Jak bojujete se stresem?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Esmee
4376 příspěvků 20.05.13 17:43
Jak bojujete se stresem?

V dnešní uspěchané době je stres jistě součástí našeho života. Proto by mě zajímalo, jak se stresem bojujete? Já osobně studuju VŠ a se stresem se absolutně neumím vypořádat. O zkouškovém kolikrát zvracím, mám úplně stažený žaludek jak na vodě, před zkouškou mívám i průjem, po prodělaném stresu mě šíleně bolí klouby a celkově jsem prostě úplně nepoužitelná. A opravdu nevím, jak s tím bojovat. Máte nějaké tipy a triky jak se vypořádat se stresem?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reakce:

gudrun  20.05.13 17:43

Sklenkou dobreho vina.

katkarinka
1255 příspěvků 20.05.13 17:48

Asi to bude znieť divne, ale nemávam stres v takej podobe, v akom ste ho popísali. Jasné, občas mám motýle v žalúdku ale inak nič extra, V škole cez skúškové vôbec, sama som prekvapená, ako som v kľude. Možno je to tým, že som od mladosti zvyknutá vystupovať pred ľuďmi a improvizovať.

Btw. som fajčiar a keby malo fajčenie ukľudňovať tak asi hibernujem.

katkarinka
1255 příspěvků 20.05.13 17:50

Ale vraj pomáha kúsok čokolády a predstaviť si skúšajúcich na záchode. :D

Jiná Realita
13791 příspěvků 20.05.13 17:55

Na školní stres je nejlepší zažít skutečný brutální život..pak zjistíte, že stres ve škole je něco úplně podružného, zbytečného a že byste ho ráda vyměnila za to, co máte zrovna před sebou. vždycky vzpomínám, jak mi přišlo nepochopitelné, když se spolužačky hroutily z nějaké zkoušky, a já řešila, jestli ten který člen rodiny má rakovinu, nebo je to nezhoubné, jak se zvládneme postarat o prarodiče, který byl už dost nezvladatelný, jestli to matka ještě vydrží, nebo se zhroutí, jestli naše firma vydrží, nebo zkrachuje, protože nám někdo zůstal dlužný strašné peníze a zkrachoval sám…prostě mít pořád na mysli, že (pokud nejde o nějaký děkanský termín zkoušky a hrozí vyhazov) nejde vlastně skoro o nic.

a na stres v životě mně nejlíp zabírá rytí na zahradě, pes, protože hlazení zvířecí srsti prokazatelně velice uklidňuje, hippoterapie a cvičení při nějaké břeskné muzice.

Esmee
4376 příspěvků 20.05.13 18:07

@katkarinka :-D
@Jiná Realita Všechno co jste popsala do posledního puntíku máme v rodině taky - rakovinu, nemohoucí prarodiče, otcova krachující firma a podobně, ale popravdě, asi to bude cynické, na tyto věci se dívám tak, že to tak prostě je a že s tím nemůžu nic udělat, že je to život a nějak to vyřešíme, samozřejmě na to musím myslet, ale nečiní mi to stres v tom smyslu, co jsem popsala. Na školu se dívám jako na vlastní neúspěch, něco, co je jenom na mě a závisí na tom můj budoucí život, z toho mám stres.

KlaudieS
1640 příspěvků 20.05.13 18:13

„@Esmee“ Já to mám stejné, mám před státnicemi, opakovaně jsem chytala záchvaty pláče a beznaděje, že je toho moc, že to nezvládnu, střídala jsem přejídaní s hladovkami, pořád mi bušilo srdce, třepaly se ruce, knedlík v krku, naprosto neschopná se učit…a potom mi přítel na doporučení známé donesl z lékárny kozlíkové kapky. A od té doby je klid, nevěřila sem tomu, ale buď je to dokonalý placebo efekt nebo je to zázrak hodný NC :D.

Příspěvek upraven 20.05.13 v 18:15

Jiná Realita
13791 příspěvků 20.05.13 18:14

@Esmee
potom zbývá leda pořídit si toho psa :-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 20.05.13 18:14

@KlaudieS
před státnicemi jsem se uklidňovala díváním se na béčkové horory (takové ty, které jsou tak trapné, že se u nich dá leda smát, ani ne bát se) :)

kacenka.smile
427 příspěvků 20.05.13 18:17

Mně pomáhá vymezit si každý den čas pro sebe. Jdu si zaběhat, dám si horkou sprchu, po sprše ideálně masáž a něco dobrého na zub.

Esmee
4376 příspěvků 20.05.13 18:30

@KlaudieS Fakt?! To je přesně to, co mám já, mám dokonce ze stresu diagnostikovanou tachykardii. To musím taky zkusit ty kozlíkové kapky. A nechce se ti po tom víc spát? ( já si nepamatuju jestli jsme si potykaly, ale zdá se mi, že jo?)
@Jiná Realita Jo v zimním semestru jsem si pořídila svou vysněnou modrou britskou kočku, trochu to pomohlo zvlášť ze začátku! A blbé filmy a horory jsou taky fajn, když je čas!

publicenemy  20.05.13 18:49

Čtu horory. Nejraději od Stevena Kinga. Pak mi vlastní život přijde zvládnutelný a snadný.

zalia
91 příspěvků 20.05.13 18:50

Opravdu je fajn podstupovat adrenalinové zážitky ať už v podobě umírajících blízkých, nebo si skočit padákem když máš hroznej strach z výšek atd.. Ještě mi hrozně pomáhá pohybovat se mezi lidmi, co jsou na ulici a nemají šanci se dostat do normálního života, s feťáky, s lidmi co všichni zavrhli - uvědomíš si, že všechno, co řešíš jsou kraviny, že máš alespoň kde spát, kde jíst a máš kolem sebe lidi, co ti pomůžou když bude třeba.

Jinak mám ještě jeden tip - příroda, pryč od civilizace. Sežeň někoho, kdo má chatrč v horách, nabal si konzervy, barel s pitnou vodou, spacáky, batoh s nejdůležitějším a nech se třeba ještě s někým vysadit do lesů. Budete chodit na procházky po lese, topit si dřevem, které nejdřív budete muset „udělat“, bez elektřiny, bez hluku města, bez davů lidí a bez informací (max. knihy určitého charakteru). Čtrnáct dní a víc má i jiný než terapeutický účinek, 3 dny stačí na vydechnutí. Důležité je nemít elektřinu, internet, rádio, žádné vymoženosti (mobil použít jen v krajních mezích).

K zvládání školy bych ti mohla jen doporučit udělat si svůj systém, vypracovávat si své poznámky, udělat si dost času na naučení se, před zkouškou jít spát alespoň na 12 hodin, před zkouškou se už nešprtat.

Možná by ti (nebo komukoliv jinému) mohlo pomoct ujasnit si, proč jsi na škole, proč ji chceš dodělat, proč chceš mít udělané zkoušky, proč všechno nechceš nechávat na poslední chvíli atd. Snaž se dojít do stavu, kdy budeš všechno dělat jen pro sebe a ne kvůli okolí, budoucnosti, partnerovi… + nějaká cvičení na posílení sebevědomí

Karja
4767 příspěvků 20.05.13 18:53

Mě pomáhá si trochu pofňukat příteli na rameno. Ale stres právě ze školy nemám. Říkám si, že vysoká škola není nic, co mi stoprocentně zaručí pěknou práci a šťastný život. Prostě to dělám, protože mě to teď baví a naplňuje mě to. Brát školu jinak mi pomohlo, když jsem začala trochu víc pracovat, pak jsem dnům ve škole říkala volno, na učení na zkoušky jsem se těšila, jak strávím celý den doma nad kávou a na zkoušky jako na setkání s přáteli. No a pak jsem se na práci vykašlala, ale ten přístup mi zůstal:-).

Obecně na stres pomáhá sport a pobyt venku, i když se mi nechce, radši bych skučela doma, tak se musí prostě jít. Dostatečně jíst, když je hlad, je člověk hned labilnější. A chce to mít prostě jinou důležitou aktivitu než školu, nějaký velký koníček (já ho nemám, ale všichni mi říkají, že to pomáhá). A co se týče pomoci z lékárny, tak mě na stres pomohl sedatif pc (myslím, že se to tak nějak jmenuje). Opravdu mě to vždy zklidnilo, ale neutlumilo, spíš odezněl ten svíravý pocit a tlukot všude možně po těle.

Sibyla
2639 příspěvků 20.05.13 18:57

Stres neznám, mám kočky. A za oknem zeleno.

carries
1317 příspěvků 20.05.13 19:05

Ja teda stres v tej forme v akej popisujete našťastie nemávam (aj pred štátnicami som bola v pohode-a to som šla v náhradnom termíne), ale keď už, tak mi pomáha sauna, drink s kamarátkou, vypnúť všetky telefóny, počítače, internety a vziať si knihu… a spánok-veľa spánku :)

Ceresa
465 příspěvků 20.05.13 19:07

Ja jsem statnicovy svatak mela okoreneny neustalym zvracenim. Nejlepe se clovek dokaze vypsychovat sam:) v byvalem zamestnani mi hodne pomahala joga. Zadna hop hop power joga. Ale klasicka. Ted uz jsem celkem zocelena, takze se uklidnuju 3× tydne sportem, u sportu vypnu mozek. Dusevni zdravi mi udrzuji stejne nejlepe vinka s prateli.

kayav  20.05.13 19:15

Alkoholem :-D

zkuste ale ten kozlík, nebo i meduňkový čaj. Já obecně nejsem moc stresař a ani ve škole jsem nebyla zas tak, jak popisujete, ale je pravda, že (tehda) bez cigaretky a pár vín v Golemu bych to asi zvládala hůř.

llolla
2102 příspěvků 20.05.13 19:16

Na takový ty hysterický záchvaty pláče, že nic neumím, jsem úplně blbá a tu zkoušku nedám- na ty podle mě nepomáhá nic, bohužel- ale zase je fakt, že za čas samy od sebe přejdou (nejdýl mě to drželo jeden celej den před maturitou). Já osobně jsem se je naučila vnímat jako takovou psychickou očistu- v těch chvílích si v hlavě přehráváte nejhorší scénaře, všechno vypadá giganticky (já je mívám většinou nad ránem). Ale pak to nějak samo od sebe odezní a je mi zase na chvilku… no, aspoň použitelně=)
Dlouhodobej stres jsem řešila uspořádáním priorit- zní to banálně, ale není možný dělat všechno pořád na 100%, takže jeden den šlo stranou (ne úplně, třeba jen částečně) tohle, druhej den něco jinýho. Říkat si, že vlastně o nic nejde, že „ve skutečným životě“ bude muset člověk řešit horší věci moc nepomáhá, nebo si toho aspoň nejsem vědoma.

Dragowlin
262 příspěvků 20.05.13 19:21

Stres! To je diskuze dnes pro mne!
Já byla stresař. Vždy, všude, kvůli každé blbosti.
Tak jsem se rozhodala s tím něco udělat. Ve třeťáku jsem se přihlásila do SOČ, a projít všemi koly a vždy se stresovat méně a méně je skvělá zkušenost. Dnes se mi ty sesbírané pozantky hodily. Maturovala jsem.

Bylo to zajímavé. Večer jsem usnula zcela klidně, ale vzbudila jsem se ve 4 ráno a bylo mi hrozně zle. Pomalu jsem nemohla ani vypít čj a jak mi bylo zle. Ale pak? Po vstupu do školy a uvidění kamarádů to ze mně nějak opadlo.

Takže? Doporučuju přátele a víru v samu sebe!
PS: Odmaturovala jsem s čistým štítem :D

MP Zuzan
26 příspěvků 20.05.13 19:22

Já bych vám doporučila běh (pokud už neběháte). Je zázračný, jak i půl hodina denně dostane člověka do pohody. A ideálně sklenička vína večer za odměnu :).

Papraya
1 příspěvek 20.05.13 19:28

Dle vlastní zkušenosti, mohu doporučit různé alternativní techniky pro práci s psychikou. Nejvíce mi pomáhá jóga, zejména dechová cvičení.
Velmi přínosný byl také tento seminář:
http://www.modraalfa.cz/ (objevování skrytých schopností, kde se naučíte základní relaxaci v hladině alfa, což je stav mozku, při kterém si skvěle odpočinete)
V dnešní době jsou podobné aktivity populární, tak stačí hledat a určitě si najdete něco, co Vám pomůže:)

kacenka.smile
427 příspěvků 20.05.13 19:29

@publicenemy Kinga (a čtení celkově) můžu opravdu doporučit. Knihu nosím všude s sebou, čtu při dojíždění a při čekání ve škole a je to relax, člověk na chvilku uteče od reality. Vždycky mi hodně pomohlo, když jsem si před testem/zkouškou, vytáhla místo poznámek (na poslední zoufalé pročtení) právě knížku a uklidnila se jí.

uživatel  20.05.13 20:05

@Esmee
Kdo nezažil, nepochopí. Nemoc v rodině, fyzické ohrožení, náročné výpravy i zodpovědnost v bývalé práci jsem zvládala v klidu. Ale když si vzpomenu na školu, mám žaludek na vodě ještě dnes. Příznaky stresu jsem měla fyzické i psychické a zkoušela jsem snad cokoliv. Bohužel nepomáhalo nic, musela jsem si to prostě „odtrpět“ do posledního dne. Ke všemu mi stres rapidně snižoval výkonnost, takže jsem nebyla schopná spočítat ani nejjednodušší příklad. Čísla začala přeskakovat z řádků, veškeré vědomosti se zdrcly na třetinu…Nejhorší byl pocit potupy a beznaděje. Jsem ráda, že už to mám za sebou. Pomáhalo mi, když mě např. na zkoušku doprovodil přítel. Prostě pocit morální opory.

llolla
2102 příspěvků 20.05.13 20:09

@uživatel
Potupa a beznaděj, to je přesný. Nejvíc mě ochromoval pocit, že budu muset doma mámě říct, že jsem to nezvládla a že ona bude zklamaná (vždycky jsem to zvládla a ona nikdy zklamaná nebyla=). Zajímavý (možná) je, že se tyhle pocity pojily vždycky jenom se znalostníma zkouškama, ne s těma, kde jsem hrála na nástroj…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit