Hnědé kozačky - univerzální barva?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzaroza
727 příspěvků 12.11.12 10:24
Hnědé kozačky - univerzální barva?

Považujete hnědé kožené kozačky v jednoduchém a nadčasovém stylu za relativně univerzálně kombinovatelné? Vlastním momentálně kabáty v námořnicky modré a smetanové, nosím k nim šedobéžové kotníčkové boty, chci si koupit kozačky a zvažuji barvu. Světlé z praktického hlediska na zimní sezonu zavrhuji, černá se mi na zimních botách „přejedla“. Líbí se mi třeba tyto - barevně i stylem: http://www.laredoute.co.uk/…er-boots.htm?….
Hodí se tento nebo jiný odstín hnědé takzvaně ke všemu?

Najdete v encyklopedii: Hnědá barva

Reakce:

zuzaroza
727 příspěvků 12.11.12 10:31

Ještě dodám, z odstínů u těchto kozaček víc tíhnu k tomu světle hnědému - light brown.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 12.11.12 10:44

Ke smetanovému i modrému kabátu se určitě hodí, zvažte, jaké máte doma kabelky a doplňky jako šály a rukavice. Nejsem příznivce ladění bot a kabelky, ale zase by se to nemuselo úplně tlouct. Taky záleží na tom, jestli ty boty budete nosit jenom venku, nebo jestli v nich musíte pobývat delší dobu v uzavřených prostorách, kde na sobě nebudete mít kabát a šálu (třeba ve škole). Pak bych tedy vzala v potaz i to, co budete mít pod kabátem. Naprosto rozumím vaší nechuti k černým kozačkám - taky jsem si je nechtěla kupovat, ale nakonec jsem došla k závěru, že budu muset, protože moje kabelka do práce je černá, kabát mám modročerný…jaksi se to nabízí. Ještěže mám tolik barevných šátků a punčocháčů :)

Fretkodlak  12.11.12 11:49

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:31

MP MS61
124 příspěvků 12.11.12 12:52

OT: Pánská móda je, co se týká barev a ladění, hodně konzervativní. Přesto se už na kombinace hnědé obuvi s černou nahlíží přívětivěji než dříve. Vhodně vybraný odstín tmavější hnědé se dá kombinovat téměř se vším, klidně i s černou nebo tmavě šedou. Koňaková (tan) už vylučuje černý kabát a svršky (zdá se).

Hezký přehled (subjektivně pojatý) je podán zde, popřípadě v poněkud odlišném výkladu anglicky . Ideální je asi odzkoušet kombinaci na podobných/stejných kozačkách v obchodě, nejlíp rovnou ten hůře kombinovatelný outfit (hnědá/černá atp.).

M.

P. S. Ke smetanovému, modrému i „velbloudímu“ kabátu se hodí NEJLÉPE hnědá! Osobně bych se rozhodoval mezi tmavější (ne vysloveně hodně tmavou!) hnědou nebo tříslovou (tan/koňak). Ta střední, světlejší mi připadá nevýrazná. Ale to může být někdy záměr či rovnou klad.

aailyyn
807 příspěvků 12.11.12 13:28

No jak u koho. Pro většinu lidí fakt není univerzální barvou černá, hnědá poslouží líp. Ale já osobně hnědou nenosím, mně nesluší.

Sibyla
2639 příspěvků 13.11.12 00:05

No, mám hnědé kozačky, a vloni jsem je nosila k tmavomodrému a hnědému kabátu, ale k červenému paletu jsem je neobula. Netloukly by se, to ne, ale prostě jsem je necítila - nosila jsem šedočerné lodičky, a letos i černé kotníčkové. A právě jsem si vydražila i kozačky černé, protože k některým kombinacím prostě sedí líp. Hnědá je měkčí, rustikálnější, přírodnější. Asi nikdy s ní neuděláte pekelný přešlap, ale úplně ke všemu optimální není.

Kateřina
246 příspěvků 13.11.12 00:23

@zuzaroza Taky se mi jako vám černá už přejedla a plánuji si koupit hnědé zimní boty, ale přemýšlím co potom k tomu, to je myslím důležité. Mám hnědou koženou kabelku a plánuji si koupit hnědý zimní kloubouk. Myslím, že i barevné pokrývky hlavy nebo barevné punčocháče se asi více hodí k hnědým zimním botám, takže za mě ano, jen je třeba to trošku v hlavě pokombinovat, kdy si můžete vzít i černou kabelku třeba, aby vám prostě v šatníku zůstalo co nejméně věcí nositelných i v zimě, lichých. Ale to není velký problém.

Lennita
145 příspěvků 13.11.12 06:45

Ja som si nedavno kupila svetlejsie hnede kozene kotnikove topanky a nosim im takmer ku vsetkemu, a kludne aj s ciernou kabelkou, ked je to zladene so zvyskom outfitu je to bez problemov. Inak vlastnim cierne kozacky ale zistila som ze ta hneda je prave ovela univerzalnejsie kombinovatelna farba v mojom satniku kedze v nom prevladaju teple farby, takze sa chystam tiez si zakupit este jedny hnede, v podobnom odtieni ako na Vasej foto.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit