Jak dlouho nosíte koupené oblečení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cibetka 1  04.07.12 14:25
Jak dlouho nosíte oblečení ? oblečení

Ráda bych se vás všech zeptala na problém, který řeším celý život. Koupím si nové oblečky, vezmu je jednou, dvakrát na sebe a už mne přestávají bavit a to přesně ve chvíli, kdy jsem vychytala všechny doplňky. Většinou ještě chvíli si pobudou v šatně ale pak je přece jen rozdám. Není rozdíl v tom, jestli jsou to věci levné, nebo hodně nákladné. Je to přitom v rozporu s mou druhou vlastností, a to šetrností, velmi nerada utrácím, ačkoli nijak výrazně finančně omezená nejsem. To samé mám i s domácností, jakmile je celá komplet zařízená a vymyšlená do detailu, to znamená, že se konečně v ní božsky žije, už není se mnou k vydržení a vždycky to dopadlo tak, že jsme vše prodali a já začínala od začátku. Zřejmě mám nějakou zvláštní úchylku. Má někdo něco podobného?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

LadyPapajka  04.07.12 14:27

WOW. Ne, nemám nic podobného.

Teda vlastně… Přemýšlím:D

Ne, asi ne. Občas mám pocity, že mi nestačí comám, ale rozum je vždycky umlčí:)

mikita.miki
1931 příspěvků 04.07.12 14:30

Ne, tak to nemám, oblečení nosím dlouho, tak dlouho, jak to jen jde, aby vypadalo stále dobře a pokud už jsou na něm patrné výraznější známky nošení, dotahám to ještě doma. dotaženou domácnost do puntíku sem ještě nikdy neměla, mám výrazné finanční limity, tudíž mám pořád co vymýšlet a řešit…

LadyPapajka  04.07.12 14:32

Nechci si tady hrát na nějakou psycholožku nebo někoho poučovat, ale vypadá to, jakobyste si neuměla vážit toho, co máte.

zwedavka
674 příspěvků 04.07.12 14:33

Oblečení nosím pokud nevypadá blbě ven a když už nevypadá nejlíp na doma - až do naprosté likvidace.
V současné době se snažím tento svůj nedostatek odstranit.

Blair
359 příspěvků 04.07.12 14:40

Oblečení nosím dokud vypadá dobře. Pokud si ho nečím umažu co nejde vyprat a je to třeba malý flíček, donosím to nadoma. Jinak už léta nosím ten samý styl, takže se občas stane, že nějakou věc nemám rok dva na sobě a vytáhnu ji až po čase. :)

Curlygirl
1901 příspěvků 04.07.12 14:41

Ne, já to tak nemám. Tu a tam nepromyšlený nákup, to ano. Ale valná většina mých věcí je relativně drahá na mé poměry, takže o nákupu dost uvažuji. Mám ráda kvalitní oblečení a mám neměnný styl, do kterého zapadne, takže oblečení mívám dost dlouho a i ho dlouho nosívám. Spíš než kvůli opotřebení časem vyřazuji, aby bylo místo ve skříni pro nové věci. Pokud bych nebyla limitována skříní, co mám, nedělala bych to tak často.

Pink_lemonade01
86 příspěvků 04.07.12 14:47

Mám to naopak, vždycky si oblíbím jen pár kusů oblečení, které bych mohla tahat pořád dokola a je mi líto, když se rozpadnou (kvalita je obvykle průměrná). Stejně tak to mám se zařízením bytu, když se stěhuju, vždycky v novém bytě rozmístím své „staré“ věci:)

Ani  04.07.12 15:10

Mě taky baví ustavičná změna. Nevyhazuji, nerozdávám, ale zůstávají vespod. Po čase je třeba zase vytáhnu a zkombinuji úplně jinak. Myslím, že je to úplně normální.

eveK
333 příspěvků 04.07.12 15:12

Tak já mám podobnou úchylku. V oblečení ne, to co se mi líbí nosím do roztrhání, ale co se týče domácnosti…když je vše hotovo, tak vymýšlím další varianty, stěhuji nábytek a nakupuji doplňky. Nebydlíme v novém ani tři roky a já už útočím na manžela s tapetami a malířským náčiním, zatím bohužel odolává.

hasonka
29 příspěvků 04.07.12 16:31
@eveK píše:
Tak já mám podobnou úchylku. V oblečení ne, to co se mi líbí nosím do roztrhání, ale co se týče domácnosti…když je vše hotovo, tak vymýšlím další varianty, stěhuji nábytek a nakupuji doplňky. Nebydlíme v novém ani tři roky a já už útočím na manžela s tapetami a malířským náčiním, zatím bohužel odolává.

Mam to stejne! U me je to pomalu na knizku „1+1 stokrat jinak“. Uz se necitim sama :))

Osmikraska
645 příspěvků 04.07.12 16:39

Já to mám naopak, nosím věci děsně dloho. Ale mám kamarádku, co má taky občas tenhle problém. Vpodstatě je to o tom, že ji baví mít něco nového. Baví ji ta chvíle, kdy si věc koupí. Baví ji obléct si tu věc poprvé, to si v ní připadá hrozně pěkná. Na druhý pohled už pak často vidí chyby, v oblečení nevypadá dost dobře, takže na další rande/party/pří­ležitost zas běží kupovat něco novýho, pže „nemá nic hezkýho na sebe“.
Jako asi to žádný jednoduchý řešení nemá:-) Leda nějak psychologicky zapracovat na některých svých vlastnostech… Začít si vážit sama sebe, líbit se sama sobě atd., prostě brnkačka:-)

Osmikraska
645 příspěvků 04.07.12 16:40

Ale možná u Vás je to úplně z jiných důvodů, @cibetka 1

runningfox  04.07.12 16:41

Můžu si podat přihlášku do vašeho klubu?
Co se oblečení týče, mám to úplně stejně. Jediná pomoc je nenakupovat. Je to velmi těžké.

cibetka 1  04.07.12 17:24

Ježíš díky, alespoň někdo z vás má pro mne pochopení! I když menšina.
Jen pro upřesnění, věcí a vůbec všeho si velmi vážím, sama sobě se celkem líbím /teda spíš vím, že v mém věku by tomohlo být mnohem horší/, ráda se mám a se sebevědomím fakt problém nemám. Také mám dostatek rozumu a vrozená šetrnost to většinou přebije. Co se týká domácnosti, tam je to dané tím, že profesně okrajově brousím kolem stavařiny a architektury, takže než dostavím jeden barák, už mám namalovaný další. Zatím se mi nestalo, že bychom na těchto věcech prodělali, spíš naopak a pak se mohu víc rozšoupnout. A miluju změnu a ten proces tvoření a vymýšlení. Jinak jsem v životě konzerva, jeden muž, stejné domácí rituály atd.
Auta měním velmi nerada, jak si zvyknu, odmítám měnit, ale to jsem donucena mužem, tam má hlavní slovo, tak se podřídím a s láskou vzpomínám. Týká se to fakt jen těch hadrů a baráku. Obdivuji všechny, co unosí své věci, mě se to občas stane s věcmi na doma a to jen díky psům. Já si prostě k oblečení nedokážu utvořit vztah až za hrob a do roztrhání těla./Ale nesnesla bych, kdyby si ho někdo půjčoval, to raději věnuju, viz jiná diskuse/ Svůj domov miluju, strašně ráda ho ale měním. Muž se těchto věcí neúčastní, on se jenom přestěhuje v době, kdy už má všechny věci ve své šatně a na svých zvycích nemusí nic měnit. Takže tím ho rozhodně nezatěžuju. Takž tak. Ale nevylučuju, že tam nějaká malá úchylka bude, jak zde někdo naznačil.

cibetka 1  04.07.12 17:33
@runningfox píše:
Můžu si podat přihlášku do vašeho klubu?
Co se oblečení týče, mám to úplně stejně. Jediná pomoc je nenakupovat. Je to velmi těžké.

Jasně, myslím, že už jsme se tu shodly ve více věcech.
Poslední dobou jsem objevila kouzlo sekáčů, vyřádím se a za málo peněz, nicméně tu úchylku to řeší jen finančně, ale alespoň něco. Každý pokrok je dobrý.

azavina
27 příspěvků 04.07.12 17:41
hihi

Pořiďte si hru Sims 3, tam můžete své interiérové vize( stejně jako oblečení) kombinovat, měnit a prodávat donekonečna.)

teresaK
55 příspěvků 04.07.12 19:19

Tak s oblečením to taky tak nemám. Jak píšou ostatní - až uvidím nějaký ten žmolek tak ho nosím na doma.
U nábytku mám taky extrémní stav. Nestěhovat vydržím tak maximálně 3 měsíce. Většinou tak po dvou měsících (někdy ani to ne) přestěhuju komplet celý pokoj. Mám to v krvi po babičce. Vždycky říkala, že když děda přišel z práce, tak koupelna byla v obýváku a kuchyň v ložnici :)

sarinka.v
423 příspěvků 04.07.12 19:53

Něco dokážu nosit dlouho, ale hodně věcí má tu cestu, že se v komínku věcí, většinou triček, začne propadat do spodních míst. Pravda ale je, že od té doby co mám šatnu a 99% věcí pověšených (na trika moc nejsem, takže ty nadoma jsou složená, takže většinou haleny, kalhoty a šaty) tak i starší věci doký'ážu vytáhnout, protože je mám pěkně na očích…

Sibyla
2639 příspěvků 04.07.12 20:48

Přesně naopak. Hrozně nerada něco opouštím, i když je fakt, že okoukané věci na čas odkládám - a pak zase objevuji. Nějak zjišťuji, že mi věci nevychází z módy, dají se nosit dlouho.

Wiolla
586 příspěvků 04.07.12 21:03
@cibetka 1 píše:… A miluju změnu a ten proces tvoření a vymýšlení…

A nebylo by lepší se tím živit? Jako tvořit jiným domácnosti (bytový designer) nebo ladit oblečení (stylista)? Přijde mi škoda doladěné oblečení po kouskách nedoladěně rozdat… Že byste se jako vyřádila na jiných, ukojila své vášně a ještě za to dostala zaplaceno?

Jinak já to mám obráceně. U ladění strašně trpím, protože mi to nejde. A když mám konečně něco doladěno, tak se toho držím jako klíště a ne a ne to pustit… :-)

firefly
527 příspěvků 04.07.12 22:07

Párkrát za život jsem pozvolněji prošla výraznější změnou vkusu, tak pak odpadla část oblečení, často jsem ale jen začala jinak kombinovat. Většinou něco přestanu nosit až tehdy, kdy mi to přestane sedět (třeba proto, že se to srazí, vytahá, bohužel častěji proto, že přiberu), nebo proto, že už to prostě nevypadá dobře, je to žmolkaté, oprané, vyšisované, nebo se to prostě zničí, potrhá atd. Samozřejmě se mi občas stane, že si koupím něco, co na sebe vezmu jednou, dvakrát a zjisstím, že se vt om necítím, ale to je zase něco jiného. Takže já nosím oblečení dlouho, i několik let.

Eila
166 příspěvků 04.07.12 22:26

Mám ve skříni věci ještě s cedulkama, takže přesně chápu a nemyslím, že by to bylo až tak divné. Na druhou stranu už mám tolik věcí, že mi odpadají potíže, že potřebuju nutně černé sako/bílou halenku/dobrý pásek, které nemají v žádné skříni chybět, protože mám všechno několikrát:-)

seznam.mih  04.07.12 23:30

NE to se mi nestává. Nosím tu věc až do úplného roztrhání, nebo pokud mi je malá, nebo vytahaná. Přestavbu pokoje dělám málokdyStrašně mě to nebaví. Víc mě baví vymýšlet, co se dá udělat se zničenou věcí. Nedávno jsem dostala nápad z kalhot, které jsem prošoupala mezi nohama udělat kraťasy a nohavice prodloužit o jiný kus látky. Takhle na zkoušku mám jednyy džíny a k tomu nastavený kus látky jako kraťasy nad kolena a myslím si, že to nevypadá špatně, ale možná nemám dostatečně kritický oko.. možná se někdy vyfotím, abyste mi to zkritizovali…
ale spíš mám vci, jkteré ráda nosím častěji a jiné zase vyjímečně.

cibetka 1  05.07.12 08:27
@Wiolla píše:
A nebylo by lepší se tím živit? Jako tvořit jiným domácnosti (bytový designer) nebo ladit oblečení (stylista)? Přijde mi škoda doladěné oblečení po kouskách nedoladěně rozdat… Že byste se jako vyřádila na jiných, ukojila své vášně a ještě za to dostala zaplaceno?

Ano, to už mi říkalo více lidí, ale díky mé povaze zcela neprůchodné. Cpala bych zákazníkovi bohužel jen moje názory a vkus a nehodlala bych slevit ani o kousek. Málokdo snese můj krutý minimalismus. No nakonec by to dopadlo tak, že bych mu řekla, že je blb a nerozumí tomu. Tak jsem několikrát přezařídila byt matce, což obnáší hlavně vyhazování vystavených serepatiček, které jakmile nemají nějakou uměleckou hodnotu, zavrhuji. Do toho začlením i oblečení. U popelnic je v té době narváno, u toho stojí plačící matka a lká, jak má nehodnou dceru. Jak si zvykne, děkuje, jak má vše jednoduché na uklízení a po roce žádá znova a proces se se stejnými průvodními jevy opakuje. Pak mne ještě vydrží kamarádka, která se mnou umí „pracovat“, tak se to obejde bez hádek. No a děti nepočítám, tam byl jen start vymyslet barák o což mi požádali, ostatní bylo na nich, nevměšuji se, chci udržet dobré vztahy. Takže záchvaty činorodosti si vybíjím raději jen na sobě.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit