Jak ošetřovat koženou kabelku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

uu  09.06.12 19:27
.

Jaké přípravky (a postupy) používáte k údržbě kožených kabelek?

Reakce:

Gorilka
658 příspěvků 09.06.12 19:50

Záleží na úpravě povrchu kůže - je to obdobné jako u bot či peněženek.

Semiš - pro očištění se používá měkký kartáč. Impregnace pomocí spreje na semiš.
Lakovky - pro očištění se používá vlhký hadřík.
Ostatní - pro očištění se používá vlhký hadřík. Pro impregnaci sá se použít jak sprej tak speciální krémy.

any2
246 příspěvků 09.06.12 20:47

Pokud ji zrovna delší dobu nenosíte, měla by jste dát něco dovnitř, aby držela tvar. Nějaké noviny třeba, ale četla jsem, už nevím kde, že se od nich může kabelka zevnitř umazat, to se mi nikdy nestalo, tak jen pro jistotu.

Gorilka
658 příspěvků 10.06.12 16:03
@any2 píše:
Nějaké noviny třeba, ale četla jsem, už nevím kde, že se od nich může kabelka zevnitř umazat, to se mi nikdy nestalo, tak jen pro jistotu.

To se může stát, záleží na kvalitě novinového papíru a použité barvy/barev.

uu  10.06.12 16:38

díky :)

dotaz jsem založila proto, že jsem minulý týden natřela svojí černou koženou kabelku bezbarvým krémem na kůži značky Woly a ve švech a takovém tom „vrásnění“ na povrchu kabelky mi zůstaly bílé mapy. dalo mi docela práci to dát zase dopořádku.

proto mě zajímaly tipy a triky, abych si příště nenaběhla. matlat to černým krémem mi přijde blbost, nosím světlé oblečení a nechci se tím zamazat. a jen spoléhat jen na hadřík a impregnační sprej mi přijde málo, řekla bych, že jednou za čas ta kůže balzám nebo krém potřebuje.

Gorilka
658 příspěvků 10.06.12 17:35

Mapy vznikají proto, že toho krému bylo hodně a nedošlo k jeho plnému rozetření a vyleštění. Pokud ta kůže není broušená, pak má přirozený vzorek a v těch prohlubních se ten krém usadí a blbě se rozetírá.

Sibyla
2639 příspěvků 12.06.12 08:00

Já čas od času napustím každou koženou kabelku olivovým olejem. Kůže nesnáší vysychání, pak praská. Olej se krásně vsákne.

czechchica  11.03.14 10:55

Měla bych strach, aby olivový olej nezanechal barvu, když je kabelka béžová.

ajujuška
422 příspěvků 11.03.14 17:44

Ja si ich udržujem tak, že ich umyjem vlhkou handrou, nechám dobre vyschnúť a natriem náterom na báze včelieho vosku, je tekutý ako mlieko, ktorým ošetrujem sedačku. Najlepšie sa mi osvedčil z lidla, výborná kvalita za SUPER cenu, príjemná vona, výborný efekt.

Doudou
1235 příspěvků 02.08.14 13:13

Na takové rychlé vyčištění mám vlhčené kapesníčky na kůži (např. na sedačky apod.).
Před uskladněním či při velkém čištění používám krém na kůži - podobný jako na boty, akorát je bez barvy a používám jen na kabelky. Po zaschnutí vyleštím.

Vlhčeného hadříku bych se bála. I toho olivového oleje. V nějakém návodu co jsem dostala ke kabelce (či botám?) dokonce výslovně psali, že se nemají používat tyhle domácí výrobky typu indulona.
Je otázka nakolik je to marketingový tah, abychom si koupili jejich přípravky a nakolik pravda, že by to mohlo tu kůži poškodit.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit