Helena 2
12 příspěvků 19.07.12 09:58

Mezi Select2 a Select 3 je rozdíl pouze v horním podávání IDT. Mezi Select 3 a 4 je rozdíl nejen v počtu stehů, ale i ve výbavě stroje jako aut. navlékač jehly a dále v příslušenství - více patek a box na příslušenství navíc.
Pěkný den

DanielaS
4599 příspěvků 19.07.12 10:02

Dekuji za informace, do Vanoc si u Vas jeden ze Selectu koupim.

(Patka pro zabavne stehy pobavila!)

Helena 2
12 příspěvků 19.07.12 11:41

Tak to mě právě pobavilo taky. Víte, že jsem si toho dříve nevšimla? Modelů a hlavně patek je tolik, že to člověk nemůže mít do posledního detailu všechno v hlavě. Tak to musím zjistit, co to je. Jak to zjistím, ozvu se. A budeme se těšit, že se na nás obrátíte.

Moir
1800 příspěvků 19.07.12 13:04
@Helena 2 píše:
Výhradní zastoupení Singer totiž nejen že zavřelo nedávno internetový obchod, ale už uzavřelo i prodejnu v Praze, jak nám sdělila jedna zákaznice a podle neoficiálních informací snad zavírá celou firmu. Jak bude dál fungovat servis, nikdo neví…

zatím se servis přesunul do Kobylis a mají otevřeno, otázka je, jak dlouho
a Singru je škoda, maminka nedávno z cca 20 starého Singru přešla na Janomku, Singer se po dvaceti letech provozu ochodil tak, že už nejde opravit.

Helena 2
12 příspěvků 19.07.12 13:18

Tak to moc děkuji za informaci ohledně servisu Singer. Bude se hodit. Už začínají být všichni nervózní a je to až neuvěřitelné, co se může stát právě největší značce.

Moir
1800 příspěvků 19.07.12 13:47

@Helena 2 servis sídlí tady:
Klapkova 74
180 00 Praha - Kobylisy
tel.: 272 773 079
e-mail: servis@singer.cz

otevírací doba:
pondělí - pátek: 9,00 - 18,00
sobota: zavřeno
neděle: zavřeno

je to kousek od stanice metra Kobylisy

Helena 2
12 příspěvků 19.07.12 14:06

Jste fakt zlatá! Díky moc.

Helena 2
12 příspěvků 24.07.12 14:00

Tak záhada je vyřešena. Patka pro zábavné stehy u Selectu 4.0 je chybný překlad. Jedná se o patku pro šití ozdobných stehů. :-))
Pěkný den. Helena

LucieNociUpije
1 příspěvek 03.08.12 15:26

Ahoj holky, chci přidat přidat svoji trošku do mlýna:-) Firma Singer se rozpadla a značku asi prodala jedné firmě z japonska…a ti prodávají ty skvělé levné stroje v různých hypermarketech. S opravou šicích strojů mám velice dobré zkušenosti s prodejnou a opravnou šicích strojů v Prostějově na Winklerově ulici… chodím si tam nakupovat i pomůcky na patchwork a nitě tak můžu jen a jen doporučit ;-)

DanielaS
4599 příspěvků 07.10.12 21:55
@Helena 2 píše:
Mezi Select2 a Select 3 je rozdíl pouze v horním podávání IDT. Mezi Select 3 a 4 je rozdíl nejen v počtu stehů, ale i ve výbavě stroje jako aut. navlékač jehly a dále v příslušenství - více patek a box na příslušenství navíc.
Pěkný den

Dobry den, ve Vasich materialech je u Selectu 2 napsano „Šicí stroj Pfaff Select2.0 je spolehlivý domácí šicí stroj moderního vzhledu s praktickými funkcemi.“ Zatimco Select 3 je „spolehlivý kvalitní domácí šicí stroj vhodný i pro vyšší zátěž s funkcí horního podávání.“
Jestlize se lisi pouze IDT, znamena to, ze i Select 2 je „vhodny i pro vyssi zatez“, tedy vnitrnosti maji stejne?

Helena 2
12 příspěvků 08.10.12 09:28

Dobrý den, stroje jsou opravdu stejné a liší se pouze horním podáváním. Výkonem jsou stejné. I Pfaff Select 2.0 je vhodný pro vyšší zátěž. Jen z toho důvodu, že se bez horního podávání téměř neprodává, tak ho nemá dovozce běžně skladem a vozí se na základě závazné objednávky zákazníka. Popisy strojů jsou přebírány od dovozců a dále nemohou být naprosto stejné, to je na internetu považováno za nevhodnou duplicitu. Proto jsou formulovány různým způsobem. Pěkný den.

DanielaS
4599 příspěvků 08.10.12 14:43

Dekuji za odpoved. Ve Vasem odberovem miste na Sumavske v Brne mi bude stroj i predvedeny?

Helena 2
12 příspěvků 08.10.12 16:00

Dobrý den,
můžeme stroj při převzetí vybalit a ukázat. Na strojích však nešijeme. Obsluha je jednoduchá a naprosto srovnatelná jako na ostatních strojích. Součástí stroje je i velmi přehledný návod na obsluhu v ČJ.

DanielaS
4599 příspěvků 08.10.12 16:07

Ja myslim zapojit ho do zdi a zkontrolovat, ZE sije.

Helena 2
12 příspěvků 08.10.12 16:59

Pokud je to pro Vás důležité, můžeme zapojit šňůru do zdi a „zavrčet“, že motor jede. Ale za historii firmy se nestalo, že by stroj Pfaff nejel. Všechny stroje jsou odzkoušené.

DanielaS
4599 příspěvků 09.10.12 12:32
@Helena 2 píše:
Pokud je to pro Vás důležité, můžeme zapojit šňůru do zdi a „zavrčet“, že motor jede. Ale za historii firmy se nestalo, že by stroj Pfaff nejel. Všechny stroje jsou odzkoušené.

Dekuji. Ja jsem to tak pochopila z Vaseho textu „Šicí stroj Vám v případě zájmu rádi před zaplacením vybalíme a ukážeme.“ To „ukazeme“ jsem brala jako „predvedeme, jak bezi“. Moje interpretace.

GreatSusan  09.10.12 12:50
@Helena 2 píše:

Docela by me zajimalo, proc odpovidate tak vyhybave. Je tak nezvykle, ze zakaznik chce funkcnost zbozi pred uzavrenim obchodu predvest? Nez koupim auto, tak se v nem taky projedu. Kabat si obleknu a v botach taky chodim po obchode. Takze moc nechapu, kde je problem, zvlast, kdyz se jedna o stroj, ktery si zakaznik chce urcite koupit. Jedina zbyvajici podminka je, ze ten stroj jiste funguje, coz se necha naprosto jednoduse overit. Ta Vase vyhybavost (pokud bych na ni natrefila primo v obchode) by me nejspis privedla k tomu, ze bych si to rozmyslela, protoze bych Vam prestala duverovat.

Helena 2
12 příspěvků 09.10.12 13:27

Dobrý den,
odpověď není vyhýbavá, ale přesná. Nechci, abyste očekávala, jako se nám to občas stává, že zákazník přijde a očekává, že ho budeme na stroji učit šít nebo předvedli navlečení stroje, našili vzorky na různé látky atd. Nejsme obchod, který něco slibuje a pak sliby neplní. Proto uvádím, co přesně můžete očekávat. Reference na náš obchod jsou veřejně dostupné na nejznámějším českém nezávislém porovnávacím servru, kde náš obchod hodnotilo dodnes 2566 zákazníků, (kteří na dotazník odpověděli) a 99% z nich obchod doporučuje. Každý si může proto udělat názor svůj vlastní.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit