Impregnování nových bot

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jirtak
3 příspěvky 24.08.15 20:40
Impregnování nových bot

Je pravda, že každé nové boty by se měly před prvním nošením naimpregnovat? A´t už kožené boty, semišky, plátěné tenisky atd.?

Reakce:

jdisepřevlíct
491 příspěvků 24.08.15 20:41

Jo

LCH  24.08.15 21:12

Nevím zda všechny, u kožených a kombinovaných to doporučujeme. Je to z důvodu toho, že repelence z výroby buď chybí, nebo časem odejde i na nové dloho skladované botě.

elesse
102 příspěvků 24.08.15 21:50

Kožené boty je lepší krémovat, semišky impregnovat, pak se na ně míň chytá bordel

jirtak
3 příspěvky 27.08.15 11:57

Myslíte, že Collonil je dobrá značka, můžu ji bez obav použít i na dražší boty? Koukám na jejich web a mají tam toho opravdu hodně: http://eshop.collonil.cz/…-impregnace/
Předpokládám správně, že na každý druh bot (kožené, textilní…) musím použít jiný druh impregnace?
Jde mi hlavně o ochranu proti slabšímu dešti a občasnému šlápnutí do mělčí louže. Chápu, že holínky mi žádná impregnace nenahradí…

oriskova
83 příspěvků 27.08.15 12:07

Mám vyzkoušenou tuto univerzalní…na všechno boty, kabelky, lyžažské rukavice i trekové kalhoty…zatím nezklamala, po čase- čištění, praní se musí obnovit.

http://eshop.collonil.cz/…pray-300-ml/

jirtak
3 příspěvky 27.08.15 12:21

A na ty boty, stačí nastříkat 1× měsíčně? Stříkat celou plochu bot klidně i přes tkaničky? Děkuji za trpělivost.

Allania
424 příspěvků 27.08.15 14:44

@jirtak Asi to není úplně to, co potřebujete, ale při koupi goretexové obuvi mi výslovně zakázali impregnaci. Prý se tím naruší propustnost a membrána pak nefunguje jak má. A asi na tom něco bude. S přítelem jsme si ve stejný den kupovali stejné trekové boty od stejné značky i stejný typ. Moje jsme naimpregnovali, jeho boty nikoliv. Přítelovy boty jsou stále voděodolné a to v nich stál i v potoce. V mých se mi začaly potit nohy až neuvěřitelně moc a stačilo projít jen mokrou trávou a byly durch. Nevím, zda to nebyl jen vadný kus, ale koupila jsem pak nové goretexy, které jsem už neimpregnovala a drží tři roky v pohodě.
Klasické kožené boty neimpregnuji, ty jen krémuji. Do hlubokého sněhu a deště nosím glády a ty krémuji jen indulonou nebo sádlem, sebedelší pobyt ve sněhu jim neublíží a já mám nohy v suchu. Semišky impregnuji impregnací ve spreji, ale nepřijde mi, že by měla nějak výrazný efekt.

oriskova
83 příspěvků 02.09.15 12:48
@jirtak píše:
A na ty boty, stačí nastříkat 1× měsíčně? Stříkat celou plochu bot klidně i přes tkaničky? Děkuji za trpělivost.

záleží na tom jak často se nosí a čistí, jednou měsíčně by mělo stačit ( jen zimní třeba častěji), všechno i přes tkaničky.
pokud jde o membránové boty tak by jim správná impregnace měla prospět a ne je zničit, že se naruší membrána je nesmysl.

Jordaan
5588 příspěvků 02.09.15 21:26

@Allania

Fakt glady? Ja je nosila driv (no, uz je to opravdu davno) a ve snehu nebo i na mokrem asfaltu jsem se v nich parkrat skoro prerazila, protoze straslive klouzaly. Vodotesny byly, ale kdyz napadl snih, tak byly v podstate nepouzitelny. Ale treba maji dneska lepsi podrazky :-).

Oldyn
5034 příspěvků 02.09.15 21:33

@jirtak
Fungl nové semišky impregnuji 3× Collonilem a když se ušpiní, tak mám na semiš takový plastový kartáček a tím zaschlou nečistotu odrbu a nastříkám impregnaci. Zatím to funguje a to má můj muž sabatky světlé krémové.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit