Hodí se k sobě modrá a zelená ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Punkgirl
58 příspěvků 09.07.12 12:36
Hodí se k sobě modrá a zelená ?

Potřebovala bych poradit, moje oblíbené barvy jsou modrá a zelená. Jak je kombinovat a hodí se k sobě vůbec? Děkuju za rady předem…:)

Najdete v encyklopedii: Modrá barva

Reakce:

Malina jahodová
175 příspěvků 09.07.12 12:44

No jasně, že hodí. Spousta kombinací je krásných, ale musí se na to s citem. Moje oblíbená kombinace je třeba tohle:

http://www.colourlovers.com/…his_is_Maths!

Žlutou já nerada - mám pocit, že mi nesluší, takže za mě bez té žluté.

Punkgirl
58 příspěvků 09.07.12 12:45

A ne že tu budou tipy na zařízlé modré bokovky se „sexy“ zeleno-modro-růžový malý topík…

Malina jahodová
175 příspěvků 09.07.12 12:49

Nebo třeba tahle se smaragdovou: http://www.colourlovers.com/…iled_Emerald

Jetthro
1129 příspěvků 09.07.12 12:51

Ja myslim ze urcite ;) samozrejme zalezi na odstinu, ale nebala bych se toho. Pripadne do toho na umirneni pridat treba neco bileho - pasek, masli, broz, kabelku, nebo klidne i nejaky prouzky/puntiky..

Zoe
316 příspěvků 09.07.12 14:41

V polovině minulého století se říkalo: zelená - modrá, pro blázny dobrá. Jenže tenkrát nebyly barvy a odstíny jako dnes. Dnes je to naopak zajímavá módní kombinace, např.:
http://e-zet.cz/…re-kvety.htm.
Já tyhle dvě barvy také ráda kombinuji. Vůbec se toho nebojte a zkoušejte.

Zoe
316 příspěvků 09.07.12 14:43

Tak tu stránku nějak nejde zobrazit. Ale když vyhledáte láky e-zet, pak hedvábí, najdete jeden výrazný zeleno-modrý vzor.

ooola
129 příspěvků 09.07.12 16:43

Třeba limetkově zelená a tmavě modrá je kombinace, která mě připadá přímo úchvatná

Pirek
6768 příspěvků 09.07.12 16:50

Vždyť je to jedna z nejpřirozenějších kombinací!
Blankytné nebe nad temným zeleným lesem. Pomněnka a chrpa. Len.

Rahja
164 příspěvků 09.07.12 17:33

Krásná je modrá s tyrkysovou - jako moře

katango
1356 příspěvků 09.07.12 22:39

Moc se mi líbí kombinace barev podobná barvám na pavích perech. Taky zelená a modrá, ale jaké!

Katio
196 příspěvků 09.07.12 22:49

Namátkou… (pomohl strýček Google)

mňau-mau
19 příspěvků 30.07.12 15:06

Tak kombinaci modré se zelenou přímo miluju :* Nejlépe oživenou třeba ještě červenou nebo korálovou bižuterií. To jsou prostě moje barvy.

sekaclady  30.07.12 15:22

@Katio krááása..moc hezký kombinace..

Choucas
150 příspěvků 31.07.12 01:24

Jo, mám šátek v takových barvách pavýho peří a dolaďuji modrým/petrolejovým tričkem a zelenou kabelkou. Jinak myslím že v těch odstínech bych se já třeba inspirovala právě v přírodě :) (jak bylo řečeno, třeba chrpová modř se zelenou chrpového stonku/blankytně modrá s jehličím/blankyt s nazelenalým mořem/…je to pro mě osobně inspirativnější a mnohem jednodušší než hledat na netu :D)

Jiná Realita
13791 příspěvků 31.07.12 22:06

Mně by jen zajímalo, kdo vymyslel tu hloupou říkanku, že zelená a modrá, pro blázna je dobrá, když se k sobě tak hodí. dokonce mi připadá, že málokterá barevná kombinace má tolik všelijakých odstínových kombinačních možností…zajímalo by mě, jak to je staré a jaké to mělo historické pozadí :)

sophialee
3 příspěvky 02.08.12 10:47

Líbí se mi Denim modrá http://www.kaboodle.com/…d-denim-j114

Zoe
316 příspěvků 02.08.12 13:46

@Jiná Realita Jistě to nevím, ale odhaduji, že to souviselo s tehdejší úrovní barev. Když jsem byla malá (60. léta), měla jsem zelený kabát a to byl příšerný odstín. Byla to taková střední trávová ušmudlaná, k ní se opravdu montérková modrá ani světle modrá nehodila. Ani obecné povědomí o oblékání a ladění barev nebylo v polovině minulého století nijak rozšířené, tato specializace byla soustředěna do několika nóbl salónů a ostatní tvořili doma. Protože měli často existenční starosti, byly barvy oblečení logicky na okraji zájmu. A tahle lidová říkanka měla možná napomoci.
Dnes existuje neuvěřitelná paleta krásných zelených a nádherných modrých odstínů, takže jejich kombinace je už o něčem jiném.

sarah123
2137 příspěvků 29.04.16 08:27

@Punkgirl lo lll v

Gorilka
654 příspěvků 29.04.16 11:47
@Jiná Realita píše:
Mně by jen zajímalo, kdo vymyslel tu hloupou říkanku, že zelená a modrá, pro blázna je dobrá, když se k sobě tak hodí. dokonce mi připadá, že málokterá barevná kombinace má tolik všelijakých odstínových kombinačních možností…zajímalo by mě, jak to je staré a jaké to mělo historické pozadí :)

Obávám se, že to souvisí s dvojitým významem barev ranného středověku.

mutziputzi  29.04.16 12:12

@Gorilka Raný středověk, rané brambory..par­don))…jaký že význam barev?

SweetPotato  29.04.16 16:51

@Jiná Realita
Možná to s tím nesouvisí, ale za 1.republiky se říkalo „červený-bílý, to se mi líbí“ a „červená-modrá, pro blázna dobrá“, byly to ovšem barvy dvou soupeřících politických stran. :-))

barvinok
356 příspěvků 29.04.16 17:22

V súvislosti s tým historickým aspektom mi napadá, že až relatívne donedávna sa modrá a zelená nerozlišovali.
Podľa rôznych výskumov civilizácia najprv začne rozlišovať farby ako čierna, biela, žltá, červená, zelená… modrá jednoducho neexistovala. Buď sa rátala ku čiernej, ak bola tmavá, alebo k zelenej, ak bola svetlá. Vraj ešte existujú kmene, ktoré nepoznajú označenie pre modrú, a modré obrazce spomedzi zelených nedokážu rozoznať. Pre nich by ste boli oblečená v podstate v jednej farbe :)

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit