Jak dlouhá má být dlouhá sukně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sonije
28 příspěvků 05.10.12 11:44
Jak dlouhá má být dlouhá sukně?

Ahoj, potřebuju se poradit :-) V Anglii jsem si objednala dvě sukně, jednu s krajkou, která má dole takové cípky, takže u ní mi délka připadá ok (vím, že cípky tady nerady, ale je to tématické oblečení k jednomu stylu :-) ). Druhá sukně je rudá se zlatými nitěmi a korálkovou výšivkou, taková ve stylu orientu a právě u ní mám ten problém, ač jsem si objednala správnou velikost, v pase a celkově mi sedí, tak mi délka končí tak 5 cm nad kotníky. Mě se zdá krátká, kolegyně ale tvrdí, že i takhle dlouhá se nosí a nemám ji prodávat. Tak se ptám, jak dlouhá má být dlouhá sukně? A případně co k ní tedy za boty? Počítala jsem s lodičkami na širším podpatku, ale s tou délkou to budou muset být asi baleríny a v tom případě mi zas zkrátí nohy.. Nebo vysoké kozačky popř kotníkové podzimní botky?
Děkuji za rady :-)

Reakce:

scarlete
404 příspěvků 05.10.12 12:05

Zdravím, já bych k tomu viděla právě nějaké třeba šněrovací nad-kotníkové botky na rozumném podpatku (či klínku co vám vyhovuje), myslím že k těm délkám ne úplně na zem jsou ideální. chce to vybrat něco co k tomu stylově půjde, ale myslím že nějaká „tan“ kůže by k tomu mohla jít - samozřejmě pokud ty boty pak využijete
kozačky jsou ok ( i když přikláním se za podpatky), kotníčkové podpadkové by také mohly vypadat ještě dobře, s nízkými placatými botami bych do toho nešla

Ayleah
69 příspěvků 05.10.12 12:52

Ja nosím len také dlhé sukne, ktoré sú naozaj dlhé tzn. končiace tesne nad zemou.

Kupujem si ich vždy s ohľadom na to aké topánky k nim chcem nosiť, mám asi dve sukne, ktoré končia tak centimeter nad zemou a k nim nosím len sandále bez podpätku a potom mám niekoľko sukní, ktoré sa ťahajú po zemi keď som bosá, ale keď si k ním dám sandále na vysokom podpätku (10 a viac cm) tak sú akurát tesne nad zemou.

Sukne končiace okolo členkov sa mi nepáči, príde mi to taká nijaká dĺžka.
Ja by som sa v takej necítila dobre, vadilo by mi to, ale tak je pravda, že nosí sa hocičo.

Zoe
316 příspěvků 05.10.12 13:27

Já si myslím, že široké dlouhé sukně (v princeznovském, cikánském a pod. stylu) by měly být na zem nebo těsně nad zem. A pak by k nim mohly být i baleríny. Ale kotníkové budou stylovější. Úzké sukně, třeba i s rozparkem (v asijském stylu) mohou být i kratší. K nim se hodí žabky, sandály i lodičky.

llolla
2102 příspěvků 05.10.12 21:02

Mám pocit, že když o tom takhle přemýšlíte, tak vám v té sukni stejně nikdy nebude pohodlně- i když boty k ní vychytáte sebelépe, tak se vám pořád bude zdát, že je něco špatně a budete z toho nervózní. Já to aspoň tak mám. Pokud vám sedí v pase a jinak se vám líbí, tak jí klidně noste, nejsme v 18. století, kotníček není provokativní… Když spolu budou ladit jednotlivé kusy oblečení- myslím stylově- tak bude fuk, jak je sukně dlouhá.
Pravda, já sama když mám dlouhou sukni tak až na zem- jako princezna=)

Linie
1700 příspěvků 05.10.12 21:13

Sukně by měla být vepředu maximálně kousek nad zem, aby při chůzi nepřekážela a nešlápla jste si na ni. Ostatní délky jsou na vaší úvaze, pravidlo na to není.
Pokud se vám délka sukně nezdá, ale jinak se vám líbí, zkuste ji posadit níž a nastavit ji nahoře sedlem z podobné látky - pak je asi lepší nosit vršky přes sukni.
U dlouhé sukně nebo kabátu je důležité si je držet při chůzi za schodů nebo při vystupování z tramvaje! Elegantně jednou rukou nadzvihnout, jinak vám ji lidé za vámi pošlapou.

katango
1356 příspěvků 05.10.12 23:42

@Linie Jo, nadzdvihnout nejen předek sukně, ale ladným hrábnutím dozadu zřasit a uchopit i zadek sukně a přehodit si ho tak jako přes předloktí. něco jako kdyby si člověk oprašoval zadek a látka sukně mu zůstala v ruce.

lindiste
347 příspěvků 06.10.12 11:21

Taky si myslím, že široké, nařasené sukně i v různém ethno stylu vypadají nejlíp, když jsou co nejdelší, skoro až na zem (to tvrdí člověk, co má zrovna dneska kolovou sukni v délce do půlky lýtek, haha). Nedokážu říct proč, ale myslím, že ke dlouhým sukním (ke kotníkům a níž) jsou nejlepší boty bez podpatku, naopak, když má sukně problematičtější délku pod kolena, která opticky snižuje postavu, mohou to například lodičky vhodně vykompenzovat (já mám placky :)))).

Atlacoya
2146 příspěvků 06.10.12 11:49

Vemte si ji na sebe, koukněte do zrcadla a zhodnoťte, jestli vám zbytečně nezkracuje nohy či nějak neesteticky nedeformuje postavu. To je vše, co se k tomu dá říct. Minulou sezonu byly in sukně do půli lýtek, předtím až na zem. Já mám sukně tohoto střihu, dvě kousek nad kotníky (cca 2 cm) a jednu 2 cm pod kotník (a ta už je bez podpatku pořádně nepraktická). Vzhledem k tomu, že jsem o 10 cm menší než člověk konfekční, mám je všechny nepatřičně dlouhé. No a co, líbí se mi to, cítím se v nich dobře.

zoufalanevesta
51 příspěvků 07.10.12 16:27

Zkus se vyfotit a my poradíme… Jak píše Atlacoya, jednou to může vypadat dobře, jednou ne, prostě případ od případu, bohužel asi neexistuje univerzalní poučka nebo rada…

zoufalanevesta
51 příspěvků 07.10.12 16:31

Zkuste, pardon, zkuste…

Choucas
150 příspěvků 07.10.12 20:53
Délka zimní sukně

Chtěla jsem založit podobné téma, ale když už je tu toto, položím to tu :)
Koupila jsem si v SH vlněnou dlouhou širokou hnědou sukni až na zem s podšívkou. Budu jí zkracovat a řasit, jen mi není jasná délka. Bude dost teplá a nosit k ní chci jednoduché kozačky do půli lítek/pod kolena na mírném podpatku. Plánuji ji mít variabilní v pase na to ybch ji mohla mít jak v pase tak na bocích (podle svetrů a kabátů)Jaká by podle vás byla ideální délka? Už jsem tu vkládala mou postavu se sukní v délce po kolena, tak vložím znovu do třetice všeho dobrého. 

Jinak představu té vlněné sukně bych měla cca takovou :
(poslední varianta) 

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit