Jak opravit díru v pletenině?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZetKa
289 příspěvků 11.01.12 12:22

Ahoj,
před nedávnem jsem si koupila pletenou sukni a bohužel se mi v ní v pračce udělala dírka. Ráda bych to nějak opravila, ale neumím plést a vůbec pracovat s pleteninou, takže nevím, jak na to, aby se díra nerozšiřovala a nejlépe aby po opravě toto nebylo vůbec znát..
Budu ráda za konkrétní rady, případně, jestli máte zkušenost s tím, že toto umí opravit v klasických opravnách oděvů…
V pračce jsem sukni prala na ruční praní, byla tam samotná, takže se nemohla o nic jiného roztrhnout. Problém bude asi v pračce, protože to není poprvé, co se mi na něčem udělala díra, ale až teprve teď mám jistotu, že je to pračkou a ne špatným materiálem, případně tím, že díru udělal zip z nějakého oděvu..

Reakce:

katango
1356 příspěvků 11.01.12 14:29

Otázka je, jak je ta dírka veliká a zda jsou vytažená nějaká očka. Zkuste vložit obrázek.

oskarina
266 příspěvků 13.01.12 10:09

Já jsem dřív pleteniny opravovala… musíš si z lemu vzít pár vláken, pokud to jde, nejlépe s délky sukně, pokud je založená, nebo v pase… Pak si pleteninu prohlédni a háčkem zachyť tím vláknem jedno či dvě očka a pak napodob úplet a zachyť to na druhé straně. Protáhni očky a z rubu zapošij. Vše se musí dělat volně, nestahovat.
Pokud je dírka malá a není přímo viditelná (jako třebas na prsou), což si je myslím tento případ, stačí vlákny z úpletu dírku zaštupovat na hříbku - zase velice volně, citlivě ke směru úpletu, jak je veden. Vždy pamatuj, že méně je více, oprava musí být stejně silná a stejně pružná jako vlastní úplet, nic nesmí táhnout nebo shrnovat materiál.
Nakonec si vezmi hříbek na štupování a nějakou špulku nebo prostě něco a opravu trochu rozklepni. Nevím, jak to popsat, když babička štupovala ponožky, tak pak vždy zaštupované místo takto rozklepla, aby nebyly silnější okraje práce a aby se to spojilo s materiálem ponožky.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit