Hodinky - snobárna?

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Verrinka  03.10.12 13:50
Hodinky - snobarna?

Nosite rady/i hodinky? Proc? Kolikatery mate? Díváte se ostatním na hodinky? Mam ctvery. Dvoje plastové Swatch, černé pánské s kozenym reminkem Swatch a teď jsem si koupila krasne Longines. Znamená pro Vas značka hodinek něco?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 03.10.12 14:11

? A ta snobárna se určuje jak? Podle vzhledu hodinek? Majitele? Ceny? Nebo čeho?
Hodinky nosím, pouze Švýcary…kvalitní hodinky pro mě znamenají především dobře odvedenou řemeslnou práci a tradici…

Verrinka  03.10.12 14:36

Ptam se. tri tydny jsem chodila kolem tech longines a rozjimala jak moc je potrebuju. behem tech tri tydnu jsem mockrat slysela proc chci jako vyhazovat tolik penez za hodinky kdyz mam mobil a kdyz na tech hodinkach ani neni videt poradne logo. tak me zajima jak to vidi ostatni

MPSkrolew
1845 příspěvků 03.10.12 14:44

@Verrinka Není tam vidět logo, jo? Jak si vlastně vůbec někdo může koupit věc, na které není logo?! Verrinko, to jste si tedy vyslechla… :-) Já jsem měla hodinky naposledy na gymplu a určitě bych nějaké chtěla a určitě nějaké nenápadně krásné a určitě bych jich chtěla i víc. Pořád koukat na mobil mě nebaví. A značka by mě zajímala, a to samozřejmě kvůli tradici a kvalitě strojku. Myslím, že tady už jedna diskuse o hodinkách byla a nějaký muž (nevím už, kdo) o nich poměrně zasvěceně hovořil. Jelikož sem ale nechodím tak často, asi tu diskusi nedohledám, že bych sem postla odkaz.

Příspěvek upraven 03.10.12 v 14:47

Jetthro
1129 příspěvků 03.10.12 14:44

Ja hodinky nenosim neb jsem jejich soustavny ztracec :) a na cas mam mobil. Jinak obecne drahe hodinky se povazovaly sa symbol postaveni hlavne u muzu, takze toho si vsimam treba u tatovych kolegu a partneru. Jinak je mi celkem sumak co kdo nosi na ruce.

katango
1356 příspěvků 03.10.12 14:46

Mám asi patero hodinek Swatch a teď jsem si koupila hodinky Axcent of Scandinavia, nápadné, červené se širokým červeným páskem. Jinak mi jsou značky jedno.

Příspěvek upraven 03.10.12 v 16:10

Mylady2
12409 příspěvků 03.10.12 14:50

@Verrinka tak Vaše věc za co si utratíte své peníze;-) takových trapných radilů se vždycky najde hafo.
A ano jak říká @Jetthro hodinky u mužů jsou symbolem jejich postavení ve společnosti…ikdyž se to některým nebude líbit. (Pan prezident taky nenosí Casio)

viera666
957 příspěvků 03.10.12 14:58
suhlas

@Mylady2 u muzov je to jednoznacne vec statusu a jeden z mala sperkov, preto by mal reprezentovat. U zien si to nevsimam, ani sama hodinky nenosim.

Chari
541 příspěvků 03.10.12 14:59

Snobárna je podle mě vystavování své životní úrovně na odiv, pohrdání čímkoliv co je pod ní nebo zdánlivě pod ní. Snob nemusí vydělávat statisíce, zdá se mi, že s penězmi to už až tak úplně nesouvisí, protože my se jako společnost vážně nemáme špatně.
Ostatní je luxus.
Luxus je příjemný snobství ne.
(Vím, že snob je původně slovo označující jakéhokoliv zbohatlíka bez titulu, ale přijde mi, že vnímání snobství se od těch dob posunulo stejně jako celá společnost).
Abych to ukončila, mám radši hodinky bez loga. :)

Moir
1805 příspěvků 03.10.12 15:01

Mám hodinky za pár šupů z ebaye, momentálně tedy jen troje na krk, na cestě dvoje na ruku a ještě nějaké koupím, výdrž mají adekvátní ceně, poslední vydržely asi 10 měsíců a stály 75 Kč ;), v tomhle nejsem patriot, ani ekologicky smýšlející, u těch se nevyplatí měnit baterii, takže jakmile se vybije, kupuji nové a jiné.

Karin
3401 příspěvků 03.10.12 15:09

Hodinky jsou doplněk, který může krásně doladit outfit, no a taky samozřejmě něco napovědět o nositeli, jako všechno… Snobárna to může být, ale snobárna může být přece cokoliv, to záleží na tom, jak to pojme dotyčný…
Já jsem dlouho hodinky neměla, říkala jsem si, že je to zbytečné, kdy vidím čas na mobilu nebo na počítači, ale asi před čtyřmi roky jsem se rozhodla, že je budu zase nosit (jako dítě jsem nějaké mívala)… a koupila jsem si dámské hodinky Junkers. Přiznávám, že hlavně kvůli té značce, protože jsem ujetá na jistou historickou etapu :-D, ale samozřejmě, že jsem taky chtěla, aby to byly kvalitní a hezké hodinky.
Ale jednou bych si chtěla pořídit hodinky natahovací. Dřív to byla běžná věc, pamatuju si z dětství, jak si tatínek natahoval hodinky (tehdy obyčejné primky, jejichž cena prý dnes začíná na dvaceti tisících), dnes to je všechno na baterky… Mně se líbí kvalitní věci, poctivá práce, která vydrží věky…

mujercita  03.10.12 15:30

Hodinky můžou být docela zajímavý šperk. Na zjištění přesného času už je asi používá málokdo. Já ale nenosím žádné, vadí mi stejně jako náramek, ty poslední, co jsem před pár lety dostala jako dárek, jsem za dva měsíce rozlámala, já to prostě pořád sundávám a hraju si s tím, ani o tom nevím.

Dahllie
2222 příspěvků 03.10.12 15:43

Mám minimálně dvacatery. Hodinky jsou pro mě praktickým módním doplňkem, bez kterého nedokážu vyrazit z baráku, takže se snažím mít různé barvy i typy, abych je mohla kombinovat s oblečením. Nicméně nemám žádné drahé a značkové, všechny byly s pořizovací cenou do tisícovky.

Mylady2
12409 příspěvků 03.10.12 15:45

@Chari určitě to nesouvisí s penězi;-) snob tudíž snobství se vyskytuje nanejvýš ve střední třídě.
Jinak na hodinkách jde značka vidět vždy ne?

Narminaa
97 příspěvků 03.10.12 15:57

Hodinky jsem zvyklá nosit. Mám asi patery (Rolex, Cartier…ale i Citizen na sport), dávám přednost hodinářským před fashion značkami. Beru je jako krásný kvalitní doplněk, od kterého čekám, že vydrží hodně dlouho a svým způsobem je to také dobrá investice. Ty opravdu luxusní hodinky přenechávám mužům, nemůžou se zkrátka tolik vyřádit v ostatních doplňcích:-)

Chari
541 příspěvků 03.10.12 16:02

@Mylady2 Snobství se vykytuje v jakékoliv třídě. A psala jsem bez viditelného loga, ne značky. :)

hanabanana76
160 příspěvků 03.10.12 16:07

Ja vlastnim dvoje od DK, takove ty naramkoidni typy, nenosim hodinky denne, tudiz pro me spise doplnek, nez nutnost.

Jinak znackove hodinky se mi libi, jak na panech, tak na damach - takove ty nenapadne, elegantni, co proste,,pisou,,.

A na hodinkach jde znacka vzdycky videt, jen na nekterych jde proste videt vice :-)

hanabanana76
160 příspěvků 03.10.12 16:10

@Chari

Snobství se vyskytuje v jakékoliv třídě.

Rozesmala me predstava snoba, ktery zije od vyplaty k vyplate - ten se povysuje na koho?

katango
1356 příspěvků 03.10.12 16:13

Uvědomila jsem si, že téměř všechny moje hodinky poskytují jen orientační údaje, některé nemají číslice, jen pár čárek. Ale na minuty natož na vteřiny čas nepočítám a takhle zjistím jediným i nezaostřeným pohledem, jestli nejdu někam pozdě.

Chari
541 příspěvků 03.10.12 16:14

@hanabanana76 Dneska to určitě jde, s rozšířením internetu jich člověk potkává určitě docela dost. A nepoznáte, kdo je ve skutečnosti co zač. :)

waw
336 příspěvků 03.10.12 16:17

Hodinky nosím od dětství nepřetržitě, pouze v pravidelných intervalech (v rámci let), střídám pravou a levou ruku. Žádné luxusní značky nevlastním, věčně hodinkama do něčeho ťukám, stačí i jen o stůl nebo o zeď, a bylo by mi líto je ničit. Co se týká výdrže, nejlepší zkušenost mám se značkou Timex (každodenní nošení).

Pavučinec plyšový  03.10.12 17:00

@waw Pokud jde o výdrž, mám dobrou zkušenost s hodinkami Festina Quartz, nosím je denně už aspoň čtrnáct let a pořád jim nic není.

Mori  03.10.12 17:03

Hm, já svoje Festiny škrábla téměř na počkání. U příštích hodinek si připlatím za safírové sklo.

Woey
135 příspěvků 03.10.12 17:42

Já hodinky nosím ráda, beru je jako praktický a zároveň hezký doplněk. (Raději kouknu na hodinky než hledat v kabelce mobil.) Střídám troje, ani jedny jsem si nevybrala, protože jsem je dostala jako dárek, ale mám je ráda všechny :). U mužů mám ráda drahé hodinky - pokud mají oblek, většinou to kvalitní hodinky pěkně podtrhnou.

alyona
84 příspěvků 03.10.12 17:52

@Chari niečo na tom bude, už som sa stretla s ľudmi, ktorí sa tvárili, že sú niečo viac, len preto, že majú hodinky napr. za 5. tis…ono, machrovať vedia, len ked sú v spoločnosti ľudí, ktorí nemajú peniaze na takú životnú úroveň…ak sa dostanú medzi iných, skutočne bohatých, tak im spadne hrebienok, ako sa hovorí…ja razím heslo:nad nikoho sa nepovyšuj a pred nikým sa neponižuj…necítila som sa ako chudera, ked som bola chudobná a necítim sa niečo viac ani teraz, ked si žijem vysoko nad pomery…lebo,nikdy neviete, kde budete o pár rokov…
a hodinky som nenosievala, ale ako prišli do mody tie s veľkými ciferníkmi, tak ich nosím, páči sa mi to…a nie, nepríde mi to snobské…tampatria iné veci, nie hodinky napr.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit