Impregnování nových bot

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jirtak
3 příspěvky 24.08.15 20:40
Impregnování nových bot

Je pravda, že každé nové boty by se měly před prvním nošením naimpregnovat? A´t už kožené boty, semišky, plátěné tenisky atd.?

Reklama

Reklama

Reakce:

jdisepřevlíct
491 příspěvků 24.08.15 20:41

Jo

LCH  24.08.15 21:12

Nevím zda všechny, u kožených a kombinovaných to doporučujeme. Je to z důvodu toho, že repelence z výroby buď chybí, nebo časem odejde i na nové dloho skladované botě.

elesse
102 příspěvků 24.08.15 21:50

Kožené boty je lepší krémovat, semišky impregnovat, pak se na ně míň chytá bordel

jirtak
3 příspěvky 27.08.15 11:57

Myslíte, že Collonil je dobrá značka, můžu ji bez obav použít i na dražší boty? Koukám na jejich web a mají tam toho opravdu hodně: http://eshop.collonil.cz/…-impregnace/
Předpokládám správně, že na každý druh bot (kožené, textilní…) musím použít jiný druh impregnace?
Jde mi hlavně o ochranu proti slabšímu dešti a občasnému šlápnutí do mělčí louže. Chápu, že holínky mi žádná impregnace nenahradí…

oriskova
84 příspěvků 27.08.15 12:07

Mám vyzkoušenou tuto univerzalní…na všechno boty, kabelky, lyžažské rukavice i trekové kalhoty…zatím nezklamala, po čase- čištění, praní se musí obnovit.

http://eshop.collonil.cz/…pray-300-ml/

jirtak
3 příspěvky 27.08.15 12:21

A na ty boty, stačí nastříkat 1× měsíčně? Stříkat celou plochu bot klidně i přes tkaničky? Děkuji za trpělivost.

Allania
481 příspěvků 27.08.15 14:44

@jirtak Asi to není úplně to, co potřebujete, ale při koupi goretexové obuvi mi výslovně zakázali impregnaci. Prý se tím naruší propustnost a membrána pak nefunguje jak má. A asi na tom něco bude. S přítelem jsme si ve stejný den kupovali stejné trekové boty od stejné značky i stejný typ. Moje jsme naimpregnovali, jeho boty nikoliv. Přítelovy boty jsou stále voděodolné a to v nich stál i v potoce. V mých se mi začaly potit nohy až neuvěřitelně moc a stačilo projít jen mokrou trávou a byly durch. Nevím, zda to nebyl jen vadný kus, ale koupila jsem pak nové goretexy, které jsem už neimpregnovala a drží tři roky v pohodě.
Klasické kožené boty neimpregnuji, ty jen krémuji. Do hlubokého sněhu a deště nosím glády a ty krémuji jen indulonou nebo sádlem, sebedelší pobyt ve sněhu jim neublíží a já mám nohy v suchu. Semišky impregnuji impregnací ve spreji, ale nepřijde mi, že by měla nějak výrazný efekt.

oriskova
84 příspěvků 02.09.15 12:48
@jirtak píše:
A na ty boty, stačí nastříkat 1× měsíčně? Stříkat celou plochu bot klidně i přes tkaničky? Děkuji za trpělivost.

záleží na tom jak často se nosí a čistí, jednou měsíčně by mělo stačit ( jen zimní třeba častěji), všechno i přes tkaničky.
pokud jde o membránové boty tak by jim správná impregnace měla prospět a ne je zničit, že se naruší membrána je nesmysl.

Jordaan
6866 příspěvků 02.09.15 21:26

@Allania

Fakt glady? Ja je nosila driv (no, uz je to opravdu davno) a ve snehu nebo i na mokrem asfaltu jsem se v nich parkrat skoro prerazila, protoze straslive klouzaly. Vodotesny byly, ale kdyz napadl snih, tak byly v podstate nepouzitelny. Ale treba maji dneska lepsi podrazky :-).

Oldyn
5449 příspěvků 02.09.15 21:33

@jirtak
Fungl nové semišky impregnuji 3× Collonilem a když se ušpiní, tak mám na semiš takový plastový kartáček a tím zaschlou nečistotu odrbu a nastříkám impregnaci. Zatím to funguje a to má můj muž sabatky světlé krémové.

Reklama

Váš příspěvek

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek

Reklama