Inspirace Japonskem

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dragowlin
262 příspěvků 09.04.13 10:36
Inspirace Japonskem

Ráda bych zavedla diskuzi na Japonskou inspiraci. Jestli jako relativně konzervativní středoevropané jsme schopni čerpat asijské vlivy.

Předevčírem jsem si zakoupila knihu o Geishách od Johna Gallaghera. Jsou tam popsány kimona, jejich kultura Prostě nádhera.

Známí módní návrháři používají prvky kimon i jiných asijských svršků docela dost. Zdá se vám to hezké? Nositelné? Nebo nehodící se do českých luhů a hájů?

Osobně zatím na to nemám odvahu. Ale třeba se odhodlám :)

Armani:

Dior:

Tereziamia. blogspot

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

KlaudieS
1640 příspěvků 09.04.13 10:52

@Dragowlin Mně se hrozně líbí i ta šílená móda mladých Japonek. Miluju je, ty nemají žádné limity.

Karin
3401 příspěvků 09.04.13 11:43

Mně se líbí tyhle halenky - ten střih s tím stojáčkem, ty vzory… ale teď jsem při browsení zjistila, že to není japonská, nýbrž čínská inspirace :-)

Kokoska1  09.04.13 11:52

@KlaudieS To teda fakt nemají. Nosí to, co se jim líbí, a absolutně neřeší, jestli je to vhodné pro jejich postavu. A na víkend se klidně oblíknou za lolitku.

mapritona
100 příspěvků 09.04.13 12:15

@Karin Ty čínské šaty mám (bílé s drobnými růžovými kvítky a s krátkými rukávy), koupila jsem je v sekáči a tuším, že nejsou přímo z Japonska, ale budou šité doma. Jsou pohodlé a hodně neokoukané (podle toho, jak koukají jiní). Jinak bych ocenila na léto ty první dlouhé šaty od Diora z příspěvku @Dragowlin (raději,,vytuněné" ramínky). Tradiční vzory se mi vždycky líbily, ovšem mladí Japonci, to je jiný kalibr. Co byste řekli na to, kdybyste u nás na ulicích, potkali někoho s vidličkami ve vlasech??: http://tokyofashion.com/…es-harajuku/

GalianosjednimL  09.04.13 12:19

Dior použil prvky Origami, konkrétně zde jeřába Orizuru

GalianosjednimL  09.04.13 12:25

Nebo KLEO ve východním stylu puristů v holešovické industriální zástavbě… v trendech sezóny 2011 :)

Dragowlin
262 příspěvků 09.04.13 12:34

Přestože jsem velký fanda Japonska, anime i lolity, tak harajuku mne nikdy jak nezaujalo. Připadá mi to přivedené do absurdity. Lolita styl (nebo inspiraci jím) dokážu ocenit takový  :

Morže
1091 příspěvků 09.04.13 12:41

Lolita styl je super :) ale bohužel většina kreací, které dokáží vymyslet jen japonci, jsou určené jejich postavám - drobné, štíhlounké a né moc vysoké. Málokdy tam potkáte tlustýho japonce.

monicka
565 příspěvků 09.04.13 12:50

@Dragowlin To co má na sobě ta slečna na posledním obrázku je z HaM (vím to proto, že to mám taky :) ).

Nedávno jsme byly na blešáku v Kjótu, kde se mi podařilo za pakatel pořídit hromadu starých kimon a pásů obi. Ještě nevím, co s nima budu dělat, ale něco určitě :). Třeba zrovna obi vypadají moc hezky i k západnímu oblečení.

Dragowlin
262 příspěvků 09.04.13 12:58

@monicka! To mi nedělejte! Obi musí vypadat fantasticky… Já su tak přeju jednou kimono. Nebo i jukatu… :D A o tom z H&M vím tak - taky ho mám, proto jsme vložila i fotku :D

kiwi  09.04.13 13:05
@Dragowlin píše: …Jestli jako relativně konzervativní středoevropané jsme schopni čerpat asijské vlivy.

Tak oni ti relativně konzervativní středoevropané si berou inspiraci na Východě už víc jak třista let :-)
Japonerie, chinoiserie… jak již samy názvy napovídají, byly styly, tím Východem značně ovlivněné. Architektura, design, odívání - v žádným tomhle směru to není nic novýho, a rozhodně ne v módě. Vrací se to ve vlnách… jako skoro všecko poslední dobou.
Tady máme například Japonsko a „šedesátky“: http://www.blog4fashion.cz/…C5%BEenskost

ninočka
57 příspěvků 09.04.13 13:52

Moda inspirovaná Japonskem i Činou se mi moc líbí, ale musí k tomu být i postava, aby oblečení patřičně vyniklo. Jednotlivé kousky oblečení inspirované Dálným východem se podle mně dají velmi dobře kombinovat s jednobarevnými kusy nebo doplňky.

Kokoska1  09.04.13 14:38

Daleko horší je, když se Japonci inspirujou Evropou :D
(Je to nafocené z plakátu na nějaké budově, takže věc veřejná - neukazuju obličeje někoho, kdo nevěděl, že je focený)

Příspěvek upraven 09.04.13 v 14:39

Kokoska1  09.04.13 14:39

S takovými účesy opravdu někteří mladí kluci chodili a působilo to dost divně.

stes  09.04.13 15:05

@ dragowlin kimona jsou skvostná, ale jinak nadšení pro jejich kulturu já osobně rozhodně nesdílím

monicka
565 příspěvků 09.04.13 15:16

@stes Pletete si země - tohle je čínský zvyk, ne japonský. Pokud dobře vím, tak v Japonsku se nic takového nedělalo.

Dragowlin
262 příspěvků 09.04.13 15:19

@stes Japonská kultura nedeformovala nohy. To čína http://www.bulvy.cz/…ovych-nohou/ . To samé ty červené šatky jsou inspirované čínským oblečením. :)

stes  09.04.13 15:20

@monicka aha, tak to jsem nevěděla, v tom případě si sypu popel na hlavu za šíření poplašné zprávy. já z těch obrázků byla tak vyřízená, že jak jsem si přečetla příspěvěk o gejšách, tohle mě hned vytanula na mysli. ted jsem si přečetla, že japonské gejši nosily jakési žabky nebo prstové ponožky. někdy holt rychleji mluvím, resp. píšu, než myslím. :-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 09.04.13 15:24

@monicka @stes
ono stačí, že japonci dřív spali na dřevěných špalcích místo polštáře, ženy si účesy zažehlovaly nějakou černou kalafunou a žhavým železem (aneb původ žehliček na vlasy? :-) ), je tam divné se vysmrkat, když máte rýmu…a najdete dost divných věcí i bez těch malých nožiček :)

Karoleenah
2322 příspěvků 09.04.13 18:40

Chm, od té doby, co studijně věnuju Číně, mě mé nadšení Japonskem ještě z puberty nějak přešlo, asi nějak nevědomky nasávám tu jejich vzájemnou nevraživost. :D Nicméně, jako velmi použitelná inspirace, kterou hodlám hned jak budou peníze uskutečnit, je nějaká variace na pás obi, jsou toho plné internety (resp. eBay) a dle mého názoru je pás obi přes evropské šaty takový správňácký fusion. No a třeba kanzashi kvítek je už dneska plný Fler a některé jsou docela povedené a použitelné, ačkoliv zrovna vy Dragowlin jste soudě podle té vaší výšivky na šatech dost zručná na to, abyste si je vyrobila sama, když už.
Jo a nejvíc nejlepší inspirace Čínou je couture kolekce Zuhaira Murada FW 11/12 , ale to já jen tak bokem. :)

kiwi  09.04.13 18:45

@Jiná Realita
Na těch špalcích (pod zátylkem) spaly snad jen Japonky/ženy - ty jejich pracný účesy se prostě nedaly dělat každej den, tak to nemohly válet v polštářích :-)

Dragowlin
262 příspěvků 09.04.13 20:08

@Karoleenah Kanzashi kvítky znám. Jsou krásné. AŽ bude čas zapracuju :) 

Jinak - Zuhaira Murada FW 11/12 - Na to říci jen Aaach.

Akitaken
4960 příspěvků 09.04.13 20:37

Kanzashi miluju, chtěla bych je.. škoda, že jsem manuálně levá… a do Japonska daleko :-D

CrazyCatLady
2 příspěvky 09.04.13 20:56

Mooc hezký, Japonsko miluju, jen mě štve, že si jejich kulturu a styl lidi pletou s Čínou…

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit