Jak poznat kvalitní tričko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Stribrny_kocour
2 příspěvky 28.12.11 11:34

Milé dámy,
mohli byste mi prosím dát nějaká doporučení, kde koupit kvalitní trička a jak je rozeznat?
Nevím jestli je to můj dojem, ale zdá se mi, že dnešní obchody (Kenvelo, H&M, Terranova, NewYorker atd…) jsou přeplněny tričky, která jsou velmi tenká a dost často i průsvitná.
Existují ještě dnes obchody, které prodávají kvalitní trička, přes která nejsou vidět bradavky a která nejsou po dvou vypráních křivá a plná žmolků? :-) Mám dojem, že tlustší trika vypadají také lépe, pokud člověk nemá naprosto ideální postavu.
Vím, že je možné taková trika vyrobit (sám jsem jich ve skříni měl několik). Byl jsem i ve skateshopu, kde byla kvalita triček o něco lepší, ale zase to nebyl úplně můj styl. :-)
Jaké by mělo mít mé vysněné tričko složení, gramáž a kde se dají takova trička sehnat?
 SK

Najdete v encyklopedii: Bavlna

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

modra_kocka
903 příspěvků 28.12.11 12:18

Hm, tady je každá rada drahá… Gramáž už se dneska moc neuvádí, jediná jistota je nabrat zkušenosti s různými druhy bavlny a pak se spolehnout na to, že její kvalitu poznáš sám. Gramáž bavlny v podstatě uvádí, kolik váží m2 látky. V podstatě čím vyšší gramáž, tím tlustší (a potažmo teplejší) je látka. Na trička pro dospělé postačí tak 160-220g/m2.
Konkrétní obchody bohužel neporadím, pánská trička prakticky nekupuju. Nicméně pokud chcete vidět, jak vypadá kvalitní bavlněné tričko, doporučuji zajít do Pracovních oděvů (jsou snad v každém větším městě) a koupit obyč. bavlněné triko. Stoji 90 Kč (po zvýšení DPH bude možná o něco dražší), mají je v několiká barvách. Kupuji je příteli na doma (on jinak trička moc nenosí, je spíš košilový) a jsou skvělá - nekroutí se, drží tvar, nežmolkují. Na seznámení se s kvalitní bavlnou postačí :) Pak už jen chodit a hledat…
Ještě doporučuji jednu věc - zmáčknout okraj oděvu v pěsti. Pozná se tak mačkavost látky. Zkratka zhruba takhle bude vypadat oblečení v místech, kde se krčí, po pár hodinách nošení.

modra_kocka
903 příspěvků 28.12.11 12:25

Ještě poznámka: vyjmenované obchody (Terranova, Kenvelo, HM, New Yorker) jsou opravdu levné řetězce, kde je poměr cena/kvalita velmi nevýhodný. Občas se něco slušného najde, ale je to spíš výjimka, než pravidlo. Je to zkratka oblečení na 1, max 2 sezony

Cinkitoo  28.12.11 13:18

Já kupuji příteli trička na www.bastard.cz, protože jsou originální a co se týče kvality materiálu, jsem hodně spokojená. Navíc nikdy nepouští barvu, nemění tvar, zatím žádné nevybledlo, přitom nejstaršímu už bude pět let. Ale je to s potiskem, takže to taky asi není řešení, které hledáte.

Stribrny_kocour
2 příspěvky 28.12.11 14:02

modra_kocka: děkuji za tipy, zkusím najít pracovní oděvy a vyzkouším kvalitní bavlnu na vlastní kůži.
Cinkitoo: bastard.cz jsem náhodou objevil minulý týden, jejich potisky se mi také líbí, takže si tam určitě vyberu. Možná udělám i test a pošlu fotky, jak vypadá tričko po deseti vypráních :-)

DanielaS
4599 příspěvků 28.12.11 15:56

Podivej se na rub tricka, jestli je pletenina stejna jako z lice. Pokud ano, je to double jersey a jsi na pul cesty ke kvalitnimu tricku. Psala o tom Ada v clanku http://modnipeklo.cz/…-se-kroutit/ . Ja jsem nekolik trvanlivych jednobarevnych tricek (damskych) koupila v H&M a nejaka ve sportovnich obchodech.

Cinkitoo  29.12.11 13:52

Stribrny_kocour: No, kdyz vedle sebe položím stejně stará a stejně často praná trička UAX a Bastard, tak je to nebe a dudy. A to přítelova babička nepere nijak šetrně žádné z nich.

Zdenka 111
11 příspěvků 01.01.12 20:16
Milý stříbrný kocoure,
o takových tričkách pro muže vím, jsou z materiálu 21. století - z bambusového vlákna a jsou opravdu perfektní i po dlouhé době nošení. Jejich hlavní výhodou je, že nepřijímají pachy a dají se nosit i vícekrát po sobě. Údržba je stejná jako u triček z bavlny, navíc při sušení na ramínku se nemusejí ani žehlit. Veškeré informace najdete na www.bambusovetricko.cz.
Doufám, že budete materiálem příjemně překvapen.

Emily.V
67 příspěvků 02.01.12 06:15
Cinkitoo ha detto : Stribrny_kocour: No, kdyz vedle sebe položím stejně stará a stejně často praná trička UAX a Bastard, tak je to nebe a dudy. A to přítelova babička nepere nijak šetrně žádné z nich.
Nepochopila jsem, které z těch dvou má být lepší? (Od UAXu nic nemám a Bastardem jsem spokojená maximálně.)

Dahllie
2222 příspěvků 02.01.12 08:49

Jednobarevná vysokogramážní bavlněná trička se dají čas od času sehnat třeba i v Globusu. Kupuju tam trika na doma a drží docela slušně a i kdyby nedržela, těch 80,– není zas tolik, jako třeba 400,– někde jinde, kde je k tomu přišitá ještě „značka“

Cinkitoo  02.01.12 09:18

Emily.V: To od Bastarda :) Ty z UAX mají vytahaný spodní lem a jsou různobarevná.

Zdenka 111
11 příspěvků 02.01.12 13:35

Pozvání na internetové stránky www.bambusovetricko.cz jsem nepsala bezdůvodně. Trička z bambusového materiálu prodáváme již delší dobu a naši zákazníci jsou s nimi velice spokojeni.
Jelikož nám zbyly z naší reklamní kampaně 4 pánská trička ve velikostech L, XL - typ OUTDOOR (s malým potiskem), můžete si o ně napsat a vyzkoušet a nosit a obdivovat a taky někdy sundat z těla a vyprat, protože jej budete chtít nosit stále. Tričko Vám zašlu za cenu poštovného.

Pavel
106 příspěvků 02.01.12 16:55

Zdenko, takove nabidky bych rad vyuzil. Date mi na sebe emailovy kontakt?

Emily.V
67 příspěvků 02.01.12 17:30

S bambusem (v nízkogramážním provedení) mám dobrou zkušenost, i když od jiné firmy. Mnohem příjemnější než bavlna!

Cinkitoo  02.01.12 18:07

Já jsem sobě i příteli nakoupila spodní prádlo zn. Gino z bambusových vláken a jsme oba spokojeni. Na cyklistiku ideální materiál.

Zdenka 111
11 příspěvků 02.01.12 19:13
Email je i na www.bambusovetricko.cz , ale speciálně pro Vás :
oh-yes@bambusove­tricko.cz
Emily.V ha detto :
S bambusem (v nízkogramážním provedení) mám dobrou zkušenost, i když od jiné firmy. Mnohem příjemnější než bavlna!

Zdenka 111
11 příspěvků 03.01.12 13:14
Zdenka 111 ha detto : Pozvání na internetové stránky www.bambusovetricko.cz jsem nepsala bezdůvodně. Trička z bambusového materiálu prodáváme již delší dobu a naši zákazníci jsou s nimi velice spokojeni. Jelikož nám zbyly z naší reklamní kampaně 4 pánská trička ve velikostech L, XL - typ OUTDOOR (s malým potiskem), můžete si o ně napsat a vyzkoušet a nosit a obdivovat a taky někdy sundat z těla a vyprat, protože jej budete chtít nosit stále. Tričko Vám zašlu za cenu poštovného.
Ještě stále zůstala 2 trička ve velikosti XL - pánové nebo dámy, napište si o ně, chtěla bych spáchat dobro

Zdenka 111
11 příspěvků 04.01.12 15:47
Zdenka 111 ha detto :
Zdenka 111 ha detto : Pozvání na internetové stránky www.bambusovetricko.cz jsem nepsala bezdůvodně. Trička z bambusového materiálu prodáváme již delší dobu a naši zákazníci jsou s nimi velice spokojeni. Jelikož nám zbyly z naší reklamní kampaně 4 pánská trička ve velikostech L, XL - typ OUTDOOR (s malým potiskem), můžete si o ně napsat a vyzkoušet a nosit a obdivovat a taky někdy sundat z těla a vyprat, protože jej budete chtít nosit stále. Tričko Vám zašlu za cenu poštovného.
Ještě stále zůstala 2 trička ve velikosti XL - pánové nebo dámy, napište si o ně, chtěla bych spáchat dobro
Trička s reklamním potiskem jsou již rozebrána, přeji všem příjemcům triček příjemné dny a stálou pohodu

MP kopretina
1 příspěvek 05.01.12 13:34
Zdenka 111 ha detto : Milý stříbrný kocoure,
o takových tričkách pro muže vím, jsou z materiálu 21. století - z bambusového vlákna a jsou opravdu perfektní i po dlouhé době nošení. Jejich hlavní výhodou je, že nepřijímají pachy a dají se nosit i vícekrát po sobě. Údržba je stejná jako u triček z bavlny, navíc při sušení na ramínku se nemusejí ani žehlit. Veškeré informace najdete na www.bambusovetricko.cz.

Doufám, že budete materiálem příjemně překvapen.
To, že v nich člověk nepáchne mohu potvrdit. Nechala jsem si trička z bambusu zaslat z USA v době, kdy na našem trhu nabídka nebyla(před 4 lety) Mám je dodnes a jsou mým oblíbeným oblečením. Překvapuje mě, že do sebe nenatáhnou ani cigaretový kouř, takže pro případnou návštěvu nějaké hospůdky, kde se kouří, mám jasno, co na sebe.
Neznáte někdo ještě jiný podobný materiál s těmito vlastnostmi?

Karin
3401 příspěvků 10.01.12 12:24

Já poznám kvalitní tričko tak, že je ze sekáče. Obnošené tričko ze sekáče mi vydrží mnohem dýl než nové triko z obchodu.

MP sarah
1 příspěvek 11.01.12 12:26

To já poznám kvalitní tričko tak, že ho pověsím na ramínko a podívám se, jestli se boční šev netočí dopředu ani dozadu. Kontroluji lemy kolem krku a na rukávech, jakým způsobem jsou zakončeny. Potom teprve se podívám na složení materiálu - podle mě je nejlepší, když je přidáno malé procento lycry, protože pak vím, že se nevytáhne.
Skoro ve všech sportovních obchodech doporučují nepoužívat při praní aviváže právě z důvodu zachování vlastností materiálu triček.

Zdenka 111
11 příspěvků 14.01.12 10:06
Karin ha detto : Já poznám kvalitní tričko tak, že je ze sekáče. Obnošené tričko ze sekáče mi vydrží mnohem dýl než nové triko z obchodu.
Taky jsem koupila pár triček v sekáči. Mám je několik let a jsou stejné jako v době, kdy jsem je koupila. Do sekáče jsem přestala chodit, protože by se mi doma hromadily kupy oblečení, ve kterých bych stejně nestihla chodit. Řekla jsem si dost! Myslím, že z takového nakupování se může stát závislost- kde co sehnat, za kolik a kam pak s tím. Nové tričko, které má sloužit jako nový kus oblečení by mělo být nové. Co si myslíte o přehnaném shánění oděvů v sekáči?

GreatSusan  14.01.12 12:15
Co si myslíte o přehnaném shánění oděvů v sekáči?
Ja na to netrpim, trochu to ale souvisi s faktem, ze jsem velmi vysoka a tim padem mi vetsina veci nepasuje a taky velmi vybirava, takze se mi skoro nic nelibi. Taky je fakt, ze chodim jen do dvou vyberovych sekacu, ktere prodavaji spis zbytky z drahych obchodu nebo lehce nosene designove veci a cenove jsou na hrane toho, co jsem ochotna zaplatit. Na druhou stranu, kdyz najdu neco, co mi bezvadne sedi a zaroven pasuje do meho oblekaciho konceptu, tak to vetsinou koupim, jedno jestli v sekaci nebo jinde. Na nekolika svych kamaradkach normalniho vzrustu ale pozoruju, ze pro ne nakupovani po sekacich je neco jako „lovecka terapie“ a casto nakupuji veci, ktere nepotrebuji nebo ktere budou (no, nebudou, ale nejak si to oduvodnit musi) udajne nosit na zahradu, na doma, na vyklizeni sklepa a pod.. Moje podezreni je, ze za ty hadry vyhazou dost penez a v podstate uplne zbytecne. Nic proti sekacum, urcite je to zajimava alternativa, ale urcite kusy obleceni dodaji celku urcitou svezest a soudoby vzhled, kdyz jsou proste nove (myslim tim treba tricka).

Zdenka 111
11 příspěvků 15.01.12 15:08

Jako kvalitní trička bych mohla označit trička z prodejen Alpin sport. Zachovávají stejný tvar i barvu po dlouhou dobu nošení. Prodavačky upozorňují na aviváže- raději nepoužívat. Jako poslední novinku zařadili trička z bambusovým vláknem do kolekce pro sportovce na Letní olympijské hry v Londýně v roce 2012. Viděla jsem kolekci v televizi a mohu říci, že se opravdu vydařila.

GreatSusan  15.01.12 15:29

Zdenka 111: delate to sice decentne a chapu, ze ty bambusovy tricka potrebujete prodat, ale presto - prilis reklamy na vlastni podnik skodi veci. Krome toho mi prijde, ze ty Vase tricka jsou sice asi kvalitni, ale s modou toho moc spolecneho nemaji, je to proste sportovni obleceni…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit