Jak čtenářky pekla volí?

Fotoalbum tématu (22) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Ann
215 příspěvků 27.11.11 22:36

.

Příspěvek upraven 12.02.16 v 12:23

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 159 Další »

Reakce:

Dahllie
2222 příspěvků 27.11.11 22:42

Jsem pravicovějšího smýšlení, ale tady u nás de facto pravicová strana není. Všechno je takový „středolevý“ se snahou se za každou cenu zalíbit všem.

MP Ava
248 příspěvků 28.11.11 00:25

Já hlavně dodržuji pravidlo, že se na to, kdo koho volí, nikdy neptám. To neberte jako útok vůči Vám, Ann, na anonymním diskuzním fóru je to trochu jiná situace… ale samotnou mě překvapuje, jak často se na to lidé ve společnosti ptají. Já mám nějak zafixováno, že milenky, peníze a voličské preference jsou zakázaná témata. Takže jako jsem se nikdy nikoho nezeptala, kolik bere, tak jsem se nikdy nikoho nezeptala, koho volil.

Ani  28.11.11 02:27

Myslím, že to sem nepatří. Mám kamarády a známé, se kterými vycházím skvěle… dokud nedojde na politiku. Lepší je to nechat spát, stejně nikoho nikdy nepřesvědčíte a nestáhnete na „svou“ stranu.

seznam.mih  28.11.11 03:26

Já mám v politice zmatek. Takže myslím, že nejsem ani na jedno. Nebyl by něco jako střed?:)

MP Ann
215 příspěvků 28.11.11 08:36

.

ZetKa
287 příspěvků 28.11.11 09:00

Ann, já si nemyslím, že by toto byla nemístná otázka, jen zastávám názor, že nikoho bychom neměli nutit si s námi povídat o politice (tady nenutíme, nebo jsem si toho alespoň nevšimla). Také asi není potřeba všude psát, koho konkrétně jsem volila, můžeme hovořit ve všeobecné rovině.
Sama mám spíš středové zaměření, jestli se to tak dá říct. Nebudu psát, koho jsem volila, ale v průběhu času jsem nebyla věrná jedné straně. A přiznám se, že v poslední době vůbec nevím, koho bych zvolila, protože na každého nakonec vylezla kopa hnusu a špíny.
Nebála jsem se ani volit tzv. „nevolitelné“ strany. Myslím si, že je pouze manipulace říkat, že nemá smysl jim dávat hlas. Když jim pak spousta lidí ten hlas raději nedá, tak se opravdu nikam nedostanou. Chci volit tak, abych měla čisté svědomí. Nechci volit „kompromis“ (ačkoliv pravda, ani tomu se nevyhnu, protože samozřejmě nenajde se taková strana, která by naprosto splňovala všechny mé požadavky). Prostě zvolím dle svého nejlepšího svědomí a jestli se dostanou někam dál, to už neovlivním…
Napsala jsem to hodně všeobecně, že? :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 28.11.11 09:34

Volila jsem TOP09, teď bych volila zelené.
Kompromis je to vždy.

GreatSusan  28.11.11 09:44

Ann: myslim, ze i v moderni demokraticke spolecnosti (jiz Ceska Republika, podle meho, neni) ma kazdy pravo na sve soukromi a jistou zdvorilost vuci sobe. Ptat se lidi na jejich politicke preference je nezdvorile, uz proto, ze Vam do toho nic neni. Je celkem jedno, za jakeho polit. rezimu. Vyresit celou situaci tim, ze reknu „protoze nechcete odpovidat, tak plati moje puvodni domenka, tedy, ze volite spis pravicove“ mi prijde jak ze spatneho filmu (nejspis z filmu o totalitni spolecnosti).

GreatSusan  28.11.11 10:19

samozrejme „domnenka“

MP Barbucha
3716 příspěvků 28.11.11 10:46

Ale no tak, kdo nechce odpovídat nemusí, ne? A jsme tu pod nicky

Karoleenah
2322 příspěvků 28.11.11 10:57
Souhlasím s tím, že diskuze o politice většinou akorát kazí ovzduší. Já fakt raději cizí politické preference nechci znát, jsem totiž na jisté politické strany natolik háklivá, že je pro mě jejich volič v mých očích navždy odepsanej, ač je to jinak třeba hodnej člověk a bývala bych si s ním rozuměla, kdybych nevěděla, koho že to volí. S faktem, že můj děda je voličem jedné z těchto mých „oblíbených“ stran se už tak smiřuju velmi těžko a víc takových v mém okolí bych už psychicky neunesla. :) Stejně tak jako zásadně nekoukám na politické debaty v televizi a nečtu výsledky předvolebních a jiných politicky orientovaných průzkumů, protože se mi vždycky udělá zle od žaludku a dolehne na mě pocit marnosti a beznaděje.
No ale jinak se myslím z mého příspěvku dá odvodit, na kterou stranu se přikláním… :)

GreatSusan  28.11.11 11:23

Barbucha: ja vim, ze tu jsme pod nicky. Stejne ale beru nektere z diskutujicich jako svym zpusobem blizke lidi - pokud mi nekdo, s kym si obden vymenuju nazory, napise, ze voli napr. Delnickou Stranu, tak mi to proste zabrani v tom, abych s nim vedla jakekoliv dalsi diskuse. Proto radsi zustavam ve sladke nevedomosti.

Lachenauerin
544 příspěvků 28.11.11 13:06

Přikláním se k názoru, že politika, náboženství, zdravotní stav a finanční situace se v noblesní společnosti moc neprobírají, že se hodí spíše do důvěrnějšího prostředí. Nemyslím, že by to bylo téma „zakázané“, ale otázky z těchto okruhů jsou podle mě z těch, na něž člověk klidně může odpovědět „neřeknu“, a nikoho by to nemělo zaskočit; zkrátka že si sám určí, s kým a do jaké hloubky o těchto záležitostech bude hovořit.
Co se internetu týče, přezdívky nepřezdívky, je to veřejný prostor, hodně veřejný, a vyznávat se ze svých postojů v těchto navýsost intimních věcech považuju za velmi nemoudré (samozřejmě, pokud nejsem politik nebo třeba farář a neprezentuji je v souvislosti se svými aktivitami apod.).
Takže já osobně jsem v takovém hodně veřejném protoru ochotna konstatovat asi tolik, že „komunisti a nacisti jsou fuj,“ a tím to končí.

Oldyn
5010 příspěvků 28.11.11 13:19

Ale dámy nebuďme takové netykavky a snobky. Rozhovor o politice je stejný jako o počasí. Já vždy volila ODS, ale příště mám v úmyslu volit Korunu českou. Ano monarchii, jelikož už se na to nemohu dívat a jedině šlechta může dát tady tomu chlévu úroveň. Navíc všude v Evropě, kde je monarchie, je i vyšší životní úroveň. Neberte to prosím jako návod, odpovídám v diskuzi.

MP Ann
215 příspěvků 28.11.11 16:53

.

GreatSusan  28.11.11 17:08

Ann: Peklo cte nekolik tisic lidi denne - podle nekolika malo nazoru nekolika malo diskutujicich se neda posoudit politicka orientace vsech ctenaru.
Jinak souhlasim s tim, ze politicke nazory jsou cast osobnosti a urcite nazory i duvodem k preruseni vztahu… Presto si myslim, ze debata na tohle tema trochu presahuje smysl pekelnych diskusi - dokud se drzime jednoho (i kdyz relativne sirokeho) tematu, tak mame spolecny zajem o urcitou vec a muzeme diskutovat jeji ruzne moznosti. Diskuse o politice nemaji s modou a vzhledem vubec nic spolecneho a jejich tendence je sklouznout do neprijemnych invektiv.

Ani  28.11.11 21:00
A co třeba názor, že dělení na pravici a levici v klasickém slova smyslu je dnes už přežitek?

Ale jinak ano, je důvod se domnívat, že čtenáři Pekla jsou spíše pravicoví, protože jsou spíše inteligentní, schopní smysluplného psaného projevu a spíše převládají mladší nad staršími. Aspoň tak to na mě působí. (Prosím nečtěte mezi řádky, že všichni voliči toho či onoho jsou tací či onací, je to jen věc statistiky, která je známá).

MP eva
28 příspěvků 28.11.11 21:11
Pravicoví=inte­ligentní, mladí a Levicoví=hloupí a nemoderní?? Toť zažité čecháčkovské klišé, které se tady vleče a ovlivňuje další, kteří třeba inklinují k levici, ale volí pravicově, aby nebyli považováni za hňupy…
Já chodit nevolím.

Ani  28.11.11 21:45

A já přemýšlela, jestli je to v závorce potřeba :D Evo, klid proboha, je to statistika. Statisticky bude vždy jedna strana chytřejší, bohatší, mladší a každý snad má vlastní rozum a nikdo se nerozhoduje podle toho, jaké statistiky by chtěl být součástí (doufám).

GreatSusan  28.11.11 22:45

Ani: michate jablka s hruskama - politika nema se zajmem o modu nic spolecneho. Jako inteligentni, spise mlada osoba schopna smysluplneho psaneho projevu Vam musim sdelit, ze uz prvni zvoleni V. Klause prezidentem CR me utvrdilo ve spravnosti meho rozhodnuti opustit Cechy. Jeho druhe zvoleni mi jen potvrdilo, ze toto rozhodnuti bylo spravne.
Vsadim se, ze ani podle tohoto prohlaseni moji politickou orientaci nedokazete poznat.
Btw. - Znate to porekadlo, ze kdo do tricitky nevoli levicaky nema srdce a kdo je voli po tricitce nema rozum?

Ani  29.11.11 02:51
Susan, ale nemíchám. Je snad špatně domnívat se, že Peklo čtou chytré a vzdělané ženy (a ne proto, že by měly zájem o módu, ten má i holka v džínech, špičatých kozačách a buřtobundičce)? A není fakt, že většina chytrých a vzdělaných je pravicového zaměření? To je jen čistá logika, která žádným způsobem nereflektuje můj politický ani jiný názor. Ale můžu se plést, statistika je jen statistika.

Pořekadlo znám. Považuju ho za demagogii.

GreatSusan  29.11.11 07:53

Ani: Vase podsouvani nejakeho politickeho zamereni, protoze nekdo je takovy nebo makovy, mi (pri vsi ucte) prijde skoro jako urcita forma rasismu. Vas predpoklad, ze vetsina chytrych lidi je pravicoveho zamereni, pokladam za pitomost a nezkusenost mladi. A to je fakt.
Ono neni vsechno tak cernobile.

Emily.V
67 příspěvků 29.11.11 09:07
Původně jsem tady nechtěla psát, jenom jsem se zájmem sledovala, co se z toho vyvine, ale ta „statistika“ Ani mě fakt dostala. Prosím o odkaz na ni, protože tomu nevěřím - to, o čem píšeš, je spíš obraz prezentovaný médii, ale ne seriózní statistika. (Jak chcete zjistit inteligenci voliče? To, že má vysokou, ještě nic neznamená.) Nesnažím se tvrdit opak, spíš mám názor, že poměr volů mezi voliči bude u všech stran tak nějak stejný =)

Ale aspoň souhlasím s tím, že dělení na levici a pravici je zbytečné, teď to ještě dostat do politické praxe.

MP Ava
248 příspěvků 29.11.11 09:40
Myslím, že Ani chtěla říci, že mezi voliči pravicových stran najdeme více vysokoškolsky či středoškolsky vzdělaných lidí než mezi voliči levicových stran (opravdu je nutné na toto tvrzení okamžitě doložit odkaz na patřičnou literaturu?). Inteligenci samozřejmě nikdo při takových výzkumech neměří. Neřekla bych přímo, že to nic neznamená, ale samozřejmě neplatí pravidlo vysokoškolák=in­teligent, vyučený=blbec. Stejně tak to neznamená, že neexistují „levicoví intelektuálové“. A rasismus to tedy není, to si hodně pletete pojmy.
Ale právě proto, že pokud jde o politiku, tak nikdo nezastává objektivní názory vyjma politologů (a i u nich je to otázka k diskuzi), není dobré tyhle diskuze vůbec začínat. Problém v české společnosti je s respektem k tomu, že pokud někdo volí někoho, koho já nemám rád, tak to nemusí být idiot, ale má legitimní právo mít jiné politické smýšlení. Levicové stejně jako pravicové. Všichni začnou mít pocit, že toho druhýho musí přesvědčit, že dělá chybu nebo je úplně mimo. Tak se do těch diskuzí o politice raději nepouštějme…
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 159 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit