Jak dlouhá má být dlouhá sukně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sonije
28 příspěvků 05.10.12 11:44
Jak dlouhá má být dlouhá sukně?

Ahoj, potřebuju se poradit :-) V Anglii jsem si objednala dvě sukně, jednu s krajkou, která má dole takové cípky, takže u ní mi délka připadá ok (vím, že cípky tady nerady, ale je to tématické oblečení k jednomu stylu :-) ). Druhá sukně je rudá se zlatými nitěmi a korálkovou výšivkou, taková ve stylu orientu a právě u ní mám ten problém, ač jsem si objednala správnou velikost, v pase a celkově mi sedí, tak mi délka končí tak 5 cm nad kotníky. Mě se zdá krátká, kolegyně ale tvrdí, že i takhle dlouhá se nosí a nemám ji prodávat. Tak se ptám, jak dlouhá má být dlouhá sukně? A případně co k ní tedy za boty? Počítala jsem s lodičkami na širším podpatku, ale s tou délkou to budou muset být asi baleríny a v tom případě mi zas zkrátí nohy.. Nebo vysoké kozačky popř kotníkové podzimní botky?
Děkuji za rady :-)

Reklama

Reklama

Reakce:

scarlete
404 příspěvků 05.10.12 12:05

Zdravím, já bych k tomu viděla právě nějaké třeba šněrovací nad-kotníkové botky na rozumném podpatku (či klínku co vám vyhovuje), myslím že k těm délkám ne úplně na zem jsou ideální. chce to vybrat něco co k tomu stylově půjde, ale myslím že nějaká „tan“ kůže by k tomu mohla jít - samozřejmě pokud ty boty pak využijete
kozačky jsou ok ( i když přikláním se za podpatky), kotníčkové podpadkové by také mohly vypadat ještě dobře, s nízkými placatými botami bych do toho nešla

Ayleah
69 příspěvků 05.10.12 12:52

Ja nosím len také dlhé sukne, ktoré sú naozaj dlhé tzn. končiace tesne nad zemou.

Kupujem si ich vždy s ohľadom na to aké topánky k nim chcem nosiť, mám asi dve sukne, ktoré končia tak centimeter nad zemou a k nim nosím len sandále bez podpätku a potom mám niekoľko sukní, ktoré sa ťahajú po zemi keď som bosá, ale keď si k ním dám sandále na vysokom podpätku (10 a viac cm) tak sú akurát tesne nad zemou.

Sukne končiace okolo členkov sa mi nepáči, príde mi to taká nijaká dĺžka.
Ja by som sa v takej necítila dobre, vadilo by mi to, ale tak je pravda, že nosí sa hocičo.

Zoe
316 příspěvků 05.10.12 13:27

Já si myslím, že široké dlouhé sukně (v princeznovském, cikánském a pod. stylu) by měly být na zem nebo těsně nad zem. A pak by k nim mohly být i baleríny. Ale kotníkové budou stylovější. Úzké sukně, třeba i s rozparkem (v asijském stylu) mohou být i kratší. K nim se hodí žabky, sandály i lodičky.

llolla
2102 příspěvků 05.10.12 21:02

Mám pocit, že když o tom takhle přemýšlíte, tak vám v té sukni stejně nikdy nebude pohodlně- i když boty k ní vychytáte sebelépe, tak se vám pořád bude zdát, že je něco špatně a budete z toho nervózní. Já to aspoň tak mám. Pokud vám sedí v pase a jinak se vám líbí, tak jí klidně noste, nejsme v 18. století, kotníček není provokativní… Když spolu budou ladit jednotlivé kusy oblečení- myslím stylově- tak bude fuk, jak je sukně dlouhá.
Pravda, já sama když mám dlouhou sukni tak až na zem- jako princezna=)

Linie
1781 příspěvků 05.10.12 21:13

Sukně by měla být vepředu maximálně kousek nad zem, aby při chůzi nepřekážela a nešlápla jste si na ni. Ostatní délky jsou na vaší úvaze, pravidlo na to není.
Pokud se vám délka sukně nezdá, ale jinak se vám líbí, zkuste ji posadit níž a nastavit ji nahoře sedlem z podobné látky - pak je asi lepší nosit vršky přes sukni.
U dlouhé sukně nebo kabátu je důležité si je držet při chůzi za schodů nebo při vystupování z tramvaje! Elegantně jednou rukou nadzvihnout, jinak vám ji lidé za vámi pošlapou.

katango
1356 příspěvků 05.10.12 23:42

@Linie Jo, nadzdvihnout nejen předek sukně, ale ladným hrábnutím dozadu zřasit a uchopit i zadek sukně a přehodit si ho tak jako přes předloktí. něco jako kdyby si člověk oprašoval zadek a látka sukně mu zůstala v ruce.

lindiste
348 příspěvků 06.10.12 11:21

Taky si myslím, že široké, nařasené sukně i v různém ethno stylu vypadají nejlíp, když jsou co nejdelší, skoro až na zem (to tvrdí člověk, co má zrovna dneska kolovou sukni v délce do půlky lýtek, haha). Nedokážu říct proč, ale myslím, že ke dlouhým sukním (ke kotníkům a níž) jsou nejlepší boty bez podpatku, naopak, když má sukně problematičtější délku pod kolena, která opticky snižuje postavu, mohou to například lodičky vhodně vykompenzovat (já mám placky :)))).

Atlacoya
2218 příspěvků 06.10.12 11:49

Vemte si ji na sebe, koukněte do zrcadla a zhodnoťte, jestli vám zbytečně nezkracuje nohy či nějak neesteticky nedeformuje postavu. To je vše, co se k tomu dá říct. Minulou sezonu byly in sukně do půli lýtek, předtím až na zem. Já mám sukně tohoto střihu, dvě kousek nad kotníky (cca 2 cm) a jednu 2 cm pod kotník (a ta už je bez podpatku pořádně nepraktická). Vzhledem k tomu, že jsem o 10 cm menší než člověk konfekční, mám je všechny nepatřičně dlouhé. No a co, líbí se mi to, cítím se v nich dobře.

zoufalanevesta
51 příspěvků 07.10.12 16:27

Zkus se vyfotit a my poradíme… Jak píše Atlacoya, jednou to může vypadat dobře, jednou ne, prostě případ od případu, bohužel asi neexistuje univerzalní poučka nebo rada…

zoufalanevesta
51 příspěvků 07.10.12 16:31

Zkuste, pardon, zkuste…

Choucas
150 příspěvků 07.10.12 20:53
Délka zimní sukně

Chtěla jsem založit podobné téma, ale když už je tu toto, položím to tu :)
Koupila jsem si v SH vlněnou dlouhou širokou hnědou sukni až na zem s podšívkou. Budu jí zkracovat a řasit, jen mi není jasná délka. Bude dost teplá a nosit k ní chci jednoduché kozačky do půli lítek/pod kolena na mírném podpatku. Plánuji ji mít variabilní v pase na to ybch ji mohla mít jak v pase tak na bocích (podle svetrů a kabátů)Jaká by podle vás byla ideální délka? Už jsem tu vkládala mou postavu se sukní v délce po kolena, tak vložím znovu do třetice všeho dobrého. 

Jinak představu té vlněné sukně bych měla cca takovou :
(poslední varianta) 

Reklama

Váš příspěvek

God save the Queen! Alžběta II. dnes slaví 91 let!

Dnes slaví britská královna Alžběta II. své 91. narozeniny, takže i... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Co to je Greenery a jak ji nosit?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Zelenkavá barva je k vidění úplně všude. Stala se totiž barvou roku... Celý článek

Reklama