Jak chodit rovně?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Heartless Girl
47 příspěvků 29.08.13 16:12
Jak chodit rovně?

Dost často tady u různých fotek čtu, že osoba na fotce by se měla narovnat. A já se musím přiznat, že se docela hrbím. A chci to změnit. Jenomže opravdu nejde myslet 24h denně na rovná záda. Takže, když na to myslím, tak jdu rovně, ale jinak se skoro pořád stále hrbím.
Nemáte někdo nějaký tip nebo radu, jak se naučit chodit s rovnými zády?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

terkaOl
72 příspěvků 29.08.13 16:20

Co takhle nějaké cviky na záda, které pomáhají správnému držení těla? Jinak výborné jsou irský tanec a šerm. Někdy taky pomůže pěkné oblečení, které prostě chcete ukázat a hezky se v něm pak nesete

Curly-haired Bitch
132 příspěvků 29.08.13 16:21

Radu nemám, asi se ti to prostě musí vrýt pod kůži, musíš to mít zažité. Stejně jako máš teď zažité to hrbení. Já se při chůzi snad ani nehrbím, ale občas si všimnu, že se příšerně hrbím když sedím…Snad někdo poradí víc :-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 29.08.13 16:26

Koupit si takový ten rovnací popruh, kdetý prodávají v zásilkových katalozích :D vzadu se stáhne a nutí tělo držet ramena vzad. vyzkoušené to teda nemám.

a cvičit, cvičit, cvičit. je nutné uvolnit stažené vazy a svaly.

Konvalinka
244 příspěvků 29.08.13 16:28

Obávám se, že pokud si člověk nezafixoval rovný postoj už v dětství, tak v dospělosti k tomu bude potřebovat odbornou pomoc - fyzioterapeuta, možná i ortopeda.

Fretkodlak  29.08.13 16:34

Začněte jezdit na koni :)

bestia
2296 příspěvků 29.08.13 16:46

Pajoncek :D

Karja
4767 příspěvků 29.08.13 17:03

Pilates, to mě ráno narovnalo vždy na celý zbytek dne. Kdybych chodila častěji, snad jsem rovná celý týden.

LorelaiH.
2999 příspěvků 29.08.13 17:22

Mně pomohlo tancování - na jaře jsem absolvovala deset lekcí latiny pro ženy a musím říct, že od té doby nechápu, jak jsem mohla chodit tak nahrbená! Ramena dolů, stáhnout břicho, podsadit pánev - to byla jako mantra:)

kajiksuk
143 příspěvků 29.08.13 20:25

Co to znamená podsadit pánev? Nemyslím to z legrace, vážně mě to zajímá. Každý to používá, ale zatím mě nenapadlo zamyslet se nad tím…

LorelaiH.
2999 příspěvků 29.08.13 20:41

@kajiksuk těžko se to vysvětluje, jsem taky laik - jako kdybyste ji chtěla stáhnout pod sebe (hodně tomu pomůže to stažené břicho a taky zadek)

nataliana
15 příspěvků 29.08.13 20:41

Stáhnout břicho a podsadit pánev znamená něco jako protipohyb (břicho dozadu, pánev dopředu)…prostě nevystrkovat zadek, aby silueta byla co nejrovnější

teetee
499 příspěvků 29.08.13 20:59

Je mi to líto, ale když půjdeme do základů, není to o zvycích a dětství, ale o svalech. Takže posilovat. A překvapivě základ netkví jen v zádech, ale hlavně v břiše.

splitty
131 příspěvků 29.08.13 21:13

.

Příspěvek upraven 03.01.16 v 20:14

kayav  29.08.13 22:16

Jízda na koni jak už bylo zmíněno a podpatky. Ty vás naučí držet tělo.

misial
1394 příspěvků 29.08.13 22:19

@kayav Bohužel velmi často nenaučí, vím to i od sebe…

A šerm jsem tedy taky 6 let dělala a nic - a to nejsem žádný extrémní případ, hrbím se tak „v normě“, jako většina mé generace. Často na to i myslím, ale to se pak musím dívat do zrcadla/výlohy, protože jinak nepoznám, jestli se zas nevykrucuju na druhou stranu.

kayav  29.08.13 22:33

@misial ja mam prave problem spis opacny, ze kdyz jdu na podpatku, tak se v zadech az prohybam. Tak jsem myslela ze by to mohlo hrbicim se pomoct. A na koni se taky az zaklanim. Jsem holt takovej luk prohnutej:-))

isko
511 příspěvků 29.08.13 23:00

@kayav
A dokážete určit, v které části páteře se prohýbáte? Já osobně - v podpatcích - nejvíc v bedrech. Jenže lidi jsou většinou shrbení v hrudní páteři.

isko
511 příspěvků 29.08.13 23:03

Před nějakou dobou jsem našla web, který se tím zabývá. Píše to nějaký amatér, který se hodně snažil do věci proniknout, připadá mi, že se tam dají najít dobré věci:
 http://dan321.webnode.cz/

711990
3200 příspěvků 29.08.13 23:30

Mne pomaha fyzioterapeutka. Rika, ze se tezko naucim spravne sedet a stat a chodit uplne hned a vydrzet tak porad. Ale je dobre na to jednou za hodinu vzpomenout. Naucila me spravnou chuzi, kterou kdyz jdu, tak jsem narovnana. Kdyz sedim, je to tezsi, musim se nalamat do spravneho sedu a myslet na to, ale snazim se vzdy pet minut v hodine to v praci dodrzovat. A temihle malymi krucky se teoreticky casem dostanete k vysnenemu cili:-)
Jinak take baletim, ale to moc nepomaha:-)

Larrisa
80 příspěvků 29.08.13 23:46

Já si myslím, že hlavně cvičení nebo nějaký tanec. Sama jsem si všimla po několika lekcích zumby, že se lépe nesu. A důležité je posílit břišní svaly, protože ty pak pomáhají udržet rovné záda.

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 30.08.13 08:22

V pubertě jsem se hrbila, pak jsem chodila k fyzioterapeutovi a následně se snažila chodit rovně, což se mi sice daří, ale stejně jako třeba kayav jsem prohnutá v bedrech jako luk. Což taky není dobré. V podpatcích mám pak moc předsazenou pánev dopředu. Pomáhá mi pilates, učíme se tam správnému držení těla. Občas mě bedra pobolívají, a tak si myslím, že v budoucnu bude nevyhnutelná návštěva nějakého ortopeda a následné cvičení. Možná by pomohl i ten pás, který dokáže aspoň trochu udržet záda ve správné poloze.

Go-lightly
3428 příspěvků 30.08.13 08:22

Mám pocit, že to souvisí se životním pocitem. Hrbí se většinou mindráčci, holky, co se stydí za prsa a různí anternativci. Podpatky opravdu pomáhají, ale hlavně je to o smýšlení: kdo se vnitřně nese, ten se nese. U mě to tak aspoň bylo, v pubertě jsem se ploužila v plochých botách, se sluchátky a hlavou u kolen (nebudu koukat na ten vošklivej svět), no a najednou jsem zjistila, že se nesu. A ten svět už tak vošklivej není.

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 30.08.13 08:28
@Go-lightly píše:
kdo se vnitřně nese, ten se nese

Něco na tom bude, s psychikou to u někoho může souviset.

cibetka 1  30.08.13 08:52

Ano, sebevědomí je velmi důležité. Ovšem neméně důležité je posilovat střed těla, tzv. core, najdete spoustu cvičení na netu, i tady v jiném vlákně zmiňovaná Jillian Michaels má všechna cvičení založená na tomto principu, i když to tak nevypadá. Začněte cvičit s ní, cviky provádět správně a za měsíc se nepoznáte. U všech těchto cviků ovšem nejvíce záleží na správném provedení, zezačátku by se hodil odborný dohled, jestliže nejste znalá.
Pro @kayav, prohýbání v zádech si ničíte záda zrovna tak, je to opačný extrém a do budoucna bolesti skutečně hrozí a svědčí to také o uvolněném svalstvu břicha i zad.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit