Jak na velmi široká lýtka?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jazes  22.08.12 12:39
Jak na velmi široká lýtka?

Dobrý den, již dlouho mne trápí tato (nejspíše geneticky podmíněná) „drobnost“. Mám velmi, velmi široká lýtka, více než 50cm v nejširším místě v obvodu (nevím přesně), přitom ale pevná, tj. spíše svalnatá než tlustá. Domnívám se, že cvičením by se můj problém nejspíše ještě zhoršil.
Máte nějaký nápad, jak se toho zbavit nebo alespoň jak maskovat? Jsem silnější postavy, miluji krátké sukně a nesnáším ty dlouhé :-D A tím pádem to většinou nevypadá nejlépe =)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reakce:

seznam.mih  22.08.12 12:54

Mám taky široká lýtka. Mám sice „jen“ 40cm, ale taky to není žádní útlé lýtko. Jestli to jde nějak zmenšit, nebo zužit, tak by mě to taky zajímalo. Jinak obecně širokým lýtkům sluší krátká sukně obepnutá s podpatkama. Hlavně ty podpatky. Placaté boty a sukně končící do půli lýtek nebi 3/4 kalhoty to je nejhorší pro široká lýtka.

MiniMaty
35 příspěvků 22.08.12 13:06

Z vlastni zkusenosti- jakekoliv obleceni do pul lytek je jeste vice rozsiruje, nejmensi zlo jsou sukne/kalhoty pod kolena (takze nekonci na te nejsirsi casti lytek, ale zustava videt ta uzsi, horni cast lytek). A jak pise seznam.mih, tak jedine obepnuta sukne. Myslim, ze se s tim neda delat nic, je to proste smula :)

saryvary
664 příspěvků 22.08.12 13:07
@jazes píše:
Dobrý den, již dlouho mne trápí tato (nejspíše geneticky podmíněná) „drobnost“. Mám velmi, velmi široká lýtka, více než 50cm v nejširším místě v obvodu (nevím přesně), přitom ale pevná, tj. spíše svalnatá než tlustá. Domnívám se, že cvičením by se můj problém nejspíše ještě zhoršil.
Máte nějaký nápad, jak se toho zbavit nebo alespoň jak maskovat? Jsem silnější postavy, miluji krátké sukně a nesnáším ty dlouhé :-D A tím pádem to většinou nevypadá nejlépe =)

Obávám se, že na tlustá lýtka lék neexistuje. Jak píšete, sportem problém spíš zhoršíte, liposukce lýtek možná je, ale pouze v případě, že jsou sádelnatá, což, jak píšete, není Váš problém. Já se na plastického chirurga kdysi obrátila, překontroloval kotníky, kolena a sdělil mi, že v mém případě je to lýtko takhle stavěné a nelze to nijak chirurgicky řešit.

Curlygirl
1901 příspěvků 22.08.12 13:16

Já sama široká lýtka nemám, ale maminka ano (je to sportem, má na nich veliké svaly) a vždy měla problém s vysokými zimními botami, elegantními především. Doporučuji kozačky z Beltissima, mají i vysoké krásné nahoře s gumou. Snad to někomu pomůže.
Můžu podvrdit, že sportem se spíše zvětšují, takže by bylo ideální nechat tam svaly téměř atrofovat, což je rada, kterou nelze brát vážně…

Příspěvek upraven 22.08.12 v 13:24

Rosalyn
925 příspěvků 22.08.12 13:18

Jsem ráda, že nejsem sama, protože když se dívám na ženy na ulici, mám pocit, že nikdo taková lýtka nemá. Já mám obvod 37 cm, ale vypadají dost široce. Aspoň mě to tak připadá. U kozaček si ničím zipy, příp. odrbu punčochy. Letos se ale chystám na ty natahovací kozačky, tak snad bude zima i se sukněmi.

U mě jsou to svaly. A asi vás všechny zklamu, ale nic s tím dělat nejde. Snad jen nějaká pochybná plastická operace, uříznout sval bych si ovšem nikdy nenechala. Možná cvičit protahovací cvičení pro lepší tvar. Lýtkové svaly je prý nejtěžší nabrat (ani sportovci nemají takové svaly, jen tvarované), takže cvičení bych se nebála (samozřejmě v rozumné míře). Široká lýtka jsou prostě genetika.

Olinka
2582 příspěvků 22.08.12 13:23

Uřezat.

oriskova
83 příspěvků 22.08.12 13:31

Super rada.

top topic
949 příspěvků 22.08.12 13:35

O ořezání svých tlustých lýtek jsem snila celou pubertu, úplně živě jsem si to představovala. Teď už sním jen o uřezání špeku na břiše;-)
Lýtkové svaly vypadají trochu jinak, když jsem začala cvičit pilátes, tam jsem měla svaly fakt echt zkrácené. No a pochopitelně tyhle nohy budou vždycky líp vypadat v podpatkách.

Rosalyn
925 příspěvků 22.08.12 13:41

@top topic Jako malá jsem běhala a hodně chodila pěšky, ale strečinku jsem moc nedala. Takže mám zkrácené svaly na lýtkách taky. Zkusím pilates a strečink. Aspoň pro dobrý pocit.

top topic
949 příspěvků 22.08.12 14:08

@Rosalyn: tak až si pak dokážete dřepnout zadkem na paty a chodidla budete mít na podlaze od špiček prstů až po paty, tak to bude dobrý:-) Já to ještě pořád neudělám, ale makám na tom:-D

eveK
333 příspěvků 22.08.12 14:18

Já mám taky lýtka jako desetibojař a ne jako éterická víla. Nohy sádelnaté nemám i když nějaké tuky tam v současnosti taky budou. Ale můj tip jsou vysoké podpatky a délka těsně pod kolena, nebo těsně nad kotníky, pokud máte štíhlé kotníky. Jinak s tím nic zásadního nepůjde. Když zhubnete, tak se to trochu zlepší, ale i když jsem mívala o 15 kilo méně než teď, tak ty nohy byly prostě atletické a nikoliv křehké.

skuran
44 příspěvků 22.08.12 14:23

Lytka jsou muj mindrak a jsem rada, ze nejsem sama. Mam stredni postavu 36/38, takze tlusta nejsem, ale nejsem ani sportovni, takze nemam odkud mit svaly. Nicmene lytka mam jako slonice - svalnata, neuveritelne siroka, obvod v nejtlustsim miste dokonce vic nez pres stehno (ktera mam naopak docela utla). A pak zase tenoucky kotnik. Jen to lytko je vazne az komicky svalnate, nesezenu lyzaky, kozacky… jednou se me kdosi dokonce ptal, jestli jsem zavodni cyklistka:D

Nicmene obleceni tomu jde docela prizpusobit. Naucila jsem se za zadnou cenu nenosit:

• slimky (ty bych nemohla, ani kdybych chtela - proste se mi do nich lytka nevejdou)
  • trictvrtaky
  • sukne pod kolena nebo do puli lytek
  • barevne puncochace (kterych je mi lito, ale proste ne).

Naopak nosim:

• minisukne nebo sirsi sukne koncici nad koleny (abych ukazala stihla stehna - vazne to funguje, mini mi ze vsech sukni slusi nejvic)
  • kalhoty mirne rozsirene
  • barevne sukne s tmavymi puncochami
  • nejlepe podpatky (ktere vlastne tolik nenosim, ale vim, ze bych mela:) )

Tak hodne stesti s maskovanim:)

prusovka
117 příspěvků 22.08.12 14:23
Chtěla jste říct „ořezat“?
Já mám zas lýtka tak hubená, že to snad ani lýtka nejsou - prostě nohy hubený jak dráty do betónu, mám trochu problémy se sháněním kozaček, ve kterých by mi nožky „nevrklaly“, ale na druhou stranu současná móda skinny kalhot je pro mě ideální… člověk prostě nemůže mít všechno dokonalý a jak by si přál, tak to neřešte a naučte se s tím žít :-D citace] @Olinka píše:
Uřezat.

Příspěvek upraven 22.08.12 v 14:28

Zuza Karadzic
30 příspěvků 22.08.12 14:27

Široká lýtka a velká prsa - můj celoživotní problém/mindrák/li­mit při nakupování oblečení a bot - podle toho, jak jsem na tom zrovna se sebevědomím.
Souhlasím s tím, že opticky hodně pomohou podpatky a délka sukně. Nad kolena, ke kolenům nebo i pod kolena, prostě sukně nebo šaty musí končit v nějakém úzkém místě v oblasti nad lýtkem. Sukně je lepší vypasovaná, ale zkusila bych klidně i jinou, jen dát pozor na tu správnou délku.
Cvičit určitě ano - protahovat lýtkové svaly, aby byly aspoň pevné a „vytvarované“, když už jsou tak nápadné.

Sice je horký srpen, ale nechám vylétnout svou noční můru, kterou je shánění kozaček. Člověk sedí zpocený na židličce v obchodě a snaží se zapnout asi už desátou botu přes tu nejširší část nohy a přitom se modlí, aby se zip nerozbil… Když nohu do nějaké boty zapne a má pocit, že konečně… začne přemýšlet, že boty nejsou úplně to pravé a navíc ta cena…
Znáte to? Kde jste nakonec kozačky sehnaly?
Děkuji za tipy.

top topic
949 příspěvků 22.08.12 14:35

Zuza: já v obchodech vždycky koukám po těch, co mají nahoře jako by vsazenou gumu, která dělá zázraky:-) ne vždy to stačí:-) jinak se mi osvědčilo mít někoho sebou a vysněné kozačky vám zapne. Jeden to drží nahoře a druhý tahá zip. Pokud je to kůže, tak povolí, prostě je doma rozchodíte:-) Doma se to líp nazouvá, když si třeba sednete na postel a tu nohu si položíte taky na postel nebo na židli, prostě ať je vysoko. Jak to povolí, tak už podobné opičky nebudou třeba:-D
Jinak hezké kozačky na široká lýtka má duoboots.com, ale jsou určitě i jiné zahraniční weby.

Zuza Karadzic
30 příspěvků 22.08.12 14:42

Top topic: děkuju, dobrý nápad vzít si asistenta - zapínače zipu. Ale bude to muset být hodně, ale opravdu hodně trpělivá osoba :)

ccci
42 příspěvků 22.08.12 14:46

Taky vlastním větší lýtka (a úzké kotníky) a veskrze se ztotožňuji s tím, co tu padlo - hlavně sukně nad kolena, umírněné punčochy, podpatky. Ještě bych přidala jeden postřeh, a totiž sladit barvu punčoch s barvou bot.
Co se mi k sukni neosvědčilo: kotníkové boty, kontrastní (oproti nohám/punčochám) pásky okolo kotníku, nízké kozačky, a taky horizontální, odstávající pásky/jiné ozdoby na kozačkách v oblasti lýtek (to aby se ty kozačky ještě líp sháněly, žejo…).
Loni jsem sehnala tak-tak sedící vyhovující kozačky u Bati, a už jsou vyreklamované (kvůli nekvalitnímu podpatku, zip to přežil :-)), takže taky budu hledat znovu a ráda si vyslechnu dobré tipy.

Curlygirl
1901 příspěvků 22.08.12 14:55

@Zuza Karadzic Beltissimo, mají speciální modely pro široká lýtka s nenápadnými gumovými vsadkami v barvě té kůže. Cena odpovídá kvalitě, nějak kolem 5-6tis. odhadem…

Zuza Karadzic
30 příspěvků 22.08.12 15:16

Ccci: Sladit barvu punčoch s barvou bot - určitě chci zkusit, hned jak se ochladí.
Napadá mě ale otázka: Jaké barvy? Chápu, že by punčochy měly celkově barevně ladit s oblečením a hlavně s těmi botami :), ale co třeba světlé nebo výrazné barvy? Nemyslím tělové - „neviditelné“ punčochy, ale třeba taupe a takové ty neprůsvitné béžové, světlešedé, šedohnědé barvy, jak ty vypadají na nohou s širokými lýtky?
Výčet toho, co NE k sukni je přesný.

curlygirl: děkuju, určitě se podívám, asi už začnu šetřit :)

Curlygirl
1901 příspěvků 22.08.12 15:29

@Zuza Karadzic určitě stojí za to se na ně minimálně podívat, maminka má jedny už asi třetím rokem, jen je nechala u ševce podrazit a jsou stále ok - nadčasová elegance pro lýtkaře :-)

oriskova
83 příspěvků 22.08.12 15:45

@scuran
připadá mi že popisujete mě, při vel. 36/38 jsem mívala také širší lýtka než stehna…a o té cyklistice jsem už také neco zaslechla, sice na kole jezdím, ale lýtka jsem zdědila…

slimky a úzké kalhoty také nenavleču přes lýtka, sukně vlastně nenosím vůbec, a když kratší kalhoty tak jen 7/8 což to lýtko trochu schová, a sehnat lyžáky byl horor…teď bych ráda nové a nemám šanci…o kozačkách nemluvě

jinak nějaké rady byly už zde
http://www.modnipeklo.cz/…kozacky-228/

jazes  22.08.12 16:29
@oriskova píše:
jinak nějaké rady byly už zde
http://www.modnipeklo.cz/…kozacky-228/

jé, to jsem úplně přehlédla. nicméně já jsem na kozačky rezignovala, koupila jsem si kotníčkové šněrovací na vyšším podpatku v renu (myslím, že podobné tu kdysi Ada zavrhovala :-D) a naprosto je zbožňuju, kožešinka opticky rozšíří kotník (resp. to úzké místo nad kotníkem) a k sukni ke kolenům jsou super.

@ccci píše:
Taky vlastním větší lýtka (a úzké kotníky) a veskrze se ztotožňuji s tím, co tu padlo - hlavně sukně nad kolena, umírněné punčochy, podpatky. Ještě bych přidala jeden postřeh, a totiž sladit barvu punčoch s barvou bot.

Myslíte sladit ve smyslu do podobných odstínů? To bych se asi musela vzdát oblíbených modrých punčoch :-D

chinin
2788 příspěvků 22.08.12 22:39

Kamaradka ma s koupi kozacek kvuli sirokym lytkum take problem, tak jsem ji vasi radu pretlumocila a pry mam tip, co ji muzu dat k vanocum.:-) Ale ted vazne, dekuje za tip a zacina setrit.

Jinak kamaradka vzkazuje, ze nakonec vzdycky koupila kozacky Gabor (pry maji lytka az do XXL) nebo Marc.
citace] @Curlygirl píše:
@Zuza Karadzic Beltissimo, mají speciální modely pro široká lýtka s nenápadnými gumovými vsadkami v barvě té kůže. Cena odpovídá kvalitě, nějak kolem 5-6tis. odhadem…

chinin
2788 příspěvků 22.08.12 22:51

Sladit barvu bot a puncoch, popr. i sukne, je obecne skvely trik na opticke prodlouzeni a zestihleni nohou. U kozacek to funguje nejvyrazneji, protoze kozacky vlastne „puli nohu“.

Svetle/barevne/vzo­rovane puncochace rozhodne sirokym lytkum nelichoti. V zime jsem si vsimla u kolegyne, ze je vyrazny rozdil i mezi cernou a tmavsi sedou/tmeve hnedou/tmave modrou apod. Tim nechci rict, ze sirsi lytka musi nutne znamenat cerne puncochace, to je kazdeho vec..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit