Jak poznat, která barva mi sluší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seznam.mih  15.08.12 09:31
Jak poznat, která barva mi sluší?

Dámy nemáte nějakej fígl, jak poznat, ve kterých barvách vypadám dobře a zdravě a ve kterých mi to nesluší a vypadám, že každou chvíli zkolabuju? Sama sobě nejsem objektivní a ve všech barvách vypadám bledě a nemocně. Dávám si k sobě teplé a studené odstíny, světlé a tmavé, nevýrazné a výrazné, ale ve všech si připadám úplně stejně blbě, tak nevím, jestli mi nešálí zrak, nebo sem divnej typ. Nechci rady typu „kašli na barevnou typologii a nos si co chceš“ - to budu stejně, nebo abych zašla k nějakému odborníkovi. platit se mi za to nechce.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

oskarina
266 příspěvků 15.08.12 10:03

Pročti si diskusi ZDE na fóru a podívej se na odkazy, už se to tu probíralo.

Kity
39 příspěvků 15.08.12 10:06

Nepíšeš, jak je k sobě dáváš, ale když si zkoušíš barvy, měla bys mít úplně zakryté vlasy. Dát je třeba do těsného drdolu nebo je nejlépe přikrýt kusem látky nějaké neutrální barvy. A pak postupně přikládat k obličeji různé barvy a uvidíš výsledek.

Já měla stejný problém a u vizážistky se nakonec ukázalo, že mám špatnou barvu vlasů, ke které vypadá blbě prostě úplně všechno. Teď už mám jinou a moje nositelné barvy se obrovsky rozšířily :-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 15.08.12 10:18

@seznam.mih
Možná, že váš „problém“ ohledně toho, že máte pocit, že ve všem vypadáte bledě, je i to, že jste celkově hodně bledá a máte poměrně světlé a nevýrazné obočí (viz fotky z what i wore experimenty).
Máte tam na sobě nějaký zelený šátek - a jakmile jste zakryla vlasy a obalila obličej tím zeleným šátkem, to mi přišlo hodně „nemocné“.
Fotka s vlasy rámujícími obličej a žlutým šátkem je mnohem lepší..

Asi se nemalujete, ale kdybyste s tím chtěla začít, doporučuju experimentovat s tvářenkou a stínem ne obočí, udělá to hodně moc.

Barevný typ si nedovoluji ani hádat, viděla jsem jen ty dvě fotky.

Myslím, že pokud chcete víc poradit, bylo by dobré sem dát menší galerii fotek v červené, zelené, neutrální…zkrátka ve škále různých barev. Někdo by třeba poradil víc:)

Konvalinka
244 příspěvků 15.08.12 10:23

Už jsem to tu jednou psala a týká se to nejen barev, ale i střihů. V zrcadle nedokážu objektivně posoudit skoro nic. Co mi sluší nebo nesluší poznám až na kvalitní fotce. Nevím, jestli je to rada vhodná pro každého, ale můžete to zkusit, vyfotit se v různých barvách a porovnat.

Curlygirl
1901 příspěvků 15.08.12 10:26

@Kity vy jste měla ty vlasy barvené a pak přebarvila na jinou barvu? Je možné, že někdo má svoji přirozenou barvu „špatnou“? Já mám celkem výraznou přirozenou barvu vlasů a mám taky dojem, že ve všech barvách vypadám objektivně stejně. Nosím jen ty, co se mi líbí, ale rozdíl jinak v obličeji nepozoruji…

Chany
871 příspěvků 15.08.12 10:59
No..

Tak jsem se dívala do těch experimentů a podle mne jsi studený typ, řekla bych léto. Takže studené lomené barvy by ti měly jít - když se podíváš na tu fotku v zeleném šátku, tak vypadáš jak když ti je zle. ;) ta arafatka na další už je o něčem jiném.

seznam.mih  15.08.12 11:14

@Kity Momentálně si nechávám svojí přírodní barvu vlasů (nemám moc peněz za měsíc, tak na něčem musím šetřit), ale když jsem si barvila vlasy, tak ke mně asi nejlépe šla taková hnědočervená.

chinin
2788 příspěvků 15.08.12 11:16

@seznam.mih
Pro upřesnění: nyní už máte přirozenou barvu vlasů, nebo Vám ještě odrůstají barvené vlasy?

seznam.mih  15.08.12 11:26

@chinin Mám zbytky na konečkách, ale jinak už je mám přírodní

chinin
2788 příspěvků 15.08.12 11:51

Je to možné a já jsem toho příkladem.:-) Jsem si jistá svým barevným typem, barvy doporučované mému barevnému typu, pokud jde o oblečení/do­plňky/líčení, mi lichotí, „nevhodné“ barvy mi nesluší… Pokud jde však o barvu vlasů, přirozená barva mi skutečně nesvědčí. Při barvení respektuji potřebu teplosti/studenosti odstínu, ale pokud jde o tmavost/světlost, lichotí mi barvy o několik odstínů odlišné, než je moje přirozená barva vlasů a barva doporučovaná pro můj barevný typ. Celkový dojem je o hodně lepší než s mojí přirozenou barvou. Jediný „háček“ je v tom, že tomu musím přizpůsobit barvu obočí.

@Curlygirl píše:
@Kity vy jste měla ty vlasy barvené a pak přebarvila na jinou barvu? Je možné, že někdo má svoji přirozenou barvu „špatnou“? Já mám celkem výraznou přirozenou barvu vlasů a mám taky dojem, že ve všech barvách vypadám objektivně stejně. Nosím jen ty, co se mi líbí, ale rozdíl jinak v obličeji nepozoruji…

MUDr.Lant
389 příspěvků 15.08.12 12:15

Mi pomohla kniha „Jaká barva mi sluší“, našla jsem se v ní a vpodstatě mi u hodně barev potvrdila vhodnost/nevhodnost k mému barevnému typu. Samozřejmě mi také rozšířila obzory u barev, kde jsem tápala.
K barvě vlasů - má přirozená barva mi moc nesluší, vypadám v ní dost šedomyšovsky, vlasy si barvím o pár odstínu tmavší barvou a je to hned lepší.

chinin
2788 příspěvků 15.08.12 12:35

@seznam.mih:
Znáte web supervizaz.net? P. Beata Oravcová ho má hodně dobře udělaný, podle něj byste se myslím měla být schopna alespoň orientačně zařadit. Zkusím Vám napsat pár rad, které snad nedávno pomohly někomu jinému, třeba trochu pomohou i Vám.

Posuzujte se nenalíčená a zohledňujte přirozenou barvu vlasů. Jak psala Kity, pokud máte na vlasech zbytky barvy, tato barva by měla být schovaná, aby Vás nemátla. Jestliže už máte jenom zbytky na konečcích, stačí vlasy stáhnout do pevného drdolu. Posuzujte se na denním světle, ve větším zrcadle a oblečte se do neutrálních barev, aby Vás nerušily. Vizážisté zpravidla používají bílou pelerínku přes dekolt a ramena, bílá barva by ale měla být „neutrální“, tedy ani moc studená (např. snow white), ani moc teplá (např. cream), ideální je něco jako off white (“špinavě bílá“).

Jaký máte prvotní (převládající) dojem z Vašeho obličeje? Vyberte si jednu charakteristiku:
1/ chladný
2/ teplý
3/ světlý
4/ tmavý
5/ výrazný (kontrastní)
6/ tlumený
To zpravidla nebývá problém a získáte tím alespoň základ. Poté vyberte další „vlastnost“ obličeje, která Vás rovněž charakterizuje - to už často jde mnohem hůř.

Z několika málo fotek si rozhodně netroufám Váš typ jednoznačně určit, to ostatně nedělají ani profesionálové. Domnívám se, že byste mohla být tlumený typ (tlumenost jako primární barevná charakteristika). Myslím, že byste mohla být buď tlumený typ letní, nebo tlumený typ podzimní. Teplotu Vaší pleti (= sekundární charakteristiku) z Vašich fotek nejde moc odhadnout, přijdete mi teplotně poměrně neutrální. Vzhledem k tomu, že Vám na poslední fotce lichotí tlumené chladnější odstíny oranžové a žluté, osobně bych se klonila spíš k tlumenému létu. Ale, jak jsem psala, posuzovat barevný typ z fotky může být nepřesné, navíc může barvy trochu zkreslit nastavení monitoru… Osobně bych tedy vyloučila všechny typy světlé, tmavé, výrazné (kontrastní), studené a teplé. Už toto by Vám mohlo při výběru barev trochu pomoci – zaměřit se na méně výrazné, tlumenější barvy, střední tmavosti (ne výrazně světlé nebo tmavé), vyloučila bych i výrazně studené a teplé barvy.

Bylo ideální, kdybyste si přečetla příspěvky na supervizaz.net k těmto typům a posoudila, zda to na Vás sedí. Nebude to 100%, v reálu skoro nikdo není „čistý typ“, ale míchají se v něm i prvky sousedních typů (oba tlumené typy spolu sousedí). Pomoci Vám mohou i příklady celebrit, které p. Oravcová u jednotlivých typů uvádí.

Další možnost je, přikládání barevných ploch k obličeji, o kterém jste psala, že jste zkoušela. Zkuste to znovu za podmínek, které jsem uvedla výše (nenalíčená, stáhnuté vlasy, denní světlo, neutrální oblečení). Měla byste být schopna odhadnout, zda Vám spíše lichotí chladné nebo teplé barvy, světlé nebo tmavé, výrazné nebo tlumené. V barvách, které jsou opakem k naší primární barevnosti, vypadáme nejhůř – šedě, nemocně,„vyblitě“…, případně nás ty barvy vyloženě přebíjí, tzn. při pohledu do zrcadla uvidíte nejdřív výrazné tričko, a až na druhý pohled i Váš nevýrazný obličej.

Můžete se také zkusit zeptat několika lidí, jaký na ně dělá Váš obličej prvotní dojem (viz výše). Třeba budete překvapena tím, že se shodnou. Naopak není moc vhodné ptát se druhých, jaké oblečení Vám sluší, v čem se jim líbíte. Je zde totiž mnoho „klamavých“ faktorů – zohlední, zda Vám sedí styl oděvu, zda se jim osobně líbí ten styl oděvu, jak vám to celkově sluší – střih apod., jaké barvy sami preferují….

Poslední, co mě napadá, je, abyste se při nechala vyfotit (za podmínek uvedených výše) v oblečení různých odstínů (světlé, tmavé, teplé, studené, výrazné, tlumené), a postla sem fotky. Třeba Vám poradí ostatní - víc očí, víc vidí.:-)

Doufám, že Vám můj příspěvek trochu pomůže.

Kity
39 příspěvků 15.08.12 12:40

@Curlygirl Byla jsem tehdy obarvená na takovou tu žlutou blond, jsem ale studený typ, tak proto to vypadalo divně. Přirozenou barvu vlasů mám popelavou, špinavý blond se tomu myslím říká :-)

JarkaJar
432 příspěvků 15.08.12 12:43

@seznam.mih
A co kdybyste požádala dobrou kamarádku - nejlíp takovou, která Vás denně vidí - aby Vám pokaždé řekla, který den Vám barvy sluší a který ne? To by možná pomohlo vytipovat ty správné barvy.

Curlygirl
1901 příspěvků 15.08.12 12:45

@Kity Aha.. no já mám právě něco mezi zlatavě plavou a zrzavou, nikdy jsem to nebarvila. Taky bych ráda znala svůj bar. typ, ale pokaždé mi byl řečen jiný.. Jinak si ale myslím, že mi vše sluší stejně, barvy teda. Nemám pocit, že bych v některé vypadala vyblitě. Možná nejsem žádný typ :-)

chinin
2788 příspěvků 15.08.12 13:17

@seznam.mih
Souhlasím s Jinou Realitou. Myslím, by Vám velmi prospělo použití tužky/stínu na obočí a tvářenky. Přidala bych k tomu ještě aspoň lesk na rty. No, a samozřejmě vhodné barvy.:-) Myslím, že potom nebudete vypadat jako „každou chvíli zkolabuju“.:-)

@Jiná Realita píše: …Asi se nemalujete, ale kdybyste s tím chtěla začít, doporučuju experimentovat s tvářenkou a stínem ne obočí, udělá to hodně moc…

Cuckyna  15.08.12 13:20

Zaprvé si myslím že spousta že se cítí lépe v barvených vlasech, protože barvy které se u nás používají (hlavně ty hnědočervené) nejsou až tak přirozené a jsou spíš hodně výrazné. Proto mají ženy pocit že ¨jsou v té barvě výraznější. A pak, neříkám že je to tak u všech, ale vídám ženy, které mají udělané nehty miliardou barev, vlasy obarvené do všech možných barev duhy, ale namalované nejsou. Co jsom viděla vaši fotku ve what i wore exp. si taky myslím že byste se měla začít malovat. Jsem taky dost bledý typ a zdravíčko, řasenka a nějaký zbarvený značkový balzám na rty dokáže divy. Domluvte se s kamarádkou ať vám půjčí a zkoušejte. Začala jsem s make-upem, pak řasenka, za dva roky jsem se dopracovala k tekuté lince a nejsem rozhodně přeplácaná. I když je to OT doufám že to pomůže.

Curlygirl
1901 příspěvků 15.08.12 13:26

Aha, tak make-up je možná ten důvod, proč vypadám ve všem více méně stejně a ne vyblitě. Jsem hodně světlý typ - blond obočí i řasy, takže bez jejich zvýraznění se neobejdu. Tváře a rty mám naopak červenější přirozeně, s těma nic nedělám většinou…

Saxofon
508 příspěvků 15.08.12 13:38

Jsem tu relativně nová a netuším, kde najít ty fotky, o kterých všichni mluvíte. Ale za sebe bych poradila vyzkoušet barevnost s bílou - a) zářivě čistě bílou a b) krémovou nebo ecry. Vlasy zakrýt v každém případě, nezkoušet ráno ani pozdě večer. Bílá krom toho vypadá poblíž obličeje snad vždy dobře, maskuje bledost a dokáže vyrovnat i hodně unavený vzhled (řekněme po prodováděné noci).

Jana
48 příspěvků 16.08.12 07:22

Já jsem se k určení barevného typu objednala k vizážistce, protože poznat charakteristické znaky tváře, když člověk neví na co a jak se má dívat, není jednoduché. Vizážistka mně zakryla vlasy i tělo bílou látkou a k obličeji přikládala nejprve zlatý a stříbrný šátek (pro určení teplý nebo studený typ), potom další barvy. Je skutečně vidět, jak se u vhodné barvy rozjasní pleť a naopak u nevhodné se zvýrazní např. kruhy pod očima. Líbilo se mi, že určení vhodná/nevhodná nechávala na mě, pokud jsem si nebyla jistá nebo jsem určila špatně, tak jsem se několikrát vraceli k různým odstínům. Vzpomínám na krásnou meruňkovou, které jsem se pocitově nechtěla vzdát, ale k obličeji ji prostě nosit nemohu, není to ono.
Když jsem určený barevný typ porovnala s fotkami na výše zmíněném webu p. Beaty, tak musím říct, že jsem se našla a shodla. Takže, já radím navštívit odborníka, a pokud to není z finančních důvodů možné, tak pozvat alespoň kamarádku. Na základě pár fotografií není možné spolehlivě určit barevný typ a posoudit jaké barvy jsou či nejsou vhodné. To už je spolehlivější prohlédnout si fotky celebrit u p. Beaty a najít si osobu, která je vám barevně blízká.

Rahja
164 příspěvků 16.08.12 08:30

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:32

alter ego
904 příspěvků 17.08.12 12:00

@seznam.mih
Nechcete sem napsat, jak to s vámi vypadá? Jestli vám tyto rady pomohly? Jestli jste už určila svůj barevný typ…
Případně sem dejte fotky, jak psali ostatní…

seznam.mih  17.08.12 12:30

@alter ego No vypadá to se mnou tak, že si myslím, že mi sluší hnědožlutobéžo­vooranžovočer­vené barvy, ale neumím si určit, jaký jsem typ. Jestli to někoho zajímá, tak můžu třeba o víkendu zkusit vyfotit několik fotek sebe sama v různých barvách.

Jiná Realita
13791 příspěvků 17.08.12 12:49

@seznam.mih
ano ano, mě to zajímalo už 15.8. v 10:18 :-D sem s nimi.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit