Jak poznat padělanou kabelku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lief
14 příspěvků 14.01.12 22:18

Existují nějaké všeobecné znaky, podle kterých poznáte padělanou kabelku? Nemám na mysli syntetické vuittonky s křivě ušitými švy a nezačištěnými nitěmi. Spíš když je kabelka kožená a již vypadá trochu na úrovni. Nejsem žádný znalec, vlastním kabelky pouze v ceně do 5 tisíc, takže nic ze světových značek. Dostala se mi do ruky kabelka Miu Miu a lámu si hlavu, jak zjistit, zda je její identita pravá..

Reakce:

Dahllie
2222 příspěvků 15.01.12 08:19

K tomu je asi potřeba opravdu důkladně znát originál a všímat si různých maličkostí od navazujícího vzoru látky po zipy nebo materiál cvočků. Ale sama nevím, tento problém jsem nikdy neřešila, jen čas od času něco četla právě ve spojitosti s kopiemi LV.

Carrie35
52 příspěvků 15.01.12 10:00
Jestli myslíš něco podobného:

http://protivna-blondyna.blogspot.com/…riginal.html

Tak tady je docela dobrej návod, jak si kabelku aspoň ověřit

MP Monis
50 příspěvků 15.01.12 11:46

No určitě k tomu existují různé stránky, já se takhle jednou zajímala o to, jak poznat fake burberry a těch návodů jsem našla poměrně hodně. Často jde o úplné detaily jako „sazba“ písmen na štítku (třeba burberry má takovou zvláštní patku u „R“, směr vyšívání loga, podšívka, knoflíky, kování…Je toho strašně moc.
Jinak google na „miu miu fake“ praví:
http://www.ehow­.com/how_5130024_spot-fake-miu-miu-bag.html
http://forum.pur­seblog.com/miu-miu/any-expert-miu-miu-any-miu-miu-bag-23022.html
http://ezinear­ticles.com/?How-To-Avoid-Fake-Miumiu-Handbags?&id=5871514
etc.

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.01.12 18:49

Taky bych doporučila purseblog

Lief
14 příspěvků 17.01.12 17:38

Díky všem - vše mluví proto, že originály Miu Miu se prostě jen tak na dosah ruky nepovalují :)

GreatSusan  17.01.12 18:25

Rekla bych, ze jedina zaruka pravosti (a to taky ne vzdycky) je, kdyz si tu kabelku koupite osobne primo ve znackovem obchode. Pote, co jsem videla katalog padelatelske dilny a jejich vyrobky uz neverim nikomu a dokud na to nebudu mit, tak zadnou tasku z druhe ruky nebo od nejakeho prostrednika nekoupim.

kiwi  17.01.12 18:42

GreatSusan - souhlas!! Oni si ti podvodníci dneska dávají docela práci… a proč je podporovat?!
Jenom možná… možná! by se z druhý ruky dalo koupit něco v Japonsku (nebo od Japonce - ebay apod.) - ti si na značkový kabelky strašlivě potrpěj a dost často je měněj, nakupujou i z druhý ruky a následně prodávaj… údajně mají i extra sekáče na to. Mít fake, propadli by se hanbou, takže jsou velmi opatrní, a tím i poměrně spolehliví. Samozřejmě ani tam nebude LV za stovku :-)

GreatSusan  17.01.12 18:57

oni i ty opravdu dobry a temer nerozeznatelny fake tasky nejsou zrovna za stovku, dokonce ani ne za nekolik stovek. Ty, co rozezna opravdu jen soudni znalec stoji spis nekolik tisic. Ale nez dat nekolik tisic za falesnou tasku, tak radsi koupim kozenou tasku „mensi“ znacky…

kiwi  17.01.12 19:14

Moje řeč :-)
Mimochodem, těch několik tisíc je přesně můj strop… nějak bych nebyla ochotná dát za kabelku několik desítek tisíc, nemají pro mě takovou hodnotu. Ty peníze bych já osobně utratila spíš za nějakej šperk - prsten s diamantem je věčnej :-) Nicméně chápu, že někdo to může cítit úplně opačně.

GreatSusan  18.01.12 11:14

kiwi: mam to taky tak, vseobecne jsem sice ochotna vydat za obleceni a pod. relativne dost penez, ale vseho s mirou, kdyz to dojde do urciteho bodu (hlavne, kdyz chci koupit neco, co uz vlastne mam, tj. chci jen z marnivych duvodu), tak si zacnu pripadat jako blazen - a zacnu prepocitavat na pro me dulezitejsi veci, jako napr. jeden tenhle kabat nebo pulka letenky do Australie a pod. - Australie je mnohem zabavnejsi, nez dalsi kabat :-)

Alena Cechova  18.01.12 11:20

Já bych si koupila obraz.

kiwi  18.01.12 12:12

Tak jasně, každej by věděl co koupit… já se jen snažila udržet v kategorii oblečení a doplňků :-)

fiesta
104 příspěvků 18.01.12 14:37
GreatSusan ha detto : oni i ty opravdu dobry a temer nerozeznatelny fake tasky nejsou zrovna za stovku, dokonce ani ne za nekolik stovek. Ty, co rozezna opravdu jen soudni znalec stoji spis nekolik tisic. Ale nez dat nekolik tisic za falesnou tasku, tak radsi koupim kozenou tasku „mensi“ znacky…
V Chorvatsku sa nedavno prevalil skandal - v mnohych znackovych obchodoch predavali faky (oblecenie, kabelky, drahe kovy) - boli za tym miestni veduci predajni, vymienali originalny tovar a nahradzali ho fake vyrobkami z Bosny, vyrobenymi na tento ucel. Odvtedy som si nie ista ani v „znackovom obchode“ (v pripade, ak to nie je obchod v materskej krajine) a preto suhlasim, celkovo za kabelku by som nedala niekolko desiatok tisic a radsej si kupila tu letenku do Australie.

DanielaS
4603 příspěvků 18.01.12 20:44

Tak to je gol, to je nejlepsi lek na hon za znackami. Ja jsem se po precteni knizku Deluxe zarekla, ze zadnou znacku krmit nebudu, a tech par veci, co kupuju, hledam u malovyrobcu ci primo na zakazku. Ze jako radeji podporim nejakou flerovou identitu nez velkoobchod s buhvi cim.
V te knizce se taky rozebirala pravost kabelek, ktere mimochodem muze delat ta sama tovarna jako „prave“, dochazelo to az k pocitani stehu na centimetr a obraceni etiket uvnitr vnitrnich kapsicek naruby… a krom toho je Madame Prada desne nesympaticka, zejo.

kiwi  19.01.12 11:19
DanielaS ha detto :dochazelo to az k pocitani stehu na centimetr a obraceni etiket uvnitr vnitrnich kapsicek naruby
Myslím, že pečlivé, skutečně perfektní vypracování je to poslední, co by na „značce“ mělo vadit… naopak, i to je/by mělo být v tý vysoký ceně.

Barbyl
1469 příspěvků 25.02.13 13:14
@GreatSusan píše:
pulka letenky do Australie a pod. - Australie je mnohem zabavnejsi, nez dalsi kabat :-)

Ja v Austalii bydlím a přijet sem můžete za cenu jedné Vuittonky. A kabát tu potřebovat nebudete, pokud se teda vyhnete Melbourne a nebo pojedete na jaře.

Matmys
1597 příspěvků 25.02.13 15:26

Jeje, já četla v nadpisu něco úplně jiného… :)

Sibyla
2639 příspěvků 25.02.13 21:43

@Matmys No, tak to se pozná určitě snáz - po čichu.

Julieee.z
1 příspěvek 26.05.16 12:40

Souhlasím s GreatSusan:) Btw. ani soudní znalec bohužel není narianta :( viz článek o možmostech prověřování originality: http://www.nana-vogue.cz/…lni-ci-fake/

Jinak na webu, hl. tech anglicky mluvících je mnoho návodů. Tak aspon pro přibližnou informaci.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit