Hnědé kozačky - univerzální barva?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzaroza
727 příspěvků 12.11.12 10:24
Hnědé kozačky - univerzální barva?

Považujete hnědé kožené kozačky v jednoduchém a nadčasovém stylu za relativně univerzálně kombinovatelné? Vlastním momentálně kabáty v námořnicky modré a smetanové, nosím k nim šedobéžové kotníčkové boty, chci si koupit kozačky a zvažuji barvu. Světlé z praktického hlediska na zimní sezonu zavrhuji, černá se mi na zimních botách „přejedla“. Líbí se mi třeba tyto - barevně i stylem: http://www.laredoute.co.uk/…er-boots.htm?….
Hodí se tento nebo jiný odstín hnědé takzvaně ke všemu?

Reklama

Najdete v encyklopedii: Hnědá barva

Reklama

Reakce:

zuzaroza
727 příspěvků 12.11.12 10:31

Ještě dodám, z odstínů u těchto kozaček víc tíhnu k tomu světle hnědému - light brown.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 12.11.12 10:44

Ke smetanovému i modrému kabátu se určitě hodí, zvažte, jaké máte doma kabelky a doplňky jako šály a rukavice. Nejsem příznivce ladění bot a kabelky, ale zase by se to nemuselo úplně tlouct. Taky záleží na tom, jestli ty boty budete nosit jenom venku, nebo jestli v nich musíte pobývat delší dobu v uzavřených prostorách, kde na sobě nebudete mít kabát a šálu (třeba ve škole). Pak bych tedy vzala v potaz i to, co budete mít pod kabátem. Naprosto rozumím vaší nechuti k černým kozačkám - taky jsem si je nechtěla kupovat, ale nakonec jsem došla k závěru, že budu muset, protože moje kabelka do práce je černá, kabát mám modročerný…jaksi se to nabízí. Ještěže mám tolik barevných šátků a punčocháčů :)

Fretkodlak  12.11.12 11:49

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:31

MP MS61
124 příspěvků 12.11.12 12:52

OT: Pánská móda je, co se týká barev a ladění, hodně konzervativní. Přesto se už na kombinace hnědé obuvi s černou nahlíží přívětivěji než dříve. Vhodně vybraný odstín tmavější hnědé se dá kombinovat téměř se vším, klidně i s černou nebo tmavě šedou. Koňaková (tan) už vylučuje černý kabát a svršky (zdá se).

Hezký přehled (subjektivně pojatý) je podán zde, popřípadě v poněkud odlišném výkladu anglicky . Ideální je asi odzkoušet kombinaci na podobných/stejných kozačkách v obchodě, nejlíp rovnou ten hůře kombinovatelný outfit (hnědá/černá atp.).

M.

P. S. Ke smetanovému, modrému i „velbloudímu“ kabátu se hodí NEJLÉPE hnědá! Osobně bych se rozhodoval mezi tmavější (ne vysloveně hodně tmavou!) hnědou nebo tříslovou (tan/koňak). Ta střední, světlejší mi připadá nevýrazná. Ale to může být někdy záměr či rovnou klad.

aailyyn
807 příspěvků 12.11.12 13:28

No jak u koho. Pro většinu lidí fakt není univerzální barvou černá, hnědá poslouží líp. Ale já osobně hnědou nenosím, mně nesluší.

Sibyla
2639 příspěvků 13.11.12 00:05

No, mám hnědé kozačky, a vloni jsem je nosila k tmavomodrému a hnědému kabátu, ale k červenému paletu jsem je neobula. Netloukly by se, to ne, ale prostě jsem je necítila - nosila jsem šedočerné lodičky, a letos i černé kotníčkové. A právě jsem si vydražila i kozačky černé, protože k některým kombinacím prostě sedí líp. Hnědá je měkčí, rustikálnější, přírodnější. Asi nikdy s ní neuděláte pekelný přešlap, ale úplně ke všemu optimální není.

Kateřina
246 příspěvků 13.11.12 00:23

@zuzaroza Taky se mi jako vám černá už přejedla a plánuji si koupit hnědé zimní boty, ale přemýšlím co potom k tomu, to je myslím důležité. Mám hnědou koženou kabelku a plánuji si koupit hnědý zimní kloubouk. Myslím, že i barevné pokrývky hlavy nebo barevné punčocháče se asi více hodí k hnědým zimním botám, takže za mě ano, jen je třeba to trošku v hlavě pokombinovat, kdy si můžete vzít i černou kabelku třeba, aby vám prostě v šatníku zůstalo co nejméně věcí nositelných i v zimě, lichých. Ale to není velký problém.

Lennita
145 příspěvků 13.11.12 06:45

Ja som si nedavno kupila svetlejsie hnede kozene kotnikove topanky a nosim im takmer ku vsetkemu, a kludne aj s ciernou kabelkou, ked je to zladene so zvyskom outfitu je to bez problemov. Inak vlastnim cierne kozacky ale zistila som ze ta hneda je prave ovela univerzalnejsie kombinovatelna farba v mojom satniku kedze v nom prevladaju teple farby, takze sa chystam tiez si zakupit este jedny hnede, v podobnom odtieni ako na Vasej foto.

Reklama

Váš příspěvek

God save the Queen! Alžběta II. dnes slaví 91 let!

Dnes slaví britská královna Alžběta II. své 91. narozeniny, takže i... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Co to je Greenery a jak ji nosit?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Zelenkavá barva je k vidění úplně všude. Stala se totiž barvou roku... Celý článek

Reklama