Jak obléci postavu s pasem "pod prsy"

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jiná Realita
13791 příspěvků 17.05.13 20:27
Jak obléci postavu s pasem "pod prsy"

Drahé dámy (i pánové, jste-li znalí:)),

na základě diskuze CJMDNS zakládám téma s žádostí o rady a tipy pro postavu, která má pas umístěný prakticky pod prsy, přikládám pár fotek pro představu.

mám vyzkoušeno (pro osoby, co takovou postavu nemají), že:

• upnuté sukně, ať už jen pouzdrovky, nebo i ty úplně bodycon, se při každém pohybu sunou nahoru tak, aby jejich horní lem dosáhnul skutečného pasu, pokud si je předtím stáhnu níž
  • většina běžné produkce šatů takové postavě nesedí, protože je buď pouzdrová (nesedí střih), přepůlená v pase (skutečný pas je jinde) nebo přepůlená někde mezitím, což nesluší ani lidem s běžnými proporcemi
  • sukně a cokoli „do pasu“ vypadají špatně (dokonce ještě hůř, než jsem si byla ochotna kdy připustit, soudě dle nezávislých reakcí)

je to téma pro všechny osoby s takovou postavou.
já ještě přidám svá další omezující specifika - v létě nenosím kraťasy, protože na ně nemám nohy a ze zdrav. dův. můžu nosit jen velmi minimálně kalhoty a ještě jen některé střihy.

prostě…POMOC! ocením jakoukoli radu.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

continuity
5851 příspěvků 17.05.13 20:32

Popravde ja chtela psat uz do CJMDNS. ja nechapu, co nekteri resi. onehda se tu achalo nad Michele Obamovou, ktera ho ma taky vys a jeste si ho dle mne posouva vys nez by potrebovala.

mam to podobne a opravdu to neresim, tedy kalhoty nosim se snizenym pasem, protoze kalhoty do pasu v konfekci nesezenu. vase outfity vam slusi.

jinak ted jsme v lindexu zkousela nekolikery saty s rozsirenou sukni, ktere mali pas hodne vysoko (nebyly strizeny pod prsy).

a vubec mate nadherne nohy.

Příspěvek upraven 17.05.13 v 20:33

Jiná Realita
13791 příspěvků 17.05.13 20:33

Poznámaka:
pas mám tam, kde je pas sukně a gumička šatů (můžete pozorovat, že gumička se sama posunula do pasu).

Judith11
1134 příspěvků 17.05.13 20:44

@Jiná Realita, mrkněte „cizím“ okem na ty dvě fotky a uvidíte jasný rozdíl. Mnohem lépe vypadáte v šatech. Proč?

• monochromatický vzhled - nedělíte si postavu na dvě části
  • díky tomu vlastně člověk vůbec nevnímá kde že to ten pas máte. Mmch- buďte ráda, že nějaký máte :-)
  • DÉLKA šatů - je výborná, protože naznačuje správný poměr „spodku“ a „vršku“

V momentě, kdy máte delší sukni (šaty) -řekněme tedy pod kolena, tak si opticky tu spodní část ještě více prodlužujete a „zvedáte“ pas.

Jednoznačně vás vidím na sukně nad kolena, navíc na to máte nohy a sluší vám. Moc jste se mi líbila v takových retro šatech - tuším s puntíky? To byl přesně střih pro vás.

Jiná Realita
13791 příspěvků 17.05.13 20:49

@Judith11
děkuji.

vybrala jsem tu fotku se sukní záměrně jako nejlepší příklad.

modrou sukni jsem rozhodnuta si nechat zkrátit, pokud to půjde, protože miluju tu barvu :-) a ty sklady a to jste si nesáhla na ten materiál! akorát mám strach, že to nepůjde :(
v těch černých šatech si připadám jak buřt :) jak se to nahoře srazilo, tak vidím přesně to úzké místo mezi dvěma špekáčky :D

Judith11
1134 příspěvků 17.05.13 20:53

@Jiná Realita, ty fotky jste právě vybrala velmi dobře, protože přesně ukazují co ano a co ne.:-)

Modrá sukně je krásná, určitě se pokuste nechat ji zkrátit a bude to skvělé.

razorblade  17.05.13 20:55

@Jiná Realita libite se mi na te fotce v cernych satech, v nichz vypadate velmi proporcne. jako dobre reseni mi prisla i jedna z vasich poslednich fotek v CJMDNS, kde jste mela sukni do pasu a pres to delsi svetrik. jo a mimochodem - myslim, ze vase nohy by kratasy snesly;)

Jiná Realita
13791 příspěvků 17.05.13 21:04

@razorblade
obávám se, že moje strie a pomerančová kůže a žíly mají jiný názor :) tvar myslím mám docela ok, ale zblízka fakt nic moc, fotky hodně skryjí.

jdu se podívat, co jste myslela za fotku :)

razorblade  17.05.13 21:06

@Jiná Realita ja vetsinou kdyz jdu po ulici a vidim nekoho v kratasech, tak si reknu libi/nelibi… to, jestli ma na nohach strie nebo zily fakt nezkoumam… navic bych to musela zkoumat dost zblizka. myslim, ze takhle to ma vetsina lidi - kor chlapu, ty zajima jen ten tvar:)

Ness
84 příspěvků 17.05.13 21:10

Co mě tak napadlo už vedle… a co vykašlat se na posunutí skutečného pasu, se kterým nehneš, a místo toho to vyrovnat jen opticky, myslím pokud bude vršek barevně odlišný, tak ho do sukně nezastrkávat, ale naopak vytáhnout, aby se tím horní, barevně odlišná část prodloužila?

Edit: furt píšu jak prase a mám překlepy, pardon

chinin
2788 příspěvků 17.05.13 21:17

@Jiná Realita
Myslim, ze @Judith11 presne vystihla zakladni „pravidla“, kterych byste se mela drzet, chcete-li, aby vase postava vypadala proporcneji.

Tip: podivejte se na rady pro oblekani postavy typu hruska, jejichz cilem je opticky zkratit trup, a pro sebe si je znegujte. (Doporucuji blog p. Oravcove www.supervizaz.net/blog.)

Co saty empiroveho strihu?

AnoNe
839 příspěvků 17.05.13 21:45

Já si teda vůbec nemyslím, že byste měla problémovou postavu. Jen si pořád oblékáte ty sukně do pasu, což je asi tak jediná věc, co vám prostě vůbec nesluší.

V podstatě můžete mít úplně cokoli, co nebudete cpát do vašeho pasu. Nechápu tu touhu, mít všechno v pase.

Líbíte se mi v tomto (třeba):

Lachenauerin
544 příspěvků 17.05.13 21:51

@Jiná Realita
Vážně nejsem ten typ, co se by se vyžíval v lichocení, ale: už dlouho mám dojem, že svou postavu nebo možná obecně vzhled úplně zbytečně problematizujete. Píšete o špecích, ošklivých nohou, nepěkné pleti a podobně, ale já na všech vašich fotkách vidím holku s hezkou, štíhlou, souměrnou postavou, hezkýma nohama, ladnými pažemi a z toho, co je vidět kolem těch černých obdélníčků přes tvář, pravděpodobně i hezkým tvarem obličeje.
Co se vašeho konkrétního dotazu v tomto vlákně týká, také si myslím, že vám radí dobře @Judith11, tj. že je dobré barevně „nepůlit“ postavu. Nemusí to přitom znamenat, že byste se měla omezovat jenom na jednodílné šaty, stačí, když spodní a vrchní část nebudou příliš kontrastní, takže, čistě teoreticky, např. tmavomodrý vršek, černý spodek; béžový vršek, světlerůžový spodek atd.
Jestli opravdu nejdou sukně posunout o kousíček dolů, protože hned pod nejužším místem trupu jsou již pánevní kosti, zkuste zvážit, jestli nenosit vršky spíše nezastrkané. Třeba projmuté košile nebo vršky s příměsí elastického vlákna (tím nemyslím nic upnutého, ale přesně jen třeba to jedno procento elastanu, díky kterému oblečení decentně kopíruje postavu). Při takovýchto řešeních – tedy vršek nezakasaný – je pak vždycky lepší, aby horní konec spodní části oděvu neměl výrazně řešenou páskovou část, tj. výrazný krejčovský předěl mezi páskem a zbytkem, ale aby byl pásek hladký, popř. „ztracený“, protože potom není pod tričkem nebo košilí napěchovaný a nedělá „boule“.
Možná bych také zkusila popřemýšlet o výstřizích, konkrétně o jejich tvaru a hloubce; jestli mě paměť neklame, máte mnoho věcí střižených hodně ke krku (např. to barevné tričko, co máte v sousedním vláknu oblečené k červené sukni), ale možná by byly lepší trošinku hlubší výstřihy (tím samozřejmě nemyslím až na pupek), možná do véčka, protože ty vršek těla opticky protáhnou.

Edit: překlep

Příspěvek upraven 17.05.13 v 22:12

Jiná Realita
13791 příspěvků 17.05.13 22:00

Všem děkuji za dosavadní rady, zapisuju si je za uši :)

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 17.05.13 22:03

Mam podobny typ postavy (akurat nie tak stihlu a s peknymi nohami :-/ :-) ), a suhlasim s @Lachenauerin, mala som rozpisane nieco podobne. Ja osobne priamo neznasam vrsky zastrcene do sukne, lebo v nich vyzeram ako nieco medzi kojnou a divnym dievcatkom zo skolky. Vrsky nosim cez suknu (cize koncia cca 5-10 cm pod pupkom), sice mi to asi este viac skrati nohy, ale kazdy vidi, ze nie som dlhonoha vila, tak co uz s tym :-D A rozhodne aspon nejaky vystrih - do V, pripadne hlbsi lodickovy. Ak mam triko ku krku, tak mam pocit, ze mam nalepenu hlavu rovno na prsia, a dost to rozsiruje a skracuje vrchnu cast tela.

Katy_S
65 příspěvků 17.05.13 22:23

Neřeknu nic nového, mám taky pas vysoko, obecně tomu sluší, když je vršek přes sukni/kalhoty a nedělat předěl ve skutečném pase sukní do pasu s vrškem dovnitř. Případně, když top do sukně, tak ve stejné barvě (nosím hodně černou, tak to není nic těžkého).

Morže
1091 příspěvků 17.05.13 22:25

Mám to podobné. S mýma velkýma prsama a cokolvi do pasu mi to udělá to, že vypadám jak indiánská babička - tedy jsou vidět prsa, žádný kus trupu a pak tem pas, který je fakt těsně pod prsama, kam se to posune, nebo to vypadá opticky, že mi pas začíná hned pod prsama… možná sem někdyp ostnu fotku svojí figury v nové sukni, která je do pasu…

lindiste
347 příspěvků 18.05.13 06:35

Mám to taky tak. Podle mě to chce snažit se opticky prodloužit trup - tedy buď si dát sukni níž (pokud to střih umožňuje) a nebo ji nechat v pase a vršek přes ni přetáhnout, tak, aby předěl byl níže, než je skutečný pas. Já vím, že teď je hrozně trendy si všechny vršky zastrkávat do sukně, ale to se hodí skutečně jen pro určité typy postav, pro ten náš je to kontraproduktivní. Mě osobně přijde, že na naprosté většině zdejších fotek (na celém MP) to vypadá divně, ale to je můj osobní problém. Jinak ještě poznámka, co mě napadla u té 1. fotky - myslím, že by to chtělo, aby aspoň jeden kousek (buď sukně nebo halena), byly na tělo. Když jsou volné obě dvě, tak to není úplně ono (to si může dovolit tak Pehot) :), přidává to roky a možná i kila.

Příspěvek upraven 18.05.13 v 06:39

lindiste
347 příspěvků 18.05.13 06:38

Jo, ty 3 fotky, které sem dala @AnoNe, jsou dobré! :) Je to proporčně vyvážené.

Jiná Realita
13791 příspěvků 02.07.13 19:05

Já tady po delší době oživím své soukromé téma :-) a zeptám se.

zdaleka ne poprvé mi byla dána rada, abych nosila rovné nebo áčkové sukně a topy ven. zkusila jsem to. vypadá to podle mě dost jaksi usedle a staromódně a připadám si v tom jak válec.

černé silonky se nehodí, jen jsem měla předtím na sobě a nechtělo se mi je na focení sundávat :-)
ráda bych se zeptala, jestli vážně myslíte, že v sukni lehce do a a topu ven vypadám líp. já si v tom připadám jak tak 40letá matróna.

pro srovnání sukně rozevlátá a top dovnitř, což sice nelichotí krátkému pasu, ale zas to dělá aspoň nějakou křivku na těle.

díky za reakce.

666mahu
1490 příspěvků 02.07.13 19:46

@Jiná Realita, spodni vam moc slusi /jeste bych pridala nejake korale, maly satecek kolem krku,,, co odpouta, ze mate pas malicko vys, a kabelku bych volila jednobarevnou/.
Horni model nebrat! - nevim presne, kolik vam je, ale je to desne usedle, vypadate v tom nejmene jako svoje vlastni maminka. :-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 02.07.13 19:58

@666mahu
taky si připadám jako svoje vlastní matka. zatím ať jsem zkoušela jakoukoli takto střiženou sukni a jakýkoli top ven na ni, připadal jsem si tak vždycky :/ ještě horší to bylo v případě černé business sukně a halenky. byť měla výstřih, pořád jsem vypadala jako kdybych šla před 15 lety pro vysvědčení :(

Olinka
2582 příspěvků 02.07.13 20:10

@Jiná Realita Ta první fotka s pruhovaným tričkem je naprosto špatně, protože tričko s vodorovným proužkem a ještě rovným výstřihem musí být vykompenzované například úzkýma kalhotama. A vůbec, ten váš kratší trup ještě víc zkracuje a rozšiřuje! Zkuste to s úplejším jednobarevným tričkem, nebojte se těch výstřihů - nejlépe do V, na krk nějaké delší visátko a bude to vypadat úplně jinak.

Jiná Realita
13791 příspěvků 02.07.13 20:14

@Olinka
uplejší tričko vám ale budu muset poslat jen do soukromých zpráv :-) mám totiž skoliózu viditelnou pouhým okem. v uplém tričku na áčkové sukni je asi nejvíc vidět (kromě pouzrových sukní a kalhot, které proto nenosím).

EJK
151 příspěvků 02.07.13 20:16

@Lachenauerin Mám pocit, že Jiná Realita podlieha mediálnej masáži a chce vyzerať ako vyretušovaný obrázok modelky. Keď som v niektorej diskusii čítala, čo všetko so sebou robí, kým vyjde ráno z domu, tak som žasla. Má predsa dobrú postavu, dobre tvarované nohy a určite aj peknú tvár. Nechápem, prečo je k sebe tak nezdravo kritická.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit