Jak obléknout obézní 13tiletou dívku?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Karoshi
344 příspěvků 16.08.12 16:46
Jak obléknout obézní 13tiletou dívku?

Zdravím,
obracím se na vás kvůli tomu, že si s mamkou opravdu nevíme rady, jak obléknout mou 13tiletou sestru. Je hodně silná a už to zřejmě zabíhá i do obezity, měří 150 cm a váží kolem 85 kilo, má velikost 48-50. V tomhle stádiu už nejde o zakrývání nedostatků, ale prostě o to „jak to obléknout aby to bylo aspoň trochu hezké“. Má hodně velká prsa, břicho, boky, zadek i stehna, nemá výrazný pas, lýtka má poměrně štíhlá. Nerada nosí sukně, šaty, výrazné doplňky a podpatky a má radši tmavé, méně nápadné barvy. Nerada bych, aby se oblékala do vzorovaných umělotinových halen, jaké nosí (v kombinaci s tříčtvrťáky) ženy kolem padesátky, ale aby to bylo trochu úměrné jejímu věku. A kdybyste některá přidala tip na nějaký obchod (nejlépe e-shop, nebo s pobočkou v Brně), kde mají XXL oblečení, byla bych ráda :)
Předem děkuji za rady.

(Mimochodem, to že by měla zhubnout si prosím odpusťte, přibrala po těžké nemoci a zhubnout se snaží, ale jen tak to opravdu nebude.)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Pavučinec plyšový  16.08.12 17:07

Co tak vím, obchod s nadměrnými velikostmi je v Brně na Pekařské…ale jestli tam mají něco šikovného i pro mladé holky, to netuším. Držím palce, aby sestřička v pohodě shodila, tohle musí být pořádná zátěž.

Jiná Realita
13791 příspěvků 16.08.12 17:13

Zahraniční e-shopy běžně mají plus size speciální oddělení (asos. com, next.co.uk) nebo běžně všechno šijí ve velikosti až kolem 26 UK (naše 54) i ještě víc. běžné kolekce šijí všechno až do velikosti cca 20 (naše asi 48, nejsem si jistá). např. dorothyperkins.com, newlook.com

Agrafína
251 příspěvků 16.08.12 17:48

Volila bych hlavně kvalitní materiály a střihy. Jestli má ráda tlumené barvy tak je možná lepší jí nenutit jiné, třeba poradit nějaký menší výraznější doplněk, hezké boty, kabelku. Osobně se mi líbí na silnějších slečnách šaty, když je dobrý střih udělá to divy - např. překřížené, zavinovací, pak dobře střižená sáčka, košile… Důležitá je dobrá podprsenka, aby držel tvar a nebolela záda. Na internetu se najde dost fotek s inspirací, např. http://www.leblogdebigbeauty.com/ důležité je, aby se výsledek líbil hlavně Vaší sestře :)

Příspěvek upraven 16.08.12 v 18:32

Dahllie
2222 příspěvků 16.08.12 18:27

V tomhle věku je problém, že kdyby přišla v něčem výrazně jiném, spolužáci ve škole se zblázní, určitě si už teď zažívá dost krušné období kvůli té nadváze. Rozhodně je třeba investovat do kvalitní podprsenky, která jí bude opravdu sedět. Co se týče dalšího, v tomhle věku myslím stačí jednoduchá bavlněná dámská trika a halenky, třeba i s nějakým decentním potiskem, velké velikosti se dají vpohodě sehnat v Tescu (F&F) nebo v C&A. Většina XXL prodejen je právě toho „petrklíčovského“ typu, nemůžu tam na sebe sehnat nic já v pětadvaceti, takže tam těžko budou mít něco pro mladou holčinu. Když nemá ráda sukně, tak kalhoty, ale spíš bootcut střihu, žádné moderní slimky. Pro ty bych vyrazila klidně do Marks&Spencer, mají tam zkrácené velikosti, což slečna jistě ocení, ve velikostech koukejte po 20+. Jen je třeba dávat pozor, aby nevypadala zbytečně starší, je mladá, neměla by se bát mladých barev a vzorů. I když to je těžké, je třeba naučit se to svoje tělo nosit, pak je člověk odolnější i proti různým náznakům šikany (dobře vím, čeho jsou děti na prahu puberty schopné).
Hubnutí jí určitě půjde, má k tomu tu výhodu, že by měla ještě povyrůst, takže se vytáhne.

teetee
499 příspěvků 16.08.12 19:20

Uf. To je těžká otázka, po dlouhé době. Souhlasím se vším, co tu padlo - a v první řadě znovu zdůrazním kvalitní prádlo (když padne, člověk se pak lépe cítí, což je základ).

Spousta nápadů už tady padla, dalo by se toho jmenovat ještě hodně. Doporučuji projít blogy protorově výrazných slečen, at si sama mladá slečna ukazuje, co se jí líbí. Sehnat to je potom věc druhá, ale ne nemožná…

Souhlasím s Marks and Spencer a -asi už mě zablokujou, že sem agentka- next…ale třeba tenhle obchod má oblečení dámské až do velikosti 50. A pokud to není v butiku ale na netu jo, normálně vám to objednají na nejbližší pobočku. A mají tam i nebabské věci - jak v MaS tak v Nextu…

Nechci se opakovat, ale začala bych u těch blogů, aby fakt sama viděla, že nemusí chodit jak šedá myš a měla chuť se „oháknout“. Mě občas stačí dvě kila nahoře, abych se vyhýbala všem obchodům. Pokud byla nemocná a přibrala, musí mít hlavně chut být hezká. Vím, je to klišé. Ale umím si představit, že jí asi není úplně hej…

Sibyla
2639 příspěvků 16.08.12 19:33

Ona je asi pro tmavé barvy a proti šatům, protože se chce zneviditelnit, chudák holka - zvlášť když přibrala v nemoci, čili není na svou postavu zvyklá. Nenutila bych jí nic nápadného, klidně džíny a triko/halenu - v tomto věku dívky chtějí splývat s davem, zvlášť, jsou-li nejisté. Určitě, určitě dobrou podprsenku, ta dokáže postavu vylepšit - a co nějaké body? Ono to přece zpevní tělo, bude se cítit štíhleji, a to jí zvedne sebevědomí. Marks+Spencer je dobrý tip, není to babské.

Příspěvek upraven 16.08.12 v 19:34

Eirean
244 příspěvků 16.08.12 19:33

Možná by stálo za to vyzkoušet si někde takové to tvarovací prádlo, pokud k tomu teda všichni přistupujete tak, že ségra fakt ten problém má a tudíž není třeba chodit okolo s náznaky - pokud ano a jde o to jí to nějak nepřipomínat, pak bych se držela toho, co říkají holky výše.

bestia
2296 příspěvků 16.08.12 19:40

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:04

Lachenauerin
544 příspěvků 16.08.12 19:46

Není to sice přímo věc oblečení, ale pozornost od nedokonalé postavy určitě odpoutá výborný, k typu obličeje i figury dobře zvolený a kadeřnicky dobře provedený účes. Zkrátka takový, aby v něm byl obličej co nejhezčí, což posílí nejen dobrý dojem navenek, ale také sebevědomí - v tomto věku tak křehké.

Samotné oblečení by mělo opravdu mít teenagerský charakter, čímž nemyslím oflitrované tričko s Hanou Montanou, nepadnoucí slimky a ocingrlátkovanou mikinu, jen to, že by to fakt měly být oděvy na třináctiletého člověka, aby si dívka nepřipadala nejen jako obézní, ale ještě k tomu předčasně „odkecaná“. Výše doporučený Next je určitě výborný nápad, s MS už si tak úplně jistá nejsem, do ČR se bohužel dovážejí spíše jejich konzervativnější řady, i když v basic kouscích se také určitě něco najde. Z nápaditější módy disponuje velkými velikostmi ještě Jackpot, navíc si tam docela potrpí právě na tlumenější barvy.

Asi bych se vyhnula drobným vzorům a vůbec všemu drobnému - malým kabelkám nebo subtilním botkám. Pokud není výrazný pas, je dobré volit vršky prostřižené pod prsy a dolů trošku rozvolněné. A v kombinaci kilogramů s malou výškou by asi bylo dobré postavu horizontálně nepůlit, tj. vršek, spodek i boty volit v přibližně stejné tmavosti/světlosti.

No, mouder ze mě moc nevypadne, jak vidno, ale hlavně držím palce, ať vše dobře dopadne.

teetee
499 příspěvků 16.08.12 19:53

@Lachenauerin Naprosto souhlasím s účesem! Přesně, zvýšit sebevědomí!

S tím MaS je kříž - děsivě se to liší prodejna od prodejny. Já (26) si tam teď na sebe koupila geniální tílko-tuniku, kterou jsem v jiných pobočkách neviděla a je fakt nápaditá, hezká barva, kvalitní. Jindy tam projdu a za deset minut utíkám, protože si přijdu jako na blešim trhu, kterej vydatně zásobil domov důchodců ulítavajících na LSD… ale za pokus to stojí. Že sem vozí „splašky“ je bohužel pravda…

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 16.08.12 19:55

@Karoshi to je mi líto, že má sestřička takové trápení. určitě není sama v téhle věkové skupině, a navíc dost těch ostatních se k tomu „projedlo“, takže bych se ji hlavně snažila chválit a povzbuzovat. 13 je ještě dost málo na to, aby třeba vyzdvihla ta prsa, ale i tak bych byla pro tuniky střižené pod prsy se střídmějším výstřihem, třeba pěkné naušnice k tomu, hezký účes, úsměv - aby se sama sobě líbila. ty postnuté obrázky jsou fajn, ale na trochu vyšší věkovou kategorii. I tak, pokud má pěkná lýtka, bylo by fajn je ukázat, takže pokud to zvládne, tak užší kalhoty s pěkně splývavou tunikou přes ty problematičtější části a jemnější boty na trochu platformě nebo klínku - hlavně ne uplně placaté baleríny nebo kotníkové cokoliv. klidně i ty slimky+nízké „běžecké“ tenisky, které mají přeci jen silnější podrážku, a ne uplně neslušivé triko, v tom by do kolektivu zapadla asi nejlíp, a postupně se to dá vylepšovat. C&A je dobrý tip.

Acrobaleno
948 příspěvků 16.08.12 20:29

Už to tu bolo spomenuté. Skúste pozrieť ASOS alebo Dorothy Perkins. Majú aj veľké veľkosti a navyše posielajú aj k nám. Držím palce sestre, nech sa z toho vyhrabe. Tento vek je najcitlivejší a takmer vždy ovplyvňuje aj život v dospelosti.

Karoshi
344 příspěvků 16.08.12 20:48

Děkuju všem za rady, zmíněné obchody zkusíme proběhnout. Jinak pravděpodobně nejtěžší bude vzbudit v ní zájem o to, aby se snažila vypadat dobře, hubnout se snaží, ale s touto váhou je to už s pohybem složitější a nejde jí to tak dobře jak si představovala, a bojíme se, že je čím dál rezignovanější. Snad ji nějaké ty blogerky, které jsou i s tou váhou opravdu kočky, trochu povzbudí :)

Agrafína
251 příspěvků 16.08.12 21:04

@Karoshi

Možná, že ještě důležitější než oblečení zpočátku je, aby slečna měla něco, co by ji bavilo, kde by se odreagovala a co by jí dodávalo sebevědomí, pak přijde i chuť na to ostatní. Pokud má dobré kamarády, nějaký koníček a podporu ve vás, tak má napůl vyhráno. On to musí být na člověka opravdu nápor najednou hodně přibrat, obzvlášť v tomhle věku. Moc držím palce!

andy266  16.08.12 21:24

Tady tato bloggerka má také zajímavé nápady, tak nahlídni. Třeba to sestru zaujme ;-)

http://www.pearlslaceandruffles.com/

Bugatti
4052 příspěvků 16.08.12 21:39

Měnit styl oblékání v této situaci a přesvědčovat takové děvče, aby šlo do barev a pro ni nezvyklých střihů, bude dost těžké. Navíc v této věkové kategorii dovedou být děti vůči těm, kdo se liší, dost kruté. Así bych ji víceméně nechala chodit v tom, v čem se cítí jistá, tedy v těch tmavších barvách. JEn bych zvolila kvalitní prádlo a vhodnější střihy oblečení. Konečně snaží se se svou postavou něco dělat, ono to půjde, tak bych třeba zkusila zavést barvy až za nějakou chvíli. Už tu padla zmínka o zajímavém účesu, pokud má kvalitní vlasy a jde z nich udělat zajímavý střih, odvede to pozornost a dodá sebevědomí. Já osobně bych se snažila ty tmavší barvy oživit výraznější bižuterií, kterou si děvče, je-li trošku šikovné, může vyrábět. Zajímavé náušnice odpoutají pozornost od těla a oživí tmavší outfit. Je-li šikovná, bude mít za pár hodin a nevelký obnos pár zajímavých kousků, které také mohou připoutat pozornost spolužaček a získat jí nové kamarádky; vaše a jejich psychická podpora jí určitě pomůže dostat se z toho. Držím palce!

Šošana  16.08.12 21:52

Pokud se dítě nebo takhle mladá slečna jakkoli víc liší, platí to i pro všelijak postižené děti, což není váš případ, je prý opravdu hodně důležité, aby dobře vypadalo. Ve smyslu upravené nehty, upravené čisté vlasy, hezké moderní věci, dobrá taška, vonět čistotou. Když vypadá zanedbaně nebo má staromódní oblečení, je hrozně snadným terčem vlků. Rady, které tu zazněly, jsou tudíž fakt dobré, důležité.

Sekhmet
1918 příspěvků 17.08.12 10:39

Z toho, jak jste sestřičku popsala, to vypadá, že je kulička. Což je, z hlediska oblékání, zvláště u děti fakt docela průšvih. Například by se mělo přitáhnout pozornost k tomu, co je na ní hezké. Vy říkáte: prsa a lýtka. Fajn, dejte decentní výstřih, pouzdrovou sukni ke kolenům a máte… starou mladou.
Přikláním se k zavinovacím střihům (a takové „netopýří“ rukávy na přilehavější halence dokáží divy). Při téhle úrovni obezity už to, že je tlustá nezakryje, takže bych volila oblečení, kterým by zdůraznila takové to „haló, jsem tady, jsem to já, taková jaká jsem a jestli se vám to nelíbí, polibte si…“
V sestře to bude chtít pěstovat hodně sebevědomí (všimli jste si jak často jsou opravdu tlusté mladé holky navlečené v extrémních módních stylech? Je to forma sebeobrany - když už nejsem víla, budu alespoň nepřehlédnutelná), zaměřit se na doplňky. Džínám a trikům bych se opravdu vyhnula. Nesnažte se její postavu maskovat, nepůjde to. Neschovávejte ji, dejte světu najevo, že je skvělá taková jaká je.

wednessday  17.08.12 12:53

Zkuste Lindex, tam mají pěkné nápadité oblečení i v těchto velikostech, možná hezčí než normální kolekce.

wednessday  17.08.12 12:56

Ještě v HM v Olympii mají velké velikosti

firefly
527 příspěvků 17.08.12 23:01

Nemám zkušenosti s nákupem takovýchto velikostí, v tom neporadím.
Mám ale dvě rady: naučite ji milovat samu sebe takovou, jaká je. dělejte vše pro to, ať se ve své ůuži i ve svém oblečení cítí dbře. V tomhle věku je dívka hodně zranitelná, tak ať si nenese šrámi na duši a zadupané sebevědomí celý život.
Druhá rada: nepodceňujte doplňky. Veliká moderní a hezká kabela na učení, super boty, hezké šperky, velké sluneční brýle (které většinou širším obličejům jdou) dělají hodně.
Pomáhejte jí vybíat a kombinovat. Nikdy neříkejte, že je v něčem moc tlustá, ať si to nepořizuje. Důležité je, aby se v tom cítila. Soudnost už ve 13ti snad má ;) Jen jí dávejte odvahu nebýt šedá myšokulička a pořádná „šťabajzna“, kterou lidé nepřehlédnou ne kvůli váze, ale kvůli stylu.

any2
246 příspěvků 18.08.12 18:13

HaM, Lindex, CaA to už tu všechno padlo, určitě si tam něco vybere, holky v jejím věku tam nakupují běžně. Co třeba Kappahl? Viděla jsem tam i velikost 54 (mají úplně malé i tyhle velké), měli opravdu obrovské slevy, ani se mi nechtělo uvěřit. Ještě mě napadá Ulla Popken, věci ve výloze se mi zdáli takové babkovské, ale na koupi obyčejných kalhot to snad nebude špatné.

Olive Oyl
197 příspěvků 18.08.12 21:20

Omlouvám se, pokud je to OT, ale pokouší se hubnout sama? pokud ano, přimlouvala bych se za dietologa ev. obezitologa, protože domácí pokusy v tomhle věku a obzvlášť po nemoci by mohly udělat víc škody než užitku
držím palce

eveK
333 příspěvků 20.08.12 13:35

Naprosto nechápu, jak může s tím co napsala @Olive Oyl někdo nesouhlasit. Je to naprosto normální a rozumná rada. Někdy tomu tady fakt nerozumím.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit