Hormonálně způsobená nadváha - co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hayele
16 příspěvků 09.10.16 10:10
Hormonálně způsobená nadváha - co s tím?

V létě se u mě vyskytly zdravotní problémy a musela jsem brát vysoké dávky hormonů, které mi rozhodily metabolismus.
Výsledek: nadváha a povolené tělo. Nejen že mám kila navíc, ale začalo to i plandat.
Nikdy jsem ničím podobným netrpěla, dokonce i po porodech jsem měla po šestinedělí zpět původní postavu - bez cvičení.
Teď poprvé v životě dávám pozor na to, co jím, čtvrt hodiny denně cvičím, ale přesto na sobě mám tuk, který při pohybu plandá.
Má některá z vás podobnou zkušenost% Co se s tím dá dělat?

Reakce:

skarlettka
2 příspěvky 31.10.16 10:17
hormony

Nevím, jakým hormonům přičítáte svůj problém. Ne každý hormon takto ovlivní metabolismus. Ale přesto: myslím, že záleží i na věku. Pokud jste ve věku od 20 do 40let, tak by asi pomohlo cvičení na zpevnění svalstva. Pokud jste starší, je to horší, protože tu bude hrát roli zpomalující metabolismus. Já jsem s váhou nějaké větší potíže neměla, a když, tak jsem vynechala trochu jídla, a spravilo se to. Ted ve starším věku k udržení momentální váhy potřebuji daleko méně jídla. A cvičení nepomáhá vůbec. Ale znovu opakuji:¨nevím, kolik je vám let a co jste užívala.
RNDr. M.Mackerlová

Hayele
16 příspěvků 31.10.16 12:22

Byl to kortizol a v souvislosti s nim jsem pribrala a telo mi povolilo. Od te doby (2 mesice) se to po zmene jidelnicku a intenzivnim cviceni trochu zlepsilo, ale k puvodnimu stavu jsem se nevratila. Je mi 27, v souvislosti s tehotenstvim jsem nemela problemy, az ted.

YeMaya
8 příspěvků 31.10.16 14:12

Tak s přibíráním, které je dáno hormony (kortikoidy), mám bohužel také zkušenost. Dokud jsem hormony brala, tak jsem prostě přibírala nebo maximálně držela váhu. Až tak 5-6 měsíců po vysazení jsem najednou zhubla bez větší námahy na původní váhu. Pak mě ale zas trápila povislá kůže a strie, protože jsem zhubla skoro 15 kilo během snad 2 měsíců. Taktéž je mi 27 a v souvislosti s těhotenstvím jsem takový problém neměla a to jsem nabrala rovných 20 kg! Do půl roku po porodu jsem byla na původní váze.
Jak dlouho to nebereš?
Jinak mi ještě pomohlo začít všude chodit pěšky. Prostě obout pohodlné boty, nahodit batoh (vím, že to tady na MP neradi slyší) a vyrazit třeba část cesty z práce pěšky. Toto mi myslím docela nahodilo metabolismus. A pak je super cvičení pilates, to mi pěkně zpevnilo postavu. Co se jídla týče, tak u mě je přibírání dost dáno sacharidovou složkou, takže vyřadit sladkosti a výrazně omezit pečivo také pomůže. Když mám žravku, dám si ovoce nebo zeleninu, případně nějaký nízkotučný tvaroh s ovocem/zeleninou a dá se to držet na uzdě.

Hayele
16 příspěvků 31.10.16 17:22

Brala jsem to měsíc a přibrala jsem 7 kg. Teď už to dva měsíce neberu.
Hýbu se hodně, ale nepomáhá to.

skarlettka
2 příspěvky 02.11.16 10:48
kortikoidy

Co se týče kortikoidů, tak u nich je známo, že ovlivnují metabolismus celého organismu a především metabolismus tuků. I když se mi zdá, že měsíc na přibrání tolika kg je přece jen mnoho. Hlavně se nesnažte, jak píše další přispěvatelka, zhubnout rychle. I když jste mladá, kůže to nevydrži a nevrátí se do původního tvaru. Lépe pomalu a s cvičením. A určitě omezit jídlo.
Odborný článek z lékařského prostředí, velmi pěkně napsaný, najdete zde.
http://www.stefajir.cz/?…
A ještě na závěr - všimněte si, že lidé, hlavně děti, které jsou těžce nemocné, např. s leukémií a berou kortikoidy, mají vždy oteklý obličej.

Bazuch
21 příspěvků 21.11.16 23:34

@Hayele
Možná to zkuste i zkonzultovat s lékařem. Ve svém okolí mám dva lidi, kteří po kortikoidech dokázali zhubnout až s pomocí léků.

Co se týká povolené kůže, tak mě pomohlo stahující prádlo s masážním efektem. V kombinaci s cvičením mi to pomohlo zpevnit oblasti, kde se mi to několik měsíců nedařilo. A v zimě se dá nosit celkem bez problémů :) Koupila jsem si i návleky na paže.

MaruskaMalíková
4 příspěvky 24.11.16 10:07

Já přirala kvůli hormonům (léčba endometriozy) 7 kg, fakt děs :-( musela jsem nakoupit nové oblečení, protože do starého jsem se samozřejmě nevešla. Ted v zimě se nehubne moc dobře, protože ráda běhám, ale zase nerada za tmy. Kamarádka mi doporučila, abych navštívila nějakého odborníka, který mé tělo probere od hlavy až k patě a poradí, jak se stravovat a hýbat. Máte nějaké doporučení na poradnu?

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit