Inzerce vlastní tvorby na MP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alhambra
861 příspěvků 31.08.12 14:05
Inzerce vlastní tvorby na MP

Tak dnes to poněkud schytávám za to, že jsem u příspěvku v Inspiraci podotkla, že si myslím, že odkazy na vlastní e-shopy se na MP nenosí. Osobně mám za to, že takhle by se rubrika Inpirace zakrátko mohla zvrhnout na nějakou výlohu různých výrobců a prodejců „Tohle vyrábím/prodávám, koupíte to tam a tam“. Pokud někdo napíše, že si něco vyrobil, je to samozřejmě OK, komu se to líbí, může dotyčného kontaktovat soukromou zprávou. Jaká jsou tedy oficiální či nepsaná pravidla MP ohledně inzerce vlastní tvorby? Co si myslíte Vy?

Reakce:

Curlygirl
1901 příspěvků 31.08.12 14:20

Já s Vámi v podstatě souhlasím, zdá se mi to zvláštní a taky mě to upoutalo. Určitě měla napsat, že to je vlastní výroby, to ano. A pak, měl by někdo případně zájem o něco, mohl by se zeptat přes zprávu na kontakt/stránky a celé by to bylo jen soukromé…

Curlygirl
1901 příspěvků 31.08.12 14:24

Ještě dodám, že jsem zoomovala tu fotku a dospěla jsem k názoru, že to s případnými zakázkami nebude tak horké tady na MP… Ale pravidla by měla být nějak nastolena a měli by je všichni dodržovat.

katango
1356 příspěvků 31.08.12 14:37

Možná, že pravidla byla, ale tzv. nepsaná, takže se na ně nešlo odvolávat. Jsem pro, abychom jasně řekly/i, že tudy cesta nevede; pouze přes soukromé vzkazy.

opona
147 příspěvků 31.08.12 14:38

@Alhambra já bych to zase tak nedramatizovala. Koho to nezajímá (třeba mě), tak se na odkaz nepodívá. Koho to zajímá, tak to hned najde a nemusí se dotazovat a ztrácet drahocenný čas. Příště, až bude někdo oblečen třeba od hlavy k patě do jedné značky, bychom se zase mohli domnívat, že je to „placený agent“ :-)

Curlygirl
1901 příspěvků 31.08.12 14:41

@opona napsat zprávu s prosbou je otázka ani ne minuty… v tomhle bychom měli být konsekventní, buď ano, nebo ne, nic mezi. Souhlasím s obavou zakladatelky, aby tu za chvíli nebyly batikářky z fleru.

chinin
2788 příspěvků 31.08.12 15:04

Souhlasím. Komerční inzerci v rámci rubrik/diskuzí na MP považuji za nevhodnou.

@Curlygirl píše:
Já s Vámi v podstatě souhlasím, zdá se mi to zvláštní a taky mě to upoutalo. Určitě měla napsat, že to je vlastní výroby, to ano. A pak, měl by někdo případně zájem o něco, mohl by se zeptat přes zprávu na kontakt/stránky a celé by to bylo jen soukromé…

smrtonoška  31.08.12 16:04

Na jedné straně mi to přijde stejné jako když někdo napíše, že má tričko z H&M… na druhé straně mě to taky upoutalo trochu negativně ve zmyslu jakože vkládá outfit jen proto, aby si udělala reklamu.
Spíš mě mate, že pokud někdo nedělá reklamu sám sobě, ale třeba tomu háemku nebo hodí odkaz na cizí fler, tak se to toleruje, ale když hodí odkaz na vlastní, to už se nesmí. Já vím, že je v tom rozdíl, jen to nějak neumím formulovat, kdyžtak mě přesvědčte pádnými argumenty :)

Alhambra
861 příspěvků 31.08.12 16:07

@smrtonoška Já to vidím tak, že by bylo košer napsat např. - Tričko - HM, Taška - Fler. Není třeba odkazovat na konkrétního prodejce. Pokud někoho ta která věc zaujme - napíše soukromou zprávu a dozví se. Stejně jako se dejme tomu může zeptat, ve které pobočce HM je zrovna tohle tričko k mání.

smrtonoška  31.08.12 16:24

@Alhambra Jo, takhle bych to nejspíš napsala i já a nevidím na tom nic špatného. Klidně se dá napsat „doplňky jsem si vyrobila sama“, ale s tím odkazem na fler už to působí trochu moc jako snaha něco prodat, i když to tak možná ani myšleno nebylo. Třeba se jen slečna chtěla pochlubit vlastní tvorbou a na tom nevidím nic špatného (kdyby třeba hodila odkaz na fotogalerii na rajčeti).
I když určitě se najde pár lidí, kterým můj nebo Váš názor připadá jako závist nebo nepřejícnost…

FoxInTheBox
278 příspěvků 31.08.12 16:59

@Alhambra No, možná bych nepsala jen Fler, ale i konkrétního prodejce. Přece jen je tam spousta prodejců a hodně se mezi sebou liší.

opona
147 příspěvků 31.08.12 17:32

@FoxInTheBox takže zmíněná uživatelka tam má napsat - Fler, prodejce xxx? :-)

Když by to mělo být spravedlivé, tak by se neměli uvádět žádné značky. Nebo pouze Fler a nebo místo HM pouze Palladium například.

Prostě mi příjde, že se zbytečně řeší něco, co stejně řešení nemá…reklamy se sem tak jako tak dostávají a vyřadit jen „určitý segment“ se mi zdá divný

FoxInTheBox
278 příspěvků 31.08.12 17:56

@opona Hm…jo :-)

Připadá mi to jako nejlepší ekvivalent toho „značka HM“. Když napíše jenom Fler, je to jako by napsala jenom Palladium.

A taky je to zlatá střední cesta mezi tím, když tam hodí přímo odkaz (to na mě taky působí trošku jako „honem, padejte nakupovat“) a mezi variantou napsat jen „vlastní výroba“ (protože kdekdo si vyrábí doma něco sám, ale ne všichni prodávají na Fleru). Pod tou přezdívkou si ji zájemce na Fleru najde, nezájemce ji přeskočí…a je to:)

MP Barbucha
3716 příspěvků 31.08.12 18:03

Toto bych nechala na adminech a majiteli stránek, jak ty pravidla nastolí:-) A pokud se tu objeví batikářky z Fleru tak aspoň bude nějaká sranda, ne? :-)

Pirek
6778 příspěvků 31.08.12 19:37

Mně tu vůbec nevadí, ekvivalentem vlastnoručně vyrobených šperků jsou vlastnoručně ušité šaty, které nikoho nepohoršují, i když jejich majitelka dá tip na střih z Burdy a doporučí obchod s látkou. Nebo mne ještě napadlo, že tu často debatuje paní Kalců, odkazuje i na své kurzy šití. Nemyslím, že by uživatelka inzerovala, spíše chtěla ukázat, jak její doplňky vypadají při bližším pohledu a chtěla se prostě jen pochlubit.

seznam.mih  31.08.12 21:14

No tak je to inspirace a pokud se dobře „vystajlovala“ jako inspirační a módní, tak uvádí zdroj a možnost, že to můžem mít taky. Proč ne. Já teďka teda na inspiraci nekoukala a chci se na ní mrknout zítra- Dneska chci jen kecat jen tak.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit