Jak naložit se zabarvenými botami

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jiná Realita
13791 příspěvků 11.10.12 16:05
Jak naložit se zabarvenými botami

Ahoj.

Včera jsem si koupila kožené světlé boty v ccc. tyhle .

Protože jsou ze světlé kůže, rozhodla jsem se investovat do nějakého supr ochranného prostředku, aby více vydržely a nešpinily se. prodavačka mi nějaký doporučila, bezbarvý. dnes jsem prostředek aplikovala…a z béžové boty je tmavěhnědá. jsem na odpadnutí, poprvé jsem si koupila kožené zimní boty, byly drahé jak šlak a jsou zničené, aniž bych je měla na noze. až poté jsem důkladně pročetla návod malými písmeny na onom dryjáku, a tam stojí: může zbarvit světlou kůži. ok, asi moje chyba, měla jsem to číst předem, ale proč mi teda krucinál ta baba v obchodě doporučila toto s tím, že nechci, aby se boty ušpinila? jakože na tmavých to nebude vidět?

Stalo se to někomu z vás? dalo se to reklamovat? protože to není vada obuvi, ale vada moje, byť v důsledku důvěry v prodavačku :(

Nedávám toto téma do poradny, neb je naprosto neinteraktivní, snad to nebude problém.

existuje asi 0.0001% možnost, že třeba do 24 hodin to vsákne a trochu zesvětlá, nicméně už to určitě nebude tak světlé, jako předtím.

Reakce:

Curlygirl
1901 příspěvků 11.10.12 16:10

To je mi líto, opravdu to naštve. Jak je to dlouho od té doby, co jste přípravek nanesla? Třeba ještě úplně nezaschl!?

Jinak se obávám, že s reklamací bohužel neuspějete. Pro příště radím na kůži používat jen ozkoušené produkty a rozhodně nekupovat vždy vše, co oni doporučí jako péči. Velice dobrý je Kiwi Leather Lotion (používám i na drahé kabelky), ale neprodává se v Čechách.

Jiná Realita
13791 příspěvků 11.10.12 16:43

@Curlygirl
Už je to pár hodin a jsou pořád stejné :(

Já jsem právě nikdy neměla nic ze světlé kůže, jen tmavé, takže jsem si nechala poradit :-/ fakt budu snad brečet. je to moje naprosto nejdražší investice, na kterou si spořím už měsíce.

Curlygirl
1901 příspěvků 11.10.12 16:47

@Jiná Realita ach jo, to je fakt blbé… asi už to nezesvětlá.

Nebrečte, jsou horší věci v životě. Hlavně, že jste vy a vaši blízcí zdraví a v pohodě!

Vím, že jste chtěla světlé, ale v tuhle chvíli musíte udělat to nejlepší z tohohle. Takže pokud je ta barva sice tmavá, ale „hezká“ a jednolitá, nechat tak… A pokud ne, nějak přebarvit barvou na kůži a udělat z toho přednost a originál.. Nic jiného mně fakt nenapadá.

Edit: Případně reklamovat resp. tam zajít a ukázat jim to.

Příspěvek upraven 11.10.12 v 17:14

Jiná Realita
13791 příspěvků 11.10.12 16:56

@Curlygirl
no nic jiného mi nezbyde. zatím mám „nabarvenou“ jen jednu botu. zítra tam asi pojedu (je to cca 50 km :-/) a aspoň jim vynadám, snad mám aspoň na omluvu nárok - tohle se stát v mojí firmě, prodavačka dostane strženo z platu hodnotu těch bot, protože nezná to, co prodává a neví, co to působí, díky čemu poškodila zákazníka.
teď bota vypadá jako patinovaná hnědá kůže, zkusím to asi vyfotit, jestli i jiní mají stejný dojem :)

Curlygirl
1901 příspěvků 11.10.12 17:01

@Jiná Realita taky bych jí na Vašem místě vynadala, vzala bych sebou obě boty na porovnání, ten přípravěk a účtenku, nechala si k tomu zavolat vedoucího prodejny a už by to jelo :-) Doufám, že na účtence je, kdo vás obsluhoval, ale to se určitě nechá dohledat v jejich záznamech.

Taky byste to vše mohla popsat, nafotit poslat někam na vedení celé firmy (nebo tím minimálně pohrozit ústně). Tak byste se mohla dočkat nějaké satisfakce, kterou si rozhodně zasloužíte.

Držím vám palce, buďte naprosto nekompromisní, drsná, ale korektní a slušná a neustále opakujte svůj požadavek a stížnost. Rozhodně se nenechte odbýt a zviklat.

Lina-jiná
349 příspěvků 11.10.12 17:57

Rozhodně to zkuste reklamovat. KOneckonců tyto velké řetězce většinou nedělají s reklamacemi problém. Držím palce, taky by mě z toho „mejklo“.

real.blond
6688 příspěvků 11.10.12 19:29

@Jiná Realita souhlasim s @Curlygirl urcite si nechejte zavolat vedouciho, popripade si na nej nechejte dat kontakt. Hlavne se nenechejte odradit. Je to jednoznacne neznalost prodavacky, pokud Vam primo doporucila danou impregnaci. Drzim pesti, at jste uspesna. Sama na botech ujizdim a chapu, jak Vas to musi mrzet:/

Karja
4767 příspěvků 11.10.12 20:45

@Jiná Realita Rozhodně chtějte reklamovat, buďte na ně milá, ale nenechte se zviklat. Ale raději chtějte mluvit s vedoucím a ne s dotyčnou prodavačkou, která vám ten přípravek doporučila. Možná by hrozilo to, že by se bála, že danou škodu bude muset uhradit a nechtěla by Vám vyhovět. A co zabírá je, stát v tom obchodě tak dlouho, dokud Vám nevyhoví. To fakt zabírá, přece Vás nevyvedou!

Curlygirl
1901 příspěvků 11.10.12 20:49

A napiste prosim, jak jste pochodila. Drzim palce.

Pavučinec plyšový  12.10.12 16:54

Se změnou barvy u bot Lasocki jsem se nedávno taky potýkala. Koupila jsem si jarní boty v podobném odstínu jako vy a zanedlouho mi ztmavly samy od sebe, do takového nanicovatého hnědého odstínu. Nevadilo mi to tak moc, abych je šla reklamovat, ale ztratila jsem ostych a použila na ně obyčejný bezbarvý krém. Účinek byl ohromující, mám zcela nové čokoládové boty…

Jiná Realita
13791 příspěvků 12.10.12 17:54

Jdu sem napsat pochvalu CCC.

dnes jsem tam nakonec nejela, protože prostě nestíhám. pojedu možná zítra. ale už včera jsem napsala rozhořčeně zklamaný dopis na jejich ústředí. odpověď byla okamžitá a navíc kladná, pokud budu chtít, boty mi vymění nebo mi vrátí peníze.

ale holky…já to nakonec asi neudělám. dneska jsem na tu botu pořád koukala, a nakonec to snad není tak špatné. večer zkusím nakrémovat i druhou a dokrémovat první. pokud z toho vyleze stejnoměrný výsledek - tak si je nechám :) tmavé budou snad i praktičtější. dám sem pak fotku „hotových“ bot, zajímaly by mě vaše názory, jestli to vypadá ok nebo ne.

tímto tedy veřejně děkuju ccc za postup v prekérních situacích. na rozdíl od batě (viz jiná kauza, kterou jsem tady myslím taky zmínila) byli skutečně vstřícní. smekám a děkuji.

top topic
949 příspěvků 12.10.12 18:02

@Jiná Realita: to je fajn, mám ráda dobré konce:-)

Jirkátor
1515 příspěvků 13.10.12 11:30

Světlé kožené boty vždy po nakrémování ztmavnou a to nastálo ( vlastní zkušenost ). Je to jako když je namočíte, ale voda vyschne. Krém ale ne, proto se používá. S tím nic nenaděláte. Buď je necháte tak jak je koupíte a pak budete mít na botách fleky od špinavé vody, nebo je nakrémujete, ale pak budou tmavší.
Pokud ale krém nanesete alespoň trochu rovnoměrně, tak fleky neudělá.

Curlygirl
1901 příspěvků 15.10.12 17:06

@Jiná Realita tak nakonec dobrý konec, to jsem ráda. Dobrý nápad s tím nechat si ty tmavé případně, budete mít naprostý originál a nikde je nepotkáte.

MP MS61
124 příspěvků 08.11.12 08:45

@Jiná Realita @Jirkátor Máte na mysli boty barvy tan? Někdy se té barvě říká koňaková nebo tříslová. Mám pánské kotníčkové v téže barvě, a nebyly levné. Na údržbu doporučuju maximálně kondicionér (bezbarvý, spíš trošku zesvětlí) a na průběžnou údržbu vosk v barvě tan (Kiwi).

Pravá kůže teprve lety užívání a voskování získá pravou patinu a ten skutečný, hluboký lesk. Bohužel se i u nejdražších výrobů původní barva proměňuje, s tím se nedá nic dělat, to je prostě vlastnost přírodního produktu. Podle diskutérů na webu to dělají i nejdražší pánské boty a často se to chápe jako jejich plus.

M.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit