Jak obléct maminku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Julianna
8 příspěvků 18.08.12 16:30
Jak obléct maminku?

Moje maminka je taková ta typická česká žena okolo po padesátce. Je objemnější a módu už dávno vzdala. Tzn. i přes mé vyvracení si myslí, že čím větší pytel, tím je hubenější. V ČR bohužel What not to wear není a já uvažuji, že bych jí koupila něco pěkného na sebe k Vánocům.
Proto prosím nápady, velmi ocením obrázky, jak obléct plnoštíhlou ženu, aby to bylo úměrné jejímu věku a „českému prostředí“.

Reakce:

chinin
2788 příspěvků 18.08.12 16:35

Mam pocit, ze zde jiz podobna diskuze byla. Podivejte se do archivu, treba tam najdete inspiraci.

mujercita  18.08.12 18:10

Začala bych tím, že bych se maminky zeptala, jestli by jí takový dárek vůbec udělal radost. Chce vůbec měnit šatník?
Sama si s tím sice moc těžkou hlavu nedělám, ale ani tak nepovažuju za moc příjemnou činnost jednou za čas vyřazovat ze skříně oblečení, které mi někdo koupil, protože se na vlastní pěst rozhodl, že tohle bych z nějakého jeho důvodu měla nosit, já to samozřejmě nenosím, ale přece nevyhodím dárek, tak to tam leží, tolik místa v té skříni zas nemám…

alter ego
904 příspěvků 18.08.12 18:15

Jj, to tu bylo snad někdy na jaře. Nějaké tipy myslím byly i v diskuzi pod článkem o „Smutné ponožce“ (nevím bohužel, jak se ten článek jmenoval ofi).

@chinin píše:
Mam pocit, ze zde jiz podobna diskuze byla. Podivejte se do archivu, treba tam najdete inspiraci.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 18.08.12 18:33

@Julianna vzala bych maminku na nákupy něčeho „praktického“ - třeba boty, kalhoty, kabát a zkusila ji nenápadně nasměrovat k něčemu slušivějšímu, ale ne vyloženě nápadnému. klidně pod záminkou, že nový kabát potřebujete obě, tak se vypravíte spolu, a nakonec se to zvrtne)) Snažila bych se vybrat něco, co bude určitě nosit, protože to bylo drahé/obdobná věc už dosloužila/bude se jí to líbit. k Vánocům může dostat ke kabátu pěkný šátek/šálu, nebo ke kalhotům střídmou slušivou halenku (jestli odhadnete velikost). postupně se takhle můžete vypravit častěji a nenásilně snad vzbudíte v mamince pocit, že by jí mohlo oblečení slušet - pak už bude vyhráno. chce to ovšem hodně taktu a hlavně nehanět, jen chválit.

firefly
527 příspěvků 18.08.12 19:00

Já bych spíš něž pro kupování k Vánocům byla pro zavlečení do obchodů s tím, že byste se domluvily, že celý den bude zkoušet to, co chcete vy. Do kabinky zkuste nanést kompletní modely - kalhoty, trika, saka, atd. (je tedy vhodný velký obchod). Ať se celá oblče a dívá se na to. Klidně ji i vyfoťte. Možná se ze začátku citít dobře nebude a oblečení odmítne, ale třeba se jí to rozleží, až uvidí fotku, kde kolem ní nevlaje spousta divné látky.

Co mě napadá ze zkušeností z nákupů s tetou podobné postavy a ještě vyššího věku:

• Ať se nebojí džínů.
  • Ať nosí výstřihy, většinou to udělá hodně, když látka není od krku až kdo ví kam.
  • Kupte jí kvalitní vyztuženou podprsenkuv opravdu opravdu správné velikosti.Správnou veliost má málokdo. U silnějších žen je to potřeba, aby se jim nezažezávala do zad - dělá to nevzhledné faldy pod tričky. Pokud má i větší prsa, uleví se jí. Vyztužené košíčky (nezaměňovat s vycpané) udrží prsa tam, kde mají - tedy NE dole. Povislá prsa ještě zvětšují oblast žaludku. Naopak prsa, která drží tvar výše, dělají kontrast k břichu a to se často zdá menší. Zkuste koukat po podprsenkách, které mají vzadu více než dva háčky a jsou tedy širší - méně se zařezávají. Často pomohou i boční kostice.
  • Žádné haleny! vše vypasované! Pokud se v tom zatím necítí, dobrý kompromis je střih, kdy je tričko obtažené přes prsa, pak volnější, ale sbíhá se do gumy/lemu někde na bocích.
  • Hodně dobře vypadají šaty. Chce to najít správný střih, to takhle neodhadnu. Ale klasika je výstřih, jakoby přeložení látky přes prsa (jako bývá i u zavinovacích šatů), projmuté těsně pod prsy a pak se rošiřující.
  • Ať se nebojí dobře střižených tílek a šatů bez rukávů. Pokud je nesvá, ale nějaké se jí líbí, pořiďte k němu ladící bolerko, klidně s krátkým rukávem, které nemusí celý den sundavat. Taktéž se hodí na šaty, když jsou ideální, jen na moc tenká ramínka.
  • Zjednoduště vzorování oblečení (ať to není, jak píše tuším Ada, psychadelické) a barvy doplňte na výrazných doplňcích - velké kabely obvykle vypadají dobře na silnějších ženách, to samé masivnější náramky atd.

A CHVALTE! POŘÁD ŘÍKEJTE, JAK V TOM VYPADÁ LÉPE. Když k vám někdo má přijít na návštěvu, koho dobře znáte spíše vy, než maminka, třeba vaše kámošky, poproste je, aˇnové oblečení taky nějak nenuceně pochválí a zdůrazní, že je to změna k lepšímu a že omládla.

Normálnítřicítka
50 příspěvků 18.08.12 19:28

@firefly

Nesouhlasím s Vámi u dvou bodů: 1. podprsenka - pokud je dáma silnější a bude mít správnou velikost podprsenky, vždycky se jí na zádech vytvoří nějaký ten fald. Když bude mít obvod volný ( aby se tam ten fald neudělal ), podprsenka jí bude vyjíždět až nad lopatky. A pokud by měla větší prsa, tak jí je tahle podprsenka rozhodně neudrží ve „správné“ poloze.
2. typ halenek, který jste zmiňovala - neznám nic víc neslušivého silnější ženě, něž halenka, která je nabraná přes boky ať už gumou nebo patentem. Pokud je dotyčná typ jablko, zdůrazní to horní polovinu těla a pokud hruška, upozorní to až moc na boky. Za mě spíš halenky mírně nabrané pod prsy a přes břicho a boky volnější.

Len
476 příspěvků 18.08.12 19:38

Já jsem měla stejný problém… Mamince bude 50 let, je to pěkná, silnější žena, která ale nikdy moc nevěděla, jak se oblékat a ani to moc neřešila. Vzhledem k tomu, že často chodíme nakupovat spolu (jelikož jsem chudá studentka), začala jsem jí nenápadně naznačovat, co by jí slušelo a sem tam se tím začala i řídit. Sama pořád hodně tápe, ale na mou radu naštěstí dá, protože už si všimla, že si dokážu vybrat věci, které mi sedí. Naopak když chce něco, co jí naprosto nesluší, moc se s tím nepářu a jednoduše řeknu, že toto není ono a uvedu přesné důvody. Také pomohlo, když jsme spolu protřídily šatník, což děláme každý rok, ale obvykle jen za účelem vytření prachu :-) Letos jsme nakupily všechno oblečení do místnosti se zrcadlem a maminka zkoušela a zkoušela. Nutno říct, že v kombinování není moc zběhlá (já taky nejsem zrovna módní stylistka), ale když často radíte (pokud je to ovšem vyžadováno), něco si zapamatuje a pomalu se to bude zlešovat.

chinin
2788 příspěvků 18.08.12 19:50

Myslim, ze rady firefly jsou uzitecne, ale S VYJIMKOU tech dvou bodu, o kterych psala Normalnitricitka - jako by mi cetla myslenky, taky jsem si pri cteni prispevu firefly hned rikala, ze toto musim vyvratit… Speky na zadech, ktere vzniknou pevnejsim objemem dobre padnouci podprsenky, lze trochu korigovat napr. stahovaci/elas­tickou kosilkou. Popsane haleny ano, ale bez stazeni dole.

kacenka.smile
427 příspěvků 18.08.12 20:09

K těm podprsenkám a staženým halenkám: Moje mamka má něco přes 50, velikost obvykle 42-44, vysoká přes 170 a je spíše jablko. Dříve, když byla přes břicho štíhlejší, jí velmi slušely halenky s výstřihem stažené pod prsy a volné kolem boků. Teď, když je trošku kulatější se mi na ní velmi líbí splývavá halenka s hezkým výstřihem stažená na bocích do gumičky. Logicky bych řekla, že jí bude víc slušet první typ, ale ve skutečnosti teď spíše ten druhý.
K těm podprsenkám - např. v MarkSpencer jsem viděla podprsenky s obvodem, který byl rozšířený, zvláště na zádech na bocích. Myslím, že to by faldy nedělalo.

Jinak moje maminka ráda nosí barevné halenky a svetříky, k tomu pak kalhoty v neutrální barvě (šedá, černá) nebo džíny. Hodně pak udělají boty na podpatku (i třeba malém).

chinin
2788 příspěvků 18.08.12 20:24

Pro postavu „jabko“ je dulezite, aby u halenky zvyraznujici dekolt a prsa nebylo rozsireni hned pod prsy (typicky, kdyz je pod prsy guma), ale az o nekolik cm nize (maximalne cca o 5 cm - podle delky trupu a tvaru briska). Osobne jsem jeste nevidela zenu tvaru jabko, ktere by lichotilo stazeni halenky na bocich, coz ovsem neznamena, ze treba maminka kacenky. smile takovou zenou neni.:-)

firefly
527 příspěvků 18.08.12 21:08
@Normálnítřicítka píše:
@fireflyNesou­hlasím s Vámi u dvou bodů: 1. podprsenka - pokud je dáma silnější a bude mít správnou velikost podprsenky, vždycky se jí na zádech vytvoří nějaký ten fald. Když bude mít obvod volný ( aby se tam ten fald neudělal ), podprsenka jí bude vyjíždět až nad lopatky. A pokud by měla větší prsa, tak jí je tahle podprsenka rozhodně neudrží ve „správné“ poloze.
2. typ halenek, který jste zmiňovala - neznám nic víc neslušivého silnější ženě, něž halenka, která je nabraná přes boky ať už gumou nebo patentem. Pokud je dotyčná typ jablko, zdůrazní to horní polovinu těla a pokud hruška, upozorní to až moc na boky. Za mě spíš halenky mírně nabrané pod prsy a přes břicho a boky volnější.

Asi jsme se ne úplně pochopily:
Máte samozřejmě pravdu, že volný obvod, který by neudělal žádný faldík, je volný moc. Přesto však jde správnou volbou faldík znčně omezit. Proto jsem také zmiňovala, že lichotivé jsou podprsenky se široým zapínáním a celou částí, co k němu vede - nevím, jak to pojmenovat.
Trička: nemyslíte řasení na bocích, které se mi také nelíbí, zatímco já myslím to, když dole, jakoby lemem trička vede kolem dokola tanká guma, která lehce rozšířené tričko přes bříško stahuje zpátky k tělu? (Znás skutečně spoustu silných žen, kterým toto sluší, navíc to maskuje přechod mezi cholým břichem a kalhotami, který se obvykle přes jiná trička rýsuje a při sednutí udělá fald, který zde volná látka taky zakryje).

firefly
527 příspěvků 18.08.12 21:10

@chinin vážně jsem to nemyslela tak, že by podprseka měla být volná :D :D ale jinak jsem ráda, že aspoň některé rady by mohly pomoci ;)

@kacenka.smile - zrovna na tyhle podprsenky ze Spencera jsem taky myslela :) To je pro tetu a kolegyni se silnější postavou spása, jinde se celkem těžko shánějí (nebo jen nevíme, kde hledat)-

chinin
2788 příspěvků 18.08.12 21:24

@firefly
To je mi jasne!:-) Ale silnejsi zeny by si mely uvedomit, ze spravny obvod podprsenky se proste do „speku“ zarizne, tomu se nada zabranit. Sirsi zadova cast podprsenky je skutecne nutna.

firefly
527 příspěvků 18.08.12 21:28

@chinin To je. A někomu hodně sednou a lichotí (ne všem!) vyztužené podprsenky, které ale mají záda spíš jako podprsenky sportovní. Bohužel z logiky věci nejdou pod spoustu oblečení. Ono každý musí vyzkoušet, kde mu co tlačí jaký špíček a vybrat to, co sedí nejlépe. Často i pod různé vršky různé prádlo.

Normálnítřicítka
50 příspěvků 18.08.12 21:30

@firefly

Já sama jsem jablko a halenky, které končí přes boky do gumy, mi dělají horní polovinu těla dvakrát tak širokou…
Co se podprsenek týče, mám ty vzadu široké ( na 3 háčky ) i s bočními kosticemi. Mám opravdu hodně velká prsa a podprsenky nakupuju v Anglii, u nás na sebe velikost neseženu. Teď mám několikery od CurvyKate. A stejně mi faldy dělají. Zkoušela jsem si vzít i obvod o číslo volnější, ale to se mi potom stěhuje podprsenka za krk… A stejně jsem ty faldy na zádech měla taky.

oskarina
266 příspěvků 18.08.12 22:09

To Julianna - a jak tu psala MP Len, dejte mamince čas! Nepůjde to ze dne na den, není to nějaká proměna v TV, jde o pomalý proces, maminka si to napřed musí promyslet, pak se musí přesvědčit, že změna je opravdu k lepšímu - držím palce!

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit