Jak nosit pashminu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Choucas
150 příspěvků 09.11.12 16:57
Jak nosit pashminu

Přijde mi, že snad vypukla pashminová a maxišálová epidemie. Potkávam spousta lidí s krásnými šálami kolem krku, ale to není co mě zajímá. Sama už pár velkých šál a šátků formátu pashminy mám a chci pořizovat další. Jde mi o to, že na internetu jsem našla spousty způsobů, jak je nosit nejen obyčejně kolem krku. Dost často nosím i omotané kolem hlavy a chtěla bych zkusit i kolem těla. Základ vždy jednobarevné jednoduché triko a kalhoty a jako doplněk šála či pashmina. Zatím je nosím stylem jako na prvním a druhém obrázku. Co na to říkáte? Nosit/nenosit?  

Příspěvek upraven 09.11.12 v 17:02

Reakce:

Rosalyn
925 příspěvků 09.11.12 17:02

Tipy nemám, ale odpovím na tu otázku: Určitě nosit.

Příspěvek upraven 09.11.12 v 17:49

smrtonoška  09.11.12 17:20

Popravdě u toho prvního způsobu bych nejspíš dumala, jestli nejste náhodou muslimka. Nijak mě to nepohoršuje, aby nevzniklo nedorozumění. Mně se to na těch muslimkách někdy i líbí, sama bych to ale nenosila. Ten druhý způsob je takový ležérnější, já si někdy takhle šálu omotám, když mi je zima a nemám čepici, ale je to vyloženě nouzové řešení… Jinak nosím šaly a šátky omotané kolem krku, kde nejvíc zahřejí.
Pokud hledáte tipy, doporučuji zkouknout Youtube, je tam toho požehnaně, námatkou http://www.youtube.com/watch?…

GreatSusan  09.11.12 17:46

Ten prvni zpusob (oranzovy satek) bych nenosila ani nahodou. Nelibi se mi to na nikom, ani na muslimkach. Ten druhy zpusob jako nouzovka, asi jako psala smrtonoska.

Jiná Realita
13791 příspěvků 09.11.12 18:18

Jak myslíte, že je omotaná ta načervenalá šála s páskem? (kolem těla, úplně dole vlevo) jsem neustále zmrzlá, ale současně se potím, takže by to mohla být zajímavá varianta svetru…

Lettie
426 příspěvků 09.11.12 22:06

@Jiná Realita To bude omotane jen dokola a prepasane, predpoklada to ale absenci nejmene leve ruky. Do praxe by to slo mozna uvest tak, ze si sal prehodite pres zada, pravy cip nechate viset vepredu, ruku pod nim, levy cip opet pres ruku, tentokrat levou, posunete na prave rameno, pod salu a paskem zafixujete. Leva ruka bude mit mensi pohyblivost, ale bude to vypadat obdobne.

Sibyla
2639 příspěvků 09.11.12 22:11

Tomuhle ať věří, kdo chce:
Barevně sladěná elegance: Pašmína a zlacené náušnice Cena 399 Kč
Původní cena 798 Kč
Náušnice jsou o průměru 12 mm. Podkladem je černý flok.
Pašmína má rozměry 75 × 180 cm. Je vyrobena z pašmínové vlny a hedvábí.
http://tip.seznam.cz/praha?…
Já už se ani nesměju.

valery
1579 příspěvků 11.11.12 07:05

@Sibyla Úžasný…Prazakum tem je hej…

kisvakond
110 příspěvků 11.11.12 09:17

Mně tedy „muslimské“ připadají oba dva způsoby (možná proto, že obě modelky jsou tmavé typy), a proto je mi to podvědomě nesympatické -já tedy vůči muslimům výhrady mám -nesnáším jejich expanzivitu a nepřizpůsobivost- kam (alespoň ti blízkovýchodní) vkročí, tam provokují nepokoje. Děsím se toho, že takto vystrojená jako na prvním obrázku bude za pár let povinně chodit do školy moje dcera a za jakýkoliv projev osobní svobody se bude veřejně kamenovat a sekat ruce! To už pak asi vezmu zbraň do ruky i já, co násilí nemám ráda.. ale to už jsem fakt hodně OT..

Sibyla
2639 příspěvků 11.11.12 10:07

Dívala jsem se na youtube na 20 způsobů, jak nosit pašminu a otrávilo mě to. Pokládat za způsob, že si ji člověk pověsí kolem krku, za další, že ji zaváže, pak že hodí cíp dozadu… no, to už je příliš hloupé. Pašmina není šála, je širší, cca 70 cm, navíc je teplá, je tedy nasnadě, že by měla sloužit jako jakýsi způsob plédu: něco, co na sobě člověk zajímavě nařasí a co ho bude hřát. A právě tyto způsoby nějak nemůžu najít: jak se do ní zabalit, když jedu do města a nakupuji, čili když potřebuji ruce.

kisvakond
110 příspěvků 11.11.12 11:33

Jinak mně se líbí, jak šátky a pašmíny nosí Chantal Poullain, ta je vůbec prakticky vždy po francouzsku elegantní: 

http://www.karelnovak.eu/galerie/28.jpg

• jedna reklamní:

http://www.giftideas.cz/…yjimecny-sal

Ale je fakt, že když vypadáte a máte charisma jako ona, tak na sebe můžete navěšet cokoliv a jakkoliv a vždy budete vypadat maximálně extravagantně, když ne krásně

kisvakond
110 příspěvků 11.11.12 11:38

K tomu poslednímu odkazu: je to ta fotka úplně dole na stránce, kouzlo té modelky výše bych raději nekomentovala ;-)
Jinak: nechci dělat reklamu, ale pokud se vám některá z těch pašmín líbí, mají je teď na Slevomatu za 199,– a jsou moc ochotní i se zasláním vzorníku ve vyšší kvalitě, včera jsem objednávala :-)

gulietta  11.11.12 11:48

@kisvakond ježkovéhuslič­kyajsoslačiko­výmorchestrom!!! Paschmina v slevomate za 199 bude určite pravá a pomenovanie paschmina si zaslúži asi tak ako Hitler Nobelovú cenu za mier.

gulietta  11.11.12 11:51
@kisvakond píše:
K tomu poslednímu odkazu: je to ta fotka úplně dole na stránce, kouzlo té modelky výše bych raději nekomentovala ;-)
Jinak: nechci dělat reklamu, ale pokud se vám některá z těch pašmín líbí, mají je teď na Slevomatu za 199,– a jsou moc ochotní i se zasláním vzorníku ve vyšší kvalitě, včera jsem objednávala :-)

Ak uveríte, že vám príde paschmina, tak vám mali poslať aj model Lamborghini z eko materiálov za 100 tisíc korún.:-)

Cuckyna  11.11.12 12:08

Já teda nenosím přez zimu pašmínu ale vlněný obrovský šál z Diwali obchodu, který má v Paříži několik poboček (vřele doporučuji Diwali - odkaz zde ) a pokud sněží nebo prší, tak si jenom zvednu nad hlavu zadní část šály, hezky to tam drží a neplihne mi účes. Přes hlavu omotané se mi líbí spíš jemnější šátky, poloprůsvitné, ve stylu hvězd 60. a 70. let, se slunečními brýlemi přes :)

kisvakond
110 příspěvků 11.11.12 16:13

@gulietta
Svou funkci splní taky, ne? :-D

Garfie
4452 příspěvků 11.11.12 17:27
@kisvakond píše:
@gulietta
Svou funkci splní taky, ne? :-D

to jo, ale není to paschmina, o to jde. To je jako když uděláte tiramisu z pomazánkového másla, nebo z čeho se to u nás plichtí :-)

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit