Inspirace všude kolem

Fotoalbum tématu (14) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

slecnalucka  08.07.12 18:52
Inspirace všude kolem

Zdravím! Myslím že takové téma na mp ještě není, a jelikož sama hledám další inspiraci a je jen málo míst kde je vše pohromadě, obracím se na vás! Jaké máte oblíbené knihy, osoby, filmy, které vás inspirují nejen v oblékání?

Reakce:

razorblade  08.07.12 19:13

Me inspisruje svedska zepvacka Anette Olzon, ktera neustale meni image, ale vzdycky ji to slusi:)

Harmonika
244 příspěvků 08.07.12 20:41
Jane by design

Momentálně sjíždím seriál Jane by Design a inspirovala mě hlavní představitelka Erika Dasher. Zelená tylovka s černou koženou bundičkou, to je super.
Jinak se mi dost líbí představitelka Blair ze seriálu Gossip Girl. Inspirovala mě k nošení čelenek. ;)

Lama_z_Lana  08.07.12 20:41

Tak hodím to třeba sem:)
Dnes v 20:55 na ČT2 dokument o Coco Chanel.

Sibyla
2639 příspěvků 08.07.12 20:49

Seriál Mad Men: při každém objevení Betty Draper, Joan nebo Megan jen otvírám oči a snažím se to zapamatovat. Obrovsky inspirativní!

Roseline
2319 příspěvků 08.07.12 20:51

Inspirací kolem sebe vidím spoustu, kdybych měla někoho jmenovat, byla by to postava Blair Waldorf, nebo tedy spíše stylisti seriálu Gossip Girl :-D Jinak když mě zaujme nějaký prvek nebo kombinace, snažím se to nenásilně začlenit do svého šatníku.

Cinkitoo  08.07.12 20:54

Lama_z_Lana: To se těším :) Nikdo se jí v mých očích v módě nemůže rovnat. Chanel je jediná luxusní značka, kterou opravdu uznávám.

Jinak abych úplně nevybočila z tématu, tak inspiraci sbírám všude. Poslední asi měsíc třeba ve vlaku, občas se mnou jezdí slečna s černou kabelkou Alma Epi od LV a k tomu má vždycky nápaditý a v podstatě jednoduchý, i když luxusně působící outfit. Je přesně taková, jaká bych chtěla být. Jednoduše nalíčená, upravené zdravé vlasy, jednoduchý čistý styl oblečení, ale přitom poutá pozornost. Nevím, jestli je ta Alma pravá (asi ano), ale když jsem seděla vedle té slečny v kupé a Alma byla mezi námi, pociťovala jsem takovou zvlášťní úctu k tomu zavazadlu. (Přitom mi to za normálních okolností přijde hloupé, ale přesně tuhle Almu bych chtěla taky.)

Roseline
2319 příspěvků 08.07.12 20:54

A ještě abych nezapomněla, z českých módních blogerek mě snad jako jediná zaujala ChannahMezi nebem a zemí (http://mezinebemazemi.blogspot.cz)

miichalka
78 příspěvků 09.07.12 02:05

Inspiraci docela často najdu Wendy´s Lookbook, na klasickém Lookbooku, i když tam už to dá docela práci. Dále se inspiruji, co se oblékaní týče, i běžně na ulici, v obchodech, u kamarádek… ale nejradši mám, když v obchodě objevím nějaký kus oblečení, který si už sám říká, co k němu za možné variace, a kde všude jej upotřebím :)

razorblade  09.07.12 08:58

@Roseline aaa konecne nekdo hodil odkaz na tu stokrat opevovanou channah, jejiz blog jsem nemohla dohledat… ale jsem z toho zklamana. to devce na me pusobi jako stara mlada:(

Malina jahodová
175 příspěvků 09.07.12 09:21

Knihy, filmy, osoby nemám, ale co se barevnosti týče, tak koukám na hezké kombinace na ColourLovers.

http://www.colourlovers.com/…ll-time/meta

Malina jahodová
175 příspěvků 09.07.12 09:22

Knihy, filmy, osoby nemám, ale co se barevnosti týče, tak koukám na hezké kombinace na ColourLovers.

http://www.colourlovers.com/…ll-time/meta

runningfox  09.07.12 09:50

Já se inspiruju ve filmech, ale i na ulici.
Jinak spíš v umění a architektuře.

top topic
949 příspěvků 09.07.12 10:17

Prosím Vás, je někde definice stylu stará-mladá? Módní blogy nijak nečtu, ale slečna z mezinebemazemí mi přijde všechno jiného než stará mladá. Já si pod tímto představím osobu, která sice může být věkově mladá, ale to, jak se šatí, stará se o sebe (vlasy, pleť…) z ní dělá věkově něco mezi 20 až 50 lety, osobu neurčitých tvarů, šedých, unylých barev, oblečení halabala naskládané na sobě, prostě něco jako šedá myš, včetně toho, že působí značně uťáple, nesebevědomě a celkově dost nudně.
Slečna z výše jmenovaného blogu je milovnicí retra, nemusí se to každému líbit, ale styl stará-mladá, bych ji teda nepřisoudila. Aspoň dle mého vnímání.

Blair
359 příspěvků 09.07.12 10:26

Jak už bylo zmíněno výše inspiruje mě Blair z Gossip Girl, potažmo celý seriál. Jinak moje oblíbené filmy jsou s tématikou minulých století, hlavně rokoko, empír, 19. století, 50. léta minulého století…

scarlete
404 příspěvků 09.07.12 10:40

Tak koukám na tip od Sybil a představitelky z mad man jsou přesně to, jak bych chtěla, aby to na ulicích vypadalo (doufám, že by alespoň mamka, která vyrůstala v šedesátkách, ocenila :-)) škoda, že je u nás něco takového sehnat je v podstatě nemožné.. Já věděla, že by se mi ta oděvní škola hodila (ale naši mě bohužel poslali na ekonomku) :-)
Jinak já se poslední dobou hodně inspiruji ve starých filmech s Audry hepburn, ale neboť jsem oděvní chameleon a nejedu jen v retru tak projíždím i přehlídky - obzvlášť kvůli barevným kombinacím a pak pravidelně sleduji modely současné britské princezny Kate, jejíž styl se mi tedy opravdu líbí a sedí. jen ke dvoru se v dnešní době hodí lépe, než do kanceláře :-) ty její kloboučky a fascinátory ale žeru

ad. Adéla
163 příspěvků 09.07.12 14:16

Jak už bylo řečeno velmi se mi líbí styl Balir z Gossip girl, a miluju styl Audrey Hepburn. Jednou bych se chtěla oblékat jako ony. Taková ta elegance - toje něco.

scarlete
404 příspěvků 09.07.12 14:28

Já si říkala, že mi to jméno po přečtení odeslaného příspěvku přišlo nějaké krátké - vypadlo mi v Audrey to e..stydím se, módní ikona a já jí ani neumím napsat

slecnalucka  09.07.12 18:56

Audrey- všimli jste si, že božsky vypadala i v obyčejném svetru a v legínách( Snídaně u T.)? :D to je prostě to, když někdo umí nosit opravdu vše :D! Jinak se mi velmi líbí vévodkyně Kate (já vím že je to už ohrané…), Emma Watson, Zooey Deschanel, Katie Holmes a mnoho dalšícz. Z filmů třeba ty ve kterých hrála Audrey, SATC.. Smaozřejmě že inspiracu naleznu na internetu, v časopisech nebo na ulici, ale také třeba v umění…

Lama_z_Lana  13.07.12 15:57

Někde v diskuzi na PB mě zaujal tento odkaz na dokument o „Haute couture“, resp. je to spíš miniexkurze do jeho zákulisí a hlavně o ženách, které tyto šaty kupují a nosí.

Příspěvek upraven 13.07.12 v 16:46

razorblade  13.07.12 16:00

@Lama_z_Lana myslim, ze to kdysi bezelo na CT… je to docela zajimava sonda do techto kruhu. z tech zen me nejvic zaujala asi daphne guiness, ta to umela nosit nejlip

temu
4 příspěvky 13.07.12 16:26

Určitě herečka Tilda Swinton, a ke kadeřnici chodím s obrázkama Agyness Deyn :)

Curlygirl
1901 příspěvků 13.07.12 16:44

Hlavně dva blogy – Girl with Curves and The Blond Salad.

Robena
1257 příspěvků 19.07.12 14:47

Ja se nechavam inspirovat ulici. Tedy vlastne se opicim. Kdyz vidim nekoho, kdo se mi tak nejak podoba a vypada skvele, snazim se prijit na to proc.

Choucas
150 příspěvků 19.07.12 15:24

Já hledám, nebo spíš zakovápám o inspiraci všude :D - časopisy, lidé na ulici, historie, zvířata, internet, vé vlastní kousky co mám ve skříni…

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit