Jak moc resite z jakeho materialu co je?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

real.blond
6688 příspěvků 30.01.13 21:44
Jak moc resite z jakeho materialu co je?

Dobry vecer damy :-)

Zajimalo by me, jak moc se zajimate o to, z ceho je vase obleceni/boty/ka­belky? Vyhledavate prirodni materialy? Vyhybate se „umelinam“?

Pokud jiz zde diskute na toto tema je, tak se omlouvam, nenarazila jsem na nej.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

viera666
957 příspěvků 30.01.13 21:48

Riesim. Prednost davam samozrejme prirodnym materialom. Inak musi byt vec velmi pekna, sadnut ku mne, aby som napriklad kupila kozenku. A to plati pre nabytok aj pre kabelky napr :-). Zlozenie ci material riesim v obleceni, jedle, kozmetike a kdekolvek mam na vyber.

Ceresa
465 příspěvků 30.01.13 21:48

Hodne dam na material, treba zimni boty musi byt kozene. V obleceni davam prednost prirodnim materialum. Ale kdyz me neco opravdu omami, tak i spatny material prehlednu..

system_error
815 příspěvků 30.01.13 21:58

Ano a ne, např. u kabelek a bot netrvám na pravé kůži, ale zase čekám, že když je to „vikslajvant“ tak se to odrazí i v ceně.
U oblečení mám hlavní podmínku - musí to být příjemné na omak. A snažím se vyhýbat takovým těm umělinám, kdy se člověk (i přes antiperspirant) jen malinko zpotí a je cítit na 2 metry.
Takže většinou končím u přírodních materiálů.

waw
336 příspěvků 30.01.13 22:17

Sleduju materiály z toho pohledu, abych například za polyesterovej kabát nedala tři litry a podobně. Prostě aby tak nějak cena odpovídala kvalitě. Nicméně přiznávám, že občas nad rozumem zvítězí momentální okouzlení danou věcí.
Boty nosím kožené, případně látkové - z části je to dáno tím, že mě vše odře a tyto materiály jsou přeci jen příjemnější než koženka nebo plast.

Dorenika
464 příspěvků 30.01.13 22:21

No riesim to iba pri veciach pri ktorych mi zalezi aby mi v nich bolo teplo resp.aby dlho vydrzali

real.blond
6688 příspěvků 30.01.13 22:23

@Mylady2 jak to myslis, co myslim?:-) ja se snazim sledovat materialy, ale obcas stejne jako @waw zvitezi okouzleni danou veci

Mylady2
12409 příspěvků 30.01.13 22:24

@real.blond já na to většinou peču… Dávám prostě na vzhled a aby mě to třeba nekousalo;-)

Lanevra
371 příspěvků 30.01.13 22:29

Přiznám se ke svém velké úchylce na samet, krajky, vyšívané látky a semišové a lakované boty. :-D

real.blond
6688 příspěvků 30.01.13 22:33

@Mylady2 :-D tak na vzhled davam v prvni rade.. nastesti se temer vsude dopravuji autem, takze funkcnost neni priorita (abych nemrzla treba). A co se tyce kousavosti.. ja mam bolerko z nejake vlny? myslim a to kouse tak silene! Spis me to zajimalo proto, ze tady je polyester obecne ble.. a pritom je temer ve vsem.. hedvabi je super, ale je hedvabi a hedvabi.. mne na nekterem vadi, ze kdyz je na nem videt sebemensi znamka potu a to je pro me problem, to nesnesu

real.blond
6688 příspěvků 30.01.13 22:34

@Lanevra lakovane kozene boty jsou taky ma velka uchylka! posledni dobou se snazim zamerovat na jine, ale je to silnejsi nez ja:D

Aroosak
618 příspěvků 30.01.13 22:34

Dřív jsem se dívala především u bot a kabelek, aby byly kožené. V posledních pár letech sleduju, z čeho je vyrobené i oblečení. Navíc, syn je atopik, tak pro něj jen bavlnu, bez umělin.
V posledních letech cítím, že se víc vracím k přírodě. Mám ráda bio kosmetiku, přírodní vlákna, farmářské produkty - jde to napříč, netýká se to jen oblečení. Umělá vlákna nemusí být nutně zlo, třeba pro sport jsou určitě vhodnější než bavlna, ale já teď tak nějak víc tíhnu k té bavlně, vlně, kůži…

Lanevra
371 příspěvků 30.01.13 22:40

@real.blond: Já tedy na ně jaksi nemám finanční možnosti, ale v obchodech u lakovek trávím tolik času, že už mají prodavačky zlé pohledy. :-D

Hmm, taky jsem zapomněla na kůži. Svůj vínoví kožený kabát bych bránila vlastním tělem, kdyby mi ho chtěl někdo vzít. Ach a kožešiny, asi tu budu považována za zlého tyrana zvířat, ale miluji kožešiny. Na svou (křivou) obhajobu říkám, že mám doma kožešinové zvíře - fretku.

Sibyla
2639 příspěvků 30.01.13 22:43

Určitě. Neříkám, že musím mít svetry z čisté vlny, naopak směs bývá příjemnější, ale levná umělina mi dokáže oděv zprotivit. A už vůbec nesnáším umělé kabelky a boty - stačí ten smrad. Byla bych ráda, kdybych je snesla, měla bych širší výběr - ale nedokážu to.

real.blond
6688 příspěvků 30.01.13 22:48

@Lanevra ja kozesinkam fandim take.. a doma mam take kozesinove zvire! kralika:)

Eirean
244 příspěvků 30.01.13 22:51

Hmm..no, sleduji. Ale sledování automaticky neznamená, že si koupím to, co by se mi líbilo. Mít skříň plnou hedvábných šatů, kašmírových svetrů a vlněných kabátů by bylo super, ale je tu ještě jaksi nějaká finanční hranice. Takže mám několik kousků, které nosím často a chci, aby vydržely (kabát, sukně, boty)a očekávám tedy pokud možno nejlepší možné, ale u ostatního to většinou řeším tak, aby se mi to hodilo do šatníku a nebylo to drahé (šátky, halenky, svetříky..). Včera jsem zašla do Terranovy, které se tak posledních pět let vyhýbám a našla jsem tam fajn akrylový svetr. Nečekám, že mě zahřeje v -20 stupních, ale líbil se mi a nebyl drahý, tak proč prostě ne.

Na druhou stranu, oblečení nemám mraky, takže třeba letní boty mám všechny kožené - tam je to ale dané tím, že umělé boty se prostě nerozchodí a sedřou mi nohu, takže si raději koupím méně bot a takové, aby byly nositelné.

Lanevra
371 příspěvků 30.01.13 22:59

@real.blond: Tož já se hájím raději už preventivně, oni to lidé dost neradi vidí v poslední době. (A když klesnou teploty na mínus patnáct, najednou je kožichů všude hromada). Máme kožich z králičiny, jednou jsem v něm šla po ulici a paní se mě zeptala jestli vím že kvůli mě umřelo spoustu nevinných zvířátek. Tak jí povídám: Ano, madam, vím. Můj prastrýc je vykrmil, zabil, stáhnul, vydělal a můj pradědeček z nich ušil kožich.

real.blond
6688 příspěvků 30.01.13 23:04

@Lanevra tak to jste ji rekla pekne:D to mi pripomnelo Sex ve meste, jak Samanthe polila pani bily kozich cervenou barvou.. ja vim, ze se obecne a zde specialne, kozesiny „nenosi“, ale ja uz psala v jine diskuzi, ze na sobe nesnasim hodne vrstev a kdyz je opravdu zima, kozich zahreje uzasne. Ovsem jsem proti kozesinam a kuzim z ohrozenych druhu..

Lanevra
371 příspěvků 30.01.13 23:20

@real.blond: Já tedy dost v poslední době kroutím hlavou když vidím petice za zakázání farem na kožešinová zvířata. To že je někdo zakáže neznamená že lidé nebudou chtít kožešiny a efekt bude, že přibude nelegálních farem nebo dojde i k zabíjení zvířat v přírodě. Nutné je dělat pravidelné veterinární kontroly a ukládat za špatné zacházení se zvířaty vysoké pokuty.
Navíc, ty záběry tam, to je hnus, ano, je to tak, jenže kožešina z takového zvířete není kvalitní kožešina. To ví každý, kdo třeba jen doma pěstoval králíka. To co ukazují jde někam do Číny na opelichané límce rádoby kvalitních kabátů, které nám sem zase za levno přivezou.
Samozřejmě jsem také proti kožešinám z ohrožených zvířat, ale králíci a spol jsou zvířata narozená díky člověka a zabitá člověkem. Tak jako krávy ve velkých chovech nebo kuřata v drůbežárnách. S kožešinovými zvířaty stejně jako se zvířaty určenými k jídlu by mělo být zacházeno slušně a měla by být zabita rychle, pokud možno bezbolestně.
Jinak, vtipné zdůrazňování že jsou zvířata zabíjena proudem; lidé také a proti tomu kupodivu spoustu zastánců práv zvířat tak hlasitě neprotestuje.

real.blond
6688 příspěvků 31.01.13 00:11

@Lanevra problematiku kozesin detailne nesleduji, takze nevim, jak je se zviraty doopravdy zachazeno.. ale nesouhlasim s drastickymi zpusoby zabijeni at uz kvuli masu nebo kuzi ci kozesine.. ale to bych chtela asi moc, aby se tak vazne nedelo.

Mylady2
12409 příspěvků 31.01.13 00:13

Kožešinky jsou moc příjemné;-)

Bartesva
92 příspěvků 31.01.13 00:39

Jsem „ujetá“ na 100%bavlnu. Ještě mám docela ráda len a viskozu, případně kombinace z těchto, ale nekoupím si nic, v čem je polyester. Boty a kabelky bych nekupovala koženkové skoro nikdy. No a taky si nekupuju oblečení z hodně citlivých materiálů, které by se musely prát ručně nebo dávat do čistírny.

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 31.01.13 08:07

Kožené boty a kožené kabelky se s umělými nedají srovnat. Už jenom ta vůně…

Sibyla
2639 příspěvků 31.01.13 08:16

@ještěřička No právě! Nemluvě o tom, že kůže časem získá pěknou patinu, kdežto umělina popraská. Včera jsem v metru zblízka studovala fejkovou vitónku: černá umělina s vytlačenými monogramy. Dost nová. A poutka, na nichž byly navlečené uši, už měla potrhaný lem: poutko se asi vytáhlo, a lem, z jiné uměliny, se urval a trčel na několika místech do stran.

stric
762 příspěvků 31.01.13 08:26

Nemám ráda neprodyšné uměliny přímo na těle, protože jsou mi nepříjemné. Jo a měla jsem kdysi indiánský svetr z Peru, byl z lamí vlny a byl tak teplý, že se i v mrazech dalo jít ven jen v tom svetru, ale příšerně kousal, tak to taky nebylo zrovna to ono. Jinak je mi to naprosto jedno. Koženka mi nevadí, na pravé kůži netrvám, na vlně taky ne a mám dojem, že kdybych viděla, že něco obsahuje moc kašmíru, nekoupím to už z principu, nesnáším už to slovo, díky MP. KOžešinu žádnou nemám, pravou ani umělou, a ani po ní netoužím.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit