Jak přesvědčit rodiče - oblečení pro šestnáctiletou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

EmSmile
30 příspěvků 20.11.12 19:11
Jak přesvědčit rodiče?

Pokud vám bude téma připadat jakýmkoliv způsobem špatné, prosím o smazání.. Negativní komentáře si odpusťte, to radši nepiště nic..

Otázka zní, jak přesvědčit rodiče?
Je mi šestnáct let a mám jasnou představu o oblečení - chtěla bych kabát a polobotky na podpatku. Rodiče by radši, abych měla bundu. V zimě docela mrznu, takže zase tolik proti ní nebojuju - koupila bych si k ní zimní conversky a bylo by. (Dobře, je to pekelný, ale začlením se do davu a myslím, že zapadnu). Jenže moje mamka je ukázková „pekelnice“ a snaží se mi vnutit kozačky a k nim lyžařskou bundu. Prostě peklo samo. Teď bych se vás chtěla zeptat, jak se proti tomu dá bojovat?
Co namítnou na argumenty, že v kabátu zmrznu a že se ke mě podpatky nehodí?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reakce:

VeronicaMP
53 příspěvků 20.11.12 19:16

Myslím, že v šestnácti jste už dost velká na to, aby vám rodiče dovolili oblékat se podle svého. Samozřejmě pokud vám oblečení kupují nebo na něj přispívají, tak mají právo o tom něco říct, ale myslím, že to hlavní by mělo zůstat na vás. Zkuste si o tom promluvit a vysvětlit to mamince.

ernst
8 příspěvků 20.11.12 19:18
nelahka uloha

Neskusite jej dat citat tento blog? pekne od zaciatku? :) drzim palce!

Greeny
47 příspěvků 20.11.12 19:20

Pokud jsou tví rodiče praví pekelníci, jak sama píšeš, tak jim to myslím nevymluvíš, ani kdyby jsi jim ukázala zdejší stránky a k tomu pronesla hodinový monolog plný argumentů :) Tvoje mamka uvažuje ryze prakticky, takže bunda (je hrubá a má kapuci) + kozačky (nebudeš mít mokré nohavice, zahřejou ti i lýtko) jsou podle ní logické. Pokud tedy s bundou souhlasíš, tak se zkus poohlédnout po tzv. sportovní variantě kozaček (zkus si zadat do googlu „sportovní kozačky“). Já bych si z nich vybrala a určitě ti v zimě udělají lepší službu než conversky.

Alhambra
861 příspěvků 20.11.12 19:27

Být Tebou (dovolím si tykat, neb mám patnáctiletého syna :-) ) koupím si v SH vlněný kabát z kapesného - případně si řeknu o peníze na něj na narozeniny, Vánoce nebo tak něco. Když budeš chvilku shánět, určitě koupíš nějaký za pár stovek. Když Vaši uvidí, že je Ti v něm teplo, třeba o Tebe přestanou mít takový strach. A nakonec možná uznají, že Ti to fakt sluší víc než v té bundě. Přeji hodně zdaru :-)

Karoleenah
2322 příspěvků 20.11.12 19:39

Ještě mě jako (mnohými zde nenáviděný :) ) kompromis napadá bundokabát, kozačky se k němu dají vzít a pokud by sis vybrala nějaký bez igelitového lesku, scíplých kožešin a podobných laciností, vypadal by rozhodně líp než lyžařská bunda a nakonec by tě i víc zahřál, protože je delší. Na mysli mám něco takového třebas:

I když samozřejmě bych být tebou nevzdávala boj za kabát, jen by toto mohl být takový mezikrok, aby to pro tvé rodiče nebyl moc velký šok. :) A ani to, co píše @Alhambra není špatný nápad, i když je samozřejmě otázka, jestli se ti podaří nějaký pěkný padnoucí kabát ulovit dřív, než začne mrznout, ono to přece jen v těch sekáčích často bývá běh na dlouhou trať.

Viktorie H.
664 příspěvků 20.11.12 19:45

Mě je taky 16, naštěstí mi rodiče dávají peníze ať si koupím co chci, ale například u kamarádek to tak nevidím, chodí nakupovat s rodiči, nebo jim maminka přímo věci kupuje. Zkus mamce říct, že se ti to prostě nelíbí (to snad uzná ne?), že má každý jiný vkus. Pokud ti je v kabátu zima, tak bundu klidně nos, ale např. ty péřovky, mají je v mnoha barvách i střihem a jsou moderní. Boty budou asi těžší, ale na zimu jsou lepší kozačky. A když si vybereš nějaké jednoduché a teplé, nevím proč by měla mít maminka něco proti.

Já První  20.11.12 19:47

Asi bych vám měla dát kontakt na své děti, ty si se mnou dokázaly poradit. O tom, co nosí, nerozhoduji od jejich cca 13 let. Ano, je to smutné a mockrát jsem to oplakala, ale pokud budete dostatečně tvrdohlavá, nakonec se podaří. Jen nevím, jak na to zareaguje vaše máti. Já jsem to bez antidepresiv zatím zvládla…

sekaclady  20.11.12 19:48

@EmSmile jsem taky pro sekáč.. tam si za cenu bundy nebo kabátu v obchodě koupíš oboje.. a možná i kozačky..

kayav  20.11.12 19:49

Souhlasila bych s tím bundokabátem, když už nic, jeden mám a je v něm fakt teplo.
Jinak soudě dle tvé nejistoty už ze začátku tématu diskuse, zkus být trochu jistější i před rodiči. Najdi si v šatníku, co by se ti ke kabátu hodilo a zkus rodiče přesvědčit, že se to k tobě hodí:-)

Alhambra
861 příspěvků 20.11.12 19:52

P. S. - já se syna snažím přesvědčit, aby začal nosit kabát. zatím trvá na bundě :-)

janiiiv
781 příspěvků 20.11.12 20:05

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 03:07

Sibyla
2639 příspěvků 20.11.12 20:17

Těžko radit, když neznáme dotyčné rodiče. Já jsem se s maminkou potýkala snad pět let o své lehce výstřední, bohémsko-retro-somrácké oblečení a neustoupily jsme ani jedna - já to nosila a ona mi radila, vyčítala, spílala, kdykoliv mě viděla. Možná, kdyby mě mimoděk neutvrzovala v pozici rebela, opustila jsem ten styl dřív.

Adivey
182 příspěvků 20.11.12 20:28

Tak předně - že v kabátu zmrznete, to snad není argument. Když bude vlněný (aspoň částečně a čím víc, tím líp), tak je v něm mnohem tepleji než v bundě. To se na MP opakuje stále a je to pravda. Namítla bych také, že bunda je dělaná na sport. Tudíž výrobce očekává, že se v ní člověk zahřeje vlastní aktivitou a nehřeje tolik sama o sobě (aspoň takovou zkušenost mám se svou lyžařskou budnou). No a pak univerzálnost. Nějaký barevný kabát (já mám např. vínovo-černo-béžový, vzor cosi jako kohoutí stopa) je hodně univerzální kousek. Dá se vzít ke kalhotám i sukni a bude sloužit mnohem déle než bunda, která se prošoupe apod.
Koukněte po sekáčích (vč. těch internetových - tam jsem zatím byla s kabáty úspěšná) a třeba budete moci mamince navíc ukázat, že takový kabát nemusí být ani drahý. Pokud Vám nebo jí tedy nebude vadit, že bude z druhé ruky.
Moje mamka je taky příkladně pekelná, ale když jsem řekla, že něco nechci - tak např. bundu, dala mi tolik peněz, kolik by byla ochotná dát mi na tu bundu a já si mohla koupit alternativu podle vlastního uvážení. Když to stálo méně, zbylé peníze jsem vracela, když víc, musela jsem si to doplatit sama. To mi přijde fér.
Co se bot týče, neznám ty zimní conversky, ale nešijí ze s látky? To mi do zimy vhodné nepřipadá, natož až bude slaná břečka…

Andrássy  20.11.12 20:38

Jestli ti máma striktně odmítá koupit kabát, tak s tím asi nic nenaděláš. Za dva roky ti bude 18 let, de facto z tebe bude dospělý člověk. Doporučuji najít si přes léto brigádu a na kabát si našetřit.

Adivey
182 příspěvků 20.11.12 20:44

@Andrássy Joo, máte pravdu, to je taky řešení. Já si první kabát (ten černo-vínovo-béžový) koupila z první (nebo druhé) výplaty a nedám na něj dopustit. Nebyl ze sekáče a stál asi 2.000, ale slouží dodnes. Pravda, není to zas tak dlouho. Po letech jsem se zmínila mámě a ta mi řekla, že si z první výplaty taky koupila kabát. Dnes je jí ale už malý. :) Taková kabátová nostalgie.

Audrey.Piper
412 příspěvků 20.11.12 20:45

Moji rodiče zabrali, když byl můj vysněný kabát za 50% pův. ceny a tak jsme pod něj koupily dva opravdu teplé svetry, které jsem celou zimu střídala.
Jinak moje kamarádka má opravdu krásnou a teplou bundu, hodí se i k sukni.

Dahllie
2222 příspěvků 20.11.12 20:46

U nás to bylo podobné, máma měla dost jinou představu o tom, co bych měla nosit. Vyřešilo se to tím, že jsem na to, co jsem chtěla jiného, šetřila z kapesného a pak si to pořídila. Když mě pak máma viděla, pochopila, že mám dost rozumu. Myslím, že rozhodovat o tom, co si dítě obleče, by měli rodiče maximálně do šesti let. Pak už jen usměrňovat, s ohledem na počasí a příležitost.

miichalka
78 příspěvků 20.11.12 21:19

Já v šestnácti podobné problémy vyřešila tak, že jsem si našla práci na poloviční úvazek. Po škole jsem chodila do práce a za svý vydělaný peníze jsem si už kupovala, co jsem chtěla a sama uznala za vhodné.
Jinak bych se taky přikláněla k variantě bundo-kabátu. Jeden péřový vlastním, a v mrazech na něj nedám dopustit.

dagur
263 příspěvků 20.11.12 21:31
historie

Úplně s vámi cítím, já jsem radši, než bych nosila kabát a kozačky, co se mi nelíbily, chodila skoro celou zimu ve vlněných podkolenkách a polobotkách a k tomu v lehkém jarníčku, pod který jsem nosila hodně svetrových vrstev. Taky jsem chodila na brigády, abych si mohla koupit vysněné italské kozačky, které v jesenické břečce nepřežily ani jednu sezónu. To je ovšem dávná historie, minulé století, ještě za totáče. Teď je možností mnohem víc. Nějaký hezký bundokabát vidím jako rozumný kompromis a k tomu kozačky.

Motyka
327 příspěvků 20.11.12 21:39

Je to už dávno…ale nejlepší bylo si na to vydělat. Proti tomu nebyl nikdy žádný argument.

llolla
2102 příspěvků 20.11.12 21:44

Jak presvedcit rodice asi neporadim- mne do oblekani matka nikdy nekecala (tedy, obcas jo, ale mne to bylo fuk). Ale ohledne Conversek- ja jsem mela nekolik zim ty normalni plataky jako zimni- dala jsem si do nich vlnene ponozky a neteklo do nich, kvuli te gumove podrazce. Ale vy asi myslite ty s kozesinou vevnitr. Jednu zimu (bylo mi asi 13) jsem prezila- vyjma 20 stupnovych mrazu- v nekolika svetrech, protorze jsem podedila dve hnusne, opravdu hnusne zimni bundy a odmitala jsem je nosit…

ndrea
57 příspěvků 20.11.12 22:53

Myslím, že ty bundokabáty od @Karoleenah jsou pěkné, hlasuju pro nějaký podobný, výhodou bude, že k nim dostanete kozačky, které se budou hodit do budoucna, až se vám podaří obstarat kabát. Ještě mě napadlo, že pokud moc nenosíte sukně, mohla byste zkusit nějakou pořídit a argumentovat tím, že ale přece potřebujete vršek vhodný k sukni…

guinejske_prase
178 příspěvků 21.11.12 08:48

Já se omlouvám, ale musím se v první řadě podivit tomu, že je někdo v 16 letech pod takovým diktátem rodičů. A upřímně mě děsí, kolik příspěvků se k tomu staví s pochopením a souhlasem ze strany rodiče.

Každopádně bych argumentovala v první řadě hlavně tím, že ona to nosit nebude. Tvoje maminka by snad měla mít zájem i na tom, aby ses v oblečení, které nosíš cítila dobře a líbilo se Ti, ne? Tím spíš, když do něj bude investovat její peníze. Další věc je, jak už tu zaznělo, že i průměrně kvalitní kabát může zahřát lépe než bunda, zvláště je-li aspoň částečně z vlny. Sama mám kabát s pouze 30% vlny a je mnohem teplejší, než kterákoliv bunda. Jak sportovní, tak obyčejná. No a nakonec, v 16 snad disponuješ i nějakými vlastními penězi, případně při troše snahy disponovat můžeš, takže nevidím důvod, proč se prostě nezařídit podle sebe. Případně se s mamkou domluvit, že si na kabát třeba půlku přispěješ.

Pavučinec plyšový  21.11.12 09:40

@EmSmile Nepomohlo by, kdybyste o kabát napsala Ježíškovi?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit