Jak homosexuálové ovlivnili módu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

helenism  26.08.13 15:47
Jak homosexuálové ovlivnili módu

Ahoj,

brouzdala jsem po svých oblíbených stránkách a narazila jsem na tento článek o výstavě v New Yorku o tom, jak homosexuálově ovlivnili módu. Je to docela drsný, když si uvědomim, že vlastně nosím většinou něco, co na mě navrhl chlap. :D

Celý článek tady: http://bit.ly/19UnRc2 (odkaz vzatý z facebooku https://www.facebook.com/MAUDhomme?…)

Mějte se, H.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

terkaOl
72 příspěvků 26.08.13 16:42

No a? Mně je opravdu jedno, jestli moji sukni navrhl homosexuál a jestli má pekařka, u které kupuju rohlíky, doma manžela nebo registrovanou partnerku.

kimnie
411 příspěvků 26.08.13 16:43

Nějak tomu nerozumím, Vám vadí, že „nosíte většinou něco, co navrhl chlap“?

Lola  26.08.13 16:54

Jediný legitimní důvod, proč zkoumat sexuální orientaci kohokoli dalšího je pro mě ten, že se s ním budu chtít sama vyspat. Nic jiného mě nenapadá.

kayav  26.08.13 18:14

Věřím, že to nemyslíte tak špatně jak to vyznělo. Máte celkem pravdu v tom, že určité menšiny jistě módu ovlivňují, a nemusí to být jen homosexuálové. A taky to oblečení nemusí být navrhnuto přímo jimi. Vždyť velká část inspirace pramení z pouliční módy, z různých národností a jejich folklóru, nebo třeba i z architektury.

helenism  26.08.13 18:18

Ne! :D Já to tak vůbec nemyslela, mně je to taky jedno, spíš mi šlo o ten zajímavý fakt, že ženy oblékají nakonec muži. ;) A taky, že tvoří kult ženské krásy. ;)

skl
451 příspěvků 27.08.13 09:50

@helenism no,,muzi,,…

999  27.08.13 10:22

Myslím, že jste špatně zformulovala otázku. Měla by spíše znít: nevadí vám, že nás obléká takový typ mužů, kterému sexuálně ženy nic neříkají?

Lola  27.08.13 10:27
@999 píše:
nevadí vám, že nás obléká takový typ mužů, kterému sexuálně ženy nic neříkají?

Ne. Ti druzí by chtěli, abychom chodily nahé.

kayav  27.08.13 10:27

@999 a co takové vizážistky, kadeřnice? Není to to samé?!

999  27.08.13 10:39

@Lola To máte vlastně pravdu :-)

999  27.08.13 10:40

@kayav Je :-)

skl
451 příspěvků 27.08.13 11:16

@Lola no ti druzi by predevsim nechteli, aby z vas lezly kosti a aby jste vypadaly jak kluk pred pubertou

@kayav kadernice se snazi, aby jste se libila chlapum, ti navrhari o kterych je rec chteji, aby jste se libila jim

Grete
797 příspěvků 27.08.13 11:37
@skl píše:
@Lola no ti druzi by predevsim nechteli, aby z vas lezly kosti a aby jste vypadaly jak kluk pred pubertou@kayav kadernice se snazi, aby jste se libila chlapum, ti navrhari o kterych je rec chteji, aby jste se libila jim

Já nevím, nepletete si návrháře s řediteli a ředitelkami modelingových agentur? Ty si vybírají do stáje vysoké a hubené holky a obvykle to nedělají kvůli sexuálním preferencím, ale proto, že na vysokou hubenou se dá pověsit cokoli, případně ji lze drobet vycpat, kdežto vnadnou nevysajete.
Kdyby takhle uvažovali návrháři, vidíme na molech jen androgynní hadry.

misial
1394 příspěvků 30.08.13 19:03
@skl píše:
@Lola no ti druzi by predevsim nechteli, aby z vas lezly kosti a aby jste vypadaly jak kluk pred pubertou

Vidíte, tahle souvislost by mě třeba nenapadla, a něco na tom možná bude!

Jayni
47 příspěvků 06.09.13 17:05

Řekněme si to takhle před Twiggy měli modelky postavu jako Marilyn Monroe prostě krev a mlíko, na co se každý chlap rád podívá, měli prostě takové ty ženské tvary. Potom přišla ona a tabu už byli ženské křivky, velká prsa, dlouhé vlasy a macatý zadek. A tak všechny dívky a přetrvalo to do dneška chtěli a chtějí mít chlapeckou postavu rovné boky a břicho a velikost 34-36. De facto potlačila ženskost, a většina návrhářů jsou muži, to ano, a oni šaty navrhují jak to říct, prostě aby byli přizpůsobené chlapecké postavě, čímž v podstatě zatracují ženské křivky a říkají, že je to něco velmi ošlivého, víc Ewa Farna u které říkají, že je tlustá apod.

nolita  06.09.13 17:09
@Jayni píše: Řekněme si to takhle před Twiggy měli modelky postavu jako Marilyn Monroe prostě krev a mlíko, na co se každý chlap rád podívá, měli prostě takové ty ženské tvary. Potom přišla ona a tabu už byli ženské křivky, velká prsa, dlouhé vlasy a macatý zadek. A tak všechny dívky a přetrvalo to do dneška chtěli a chtějí mít chlapeckou postavu rovné boky a břicho a velikost 34-36. De facto potlačila ženskost, a většina návrhářů jsou muži, to ano, a oni šaty navrhují jak to říct, prostě aby byli přizpůsobené chlapecké postavě, čímž v podstatě zatracují ženské křivky a říkají, že je to něco velmi ošlivého, víc Ewa Farna u které říkají, že je tlustá apod.

A evidentně taky chtějí být chlapci a zkoušejí to aspoň přes vytrvalé ignorování pravidel o shodě podnětu s přísudkem… :)

Zebra33
2038 příspěvků 06.09.13 17:12

@Jayni - koukam, ze ta shoda podmetu s prisudkem je nejake vase slabe misto ;). Radim pomalu ale jiste tu strucnou mluvnici ceskou na prislusne strance otevrit!

Jayni
47 příspěvků 06.09.13 17:23

To dělám schválně a baví mě, potom číst jak si lidé myslí, že dělám chyby místo aby se soustředili, na danou podstatu věci u které se mluví. Jde vidět, jak dáváte pozor. Taky berte v potaz( ano velmi nespisovné slovo, at´ někdo nedostane infarkt), že lidé na vesnicích mluví hodně nespisovně a další komunity by se určitě našli a navíc tahle diskuze, je o nečem jiném než rozebírání gramatických chyb. Paní evidentně přede mnou neví, co by už roupama provedli a to se říká, že dospělí jsou chytří. :)

Jayni
47 příspěvků 06.09.13 17:27

Psala jsem to v rychlosti, ale radši to opravím at´ někdo nespadne ze židle a nevezou ho do špitálu (nemocnice). A tak všechny dívky a přetrvalo to do dneška chtěly a chtějí mít chlapeckou postavu rovné boky a břicho a velikost 34–36. Jestli Vás to baví hledat, tak prosím, ale opravovat to fakt nebudu. :)

nolita  06.09.13 17:27
@Jayni píše:
To dělám schválně a baví mě, potom číst jak si lidé myslí, že dělám chyby místo aby se soustředili, na danou podstatu věci u které se mluví. Jde vidět, jak dáváte pozor. Taky berte v potaz( ano velmi nespisovné slovo, at´ někdo nedostane infarkt), že lidé na vesnicích mluví hodně nespisovně a další komunity by se určitě našli a navíc tahle diskuze, je o nečem jiném než rozebírání gramatických chyb. Paní evidentně přede mnou neví, co by už roupama provedli a to se říká, že dospělí jsou chytří. :)

Aha, tak to potom jo… OMG

Judith11
1134 příspěvků 06.09.13 17:29

@Jayni, netřeba hledat, protože vaše špatná gramatika prostě bije do očí. O smysluplnosti textu nemluvě.

Grete
797 příspěvků 06.09.13 17:32

Ach jo, větu „já na té tabuli schválně udělala chybu, abych si ověřila, zda dáváte pozor,“ na nás naposledy zkoušela učitelka na základní škole, a ani tenkrát jsme jí to nežrali. Všichni dospělí nejsou chytří, ti co umí uznat chybu, ano.
„Potaz“ rozhodně není nespisovné slovo, je to naopak slovo archaické, takže do jisté míry „přespisovnělé“.

Jayni
47 příspěvků 06.09.13 17:43

@Grete A to jste jak dlouho ze základky? @Judith11 Ano, omlouvám se, že se mi nechce psát spisovně a kontrolovat po sobě i primitivní chyby, já se vždycky soustředím na podstatu věci a ostatní vždycky ignoruji. :)

Acrobaleno
948 příspěvků 06.09.13 18:00

Ach áno, na túto „teóriu“ som narazila už dávnejšie, teda že návrhári homosexuáli pretláčajú chudé modelky, lebo sa podobajú na chlapcov. Typické modelky sú vešiaky, nič viac nič menej. To, že sa niektoré stanú povedomejšie je skôr rarita. Móda aj vkus sa menia.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit