Jak poslat Balík česká pošta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivcanovo
2 příspěvky 19.07.16 15:24
Jak poslat Balík česká pošta

Dobrý den Chtěla bych nutně poradit jak Poslat českou poštou balík je mi jedno je si doporučeně nebo jinak hlavně aby to došlo..vůbec nevím jak na to nikdy jsem to nedělala jediný co mám je tak zabalený balík nic víc prosím o přesný postup jak to zvládnout děkuji…! moc děkuju

Reakce:

Siena
74 příspěvků 19.07.16 15:28

Tak asi dojít na poštu s tím balíkem a tam poradí ne?

žluťásek
2377 příspěvků 19.07.16 15:32

@Ivcanovo Na balík vpravo dolů napíšete adresu, kam to posíláte. Vlevo nahoru svou adresu. Vyplníte podací lístek (na poště bývají volně k dispozici u každého okénka). (Podací lístek spočívá opět ve vyplnění adresy kam to posíláte a adresy vaší. Musí být vyplněný propiskou, ne tužkou).

Pokud nechcete posílat na dobírku, pojistit balík nebo něco podobného, prostě přijdete k vhodné přepážce (příjem balíků), pošťačce podáte podací lístek a necháte odeslat obyčejně.

Pošťačka vám vydá doplněný podací lístek, ten si schováte. Cena balíku se určuje podle váhy a jeho rozměrů, přesné instrukce najdete na stránkách České pošty.

Ivcanovo
2 příspěvky 19.07.16 15:40

Vážně moc děkuju… neskutečně moc..:)

žluťásek
2377 příspěvků 19.07.16 15:47

@Ivcanovo Balík se „obyčejně“ posílá doporučeně, nadstavba je nějaký cenný balík, za který pošta ručí při ztrátě až do nějaké hodně vysoké výše - myslím že milion nebo taková nějaká extrémní částka. Pokud posíláte knihu, vracíte oblečení do e-shopu nebo něco podobného za pár (sto)korun, tak bych se na cenný balík asi vykašlala, je o dost dražší. ČP je podle mě spolehlivá, nikdy se mi nestalo, že by zásilka nedošla.

Jirkátor
1514 příspěvků 20.07.16 07:36

Fascinující dotaz. Teď už jen čekám, kdy se tu někdo bude dožadovat návodu na poslání dopisu či pohlednice. S SMS, e-mailem, Facebookem v dnešní době problémy nejsou, ale poslat obyčejný balík… Jo, jo, pokrok nezastavíš.
O tom, jakým způsobem je v tomto dotazu przněn náš mateřský jazyk, ani psát nebudu…
Zdá se, že už opravdu stárnu, když mne takovýto dotaz dokáže rozčílit :(

žluťásek
2377 příspěvků 20.07.16 08:44

@Jirkátor Jé, no tak je to evidentně mladičká holka, co nikdy neposílala balík, to je toho. Mládež neumí vyplnit složenku, jejich rodiče si zas neví rady se Snapchatem nebo nějakou jinou trendy věcí. Buď se můžu pohoršovat, nebo jí prostě poradím. To druhé myslím pomůže víc.

viktorka_od splavu
7435 příspěvků 20.07.16 09:14

@žluťásek pravda. a na co jsme se my v detstvi zeptaly maminky nebo kamaradky, tak dnes holcicky pisou do diskusnich for. holt pokrok nezastavis:-))

žluťásek
2377 příspěvků 20.07.16 09:22

@viktorka_od splavu Děti se učí hlavně okoukáváním. Já jsem s maminkou stála ve frontě na poště každou chvíli, sama v dospělosti tam jdu dvakrát třikrát do roka. Moje děti by taky neměly kde okouknout, jak to na poště chodí. A nezlobila bych se, kdyby neuměly poslat balík :)

lemuřice
15 příspěvků 20.07.16 10:12

@žluťásek Rozumím tomu, jak to myslíte, každopádně když umí používat Snapchat, mohla by také umět použít Google. Navíc přímo na stránkách pošty by všechno našla ;) (Pro úplnost - je mi 25 a když jsem nedávno posílala poprvé balík, taky jsem neměla tušení jak na to, každopádně na fóru jsem se neptala, protože mi bylo jasné, že už se na to někde někdo určitě ptal.)

žluťásek
2377 příspěvků 20.07.16 10:21

@lemuřice Google tu umíme používat asi všechny, ale stejně se každou chvíli objeví nějaká otázka. Někdy zajímavá, jindy triviální. Kdo ví a je ochoten, pomůže. Když se někdo v diskuzi na cokoliv zeptá a odpovědí je mu UTFG, zdá se mi to prostě neomalené.

Když se dospělá žena ptá, co to maj všichni s těma pokémonama teď, tak je všechno v pořádku. Protože to je dotaz na něco, čemu generace čtyřicátníků a výše spíš nerozumí. Pro dnešní děcka je třeba ta pošta už úplně nepochopitelná instituce, s divnými pojmy, většinu z jejich služeb nikdy nepotřebovali.

Já třeba netuším, jestli a jak se dnes dá poslat telegram. Nikdy jsem to nepotřebovala, přitom v době mého dětství to ještě asi normálně fungovalo. Nebo se o něm aspoň psalo v dětských knihách, ale už to pro mě byl abstraktní pojem a neuměla jsem si představit, co to takový telegram vlastně je.

SweetPotato  20.07.16 10:25

@žluťásek
Už nedá. Pamatuju si, jak mi jako dítěti vrtalo hlavou, jak se tou morzeovkou posílají ty ozdobné blankety.
Teď jsem se přebírala starými telegramy, od gratulací k svatbám, narození dětí až po ty nejsmutnější. Co asi zbyde po nás?

žluťásek
2377 příspěvků 20.07.16 10:32

@SweetPotato V nedávno vydané dětské encyklopedii nebo spíš takové té knížce Co má umět předškolák byly textíky se spoustou obrázků na nejrůznější každodenní témata. Malý chlapeček tam posílal babičce telegram. To jsem se teda od srdce zasmála :D

Musíte se doma zapojit do Postcrossingu a pak po vás zbude tolik pohlednic, že si s nima děti budou moci vytapetovat celý byt :) Minule se mi celá ta hromada výborně hodila do práce na tvoření s dětmi, pohlednice byly hodně různorodé.

SweetPotato  20.07.16 10:36

@žluťásek
Nějaký takovýhle pěkný anachronismus byl nedávno i v učebnicích. O postcrossingu už dlouho přemýšlím, ale pak si tu pokaždé přečtu nějaké negativní story a řeknu si, jestli si chci ještě takhle komplikovat život. :-))

žluťásek
2377 příspěvků 20.07.16 10:44

@SweetPotato Postcrossing je super, že se můžeš registrovat, chvilku posílat a pak to nechat u ledu, než tě to zase začne bavit. Mě to popadne většinou tak jednou za půl roku, pošlu si deset dvacet pohledů a zas mám na chvíli pokoj. Ten okamžik napětí, když si losuješ novou adresu, ten je k nezaplacení: bude to nějaká zajímavá země nebo Rusko/Ukrajina/Ni­zozemsko/Němec­ko? :) (moje absolutně nejčastější země, tajně sním o tom, že mi jednou vyleze česká adresa)

Negativními historkami se nenech odradit, je to hrozně milá zábava. A když ti pak přijde naprosto nadšená reakce třeba nějaké maminky, jejíž kluci milují auta a ty jim pošleš kromě pohledu s autem ještě samolepky se starými českými auty a autovou známku!

Snažím se vyhovět pokud možno přání adresáta, jaké pohledy má rád, ale obvykle to není těžké. Skoro každý chce města nebo místní přírodu, často zvířata. Když má někdo v profilu tisíc a jeden požadavek, nijak se tím nestresuju a pošlu Prahu :)

SweetPotato  20.07.16 10:46

@žluťásek
Tak já to asi zkusím, děti budou nadšené.
(Ale na těch starých pohledech je stejně to nejzajímavější na druhé straně.)

žluťásek
2377 příspěvků 20.07.16 10:49

@SweetPotato Dětem se to bude určitě líbit, já třeba miluju, když mi odesilatelovo dítě namaluje na zadní stranu nějaký obrázek. Jednou mi takhle přišel nějaký hlavonožec odněkud z USA a pod tím jen pozdrav od maminky, něco ve smyslu „Sarah (2 roky) zdraví z XY“ To mě úplně dojalo :)

NočníMotýl
189 příspěvků 20.07.16 13:14
@Jirkátor píše:O tom, jakým způsobem je v tomto dotazu przněn náš mateřský jazyk, ani psát nebudu…
Zdá se, že už opravdu stárnu, když mne takovýto dotaz dokáže rozčílit :(

Zrovna s vaším oblíbeným „Mě se to moc líbí“ bych si na grammar nazi moc nehrála.

Jinak oukej, ptát se na MP na poštu je možná trochu divný, ale u nás na poště jsou ty ženský tak ukázkově protivný, že ve třinácti jsem se tam pomalu bála chodit si ten balík jenom vyzvedávat, takže se slečně nedivim, že chce přijít „připravená“.

Jindrason
156 příspěvků 21.07.16 09:12

Nechci být zlý a můj příspěvek Vám až tolik nepomůže, ale opravdu, kdyby jste došla na poštu, tak Vám ze vším pomohou a nejenom to, dokonce Vás i pojistí a prodají lednici na splátky a zkusit štěstí můžete i stíracím losem.

Isca
958 příspěvků 21.07.16 09:23

Nějak mi uniká, v čem je horší se zeptat na cokoli na fóru, než se zeptat mámy/kamarádky/na poště/vygůglit si. Přece kdo, chce, ten jako @žluťásek odpoví, kdo nechce, dotaz ignoruje. Kdybych se bývala nebála v mládí takto zeptat, ušetřila bych si kolikrát hromadu problémů.

SweetPotato  21.07.16 09:37

@Isca
Já myslím, že spíš je překvapivé, že se tu tazatelka kvůli té otázce přihlásila. Kdyby se zeptal někdo, kdo tu běžně diskutuje, nikdo by se nedivil. No, některé rýpalky možná i tak. ;-)

vlm
2555 příspěvků 21.07.16 09:41

@SweetPotato ano divné je, že se kvůli tomu registruje právě tady…ale zase lepší než aby nám cpala nějaký úžasný produkt nebo eshop…,já většinou rejpu…ale tohlevmi na rozdíl od pindů,,ala kavárnička,,nevadí

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit