Jak poznat už v obchodě, že oblečení bude barvit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Entyka
163 příspěvků 09.12.13 17:07
Jak poznat už v obchodě, že oblečení bude barvit

Ahoj, můžete mi prosím poradit trik jak poznat už v obchodě, že oblečení, které si kupuji je nekvalitní a bude barvit? Teď jsem pěkně naletěla, koupila jsem si černé džínové kalhoty v Camaieu a obarvili mi úplně nový vlněný béžový kabát z Benetonu, na který jsem nějakou dobu šetřila. Upozornila mě na to dnes paní v čistírně, kam jsem kabát nesla s tím, že je špinavý…Nikdy před tím, se mi toto nestalo, volnočasové kalhoty a džíny jsem kupovala v S. Oliver a to bylo OK, teď jsem ale zhubla a mám dost problém nějaké padnoucí volnočasové kalhoty sehnat.
A nějakou radu prosím, co udělat s obarveným kabátem? A kde sehnat nové kalhoty, co nebudou barvit? Zkoušela jsem Esprit, S. Oliver, Levis a Orsay a nic mi nesedělo.

Za rady děkuji.

Reakce:

Jiná Realita
13791 příspěvků 09.12.13 17:10

Světlý kabát vám obarví většinou cokoli, i zdánlivě nebarvicí věci, třeba kabelka (a naopak). protože se o něj intenzivně třou.
věci, které budou barvit hodně, jde poznat, když hodně jemným papírovým kapesníčkem důkladně látku přetřete. jak zůstane tónovaný, bude to barvit jak čert. ale většinou to prostě nepoznáte. mám červené zara tričko. nebarvilo nikdy, ale jednou jsem si pod něj vzala bílé prádlo a díky nemoci jsem se hodně potila. podprsenka se zabarvila hodně :/ naštěstí to pustilo odbarvovačem.

razorblade_reloaded  09.12.13 20:00

Me loni takhle tmave kalhoty obarvily kabat (ne uplne svetly, ale stredne oranzovy) a v cistirne mi to normalne vycistili.

bestia
2296 příspěvků 09.12.13 20:12

Nedavno som si kupila rifle, a je to tam priamo napisane…

nataliana
15 příspěvků 09.12.13 20:44

Ten papírový kapesníček je asi nejlepší nápad. Jinak to fakt nepoznáte, nejhorší je, že ani podle ceny. Asi před třemi týdny jsme s mou matkou byli kupovat rifle. Ona si koupila výborně sedící, modré za 1800,–. Mně žádné neseděly, ale nakonec jsem zvolila nejmenší zlo v HM - černé rifle za 350,–. Později jsme si uvědomily, že na obou bylo napsáno o možném barvení světlých věcí. Jedny barví jak čert, na druhých se barva ani nehne - hádejte které jsou které :D

Entyka
163 příspěvků 10.12.13 13:30

Děkuji všem za rady.
Tak naštěstí mi kabát v čistírně vyčistili, ne úplně, ale nosit ho v pohodě můžu (byl obarvený uvnitř). Paní v čistírně říkali, že při koupi mám oblečení přejet parkrát mokrým bílým kapesníkem a tak poznám, zda bude barvit. Pokud už jsem jej koupila a barví a nechci jej vyhodit, tak namočit do octové vody.

Jinak já jsem z toho stále překvapená, toto se mi stalo poprvé a v zimě nosím tmavé kalhoty a světlý kabát už hodně dlouho. Koukám, že jsem tedy doposud měla asi štěstí..

kamaradvladimir
448 příspěvků 10.12.13 13:36

@nataliana mám modré z HM, mám je asi rok, prané minimálně desetkrát a stále mám večer modré dlaně a sem tam nohy… čekal jsem, že se prostě operou ale… :/ takže já hádám. že ty z HM

kamaradvladimir
448 příspěvků 10.12.13 13:37

@nataliana aha tak vy máte černé tak to nebude tak agresivní :)

queenmargot
1106 příspěvků 10.12.13 13:43

No pokud si přečtete cedulku, tak na ní je uvedeno prát s podobnými odstíny a že mohou barvit (mám to snad na všech džínách a v tolika jazycích, že pokud člověk umí číst neměl by být problém).

Mademoiselle K.
34 příspěvků 10.12.13 14:13

Co vás proboha vede k tomu, abyste míchala tmavé a světlé věci do jedné pračky? To je pořádná hloupost.

Jiná Realita
13791 příspěvků 10.12.13 14:15

@Mademoiselle K.
pochybuju, že v pračce. 100% během nošení…

Entyka
163 příspěvků 10.12.13 14:16

@queenmargot @Mademoiselle K.
nevím zda se nejedná o nedorozumění, oblečení se mi obarvilo při běžném nošení, nikoli při praní.

Mademoiselle K.
34 příspěvků 10.12.13 14:21

@Entyka

V tom případě se vám omlouvám, nedošlo mi to.

queenmargot
1106 příspěvků 10.12.13 14:21

Já pochopila, že to bylo při nošení a ne praní. Ale pokud mi cedulka uvádí, může barvit, dávám si bacha s čím oblečení nosím nebo ho vůbec nekupuji.

Martini90
159 příspěvků 10.12.13 17:40

Kdysi mi někdo poradil používat fixativ na oblečení, že údajně po tom nebarví. Odzkoušeno nemám, ale dotyčná jej kupovala tady http://www.chevas.cz/…barvovace-1/

buchtenzie
26 příspěvků 16.12.13 20:44

Pokud oblečení barví, je to vada materiálu a v obchodě bych jim to omlátila o hlavu, když si třeba koupíte bílo-černé proužkované tričko, tak přece není možné že by bílý pruhy zešedivěly…

Entyka
163 příspěvků 17.12.13 11:46

@buchtenzie - Já mám stejný názor jako Vy a paní v čistírně říkaly to samé. Oblečení, které barví, je pro mě šmejd. Bohužel dnes v obchodech, máte na tmavých džínách upozornění, že mohou barvit, při dotyku se světlým materiálem.
Nové tmavé džíny jsem koupila v Marks&Spencer, prošla jsem spoustu obchodů a hrůza, spousta kalhot prostě barví i když je přetřete jen tím bílým kapesníkem, ty jsem ani nezkoušela.
Objednala jsem si nakonec fixativ na oblečení, jak poradila @Martini90 . Doufám, že bude fungovat, zafixuji s ním pro jistotu ty nové džíny a taky mám 2 nové výrazně barevné šály.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit