Jak nekupovat pořád stejné věci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HanulkaUH
100 příspěvků 10.09.14 11:33
Jak nekupovat pořád stejné věci

Milé dámy (a pánská menšino),
potřebovala bych poradit a možná podpořit, že nejsem jediná, komu se to stává. Při podrobném prozkoumání skříně jsem totiž přišla na to, že mám několik šatů v tmavě modré barvě, 2 saka opět v tm. modré barvě, kabáty, kabátky a jiné vrchní vrstvy v tmavé barvě (černá, šedá, tm. modrá)a svetry zase ve stejných odstínech. Ne, že bych si tak věci kupovala účelově, ale já si prostě nemůžu pomoct, když mají určité šaty ve více barvách, vždy sáhnu po modrých. Už jsem se x-krát přistihla, že když se mi v dnešní mizerné nabídce něco líbí, tak je to totéž nebo velmi podobné tomu, co už doma mám. Dá se proti tomu nějak bojovat?

Edit: překlep

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Morže
1091 příspěvků 10.09.14 11:50

Radu vám nedám, jen se k vám přidám s tím, že taky mám pocit, že nakupuji stejné věci. Buď kupuji jen černé a nebo červené věci. Nejradši bych byla, aby můj šatník obsahoval hnědé, béžové, zelené, červené, černé a nebo jiné teplé odstíny. Místo toho pokud bych měla rozdělit prádlo podle barev, tak budou hlavně černé a červené.
Když já tak strašně nemusím na sobě modrou, fialovou a nebo různé pastelové barvičky, kterými se to v obchodě jen hemží. Taky nemusím studené odstíny barev.

Mimochodem - zjistila jsem, že mám doma pět černých topů bez rukávů. Stejný v různých obchodech.

lucindaSK
886 příspěvků 10.09.14 12:55

A čo je na tom zlé? Nazvite to „rezerva“. Ako ja :D

stes  10.09.14 13:00

No berte to tak, že máte ujasněný styl a vkus :-)

stricc  10.09.14 13:03

@HanulkaUH a proč by se proti tomu bojovat mělo? Ledaže byste začala s nadšením kupovat a nosit věci, co se vám vlastně ani moc nelíbí, ale proč byste to dělala?

TerezaFin
755 příspěvků 10.09.14 13:07

To je normalne. Ja mam napr. tri sede cardigany, roznych dlzok a materialov. Cierne balerinky mam tiez troje, roznych prevedeni. Dalej cierne basic tielka. A nude laky na nechty, tych mam tiez asi 5, rozne odtiene a znacky :) Ale vobec to neriesim, kludne si kupim aj siesty ;)

take_five
532 příspěvků 10.09.14 13:13

Taky kupuju převážně ty samé věci, převažuje černá, šedá a bílá. Občas to sice porusim, ale většinou se v tom necitim a pak takové věci az na par výjimek putují dál.

stes  10.09.14 13:15

No právě, mně to taky nepřijde zas až tak divný. Mám i pár věcí, které jsem si dvojmo koupila cíleně. A dost jich je v mém šatníku taky velmi podobných navzájem. Jo, ještě taky sem tam nakoupím jednu věc v různých barvách.

opal_k
99 příspěvků 10.09.14 13:24

Já chápu tu nespokojenost s tím, člověku asi trochu hrozí ustrnutí na mrtvém bodě. Mám sice různé barvy oblečení, ale podobné tvary, a po jiných v obchodě nesáhnu. Pak mám ale jeden malý obchod s prodavačkou, která mi nanosí do kabinky spousty věcí, které jsem přešla bez povšimnutí, a často mi to kupodivu nejen je, ale stane se to jedním z oblíbených kusů v šatníku.
tak já bych asi jako radu řekla vzít s sebou do obchodu někoho, kdo má vkus, ale přece jen není tak svázaný zvykem (think outside the box!).

HanulkaUH
100 příspěvků 10.09.14 13:38

Jednu věc v různých barvách chápu, ale prostě, jak to vyjádřit… kupuju si věci pořád na jedno brdo. Pak si náhle koupím nějakou věc (jinak barevné kalhoty, sukni) a zjišťuju, že si k tomu nemám co obléct, protože všechny saka mají stejnou barvu, podobnou jako svetry… nebo jsem zjistila, že mám 3 bílé mikiny, což je vhledem k tomu, že mám malé dítě a že mikiny nosím na grilovačky, do přírody apod., dost nepraktické. Když mě se tak líbí! Jiná barva mě málokdy zaujme.
Takže asi mám pro sebe radu - nekupovat věci z náhlého popudu, přemýšlet nad kombinováním a třeba si dopředu říct, co a v jaké barvě si koupit?

HanulkaUH
100 příspěvků 10.09.14 13:40
@lucindaSK píše:
A čo je na tom zlé? Nazvite to „rezerva“. Ako ja :D

To, že nemám nafukovací skříň a místo, abych tam měla všestraněji využitelné věci tak tam mám podobné několikrát :-(

Betty J.
2031 příspěvků 10.09.14 13:45

Pokud Vám tento jev nepůsobí jakékoli potíže v osobním či rodinném životě, ignorujte jej. Vězte, že časem se nejspíš samovolně posunete k jinému stylu i barvám.

Betty J.
2031 příspěvků 10.09.14 13:47

@HanulkaUH: tak omezené skladovací kapacity mohou být problém - v tom případě nákupy omezte do doby, než „zlikvidujete“ staré zásoby.

paris11
6 příspěvků 10.09.14 14:02
jak nekupovat pořád stejné věci

Taky si pořád kupuji oblečení stejné barvy. Občas ulítnu, koupím si třeba barevnější triko, ale obleču si jej maximálně jednou, pak se vrátím k černé, šedé, béžové.

TerezaFin
755 příspěvků 10.09.14 14:12

Alebo to berte z druhej stranky - nasla ste styl a farby, ktore Vam sedia a citite sa v tom dobre. No a co, ze je satnik jednotvarny.
Ja osobne budem mat radsej jednotvarny nudny satnik, avsak v style ktory mi vyhovuje, ako ho mat nabity farbami a strihmi ktore mi mozno ani vobec nepristanu.

paris11
6 příspěvků 10.09.14 14:16

O. k. naprosto souhlasím.

andrejiinka
161 příspěvků 10.09.14 14:20

S „jednim brdem“ bojuju taky, mam tendence zejmena pri nakupu online, kde se da prehrabovat ultrarychle, sklouznout k oblibenym hadrikum a zpravidla nejvetsi aaach leti k necemu, co vlastne doma mam, jen to na obrazku vypada lip (nebo spis jen neokoukane) :-) za sebe doporucuju na nakupy kamaradku, nebo zkusit stavajici stezejni kousky hodit do googlu nebo pinterestu a mrknout, co k nim dokoupily ostatni:-)

Bongani
155 příspěvků 10.09.14 14:28

No ale přece si nebudu kupovat věci, které se mi nelíbí (a ani je neunosím) jenom proto, abych neměla pořád to stejné/podobné. Prostě každý má nějaký vkus a kupuje si věci, které tomu vkusu odpovídají. Já jsem taky ujetá na modrou, fialovou a červenou a nikdy bych si nekoupila třeba něco zeleného, protože se mi to prostě nelíbí a jenom by to leželo ve skříni. Stejně tak se mi líbí širší kalhoty, tak si nebudu kupovat slimky jenom proto, že jsou in.

billie
369 příspěvků 10.09.14 19:21

Ja mam podobny problem, ale skor so strihmi - dost casto mam jednu vec v roznych farebnych prevedeniach. Najvacsi extrem je 7 ackovych sukni nad kolena, ktore sa lisia len farbou. Vsetky ale nosim a to dost casto.

Robena
1257 příspěvků 10.09.14 20:02

Pridavam se - taky kupuji stejne veci. Kdyz konecne parazim na tricka, ktera mi vyhovuji ve vsech smerech, koupim si tri. Nemusim za mesic shanet znovu.

trinita
323 příspěvků 10.09.14 20:15

Tiež kupujem skoro stále veľmi podobné veci, ak mi nejaké tričko vyhovuje, pokojne si kúpim aj tri úplne rovnaké… ale vôbec mi to nevadí (aj keď ja mám v skrini skoro všetky farby a nosím aj tak prevažne modrú vo všetkých odtieňoch)
ak nechcete nakupovať stále rovnaké veci, napíšte si nákupný zoznam „naruby“, čiže veci, ktoré už máte a kupovať naozaj znovu nechcete - a vždy pi nakupovaní, prv než si nejakú vec vyskúšate, prípadne zaplatíte, skontrolujte si, či ju nemáte na zozname… ale ako zariadiť, aby sa vám tie „rovnaké“ veci nepáčili, to veru neviem…

Mirt
422 příspěvků 10.09.14 22:07

Modrá barva je moje prokletí, jak ji vidím v obchodě, uhrane mě a sahám vždycky po ní :D. Ale chápu, proč vás to štve, taky mám ze svého šatníku někdy pocit, že je to pořád jedno a totéž. Ale pomalu se mi daří se z toho trošku vymanit, jednak pod vlivem módního pekla (tímto děkuji přispěvatelkám v CJMDNS, díky kterým se mi začaly líbit některé dřívě přehlížené barvy), jednak asi i vlastním dozráváním a snahou trošku „podospělit“ svůj šatník.
Hodně dobré je vzít s sebou nakupovat někoho, kdo není stejně postižený a přiměje mě vyzkoušet si něco, co bych normálně prošla bez povšimnutí. Například mojí mamku, která má ráda kvalitní materiály a přírodnější barvy. Modrá jí někdy trochu svádí také, ale nenechá se tak snadno:D. Dalším překvapivým rádcem je můj bratr. No a pak řada přátel. Občas je to docela přínosné, když vyrazíte na nákup s někým kdo se obléká jinak než vy.

HanulkaUH
100 příspěvků 11.09.14 07:38
@Mirt píše:
Občas je to docela přínosné, když vyrazíte na nákup s někým kdo se obléká jinak než vy.

Jsem ráda, že v tom nejsem sama :-) Vzít s sebou někoho jiného se opakuje, takže to asi nebude úplně od věci. Dobrý rádce je můj manžel, ale ten bude zítra hlídat miminko, abych si mohla v klidu projít obchody (protože s tím to už vážně nejde). Takže jsem prošla důkladně šatník, vím, čemu se vyhnout a sepsala jsem si, co potřebuju. Třeba na to i narazím. Kontrétně třeba nějaký propínací svetřík, protože mám svetrů několik, ale všechny do V klasické… asi jak jsem váha, tak radši sáhnu po osvědčeném, než abych v obchodě vystála důlek rozmýšlením…

lucindaSK
886 příspěvků 11.09.14 07:55
@HanulkaUH píše:
To, že nemám nafukovací skříň a místo, abych tam měla všestraněji využitelné věci tak tam mám podobné několikrát :-(

S týmto bojujem tiež. Trochu mi pomohli vrecia, z ktorých sa vysaje vzduch a proste sezónne veci odkladám do miestnosti mimo bytu. A ešte na skrini také dekoratívne krabice z Ikea.

Morže
1091 příspěvků 11.09.14 09:12

Co se týče úložných prostor - dámy buďte rády, že máte vůbec nějakou skříň. Od začátku roku žádnou skříň nemám :D dostala jsem takovou látkovou skříň, protože moje stará už byla celá rozvrzaná a nedala se zavřít. Máma to myslela dobře v tom smyslu, že když se budu stěhovat, tak že se snadno složí. No jenže problém nastal, když jsem do něj dala všechny svoje věci. Jednoduše se rozpadla a ulomily se nějaké tyčky :D takže se mi akorát podařilo z toho složit šest „poliček“ a zbytek věcí, co je na ramínkách, jsem měla v kumbálu. takže mega nedostatek prostoru způsobil to, že jsem musela nákupy omezit na minimum. Naštěstí zhruba do konce měsíce budu už bydlet s přítelem ve svém a už mám požadavek na velkou skříň hlavně s prostorem na věci na ramínkách :D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit