Hnědý oblek coby základ šatníku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dominic
85 příspěvků 26.06.12 19:43
Hnedy oblek coby zaklad satniku?

Tema spise pro mistni nepocetnou panskou komunitu, ale damy jsou samozrejme vitany!

Winston Chesterfield ve svem sloupku na Mensflair radi ctenari, aby si jako prvni/jediny bespoke oblek poridil kousek v hnede barve. (http://www.mensflair.com/…ccasions.php)

Docela by me zajimal vas nazor, ja osobne, jakkoli mam hnede obleky rad, bych si ho jako prvni bespoke kus spis neporizoval. Coz ale do znacne miry souvisi s tim, ze do venkovskeho prostredi v zapadnich zemich se dostavam dost zridka. Na „no brown in town“ neverim, spis se mi zkratka zda, ze hnedy oblek je prilis odvazny. V satniku sve misto ma, ale porizuju-li si jediny bespoke oblek (tazatel je chudak asi omezen na britske prostredi, takze bespoke bude poradna investice), asi bych sahal po tradicnejsi variante.

Co vy na to? A na hnede obleky vseobecne?

Najdete v encyklopedii: Hnědá barva

Reakce:

Krehutka
367 příspěvků 26.06.12 20:00

Pokud si někdo pořizuje oblek (konfekční nebo zakázkový), o kterém ví, že bude na dlouhou dobu jediný, přimlouvala bych se za tmavou variantu (černý, tmavě modrý), který si lze vzít i na formální příležitosti.
Pokud už ale tento „základní“ oblek vlastní, klidně ať si nechá ušít oblek v barvě, kterou unosí a využije nejčastěji. Osobně proti hnědým oblekům nic nemám, právě naopak. Na ulicích by to mohlo být příjemné oživení.

Ondra88  26.06.12 20:03

Já si myslím, že univerzální barva obleku je tmavě modrá. Hodí se do práce, ale taky jde v tom jít večer mezi lidi. Hnědý oblek bych bral až jako X-tý v pořadí. Taky každému nesluší ta barva.

Pavel
106 příspěvků 26.06.12 20:19

No brown in town je krasne pravidlo, ale asi uz je mimo cas a misto). Hnedy oblek pojimam jako denni oblek nositelny kamkoli. Pokud nekdo pracuje v obleku, proc ne. V nasem „konzervativnim“ bussiness prostredi mi ale prijde, ze pod slovem oblek si vestina muzu predstavi jen cernou barvu, takze bude pravdepodobne minimalne zpocatku za exota.

Sibyla
2639 příspěvků 26.06.12 20:28

No, nevím. Nedávno jsem shlédla film Bobby Deerfield z r. cca 1985, kde má hrdina (úspěšný, elegantní automobilový závodník) v úvodní scéně hnědý trojdílný oblek. A působilo to na mě nějak out of date - právě ta hnědá, ne střih. Jak říkám, nevím, je to jen pocit. Možná, protože teď se nějak pánské outfity ladí do studena? Možná že hnědá přichází a já ji jen neragistruji.

viera666
957 příspěvků 27.06.12 08:30
hnedy je super

Manzel ma dva tmavo hnede, jeden trojdielny s vestou a dva svetlohnede. Pokial muz chodi v obleku nonstop kazdy den, tak urcite nie len ciernu. Toboz v lete. Prave naopak, cierny oblek na denne nosenie mi pride out, pokial teda nie je v ten den mimoriadne dolezity meeting. A aj na slovensku vnimam tu ciernu nudu, muz si kupi jeden cierny oblek a vyvlaca ho nonstop den/noc ci do prace, ci na veceru. A ked je uz prilis osuntely, tak kupi dalsi, „na velke prekvapenie“ cierny. Keby zainvestoval a kupil 1 cierny a 1 hnedy, tak mu vydrzia dvojnasobne dlho a vyzera ovela zaujimavejsie.

Sibyla
2639 příspěvků 27.06.12 09:11

Souhlasím, že na denní nošení černý NE - černá je v zásadě večerní, slavnostní barva. Viděla bych to spíš na šedou, tmavošedou, do ocelově modré, i tu tmavomodrou, jemný proužek… Sama nerozumím tomu, proč mi ta hnědá připadá tak vyšlá z módy - snad že zemité tóny teď i v interiéru ustoupily chladnějším šedým a ocelovým - ostatně mnohem méně útulným?

Ondra88  27.06.12 09:25

Tady máte ukázku hnědého obleku bespoke. Mně se líbí, ale do práce bych to nevzal. http://www.szarmant.pl/…minski-final

MP MS61
124 příspěvků 27.06.12 13:28

Protože u nás jasně daná a zažitá tradice „vhodného“ oblečení pro venkov neexistuje, asi bych byl opatrný. Rozhodně bych nevolil pro formální kompletní oblek (s vestou!) hnědou. Ať už bude či nebude na míru… U nás bude působit jako kousek z dědečkova šatníku.

Oblek na míru (3 dílný) a zřejmě první nebo jeden z mála nemá být retro nebo super trendy! V našich podmínkách bych se přiklonil spíš k šedé barvě, možná tmavěmodré. Černá je opravdu ultra formální - pokud není vyžadována, vyhněme se jí.

Jiná je situace s casual a smart oblékáním. Tam by se s hnědou a béžovou dalo a mělo pracovat! Takové tvídové sako s výrazným zastoupením hnědé, zlatavé či tmavě béžové/oříškové - to je jiné kafe. S jistou mírou opatrnosti bych nepohrdl s hnědým manšestrovým sakem, i některé odstíny (oříšková a dále „světleji“) barev kalhot. Tyto prvky anglické módy bych u nás rád viděl. Navíc s kombinacemi chinos/džín/kalhot a sportovních sak je mnohem větší legrace.

Nepřipadá vám hnědý 3 picece oblek s proužkem jako výron retromanika s úchylkou na mafiánské filmy? :-)

M.

Sibyla
2639 příspěvků 30.06.12 07:27
@MP MS61 píše:
Protože u nás jasně daná a zažitá tradice „vhodného“ oblečení pro venkov neexistuje, asi bych byl opatrný. Rozhodně bych nevolil pro formální kompletní oblek (s vestou!) hnědou.
Jiná je situace s casual a smart oblékáním. Tam by se s hnědou a béžovou dalo a mělo pracovat! Takové tvídové sako s výrazným zastoupením hnědé, zlatavé či tmavě béžové/oříškové - to je jiné kafe. S jistou mírou opatrnosti bych nepohrdl s hnědým manšestrovým sakem, i některé odstíny (oříšková a dále „světleji“) barev kalhot. Tyto prvky anglické módy bych u nás rád viděl. Navíc s kombinacemi chinos/džín/kalhot a sportovních sak je mnohem větší legrace.
M.

Absolutně! V jednom z prvních dílů Jeeves And Wooster radí čerstvý komorník Jeeves pánovi (mladinký Hugh Laurie) hnědý tvídový oblek s pumpkami pro výlet na venkov. „Ten, co máte, bych rozhodně pro velkov nedoporučoval, pa­ne.“

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit