Jak chodit na podpatcích?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Violet111
61 příspěvků 02.08.13 10:22
Jak chodit na podpatcích?

Ahoj,
postoj v Čechách k poplatkům probrán byl a já si právě koupila své první vyšší podpatky - 10 cm, pro začátek se širokým podpatkem. Ač jsou měkké a pohodlné, zjišťuji, že se musím naučit znovu chodit. Proto - máte nějaké tipy, odkazy na zajímavá videa atp., které by mi pomohly?
Předem díky všem!

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Gräfin
2634 příspěvků 02.08.13 10:24

@Violet111 doporučuju začít s nižšími podpatky a postupně zvyšovat.

Betty J.
2031 příspěvků 02.08.13 10:28

Postoj k poplatkům jakéhokoli druhu zaujímám většinou negativní. Pokud jste si koupila pouze podpatky, neporadím, v botách na podpatku se mi při chůzi osvědčilo správné držení těla a nepřenášet váhu na špičky.

TinkaH
916 příspěvků 02.08.13 10:32

@Violet111 Boty raději ještě schovéjte a kupte si podpatek poloviční a pak pomalu zvyšujte. Není nic horšího než slečna vrávorající na vysokých podpadcích ač hrubých. My tomuto stylu chůze říkáme „posraný anděl“ Neptéjte se pproč, používá se to v rodině už od nepaměti, původně tedy por neelegantní chůzi v zimě na zledovatělé cestě
pak ještě videa:
 http://www.youtube.com/watch?…

http://www.youtube.com/watch?…
pak ještě taky je rada, že pokud si kupujete boty na podpadku a nejste si jistá, zda ho zvládnete. obujte si je a zkuste se postavit na špičky, pokud už to neustojíte, nemáte ještě „zrale“zdefor­movanou nožku na tak vysoké

Zebra33
2038 příspěvků 02.08.13 10:38

Kupte si nizsi, 10 cm je na zacatek moc.

Caralina
916 příspěvků 02.08.13 10:52

Ooops 10cm pro začátek? Kam jako chcete ještě pokračovat?

Jinak mě se tedy osvědčuje chodit pomaleji, dělat kratší kroky a koukat kam šlapu.

Sekhmet
1918 příspěvků 02.08.13 11:09

Videa od @TinkaH jsou velmi výmluvná, zvláště to druhé. Narovnat se, uvolnit boky, nedělat moc dlouhé kroky a ZPOMALIT. Na podpatcích nikdy nebudete tak rychlá jako v teniskách a většinu holek, co s podpatky začínají, to dost zaskočí.
10cm pro sebe považuji za maximální „choditelnou“ výšku, takže začínat s ní bych opravdu nechtěla. Moje první podpatky byly „kačenky“ cca 4 cm - nenáviděla jsem je (chtěla jsem sexy jehly), ale moje máma (na rozdíl ode mne) dobře věděla co dělá - musíte si totiž zvyknout na určitou vratkost podpatku. Dřív jste mívala pod patou nejmíň 8cm čtverečných a najednou je to třeba taky 8× méně. Než se naučíte vybírat zatáčky na hladkých plochách, párkrát sebou třeba taky seknete.

klubo  02.08.13 11:22

Já bych to tak černě s 10 cm neviděla. Prostě je noste ze začátku doma, zvyknete si na to, až na ně přestanete myslet a začnete se pohybovat zase přirozeně, bez pocitu nezvyku a ztuhlosti, vyrazte ven. Nejdřív ne na celodenní pochůzku, ale třeba jen na kafe nebo do kina, kde budete více sedět.

Jinak co se týče stability, vyzkoušela jsem si pravidlo „kontaktu s chodníkem“:

aspoň jedna část boty musí být stabilní - buď široký podpatek nebo špička boty bez platformy. Vyvarovala bych se bot, které kombinují vysoký jehlový podpatek s platformou, která se ještě od stélky k podrážce zužuje, to je podle mě o hubu, navíc jsem neviděla ženu, která by se na tom opravdu pohybovala přirozeně, navíc se při tom extrémním propnutí příliš vyboulí lýtkový sval - to není moc elegantní. Tolik mé poznatky.

Saxofon
508 příspěvků 02.08.13 13:52

10 cm jako začátek je docela síla i na mě. Sama jsem před lety (tedy asi ve 12 letech) začínala s opravdu pár centimetrovou „kačenkou“ a postupně zvyšovala až na ten cca 10 centimetrový rozdíl mezi špičkou a patou (síla platformy se pochopitelně odečítá). Platformy ale pro „začátečnici“ nedoporučuji, necítíte tak kontakt s podkladem a ještě jsou platformy neohebné a chodit na nich je spíš pro „podpatkové profesionálky“.
No a ke stylu chůze: Narovnat se, vytáhnout z pasu, uvolnit boky, pomalejší tempo chůze a nenápadně sledovat, kam šlapu (kam přijde podpatek). Neznám moc horších stylů než jednu kolegyni, která si klidně vzala opravdu vysoké podpatky, ale aby byla rychlá, tak se předklonila a s nahrbeným hřbetem rázovala jak generál. Nechápu, jak se udržela na nohou.

TinkaH
916 příspěvků 02.08.13 14:03

@klubo trénink doma není až tak ideální jak se zdá, protože v místnosti se chodí o hodně jednodušeji než venku. Takže já bych opravdu volila menší

Guinea Pig
1190 příspěvků 02.08.13 14:17

@Saxofon Já mám kamarádku, ta takhle rázuje i na 5 cm podpatku. Ona to nerozlišuje, obuje si NĚCO a chce jít rychle- protože to na podpatku moc nejde, tak našlapuje shora, nevím jak to popsat, asi jako byste zadupávala něco do země. Navíc má ten předkloněný úhel…z boku vypadá jak dopravní značka pro stoupání vozovky.

wurka
31 příspěvků 02.08.13 14:26

Ja by som mala edukativne video, ako na podpatkoch nechodit :) snad su tie vase stabilnejsie! https://www.youtube.com/watch?…

Guinea Pig
1190 příspěvků 02.08.13 15:04

@TinkaH super videa, díky. Akorát slečna mluví trošku rychle, musím si to pustit víckrát, abych pochytila každé slovo (díkybohu že je jí tak hezky rozumnět).

Konvalinka
244 příspěvků 02.08.13 15:14

Ono taky záleží na tom, jaká je konstrukce boty. Pokud je dobře vyvážená, tak se to člověk naučí rychle a ani ho nebudou bolet nohy. Pokud je bota špatná a má deseticentimetrový podpatek, tak na něm dlouho nevydrží ani podpatková profesionálka.

Jiná Realita
13791 příspěvků 02.08.13 15:31

Já bych jen podotkla, že tvrzení „začněte malým podpatkem“ není správné, resp. úplné.
pokud si ten malý podpatek koupíte v ccc nebo street super shoes ve vaňkovce v brně, zabijete se na něm. malé podpatky u nekvalitních bot jsou totiž mnohem nestabilnější, než větší u kvalitních bot. na chytře vyvážené botě vám nebude vadit ani 10 cm, na příšerné kačence si klidně vykloubíte kotník i na rovině. zrovna jsem jedny takové boty s cca 4cm podpatkem vyhodila. koupila jsem si je kdysi dávno, od té doby ležely ve sklepě, narazila jsem na ně o víkendu a zjistila, že v tom se prostě chodit nedá.

Zebra33
2038 příspěvků 02.08.13 15:47

@Jiná Realita - moje zkusenost je, ze je to kus od kusu. Paradoxne nejpohodlnejsi vysoke podpatky co mam, jsou od Deichmanna za 10 Euro, podpatek je neco pres 10 cm. Pohodlne, muzete v nich behat jak camrda. Pak mam naopak jedny drazsi od Bati, ktere se mne vyzouvaji ackoliv jsou mi dost na fest. Na tech chodim jak na chudach i doma po byte. Co je pro me vetsinou zarukou normalne vypadajici chuze, je tenka ohebna podrazka. Jak psal nekdo vys, clovek vic citi kontakt se zemi. Akorat to ma tu nevyhodu, ze z toho vic boli nohy (da se zmirnit gelovym polstarkem).

teetee
499 příspěvků 02.08.13 15:54

https://www.youtube.com/watch?…

tohle je moje nejoblíbenější podpatkové video.

nicméně si myslím, že teoreticky se chodit naučit nedá. prostě obout a ven! a trénovat.

10 cm možná není na začátek ideální, ale dá se to zvládnout- i lépe, než slečna na videu :-D jen bych se tedy vyhnula kočičím hlavám, tam se stává posraný anděl i ze mě.

Violet111
61 příspěvků 02.08.13 16:19

Díky všem za tipy! Naštěstí nezačínám úplně od nuly, svých běžných 5 cm už nevnímám jako podpatek, tak jsem chtěla pokročit. Na jehly dojde za čas, teď jsem u širokého podpatku. Ale ten pocit byl při první procházce tak jiný, že mě přiměl jít k vám pro pomoc. Ještě blbý dotaz č. 2. Jak to děláte s našlapováním? Na jednom z videí radí od paty, ještě to ale nemám natrénováno, takže mi bříška prstů dopadají nějak moc shora… Jak se našlapuje od paty na jehlách nechápu už vůbec. Jo a ve svém okolí mám samé ‚intelektuálky‘ v Riekrech, jsem první, kdo jde do boje za hezčí botky, takže ještě jednou všem diky za rady a podporu!

Zebra33
2038 příspěvků 02.08.13 16:32

@Violet111 - mezi nama, mne se na tenkych podpatcich chodi daleko lip nez na tlustych. Naslapuju na patu jenom o malinko driv nez na spicku, nemelo by se vam ozvat takove to charakteristicke placnuti spicky o zem.

Saxofon
508 příspěvků 02.08.13 18:25

Abyste na špičku nedopadala příliš shora, tak právě nesmíte dělat moc dlouhé kroky. Samozřejmě se našlapuje přes patu (přes špičku se chodí je v případě, že jdete bosa), ale nesmí vám špička „plesknout“ - to jde jen v případě krátkých kroků. A souhlasím se Zebra33, tenké podpatky jsou příjemnější než mohutné, protože se na nich nějak lépe „překulíte“ přes hrany podpatku. Hodně tomu napomáhají ty uvolněné boky, díky pohybu boků do stran vyrovnáte délku kroků a ten žádoucí hladký přechod od špičky podpatku po špičku boty těsně před zvednutím nohy k dalšímu kroku je rovnoměrný. Nezdvihejte „zadní“ nohu příliš brzo, pak to působí dojmem, že jdete na chůdách (proto vypadá většinou chůze na tvrdých platformách tak divně).

budejka
109 příspěvků 02.08.13 18:57

Mně pomohlo tohle:
http://www.prozeny.cz/…odpatcich-fg

Guinea Pig
1190 příspěvků 04.08.13 21:57

Chtěla bych se zeptat- mám problém, že mi v botách na podpatku dost natíkají žíly na nártu- míváte to někdo taky? Jsem z toho docela nešťastná, protože to vypadá dost blbě- lodičky a v nich žíly tak vypouklé, že by se radovala každá studentka zdravky při nácviku odběrů… :-(

real.blond
6688 příspěvků 04.08.13 22:11

@Borůvka19 mne se to dela i v placate obuvy, nekdo to tak proste ma.. Ptala jsem se na to i doktora. Jsou horsi veci myslim ;-)

Guinea Pig
1190 příspěvků 04.08.13 22:13

@real.blond no to jsou, to jsou…tak díky.

real.blond
6688 příspěvků 04.08.13 22:17

@Borůvka19 :-) da se to resit operativne-je nekolik metod. Ovsem pokud mate zily zdrave, stejne jako ja, je to zbytecny zasah do tela.. Muj doktor do toho nechtel jit, kdyz jsou zily zdravotne ok. Me to trapi take a velice

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit