Jak obléct nekonfekční postavu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marissa
1 příspěvek 27.10.11 12:30
Ahoj dámy!
Doufám, že nikoho nenaštvu svým příspěvkem, asi vyzní dost hloupě :) Nicméně, potřebuji radu znalých paní a slečen. Je mi 20 a mám asi poměrně dost nekonfekční postavu - jsem celkově drobná (v pase 65 centimetrů), ale mám velká prsa (65GG) a ještě k tomu jsem výškově docela maličká (158 cm). Miluji retromódu (20.-70. léta), ale pořád zjišťuji, že nemůžu najít nějaký styl, který by na mou postavu sedl. Mám dojem, že ve většině oblečení působím jako soudkovitý trpaslík. Navíc stačí, abych si dala tričko s obyčejným véčkovým výstřihem co nosí většina holek v mém věku a už jsem podle kolemjdoucích „kurva, co ukazuje kozy“.
Nemáte některá z vás dobrých duší nějaký typ, jaký druh sukně nebo bot třeba opticky „zvedne“ výšku? Nebo jaký typ halenky/trička opticky zmenší prsa? Případně styl jakých let by mohl vypadat pěkně?
A potýkáte se některá taky s problémem nekonfekčních postav?

Reakce:

oskarina
266 příspěvků 27.10.11 12:47

Volila bych princess střih pro blůzy a kabátky, krátké na boky; princess šaty (které nebudou těsně projmuté v pase), delší pouzdrové sukně (pod kolena - pokud Ti sluší). Nevypichovala bych ten útlý pas, protože pak vyniknou ještě více velká prsa (tedy pokud to není záměr, nemyslím si, že je to nehezké nebo tak, jen jak se to zdá Tobě, to je důležité).
Ale nejsem žádná stylistka, jen tak typuji.
Trička z pevné a silné bavlny, kvalitní podprsenka - jsi mladá a zajímavá, neboj se, svůj styl určitě najdeš!

modra_kocka
903 příspěvků 27.10.11 22:37

Upřímně řečeno bych volila skoro přesně opačně, než radí oskarina :) (promiň, oskarino). Sukně pod kolena na malých postavách nevypadají hezky, zkracují postavy a zatloukají ji do země. Stějně tak jakékoli rozšíření do A, končicí na bocích.
Obecně - nohy prodlouží podpatky. Ještě víc podpatky + punčochy (-áče) ve stejné barvě (tmavé!). Také odhalit víc nohou - neříkám, že máš nosit sukně pod zadek (leda bys sama chtěla :) ), ale délka sukní/šatů rozhodně aspoň těsně nad kolena.
Pás bych naopak zdůraznila - pomůžeš tím právě k optickému prodloužení nohou a tím i postavy. Takže vypasované věci nebo výraznější pásek.
Cokoli mohutného na hlavě nebo kolem krku tě ještě víc zkrátí. Bohužel zapomeň na klobouky s širokou krempou, tlusté šály kolem krku apod. Zvaž délku vlasů - nevím, jestli máš dlouhé nebo krátké. Rozpuštěné vlasy pod ramena udělají stejnou „službu“ jako tlustě zahalený krk - zatlučou do země. Mikádo nad ramena, drdol, krátký sestřih - možností je dost.
Prsa - především vhodnou podprsenku, ta dokáže divy. Zdůraznit, skrýt… Rozhodně bych nezavrhovala výstřih do V, naopak. A paradoxně klidně i lehce řasená látka. Co zavazování za krk? Oboje třeba tady: 

nebo

A porovnej s tímhle:
http://thelove­lab.com/wp-content/upload­s/2009/01/mari­lyn-monroe-poster-card-c10204183.jpeg
Nechceš-li poukazovat na prsa, nekupuj si nic takového:
http://static­.prozeny.cz/i­mages/stories/_fot­kycervenec/4F_mo­daprovelkaprsa6dd­.jpg
Dole: 70. léta pro tebe asi nebudou, zvonáče postavy spíše zkracují. Co 50. léta? Ty máš asi velkou přednost v postavě (křivky), padesátky je zdůrazňují. I geometrické vzory 60. let by asi šly. Myslím, že jsou spíš pro chlapecké rovné postavy, ale na pokud nechceš poukazovat na prsa, proč ne?
No a taky vhodná pokrávka hlavy - i díky ní budeš o něco vyšší.

Ani  27.10.11 22:44
http://www.supervizaz.net/…llweger-a-a-

A určitě tam ke svému typu postavy najdeš i jiné články.

seznam.mih  27.10.11 23:24

souhlasím s tím, co říká Modrá kočka. Já sice nejsem drobná, za to jsem taky malá a taky vlastním velká prsa a obecně, když koukám po nějaké inspiraci pro nekonfekční postavy, tak spíš koukám po věcech pro menší lidi, než pro široký s tím, že se snažím brát ohledy na to, že nejsem drobná. Takže si myslím, že pro tebe jsou nejideálnější takové ty vintage šaty, nebo retro šaty - široká sukně, zvýrazněný pas - ale né zvýšený pas! Za sebe můžu říct, že s velkýma prsama bys vypadala babkovsky, kdybys nosila zvýšený pas. Zvlášť jestli máš výrazný rozdíl mezi pasem a sedem. sukně je pro drobné slečny lepší spíš krátká, než dlouhá. Ach jak ráda bych byla drobounká slečna, kterou by každej chtěl nosit :))

oskarina
266 příspěvků 28.10.11 00:22

no, já jsem jen tak uvažovala, ale upřímně, nejsem odbornice a s Tvým typem postavy nemám osobní zkušenost.
Takže, zapomeň na mé rady, myslím, že Modrá kočka a další Ti radí lépe.
Sama jsem se taky poučila, mají pravdu. A´t se Ti podaří něco dát dohromady!

kefutara
1 příspěvek 28.10.11 11:14

Také mám velice nekonfekční postavu. Většina žen řeší problémy s velkým zadkem, já mám problém opačný. Vrchní polovinu těla mám mnohem mohutnější než tu spodní. Nemám sice velká prsa( s velkými prsy bych vypadala asi ještě hůř), ale mám široká záda a tuk se mi neusazuje na zadku, ale v oblasti břicha. Jak byste opticky trochu vyrovnaly proporce?

Nosfi
37 příspěvků 02.08.13 10:19

Sice nejsem takovej extrém, ale když jsem teď vybírala šaty, jediné, co mi padly, byly originální retro přivezené ještě než jsem se narodila z nějakého sekáče v americe. Dneska se šaty šijou tak, že u velikosti sedící v pase mi chybí 15 cm na prsou a když sedí prsa, v pase stejné množství přebývá. Dřív asi měly ženské jiné postavy.
Přimlouvám se teda za věčné padesátky, ale sehnat to bez nutnosti úprav je výkon.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit