jak nás dostat ze smetiště

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hedvika
275 příspěvků 19.11.11 13:48

Mnoho diskutujících se zmiňuje o tom, že do ČR se vozí jen to horší. Ať už jde o oblečení, obutí, nebo potraviny. Vidím to také, jenže co s tím? Věřím, že všichni zde, co o tom mluví, kupují lepší a kvalitnější produkty, ale trh to stejně neovlivnilo. Mám sepsat petici, uspořádat pochod, nebo co? Stěhovat se do zahraničí v plánu nemám. Co tedy? co myslíte vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

zelitschko  19.11.11 14:05

možná zkusit čas od času sepsat nějakou stížnost vždycky na nějaký konkrétní obchod a aby to vždycky psal někdo jiný. Třeba nedávno jsem apelovala na marks and spencer ohledně velikostí podprsenek (jako odpověď mi přišlo několik odkazů na jejich anglické stránky, že ty velikosti mají, tak jsem pak posílala dotaz, zda je taky občas možnost koupit i menší obvod třeba v jihlavě), takže za čas bys třeba mohla poslat apel ty, pak někdo další, další, další, až by se to třeba vyřešilo… Myslím, že lidí dloubat do vosích hnízd je na těhlech stránkách docela dost :)

Oldyn
5033 příspěvků 19.11.11 14:20

Člověk se asi nesmí dát. Třeba český česnek už se zase vrátil na pulty obchodů. Já v tom mám jasno, mám předplatné časopisu D-Test.

ander
27 příspěvků 19.11.11 14:28

Všichni nadávají, že nikde nejsou kvalitní výrobky nebo české výrobky. Jak se objeví v obchodě, tak jsou pro ně drahé. A ve výsledku si lidé stejně koupí ten česnek s Číny, protože je o několik kaček levnější. To je podpora českého zemědělství v praxi :)

hedvika
275 příspěvků 19.11.11 14:41

tak já si troufám tvrdit, že to nedelám, napriklad jeste ted mam v tasce od príchodu z mesta česká povidla a dvoje marmelády a ač jsou dražsi, nez ovocne pomazanky z lidlu, jejich cena byla i nizsi, nez kolik bych byla maximalne ochotna dat. a to mám prosim silne podprumerny plat.raduju se ze sveho ulovku, ktereho je jako safranu.

ander
27 příspěvků 19.11.11 14:49

Já se to taky snažím nedělat, ale prostě jsme v menšině.

Katy
91 příspěvků 19.11.11 16:06

já nevím. ale každopádně doufám, že když jim bude v H+M zbývat i po slevách hory hnusných hadrů, třeba jim to dojde a začnou sem vozit takové zboží, které prodají. ale možná jsem naivní.

Ani  19.11.11 16:21

Jen jestli jim po těch slevách něco zbyde… Posledně když jsem byla v tescu, tak byla sleva na eidam 30% (7.90) a lidi to strkali do košíků každý několik kusů. Radši nechci vědět, co s tím pak dělali (i když ne že by se eidam nedal občas použít).

zelitschko  19.11.11 16:30

Ani: člověk musí přehodit uvažování do módu Zelitschkova matka. Pak bude pochopitelné jednou za půl roku výlet do makra, kde se koupí dvě šišky cihly, 15 kg masa a milión dalších věcí, vyhodí se za to 20000 a všecko se dá do mrazáku. Velmi chutné a zdravé, že? A to si zkuste přemražený eidam nastrouhat na chleba s máslem (přemraženým), to prostě nejde. Prodavačka, která pracuje v místě bydliště (středně velká vesnice) a její pravidelný jednouzaměsíc výlet je do 10 km vzdáleného městečka. Řidičák si dělala, skončila před závěrečkama (že by to stejně nedala), odmítá se naučit psát esemesky či podobné věci. Tu máme typického českého konzumenta. :(

hedvika
275 příspěvků 19.11.11 16:35
no já si zas před sebou ve frontě všimla, co mají lidé přede mnou na páse u kasy- všechno se slevou 50 a více % a bylo to převažně maso.losos a kapr. Ano., nevim, jaký důvod je k tomu vedl, třeba kdybych se zeptala, vysvetlili by mi to tak, ze bych si i rekla, aha, tak to už chápu, je to logicke…
ale spís to vypadalo tak, ze neodolali sleve.

jak tak nad tím, co dělat, přemýšlím, zkusím na jedne stránce- věnující se anketám k průzkumu čehokoli, udělat anketu na téma- jak jste spokojeni s kvalitou nabizeneho zbozi, nebo tak neco a zkusim to vyslat do sveta, když budu mít stestí a odpoví dost lidí, treba by se s tím uz dalo neco delat, nemáte s tím nekdo zkusenost? nebo byly byste treba ochotné účastnít se pochodu za kvalitnější zboží? já mám tak nějak pocit, že upřednostnování kvalitnejsiho zbozi je prilis pomaly proces. uz jen proto, že lide, co hledaji kvalitu často nakupuji v zahranici, nebo pres internet a tim ten signal- Čech volá po kvalitě- bývá nevyslyšen.

zelitschko  19.11.11 16:48

spíš hromadné přesvědčování čechů: něco na styl Zlevněný zboží škodí zdraví. Ale nevím jak to zařídit. Odkaz na anketu hodit sem a pověřit pekelníky ať to hodí na svoje facebookový stránky, i když tak získáš výsledky jen z mladší části obyvatelstva. Já bych možnost taky viděla v neustálém otravování prodejců stížnostmi.

Dahllie
2222 příspěvků 19.11.11 16:53

Tak dva dny zpátky byla v televizních novinách (nevím které stanice) zpráva o tom, že se kvalita potravin možná ještě zhorší, kvůli zdražování surovin. Řetězce budou chtít zachovat původní ceny, tak se upraví složení.
Jedinou možností je, aby to lidi nekupovali, ale to se nestane. Stačí na cokoliv napsat SLEVA a už se lidi rvou a je úplně jedno, že danou věc nepotřebují, nebo třeba polovinu balení potraviny vyhodí, protože jim zplesnivěla dřív, než ji snědli, ale hlavně že to bylo levný.

hedvika
275 příspěvků 19.11.11 16:55

něco jako kampaň-nejezte blafy :D

Ani  19.11.11 17:14
Zlevněného lososa taky kupuju. Jednoduše vím, že jednou dvakrát do měsíce na něj ta sleva je, a jestli je za 25 nebo za 39, tak to už je dost rozdíl, tak si na něj počkám. Stejně tak u slev na ovoce, zeleninu… jen počítám s tím, že se tak zbavují zboží, co se začne brzo kazit, tak beru jen tolik, co spotřebuju během dvou tří dnů.
Ono je to stejně zákeřné, někdy mají cherry rajčátka bez chuti a někdy naprosto výborná a o ceně to není.
Ale zároveň ráda chodím do menších obchodů (ovoce a zelenina, řezník), na farmářské trhy apod.
A pochody nepomůžou, na trhové prostředí nemají vliv ;) musí vzniknout poptávka, ale skutečná, ne ta reptající, že je to drahé.

hedvika
275 příspěvků 19.11.11 17:24

no ten pochod by byl práve spis zamereny na ostatni lidi, co nad tim dosud nepremysli. mozná popremyslím, ze bych skocila pod kopyta koni na dostizich :D

MP Meri
1322 příspěvků 19.11.11 18:48

Ad Zlevněný losos atd. : Ptáte se proč? Co třeba proto, že za plnou cenu si ho dotyčný nemůže dovolit, ale dá si ho moc rád? Takže když je za 50%, proč si ho kousek nekoupit, pokud vím, že ho sním v dohledné době? Já si nemůžu pomoct, nevidím na tom nic špatného. Samozřejmě se to nedá srovnávat s koupením tří kilo nahnilých babánů, které nemám šanci (ani žaludek) sníst.

Katie12
42 příspěvků 19.11.11 19:34

typický čech - jak je někde sleva, tak na to jeho oči zareagují, mysl se zaraduje, sliny se nahrnou do pusy a ačkoli pro to do krámu vůbec nešel, přehodnotí to a koupí. přece ušetřil na tom dobrým kečupu ne :D klasika. donedávna to dělal i můj děda. pak někde viděl kolik éček, a jedů je právě třeba v tom kečupu co koupil a pak si uvědomil, co má všechno za zdravotní problémy a dal si dvě a dvě dohromady. omezil billa akce na nulu a víc dlabe zeleninku, co si sám vypěstoval a je mu zas hej. konečně!! byl dřív hrozně protivnej.
takže dát dohromady soubor jedů v potravinách vs. nemoce a šířit šířit šířit!!! já všude povídám o dědovi jak se teď o své zdraví stará a kupuje české věci a každej se po čase zeptá, co že jsem to tenkrát povídala o tom dědovi..? :D
o oblečení se musí starat taky každý sám a je to asi těžší rozšířit. ono je už těžké to, aby radši nakupovali v tom šíleném ham místo u vietnamců…

Apolena
32 příspěvků 19.11.11 20:48

Jedna věc je cílené vyhledávání slev a „když je to tak levné, vezmu toho trojnásobek“. Ale když mi dneska slevnili zelí, tak proč bych místo plánované dušené kapusty nemohla udělat zítra k obědu zelňačku?
Jinak etikety čtu a ve výsledku to dopadlo tak, že jsme úplně vyřadili z jídelníčku některé jídelní okruhy. Sušenky ani oplatky už jsem nekupovala pár let, uzeniny nebo zpracovanou zeleninu tak jednou za čtvrt roku… Ale jestli z tohohle chování prodejce pochopí, že nestojím o nekvalitní zboží, to netuším.

MP Zuzan
26 příspěvků 19.11.11 21:28

Já bych dodala jen k těm „éčkům“, že ne všechny jsou zdraví neprospěšné. Jelikože jsme v EU, tak i třeba různé vitaminy jsou ve složení uvedeny jako Ečíslo, je to jen o tom, jak se kdo zajímá co jí.. Bohužel lidi jsou v dneší době ochotni koupit jakékoliv blafy. A popravdě si nedokážu představit, co by ostatní přimělo k tomu, aby aspoň trochu popřemejšleli, než do tý pusy něco dají.

Katie12
42 příspěvků 19.11.11 21:43

ano, s éčkama je to fakt. důležité je si hlídat ta škodlivá. ovšem fastfoody se jedí hojně i tady a nemluvě o bagetové stravě a bufetové stravě na středních a vysokých školách. to je bída!! taky jsem začínala na sekačce z bufíku na gymplu a na bagetě golf na vejšce jsem nakrásno pokračovala. už to že je ředitel, děkan atd schopen toto povolit je děsný!! naštěstí nám te´d na stavárně rozšířili bufík o kvalitnější saláty zeleninové i ovocné a o ovocné šťávy. tak to si dávám a sem tam nějakou dobrou polévku, kterou tam před námi připravují. jinak balené blafy tam… eeee

hedvika
275 příspěvků 19.11.11 23:05

no to s tou slevou mi to přislo divne proto, ze toho masa meli vázne moc a vsechno bylo s nálepkou 50% a vyssí sleva. a toho meli tolik, ze si nedovedu predstavit, ze by to mohli dejme tomu do 5ti dnu snist, kazda jednotliva polozka byla jiny druh masa, takze nejde z toho navarit jedno jidlo pro vic lidi. A já jsem vůči hodně slevněnému masu ostrazita.kdyby to bylo mrazene, tak by mi to mozna tak desive neprislo, ale baleny chlazeny tunak, nebo losos mi zkrátka připadá podezřelý, to je všechno, na slevách moc spatneho nevidim, jen mi ti lidi prisli jako lovci slev, co neodolaji. a mimochodem ja nemam nijak zavratny plat ale radši si koupim veci o kterých vim, ze z nich neonemocnim listeriozou, nebo salmonelou. jen drahe jidlo je kvalitni/zdravé je oblibeny kvaziargument.ale jak jsem psala, treba k tomu meli dobrý duvod, ja se jich neptala.

Ani  20.11.11 00:13
Hedviko, podle mě je mražené horší. Na čerstvém chlazeném mase zaručeně poznám, jesti je v pořádku nebo ne (tedy ne přes obal ne vždy, ale doma ano). U mraženého mám dojem, že je to to samé, co to čerstvé, že ho zmrazili pět minut před dvanáctou a po rozmražení tedy už nevydrží nic.

Nicméně teda koupit čerstvého lososa nebo tuňáka a pak ho dát do mrazáku… za to bych je hnala.

Emily.V
67 příspěvků 20.11.11 08:38

Já si myslím, že se to lepší, ale záleží jak kde. Pravidelně nakupuji v Intersparu a tam v posledním roce mají větší podíl české sezónního ovoce a zeleniny, než měli dříve. Na rozdíl od takové Billy, která českého neměla nikdy nic, přestože byla sezóna. Takže já vidím, že ledy se hýbou, ale jenom někde.
Taky bych se tady ráda zastala zlevněnek a podobných. Je to jako nákup u Vietnamců, povětšinou je to děs, ale i tam se najdou poklady, nejde to odsuzovat šmahem. Některé potraviny tam jsou, protože je nikdo nechtěl jak jsou hnusné. Ale najdou se tam i luxusnější potraviny, které nikdo nechtěl, protože byly původně drahé - a to, že teď jsou ve zlevněnce za třetinovou cenu jim na kvalitě neubírá, proto mi nevadí si je koupit. Chce to mít jen na to trochu oko =)

oskarina
266 příspěvků 20.11.11 15:33

no já myslím, že nákup potravin nemá s Módním peklem moc co dělat, ne? Éčka?
Ale mluvme o tom, že se sem, podobně jako nekvalitní potraviny, dováží druhořadé oblečení, že stejné řetězce nabízejí venku jiné zboží než u nás. A ne ve smyslu rozdílu mezi námi a např. Japonci - tam musí být jistě trochu odlišné zboží, ale mezi námi a Rakušany, Němci - přitom cenově je zboží za hranicí pro nakupující levnější než to zboží řetězců u nás.
Prostě jako by Rakušani, Němci, Francouzi byli lidé, kteří si zaslouží mít kvalitní zboži, zatímco pro nás je dost dobrá loňská série, zbytky ze skladů. které se neprodaly, velikosti SX a SSX, móda jen pro -náctileté; my přece neoceníme vlnu, kašmír, nám stačí viskóza a akryl.
Proto říkám, nekupujme to, dejme jim stopku a oni to budou muset přehodnotit.

pixie
232 příspěvků 20.11.11 15:54
oskarina: z čeho usuzuješ, že jídlo s MP nesouvisí? nikdy jsi neslyšela, že všechno souvisí se vším? ze svého okolí jsem vypozorovala, že komu je jedno, jak vypadá, tomu je jedno, co jí. nebo možná obráceně? neříkám, že je to tak vždycky, ale mnohdy ano.
a když přestaneme nakupovat, v čem budeme chodit? oni by si to uvědomili, já netvrdim že ne, jenže by to nějakou dobu trvalo a já nebudu dva roky chodit v něčem nekvalitním (protože tu nic kvalitního neni), co se mi může rozsypat, než si to oni uvědomí. v tomhle bych řešení neviděla, myslím, že nejlepší by bylo si vážně stěžovat, když bude stížností dost, nebudou to moct ignorovat
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit