Hnědnutí kalhot - jak obnovit černou barvu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

thunderstruck
3 příspěvky 06.09.12 13:06
hnědnutí kalhot

Zdravím, mám dvoje černé kalhoty, které po pár vyprání hnědnou většinou na místě stehen. U kalhot jiné barvy se to nestalo. Zkoušeli jsme přípravky pro obnovení černé barvy Perwoll a Woolite, ale nezabraly. Je nějaký způsob, jak černou obnovit nebo znovu obarvit? Díky

Reakce:

GreatSusan  06.09.12 13:23

A jste si jista/y, ze je to tim pranim?

top topic
949 příspěvků 06.09.12 13:28

@thunderstruck: nevím, jestli se bavíme o tom samém, ale máme doma pár černých reklamních triček, bavlna různé kvality, a na nich se sem tam objeví takové hnědorezavé fleky, spíš jako by šmouhy. Vysvětluju si to tím, že ten úplet byl prostě špatně nabarvený nebo to může být třeba potem, který nějak zareaguje s materiálem, nevím. Naštěstí jsou to trika jen na doma, tak to neřeším, na jiném oblečení se to nikdy jindy neobjevilo.

thunderstruck
3 příspěvky 06.09.12 13:30

Tím jsem si téměř jistý

top topic
949 příspěvků 06.09.12 13:30

Jo a ty fleky se tam objevily hned na začátku, zřejmě po prvních praních (praní), další nepřibývají

thunderstruck
3 příspěvky 06.09.12 13:32

U mě taky po prvních praní

D.C.M.
82 příspěvků 06.09.12 14:08

Moje černé tričko zhnědlo po setkání se savem. Je možné, že oblečení neseděla určitá látka v pracím prostředku…

TinkaH
916 příspěvků 06.09.12 14:08

Taky jsem to začala pozorovat na méně kvalitních tričkách. Soudím, že je to lajdácky nabarveno

Matesa_md
6 příspěvků 06.09.12 15:09

Mám několik černých jeansů, kde barva po několika vypráních vybledla. Nejdříve jsem taky zkoušela Woolite apod, ale pak jsem barvila Iberií. Ovšem moc to nepomohlo, spíš to vypadalo pruhovaně šedě. Tak jsem zkusila obarvit na tmavě modro, to už je lepší, ale barva mi dost pouští (např. na boty). Asi jsem nepomohla :-( Někdo tady někde psal, že používá barvy CHEDS, nemám vyzkoušeno, ale třeba to bude lepší.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit