Jak být chic :)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Coeur
11 příspěvků 09.09.12 15:46
Jak být chic:)

Dobrý den pekelnice,
zajímalo by mě, čím „oživujete“ (v tom dobrém slova smyslu) oblečení, které nosíte, tak abyste byly chic a měly šmrnc a nepůsobily usedle i v třeba pěkném oblečení.

Reakce:

Mollynka
8 příspěvků 09.09.12 16:31

Keďže mám najradsej neutrálne farby ako je béžová, hnedá a čierna, stále sa snažím doplniť to nejakou výraznejšou farbou. Stačia kľudne aj farebné doplnky ako náušnice alebo šatka, keď sa ponáhľam a nechce sa mi kombinovať, riešim to červeným rúžom :)

llolla
2102 příspěvků 09.09.12 16:32

Smrnc ma podle mne clovek v sobe a naucit, ani dohnat doplnky se neda.

razorblade  09.09.12 17:10

Kdyz jsem v koncich a prijde mi, ze bizu doplnky, ktere nosim hodne casto, bych ten outfit uz zabila, tak volim rudou rtenku:)

seznam.mih  09.09.12 17:38

Já volím šátky.

smrtonoška  09.09.12 18:08

Já jsem ujetá na šátky, pásky a výraznější náušnice. Jinak nosím oblečení spíš střídmé - myslím tím hladká jednobarevná trička i sukně, žádné volánky, vzory ani nápisy, zvlášť ty čmáranice podle mně působí lacině. Pro někoho možná nuda, ale já to oživuji právě těmi doplňky.

madline
55 příspěvků 09.09.12 18:14

Jednoznacne diky doplnkum. Obleceni spis jednoduche a elegantni doplnene vyraznejsim prvkem a je to. A misto rude rtenky spis rude nehty:)

Ceresa
465 příspěvků 09.09.12 21:23

Broze, nausnice, satky…jak uz bylo receno-doplnky. Dokazou povznest basic obleceni do stylu, jaky chces…a pokazde vypadas jinak

blacken
2320 příspěvků 09.09.12 21:52

Když nevím co by a pospíchám, zamotám se do šátku… Když mám čas, tak doplňuju náušnicema a lakem na nehty…

Lettie
426 příspěvků 09.09.12 22:45

Ozivuju doplnky - hlavne satky, kvalitni bizuterie, kabelky, boty. Obleceni nosim neutralni, klasictejsi, diky satkum a ostatnim doplnkum se z toho stava hodne variabilni satnik.

LadyPapajka  10.09.12 07:28

Myslím si, že šmrnc není ani tak o oblečení, jao o člověku. Dva stejný modely na dvou lidech mužou vypadat naprosto odlišně.

Šošana  10.09.12 07:48

Nestavěla bych proti sobě BUĎ vnitřní šmrnc NEBO doplňky, důležité je nosit obojí najednou :-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 10.09.12 08:51

Já nesouhlasím, že být „chic“ je způsobeno doplňky. Je to podle mě spíš něco neidentifikova­telného, dojem, který vyvolá člověk jako celek. Jakási svižnost toho outfitu, opak těžkopádnosti. A toho lze dosáhnout i bez doplňků i s doplňky.
Naopak příliš mnoho doplňků nebo přílišná sladěnost zabíjí jakékoliv pokusy o „chic“ vzhled.

seznam.mih  10.09.12 08:59

@MP Barbucha To jo, ale být chic přes doplňky je taková nejjednoduší a možná i nejlacinější cesta. Alespoň pro začátek k tomu, aby se sám v sobě našel, co mu vyhovuje.

razorblade  10.09.12 09:15

To " vnitrni " chic je ale dano asi i postojem okoli… uz nekolikrat se mi stalo, ze mi nekdo ze znamych, ale i cizi pani na ulici, rekli „vy jste dneska tak chic“ a kdyz jsem ten outfit vyvesila sem, tak mi ho mistni " experti " zdrbali od nausnic az k botam:)

P. S.: jak to mam udelat, aby se mi to, co dam normalne do uvozovek, nepodtrhlo a neoznacilo jako odkaz?:(

Curry
65 příspěvků 10.09.12 10:03

Před pár lety jsem četla názor, se kterým se ztotožňuju, že být chic znamená obléct se tak, aby oblečení vypadalo jako druhá kůže. Myšleno tím to, že být chic rovná se nošení takového oblečení, které odpovídá osobnosti a typu (vzhledu) nositelky. Pokud oblečení a doplňky tvoří symbiozu s nositelkou, tak je to chic. Pokud se oblečení s nositelkou tluče, tak to ani doplňky nezachrání.

Příspěvek upraven 10.09.12 v 10:08

katango
1356 příspěvků 10.09.12 10:08

@Curry Jo, tak nějak. A řekla bych, že chic neznamená dokonalost, stejně jako @MP Barbucha, naopak, spíš něco jako popadla jsem to a šla, nemůžu za to, že mi všechno sekne.

Alhambra
861 příspěvků 10.09.12 11:06

Jj, je to složitější než jen doplňky. Je to o materiálech, střihu, barvách vhodných ke konkrétnímu typu a taky o tom, jak ten který model neseme. Zrovna nedávno jsem měla na sobě obyčejné šaty z maka a kamarádka mi je pochválila. Když jsem jí řekla, že je to obyčejný kousek za pár stovek z Tesca, usmála se a řekla, no jo, ale když to neseš jako Pradu… :-) tak asi tak

Calis  10.09.12 13:56
@MP Barbucha píše:
Jakási svižnost toho outfitu, opak těžkopádnosti. A toho lze dosáhnout i bez doplňků i s doplňky.

O takových lidech říkávala moje babička, že budou vypadat krásně i v pytli od brambor :).

Alhambra
861 příspěvků 11.09.12 19:27

Já souhlasím s @Curry, to o té druhé kůži se mi moc líbí. Jen pro zajímavost, co si o tom „být šik“ myslí lidé z módního průmyslu: „Šik jsou ti, kteří neskrývají své špatné stránky.“ módní návrhářka Diane von Fürstenberg; „Pekaři, farmáři, montéři a uklízečky – ti všichni jsou šik. Jenom lidé, kteří se točí okolo módy, nejsou šik, protože se o to příliš snaží.“ módní návrhář J. P. Gaultier; „Být šik znamená lišit se od ostatních, ale nenápadně.“ fotograf David Lachapelle

Sibyla
2639 příspěvků 11.09.12 20:32

Jjo… ale s výhradou. Aby člověk byl šik, musí na sobě mít svou „druhou kůži“ Nicméně - ne každý v druhé kůži je šik (bezdomovec, dokonale blažený v páchnoucích slupkách, kolotočová madam s líčidlem nanášeným zednickou lžicí… doplň si každý sám.)

seznam.mih  12.09.12 07:47

No vidíte už vím jak být šik - musím si pořídit montérky a pracovní boty. Nejlépe ještě s rukaviceema!

Lina-jiná
349 příspěvků 12.09.12 08:48

Já mám ráda colorblocking, nemusí být nijak masivní, stačí v jednom doplňku. Připadá mi, že přehnaná sladěnost barev chic ničí.
Takže třeba jak píše seznam.mih - modré montérky a žluté farmářky ;-)

Aranel
887 příspěvků 12.09.12 09:24

@katango :) škoda, že se mi to nestává častěji, s tímhle pocitem bych se nosila jako pravá Aranel.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit