Jak chodit na jehlách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sibyla
2639 příspěvků 05.05.12 11:04
Jak chodit na jehlách

V poradně se čtrnáctka ptala na ultravysoké podpatky. Až poté, co jsem odpověděla, jsem našla výborné instruktážní video, jak se naučit chodit na podpatcích. Do poradny podruhé nemůžu, tak ho dávám sem - je to vážně užitečné:
 http://www.youtube.com/watch?…

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Bowle  05.05.12 13:16

wow, díky za skvělej tip.. přestože video bylo v angličitně, a já v jazycích ještě nejsem tolik zběhlá, tak jsem rozuměla aspoň základním faktům, takže fakt moc dík :) :)

Julinha
7 příspěvků 05.05.12 17:18

http://www.youtube.com/watch?… tohle se mi též líbilo:-D

Lama_z_Lana  05.05.12 17:25

Ta to s tím překládáním místama až přehaní, se mi zdá. To už ani není jako po čáře.

Lachenauerin
544 příspěvků 05.05.12 17:33

Saprlot, nemá ta ženská ty boty nějaké moc velké? Poslední dobou jako bych to viděla všude - fotky cizích i našich celebrit i „celebrit“, a všem ty zadní okraje lodiček znatelně odstávají.
Jinak mám z vlastní zkušenosti dojem, že nošení vysokých podpatků snad není až taková věda. Že se na nich zkrátka naučíte chodit tím, že na nich chodíte. Takže mlaďošky, co si to hasí na šteklích krokem terénní krůty, bych asi neodsuzovala. Ono se to vytříbí…

Indi_Anna
17 příspěvků 06.05.12 23:36

Když už jsme u těch podpatků - jak se správně chodí do schodů?
Dávám na schod celou nohu (tj. včetně podpatku) nebo jen šlapku (a podpatek mám ve vzuchu)? Ptám se proto, že když jdu do schodů v placatých botech, tak pokládám prakticky celou nohu, ale když jdu v lodičkách (jsem podpatkový začátečník), tak se nikdy nemůžu rozhodnout.

Lama_z_Lana  06.05.12 23:41

Já určitě celou nohou, pokud je schod dostatečně široký. Bez podpatku mi to přijde nestabilní.

GreatSusan  07.05.12 00:35

@Lama_z_Lana
ja bych rekla obracene, tj. jen predni cast boty, ale je fakt, ze ja tak chodim i v botach bez podpatku, navykla jsem si to z telocvicnych duvodu. Krome toho je vetsina schodu prilis uzka na to, aby se tam vesla kompletni noha a prave u vysokych podpatku by to pak mohlo doslova drhnout o vnitrni stranu a koncit drzkopadem.
ale jak je to „spravne“ nevim

pixie
232 příspěvků 07.05.12 12:39

Já do schodů chodím bez podpatku, ale já tak chodim, alespoň mám ten pocit, i v placatých botách.

modra_kocka
903 příspěvků 07.05.12 12:52

Pokud jdete do schodů v botách s podpatky, tak se na schod vždy našlapuje jen přední částí nohy! Nestabilní to být nemůže, v botě s podpatky máte přece přirozeně váhu přenesenou na přední část nohy, podpatek dodává jen stabilitu.
Neumím si představit, jak by se našlapovalo celou nohou. Musí to být strašně nepohodlné, neestetické (šlapu daleko a nohu zvedám vysoko) a namáhavé na kolena, ne?
Já teda stejně chodím i v botách bez podpatků - asi zvyk z lodíček :)

Doulinque
65 příspěvků 07.05.12 13:19

Souhlasím s modrou kočkou, našlapování pouze špičkou (ve všech botách) je mnohem pohodlnější a ještě se posilují stehna :) Jako větší problém se mi jeví chůze v lodičkách ze schodů. Vždy se raději přidržuji zábradlí, ale stejně si připadám nestabilně…

Lama_z_Lana  07.05.12 15:46

Tak jsem asi divná :) Dneska jsem to schválně zkoušela jen na špičku a ta volná pata mi prostě nějak vadí.

sarinka.v
423 příspěvků 07.05.12 17:27

Já jsem častý uživatel jehlových podpatků a do schodů chodím zásadně našlapováním na špičku.
Spíš nevím, jak pořádně zamezit při chození ze schodů toho, že nebudu slyšet na celý dům :)

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 07.05.12 21:38

nenosím vyloženě jehly, ale
na schodech našlapuju jen na špičku vždy, s prošlápnutím paty, ze zdravotních důvodů (protáhnutí šlach, které se chozením na podpatcích zkracují), je to zvyk, nemyslím na to.
klapu nejen ze schodů, furt - někdy se mi líbí a jindy ne, že všichni ví, že se blížím:-). chtělo by to nějaké „tumiče“ na podpatky, vsadila bych se že to existuje, jen jsem je ještě neobjevila

modra_kocka
903 příspěvků 07.05.12 21:48

@viktorka_od splavu @sarinka.v : tlumiče jako něco nasazovacího určitě ne, to byste pak v těch botách nemohly chodit, děvčata :) Podpatek přece končí na stejné úrovni, jako podešev, a bota je na to konstruovaná :)
Zkuste nechat vyměnit podpatek. JEstli ani to nepomůže, tak s tím nic neuděláte - na některých podlahách, jako plovoučce a mramoru budet prostě klapat vždy

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 07.05.12 21:55

modra_kocko: jasně, ne nasazovací, spíš nějaký tlumící materiál na podpatěnky, ale spíš to bylo myšleno jako vtip. v práci mám pohodlné „lodičky“ s podešví vč. nižšího podpatku z gumy, neklapu, ale když se nepřezuju tak to zvučí na celej barák - bojte se kolegové:-))

modra_kocka
903 příspěvků 07.05.12 21:58

@viktorka_od splavu : chichi, a víš, jak se kolegové těší, když slyší klapání? Muži se vždy těší na ženu na podpatcích :)

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 07.05.12 22:06

@modra_kocka:
chichi, na mě jo, ale je nás klapajicích víc a na některé kolegyně se netěší;-))
se to snažím odladit frekvencí a tónem - kdo má hudební sluch mě pozná:D

modra_kocka
903 příspěvků 07.05.12 22:16

a není to diskriminace těch, co hudební sluch nemají? :-o (vtip)

seznam.mih  08.05.12 10:18

hm ty jo každej den chodím minimálně 4 patra pěšky po schodech už několik let a nikdy jsem nějak nezkoumala, jak našlapuju do schodů :D mám za to, že došlapuju celou nohou, nebo jen špičkou. Ruku do ohně za to nedám :D

Blair
359 příspěvků 08.05.12 10:59

Taky našlapuju při chůzi do schodů jen na špičku.

sarinka.v
423 příspěvků 08.05.12 12:11

Mě podpatky při normální chůzi klapou, to neřeším (samozřejmě že neklapou tím hnusným způsobem, kdy chodíte už jen oo těch hřebících :) ) ale ze schodů jsem hodně slyšet a všichni vždycky ví, že jdu já :D

seznam.mih  11.05.12 09:49

Tak jsem sebe sledovala, jak našlapuju, když jdu do schodů v podpatkách a našlapuju celou nohou. A to hlavně proto, že ty schody jsou široký , takže pokud chci dosáhnout na další schod, tak si takhle našlápnu. A t mluvím jen o schodech v práci, který šlapu každej den do 4. patra (výtah tam sice je, ale tam se nahrnou o mnoho otylejší ženský, než jsem sama a já nemám problém jít po schodech)

modra_kocka
903 příspěvků 11.05.12 16:06

@seznam: tomu nerozumím. Je přece úplně jedno, jestli našlapuješ uprostřed schodu nebo na jeho okraj - délka kroku je úplně stejná. Naopak, když jdeš po širokých schodech, je jednodušší našlapovat jen na přední část nohy - pak totiž nemusíš tak vysoko zvedat nohy ;) Stačí, že je musíš dávat daleko, ne? ;) Při našlapování na celou nohu totiž zvedáš nohu do výše schodu + podpatku, zatímco při našlapování jen na přední část nohy zvedáš nohu jen do výše schodu.

All: pro zajímavost - ptala jsem se mámy, proč se v lodičkách s podpatky našlapuje na schodech jen na přední část nohy, a důvod je prý jednoduchý - dámy si nechtěly okopat špičky bot a taky nechtěly zakopnout a ošklivě spadnout. Navíc našlapování na celou nohu vypadá neesteticky a je to složitější, než našlapovat jen na špičky. Proč? Protože dřív schody vypadaly jinak, většinou měly takové desky, které přečnívaly přes okraj schodu. Viz obrázek. Určitě jste to viděly např. na zámcích nebo ve starých domech. Takže abyste po nich vyšly, našlapujice celou nohou, musely jste při našlápnutí na vyšší schod dávat nohu dozadu, nahoru, a dopředu.
Dnes jsou schody sice většinou rovné, tyhle desky nemají, takže riziko zakopnutí je menší. ale okopávání špiček je stále aktuální. I při chůzi do schodu totiž nohu po zvednutí přirozeně dáváte dopředu nahoru (zároveň), nikoli postupně - nejdřív nahoru a pak dopředu. Čili čím dál je špička boty od dalšího schodu, tím menší riziko, že o ní zakopnete a otlučete.

Uff, popsala jsem to srozumitelně?

pixie
232 příspěvků 11.05.12 21:27
@seznam.mih píše:
Tak jsem sebe sledovala, jak našlapuju, když jdu do schodů v podpatkách a našlapuju celou nohou. A to hlavně proto, že ty schody jsou široký , takže pokud chci dosáhnout na další schod, tak si takhle našlápnu. A t mluvím jen o schodech v práci, který šlapu každej den do 4. patra (výtah tam sice je, ale tam se nahrnou o mnoho otylejší ženský, než jsem sama a já nemám problém jít po schodech)

Tohle je blbost, když jsou schody široký, jsou nižší, jsou na to i vzorce, jak má být schod vysoký, když má určitou šířku, aby ten krok byl vždycky stejný, a když stoupáš z kraje na kraj, tak ten krok je stejně dlouhý jako když šlapeš ze středu na střed. A ten krok by měl být stejný na všech schodištích, ať už jsou schody jakékoliv.
Jinak jsem zkoušela jít po schodech i s celým podpatkem a zjistila jsem, že mi to není nepříjemné, jak jsem očekávala, ale přirozenější je pro mě jen přes špičku.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit