Já, ignorant dne (možná i týdne)

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

malakaja
349 příspěvků 03.04.13 16:38
já, ignorant dne (možná i týdne)

Zelená sukně z votocvohozu právě sundaná ze šňůry: “No co to je zase za mizernou látku…jak z krávy vyvržené…má to vůbec cedulku složeni…100% silk…eh…aha“… Jsem za blbce? Ano. Poucena? Urcite:)-v dělnické rodině se zkratka víc nosí PES než bourec…:)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

HertaDeOran
866 příspěvků 03.04.13 16:40

@malakaja
Nevím, co k tomu říct - tak asi GRATULUJI!

mikita.miki
1931 příspěvků 03.04.13 16:46

@malakaja to nic, já si takhle zničila sukni z pravého hedvábného brokátu. maminka mi ji ušila z látky, kterou našla u prababičky ve skříni, sytě modrý podklad a vyšívání ptáčků a zároveň květinový vytkávaný vzor. jenže mi zapomněla říct, z čehože to ušila… dostala sem ji abych v ní maturovala, já se týden poté stěhovala a prala ji už sama… znčila sem ji nenávratně, ale třeba to vaše hedvábí ještě půjde zachránit :-)

cibetka 1  03.04.13 17:53

@mikita.miki
Zkuste žehlit mokré. Já hedvábí dokonce žehlím na nejvyšší teplotu, ale raději vyzkoušejte, nerada bych, aby se vám zničila nenávratně, ale skutečně mám vyzkoušeno, že hedvábí vydrží hodně, ne že ne.
Oprava: rada i pro tazatelku.

mikita.miki
1931 příspěvků 03.04.13 17:58

@cibetka 1 bohužel, už je v pánu, ono totiž i ta výšivka byla ruční a celá se pokřivila, povytahovala… babička si tu látku dovezla ze svatební cesty z mongolska, tehdá sem to teda obrečela fest, ale já to nevěděla :-/

cibetka 1  03.04.13 18:00

@mikita.miki
Tak to je rada s křížkem po funuse. Škoda.

Oldyn
5010 příspěvků 03.04.13 18:01

Tak to jsem větší ignorant. Dnes jsem s dítětem cestou k domovu navšívila sekáč. Jsme maloměsto, takže takový miš-maš bez ladu a skladu, ale na ramínkách. Měla jsem ji v rukou, tunika v barvě punčové zmrzliny 100% hedvábí za 85Kč. No nechala jsem ji tam. Jednak byla velikost 40, ale zdála se být větší. Měla 3/4 rukávy zakončené řasením a gumou což nemusím. Ale u krku to bylo pěkně řešené a kulatý výstřih.

malakaja
349 příspěvků 03.04.13 18:12

Ano, kropeni a max zabral, mapy sem tam zustaly, ale sukne s malymi detmi do mesta za 50.- jeste udela velkou sluzbu.:)diky

malakaja
349 příspěvků 03.04.13 18:18

@Oldyn a tak pro me kdyz strih nesedi a nechce se do siti, aby to viselo doma, ze je to hedvab..to by musel mit clovek za chvili na to extra barak;)ja opravdu vybirala podle pohadkove olivove barvy, tlumeneho lesku a zvonoveho strihu s vysivkou.Ja na ty cedulky nekoukam-tedy nekoukala, do ted:)

caira1
7 příspěvků 03.04.13 18:35

Já si minulý týden koupila v sekáči moc pěkný modrý (podle zdejšího vzorníku pařížská modř) svetr, klidně ho hodila do pračky a pak jsem na něj zapomněla, takže skončil s dětskými věcmi v sušičce. Smůla byla, že to byla 100% vlna. Mně to ani nenapadlo, byl takový slaboučký, lehoučký… do kraviček jsem si nadávala :-(

Uživatel je onlineionicera
4551 příspěvků 03.04.13 18:39

@caira1 To se mi podařilo ale se svetrem za 5000 a ne ze sekáče. A nadosmrti si to budu pamatovat. AŤ jsem sebevíc unavená, třídím!

caira1
7 příspěvků 03.04.13 18:46

@ionicera : V mojí momentální finanční situaci mně štve i těch 129,– Kč, hlavně to byl takový dobře kombinovatelný kus. Ale já jsem nepoučitelná, dneska jsem svými zachovalými kozačkami v ceně přibližně Vašeho svetru kopala sousedovic psovi míč, mají okopané špičky… Takže možná už ne kravička, ale rovnou kráááva :-)

bertulka  03.04.13 19:35

Aspiruji na ignoranta měsíce, koupila jsem si halenku a celá natěšená jsem rychle chtěla vevnitř ve švu odstřihnout lístek až jsem střihla skrz, no…

valery
1579 příspěvků 03.04.13 19:46

Minulé praní jsem asi měla zatmění mysli- do pračky s jinými svršky nacpala i můj milovaný mohérový svetřík- až půjde od švagrové tříletá vnučka do školy bude jí akorát…:-(

Amonute
360 příspěvků 03.04.13 19:51

Há, ja som zažila niečo podobné, ale so šťastným koncom. Poznáte ten typ šiat čo človek zháňala roky v obchodoch, nikde nič, až ich nájde za zlomok ceny v sekáči?
Prišla som domov z nákupov, celá vytešená z úlovku, podľa štítku som ich dala prať a potom sa začala dráma… Vytiahla som ich totiž z práčky a tak obrovské biele fľaky na tmavej zelenej tkanine sa na mňa usmievali, že som sa skoro rozplakala! Pozviechala som sa, reku, neskôr sa mi ich možno podarí zafarbiť a potom prišiel šok číslo II. Keď vyschli, biele škvrny boli fuč! Šaty si zo mňa urobili dobrý deň :D. Ale chvíľu som si nebola istá či nemám halucinácie…

Linie
1700 příspěvků 03.04.13 19:53

Dámy, dámy - Ada se tolik snaží, aby Vás vzdělala v materiálech a Vy si nezapamatujete, na co jsou cedulky! Vždyť to musíte poznat i hmatem, promnete materiál a cítíte tu jemnost a měkkost látky nebo úpletu.

Příspěvek upraven 04.04.13 v 08:16

Oldyn
5010 příspěvků 03.04.13 20:22
@bertulka píše:
Aspiruji na ignoranta měsíce, koupila jsem si halenku a celá natěšená jsem rychle chtěla vevnitř ve švu odstřihnout lístek až jsem střihla skrz, no…

Oou. Tak to naštve.

valery
1579 příspěvků 03.04.13 20:30

@Linie
to se tak někdy stane, když je člověk v jedný pěně, nestíhá, z koše vyndá náruč oblečení a bez kontroly to narve do pračky- pak je po zásluze potrestán!

malakaja
349 příspěvků 03.04.13 20:37

@bertulka :D to mi nešlo se nesmat. opravdu ze života. Tak to se mi stává u triček děti, cedulky je vždycky začnou nejvíc kousat když nůžky ani nůž nedohledáte. A tak zuby načnete, škubnete s na novém tričku je na zádech škuba jak Brno…Díra ale nakonec taky nekouše, ze…:-/

Kokoska1  03.04.13 20:54

Já byla na mrtvici kdysi z jedněch letních šatů - takový běžný směsový materiál, na omak příjemný… šup s tím do pračky a ven vylezlo něco tvrdého, kolem lemů zdrclého, už na pohled model do popelnice. No usušila jsem to spíš proto, že jsem nechtěla házet do koše mokrý hadr. A ono to po uschnutí změklo, srovnalo se a po vyžehlení z toho byly zase šaty. Takže jsem málem omdlela podruhý při představě, že jsem to do toho koše fakt mrskla.

Matmys
1597 příspěvků 03.04.13 21:02
@Linie píše:
Dámy, dámy - Ada se tolik snaží, aby Vás vzdělala v materiálech a Vy si nezapamutujete, na co jsou cedulky! Vždyť to musíte poznat i hmatem, promnete materiál a cítíte tu jemnost a měkkost látky nebo úpletu.

Jaké cedulky? Já je odstříhávám ještě cestou z obchodu :)

Jiná Realita
13791 příspěvků 03.04.13 21:11

@Matmys
přesně :-) nesnáším cedulky na čemkoli.

nikdy jsem nepochopila, proč výrobci nemůžou údaje ohledně praní aspoň dávat blíž švu, ale dají je tu část 10cm daleko vlající ve větru :/

Amonute
360 příspěvků 03.04.13 21:24

@Jiná Realita to aby sme my ignoranti nožnicami či praním (keď chýba cedulka) zničili oblečenie a museli kúpiť nové! :D

viera666
957 příspěvků 03.04.13 21:29

Cedulky hned striham. Uz na to doplatili dva svetre, jeden z kasmiru a druhy s primesou z lamy. Ako na spravny tvar som ich sice „vytahala“ kym boli este vlhke, ale plznu neuveritelne. Tichy predpoklad, ze este ich obleciem dva krat a zostane z nich uz len sietka :-(. No krava som no.

valery
1579 příspěvků 03.04.13 21:30

@Jiná Realita
nejhorší je, že těch cedulek tam našijou několik vrstev na sebe, na holým těle to pak škrábe, takže nakonec je stejně musíte ustřihnout a spolehnout se pak na to, že většině látek praní na 40 st neublíží- a to se ne vždy vyplatí, mohla bych vyprávět…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit