Igelitky vs. tašky se značkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LadyPapajka  22.06.12 18:34
.

.

Příspěvek upraven 19.02.13 v 18:58

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

gulietta  22.06.12 18:38

@LadyPapajka zisti si ako dlho sa tá igelitka rozkladá v prírode a čo vzniká pri jej spaľovaní.

ta-scha
77 příspěvků 22.06.12 18:42

Já igelitku nosím a nemyslím tím odrbanou z marketu. Nemám moc na výběr. Každý den do práce nosím několik krabiček s jídlem (oběd, svačina, ovoce…) to se mi do žádné kabelky ani kabely prostě nevejde. Ale mám i látkovou tašku a tu si občas vezmu taky. Možná to není nóbl, ale pořád se to ke kostýmku a lodičkám hodí víc, než batoh. Osobně to nevnímám jako velký prohřešek.

LadyPapajka  22.06.12 18:44

@gulietta
Nějak nechápu návaznost tvojí odpovědi na téma. Já tady nekritizuju papírové tašky z hlediska rozkladu a dopadu na životní prostředí (navíc píšu papírové, ale většina tašek, co drží tvar rozhodne není z papíru).

Kdyby mě někdo nepochopil, mám na mysli tohle: http://aukro.cz/…7049224.html jako běžné zavazadlo (ano, už se to i prodává)

http://aukro.cz/…8662164.html

runningfox  22.06.12 18:46

Nosím látkovou tašku z Jackpotu, je velmi praktická. A je i hezká.

evino  22.06.12 18:50

Trochu tomu nerozumiem. V úvode píšete o látkových taškách s logom a v bode 1 o papierových taškách.
Ja som si ušila niekoľko textilných tašiek čiernej a béžovej farby z tenšieho pevného materiálu a v taške z nich nosím pre prípad nákupu aspoň jednu.

LadyPapajka  22.06.12 18:52

@evino
látková je přepis. Dala jsem odkazy co myslim, pardon.

analfabet
49 příspěvků 22.06.12 18:54

Já hlavně nechápu, že igelitkářům a jiným taštičkářům ta ucha neuřežou prsty. Možná mám moc přecitlivělé ručičky, ale já bych ani jedno jako každodenní zavazadlo fakt nezvládla. Taky mám látkovou tašku, a když nesu něco extra těžkého, tak si beru batoh.

Lola  22.06.12 19:03

Když mám víc věcí, které musím nést tam a zpět, beru si z domu větší koženou tašku.
Pokud se chystám nakupovat, nosím si z domu vlastní již použité igelitky, ale jen jako „vnitřní obal“. Pak je nacpu do anonymních látkových tašek, které nosím složené v kabelce. Ty svoje igelitky nosím proto, že považuji za plýtvání, když mi v obchodě kdejakou pitomost zabalí do mikrotenového sáčku na jedno použití, který bych pak měla vyhodit. Myslím, že nosit si ten (čistý a nepotrhaný) již jednou použitý mikrotenový sáček je to nejmenší, co můžu pro Matku Přírodu udělat.

A co se týče těch papírových tašek s logem věhlasné značky: kdybych měla nést domů deset rohlíků, dvacet deka šunky a květák v papírové tašce od LV, musela bych se propadnout hanbou až do západního Německa.

pampelína
60 příspěvků 22.06.12 19:06

Ty papírové mi taky přijdou docela ujeté. A ten tvůj odkaz Papajko, to mě rozesmálo, někdo si koupí značkovou papírovou tašku na chození po městě aby vypadal, že si právě koupil něco u LV? :D Po pár použitích bude taky vypadat jak z koše..
S tou velkou kabelkou to ale někdy úplně dobře nejde. Já třeba mám strach narvat do kabelky nákup když tam mám něco těžšího, aby mi nepraskla ucha. Mám strašně ráda tyhle taštičky http://www.retrotasky.cz/…irosax.Složené v kabelce zaberou minimum místa, vleze se do nich neuvěřitelně moc a vypadají hezky ;)

LadyPapajka  22.06.12 19:09

@pampelína
A mě nejvíc vyděsilo, že to není výjimka ale je jich tam asi 10, když si daš louis vuitton od nejlevnějších, schválně:D Mazec, nemám na vitonku, koupím si aspon jejich papírovou tašku…

ta-scha
77 příspěvků 22.06.12 19:11

Pampelína : Jsem ostuda, ale takovou látkovou tašku vidím poprvé a musím říct, že je to fajn kompromis.

Příspěvek upraven 22.06.12 v 19:12

Sibyla
2639 příspěvků 22.06.12 19:11

No, ale přihazují, přihazují. Já nosím textilní tašku pěkně v malé kapsičce srolovanou - je to praktické a vypadá pěkně. Ale ohledně papírových s logem: měla jsem jednu Tommy Hilfinger, ve které jsem ráda přepravovala zboží: byla pevná, velká, naležato a měla pevné dno. Takže pokud by vyhovovala tvarem, vezmu si ji i s logem (ne s jakýmkoliv! Když jsem se stěhovala, sháněla jsem u kontejnéru použité krabice. Jedna vypadala tak pěkně - jenže byla od vibrátoru. S barevnými obrázky. S tou jsem se tedy stěhovat nechtěla.)

pampelína
60 příspěvků 22.06.12 19:13

@LadyPapajka
Krutý, jsem zvědavá, kdy to začnu vídat masově na ulicích :D třeba to vytlačí ty „pravé“ vuittonky z tržnic, kterých jsem dneska ve městě potkala asi 10

gulietta  22.06.12 19:16
@LadyPapajka píše:
@gulietta
Nějak nechápu návaznost tvojí odpovědi na téma. Já tady nekritizuju papírové tašky z hlediska rozkladu a dopadu na životní prostředí (navíc píšu papírové, ale většina tašek, co drží tvar rozhodne není z papíru).Kdyby mě někdo nepochopil, mám na mysli tohle: http://aukro.cz/…7049224.html jako běžné zavazadlo (ano, už se to i prodává)
Reagovala som na látková verzus igelitová.
http://aukro.cz/…8662164.html

LadyPapajka  22.06.12 19:25

@gulietta Moje chyba s tím přepisem, pardon. Nemyslím to samozřejmě tak, že igelitka je hezčí než cokoliv, ale z módního a doplňkového hlediska. Samozřejmě nikdo enchce abysme nákupy tahaly ve v pravý vitonce:D

bestia
2296 příspěvků 22.06.12 19:34

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:32

Harmonika
244 příspěvků 22.06.12 19:53

Mám několik těch látkových skládacích v různých barevných provedení a vzorech, snažím se je ladit s outfitem. Pak jsem si ale ušila sama z puntíkaté látky (černá látka bílé puntíky) tašku přiměřené velikosti, která mi vyhovuje, včetně skladovacího pouzdérka, je zpevněná vlizelínem a jinou látkou. Někdy je ta látková skládací z Rossmana až příliš velká na pár věcí z drogerky či ranní nákup svačiny a ovoce) a tu v podstatě tahám v kabelce složenou nejvíc. Občas si už ráno vezmu větší kabelku pokud už ráno vím, že odpoledne půjdu na nákup, jenže i když je kvalitní, snažím se do ní nákup nedávat, mám strach, aby se neurvala ucha, takže stejně vždy vytáhnu látkovou.
Papírové tašky z obchodů např. se spodním prádlem sice doma mám, ale nenosím je. Špatně se v kabelce skladuje (musí se většinou přehnout), není tedy vhodná dle mého na nošení pro případ, kdybych náhodou šla z práce na nákup kamkoliv… Nemám ty papírové tašky moc ráda, právě kvůli skladnosti a tomu, že mít je v kabelce jako nouzovku na nákup není praktické, protože se hned odrbou.

monicka
565 příspěvků 22.06.12 20:19

Papírové tašky by mě ani nenapadlo nosit, ale mám takové tři nebo čtyři, do kterých mi v zahraničí dali nákup a ty nosím celkem často. Jsou z něčeho co vypadá jako papír, ale je tvrdší a lesklý a ačkoliv je nosím často, tak vypadají pořád úplně stejně. Obvykle v nich táhnu knížky na přednášky, které kdybych hodila do kabelky, tak se mi utrhne rameno. Nemají provázková nebo papírová ucha, ale plastová a navíc mají uvnitř i patentek na zapínání. Jsou to sice „značkové tašky“, ale ty značky tady stejně známé nejsou, takže si blbě nepřipadám :).
Ale ačkoliv se mi líbí, tak je nosím jen proto, že jsem je dostala s nákupem - ani by mě nenapadlo si je kupovat samostatně.
Jinak když mám těch věcí fakt moc, tak je nosím v tašce na notebook místo notebooku :). Velké kabelky nemám ráda, protože v nich nikdy nic nemůžu najít.

albireo
27 příspěvků 22.06.12 20:51

@LadyPapajka ano vsimla som si tento podivny trend. Vo februari som bola na vikend v Prahe. Uz na Ruzyni bola jedna taka"stylova" slecna. Oblecena ako na vecer do mesta do klubu, v ruke kabelka a papierova nakupna taska T. Hilfiger nesuca znamky opakovaneho nosenia. takychto kociek som v priebehu nasledujucich dvoch dni videla v mneste viac.
Moj nazor? Ak je to pekna taska, cloveku je luto ju vysmarit, hned ako z nej vyberie nakup. Da sa recyklovat napr. pouzit na odkladanie vyradeneho oblecenia po detoch. Nosit to von opakovane ako doplnok? Jedine ak majitelka chce zadarmo robit reklamu obchodu, kde kedysi nakupila…

Karoleenah
2322 příspěvků 22.06.12 20:55

No, já třeba v papírové tašce nosím přezutí, když hosteskuju. Je mi vcelku ukradené, co je na tom napsané za značku, já si jen připadám o chlup reprezentativnější, když vcházím do vícehvězdičkového hotelu v kostýmku s nějakou pokud možno jednobarevnou papírovou taštičkou, než když bych měla igelitku, nehledě na to, že v ní by ty boty zrovna dvakrát nedýchaly. Na papírových taškách se mi líbí, že pokud to nejsou šunty, drží hezky tvar, to igelitky ani látkové tašky zatím neumí, aspoň ty běžné. Jinak je ale nenosím, když mám víc věcí, přizpůsobím tomu kabelku a na nákupy si beru bytelnou nylonovou tašku, kterou můžu složit do kabelky, a nebo košík. To nakupování značkových tašek, jen aby se člověk cítil, už mi připadá hodně ujeté. :)

Pavlena
778 příspěvků 22.06.12 21:18

Přiznám se k občasnému vícenásobnému použití papírových tašek. Kromě originálního nákupu si každou vezmu ještě cca 1× a to hlavně na krabičky s obědem či svačinou do práce.
Ale svého času mělo Mango úžasné (troufám si tvrdit, že i stylové) tašky z plastu s motouzovými uchy, ty se daly použít vícekrát bez ztráty kytičky.
Uznávám, že např. Envirosax je mnohem lepší řešení.
Nicméně nakupování značkových papírových tašek je hukot! To jsem opravdu netušila, že existuje. I když mělo mě to napadnout. Občas vyzvedávám kamarádky dceru z baletu a holčičky si piškotky nenosí v ničem podřadnějším, než je papírovka Betty Barclay, Max Mara či Hugo Boss. Možná i Vujtónka by se našla. (sladba baletních matek, to je taky hukot, tak asi proto)

zelena
156 příspěvků 22.06.12 21:28

Tento trend som si všimla aj v Brne. Ja osobne vlastním ekotašku od envirosax, ale tiež by už po niekoľkých rokoch potrebovala vymeniť. Okrem tých recyklovaných ekotašiek, mávajú aj krásne Organic z ľanu, bavlny, bambusu. Už ich dlho obzerám, ale sú trošku drahšie. Papierové tašky z obchodov používam ako „smetiak“ na papierový odpad z domácnosti a potom to všetko pekne vyhodím do príslušného kontajneru.

blacken
2320 příspěvků 22.06.12 21:36

Papírové tašky používám do skříně na ukládání silonek a punčoch…ale že bych si ji vzala do města… I když nedávno mě to zarazilo u kolegyně v práci, vždy si přinesla jídlo v papírové tašce s nějakým logem - nejdřív jsem si myslela, že to neměla narychlo do čeho dát…tak teď vím, že se držela trendu… Trochu mi to připomíná vyprávění jedné profesorky z gymplu - popisovala, jak si za minulého režimu dámy čistily a praly igelitky a nosily to místo kabelek. A ono se to vrací :-D Ale mám doma jednu oblíbenou černou igelitku - když nemám po ruce látkovou tašku a musím třeba odtáhnout věci na převlečení v případě nouze…

GreatSusan  22.06.12 21:39

Ja pouzivam latkove tasky od M&S, jsou docela robustni, hodne se do nich vejde, daji se nosit pres rameno, nechaji se prat a nevypadaji uplne nejhur. Papirove tasky z obchodu pouzivam na stary papir, protoze to pak muzu do kontejneru vyhodit cele a nemusim vysypavat nejakou nadobu. Igelitkam se snazim vyhybat, nejde to vzdycky, tak se je snazim pak jeste zuzitkovat - treba na vetsi nakup (jidla) mam ty latkove tasky a do rezervy vlastni igelitky.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit