Jak přežít

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RenaLange  15.12.11 10:43

tak mám pocit ( nebijte mne, jsem už stará), že se to o „Vánocích na xx " trochu zvrtlo na
" jak si užívám vánoce já a jak to miluju já " .
Možná jsem to pochopila špatně, měla jsem dojem že Ava píše o něčem jiném, totiž o tom jak přežít ,když zůstanete úplně sami v prázdném bytě.
Nedoporučovala bych zvát bezdomovce, připomínám Ivu Pekárkovou " jedna známá jata soucitem pozvala dva bezdomovce se vykoupat a ti ji znásilnili před očima jejího šestiletého syna“.
Dávat na facebook " mám volný byt a jsem tady sama " bych taky učinila jen v případě že mám cvičeného dobrmana a 25. prosince se stěhuji mimo republiku.
Brát si domů cizího seniora - Bože můj koho to napadlo, my senioři jsme ještě živí ! ( Nebo jo, vemte si mě domů,na tyhle vánoce nikdy nezapomenete:-).
Takže, co s tím?
" Seš úplně blbá, takhle řvát kvůli jednomu blbému večeru, to nevydržíš sama od půl šestý do půlnoci " hulákala jsem kdysi na jednu kamarádku do telefonu ( a bylo mi jí líto).
Dnes už mám natrénováno,takže souhlasím s těmi co doporučují uklízet, jakoukoliv činnost.
Tedy ne že odtaháte nábytek a pak budete plakat uprostřed místnosti na hromadě knížek, to ne!
Uklidit si aby to bylo kolem Vás hezké ( naprosto chápu že při čtení těchto řádků máte chuť udusit mne prachovkou). Za chvilku tu máme jaro, už jste probrala boty,svetry a tak ?
A umejt si vlasy a okoupat se . Ráno,taky to zabere čas.
Chápu a znám že přes ten smutek se člověk těžko dostává z postele,je třeba to překonat protože voda fakt pomáhá.
Aspoň trochu ( tím nemyslím že hupnete do Vltavy,já myslela koupel doma).
Nachystat si jídlo. Předem a těšit se na ně. Dobrý!
Někdo Vás musí rozmazlovat takže je to tenhle rok na Vás, konečně bude Vaše rozmazlování pojato zodpovědně.
Se seznamem v ruce ( konečně Vás nikdo nezdržuje a neotravuje dotazy zda jste koupila ten páchnoucí sýr z kterého Vám bylo nevolno už při pomyšlení ) proběhněte obchod a ven!
Nezapomenout na čokoládu pokud ji máte ráda!
Protože jste dospělá a rozumná nebudete ztrácet čas sledováním Popelky ( trdlo které neumí zapnout vysavač ) a seženete si filmy které baví Vás.
Klidně seriál Nanny Fine 689tý díl nebo Zoufalé Manželky, no a co a je to Váš den.
Pokud si nejste jista že se ovládnete a nezapnete TV doporučuju umístit vedle fotku prince v jeho dnešní podobě.
Jedna má známá si vždycky nachystá dobrou svačinu, kafčo do termosky, o půl šesté večer sedne do svého mrňavého autíčka a jede na výlet.
Paráda, cesty prázdné,soustředí se na řízení, benzin je pro důchodce drahej a tak si dělá radost. Jsou přece Vánoce a víte jak je Krumlov v noci krásný?
Napapaná unavená se vrací domů spát a pak už je zítra a je po Vánocích.
Slabším povahám doporučuju to co svému pětiletému vnukovi, napapat a nejpozději v 8 večer spát .
Vy na rozdíl od něj můžete kolem půlnoci vstát a pustit si DVD c Colombem, pořád je to lepší než štkát do noci a Vaše pleť kolem očí bude druhý den vypadat nerovnatelně lépe.
Hele, vážně mě nechcete na Vánoce domů? Byly by nezapomenutelné !

Reakce:

Alena Cechova  15.12.11 15:30

Náhodou! Já Avě nabízela, že si to s ní vyměním.
Já osobně bych jela vlakem do Dobřichovic a pak bych překročila hřeben do Mníšku. Zpátky bych šla pěšky až do Prahy, byla by to adventura aspoň. Zábava na celej den.

RenaLange  15.12.11 15:59

Na Vánoce má člověk dělat dobré skutky, já bych eventuelně jela s Avou potěšit Vaši tchýni, myslím že i chlapečkové by měli zážitkové Vánoce.

MP Ava
248 příspěvků 15.12.11 20:55
Sama jsem se divila, kolik reakcí můj dotaz vzbudil… je pravda, že se to zvrtlo v popisování vlastního prožívání svátků, ale trochu jsem to čekala a navíc je to zajímavé si přečíst, jak Vánoce tráví jiní.

Jednu věc asi nedokáže přesně pochopit nikdo, kdo to nezažil, a sice, že nejde říct „kašlu na to, nebudu si z Vánoc nic dělat, vždyť o nic nejde…“. Já už si z nich prostě něco dělám, protože mi nejsou jedno, měla jsem je vždycky ráda a záleželo mi na nich. O to víc mě to teď „bere“. Každopádně s tímhle se každý musí popasovat sám, já vím. Ale vím, že cíleně se pitvat ve vlastním smutku k ničemu není. Přijmout ho a dál neřešit…

Rozhodně měli pravdu všichni ti, kteří doporučovali udělat si program a režim (ten, kdo psal o brouzdání na netu v pyžamu s mastnýma vlasama a na oběd brambůrky, tu má u mě doma skrytou kameru??? :-) Asi svůj čas rozdělím mezi práci, resty a přátele. A budu se snažit neslyšet ten hlas, co i při všech těhle činnostech mi zní vzadu v hlavě a připomíná, že jsem zase sama (myšleno bez partnera, rodinu mám)- už kolikátý rok… Ostatně dnes mi to doporučila i doktorka. Nejen, že se člověk zaměstná, ale mít režim prospívá i fyzickému stavu. A ten zase ovlivňuje psychiku a naopak…

Každopádně přeji všem opravdu krásné Vánoce, ať už „Vánoce“ nebo „krásné“ pro Vás znamená cokoliv…

MP Ava
248 příspěvků 15.12.11 20:57

RenaLange, Alena Čechová: ale nebudeme originální, na podobné téma je romantická slaďárna jménem Prázdniny… Ale pokud bych mohla hrát tu, co ve výsledku potká nějakou českou obdobu Juda Law, tak beru! :)

continuity
5851 příspěvků 15.12.11 22:22
Avo, jenom kvuli vam jsem se zaregistrovala.
zazila jsem take Vanoce na pytel a opravdu se moc s tim delat neda. je to hrozne blby cas pro vsechny, kteri nejsou sami protoze chteji. proste z Vanoc na hovno, nikdy neudelate ani Vanoce dobre. vemte to jako dusevni ocistu a ukol, ktery je potreba zvladnout. ty svatky k tomu trapeni patri a mozna se neco noveho o sobe dovite. hlavne si nehledejte moc nahrazkovych aktivit, ono to stejne moc dobre nevypali. skuste byt i sama se sebou, naveky se stejne pred tim vsim utikat neda. pristi rok to bude jisto jiste lepsi, dokonce ani kdyby jste toho sveho Juda Lawa jeste nepotkala (protoze jednou ho jisto jiste potkate, ale musite se najdriv vyporadat s timhle tim).
kdyz jsem to zazivala ja, tak na Stedry vecer jsem byla u rodicu a Silvestra doma sama. proste jsem si to uz nestihala nejak rozumne zorganizovat a cpat se na posledni chvili nekam, kde se nikomu nechce zabyvat problemy jedne rozvadejici se, se mi taky nechtelo. bavit jsem se stejne moc nemohla. a nakonec jsem toho Silvestra snasela lip nez ty Vanoce ve spolecnosti. pojmula jsem to jako ocistu dusevni i telesni. vyhazela jsem nejake stare kramy, co jsem uz nechtela, vykoupala se a o pulnoci jsem si s prskavkou v ruce neco prala.
jo a napekla jsem v ten rok pro asi pet internetovych kamaradek (nejak mne nejvic stresovalo, ze nemam pro koho varit a pect).

DanielaS
4603 příspěvků 16.12.11 09:15

Nemam u tebe skrytou kameru, ale nejakou tou osobni krizi jsem si prosla a bramburky jsou v takovych pripadech nedilnou soucasti zivotospravy, to je znamy fakt. Taktez jsem si overila, ze je nesmysl nutit se do nejakych cinnosti ci spolecnosti, ktere ti v te chvili nevyhovuji. Takove ty rady „opustil vas? Prece se nenechate zdeptat, nahodte minisukni a vyrazte do viru vlekomesta!“ jsou fakt naprd. Fakt. Shrnuto a podtrzeno, dobre si rozvazit program, at uz jakykoliv, sepsat si ho a pak nam dat vedet, jestli jsi ho dodrzela, ne ze budes podvadet!
(Ja bych se asi zavrtala doma a sila.)

MP Ava
248 příspěvků 16.12.11 11:30

Dobře, provedu! :)

Oldyn
5035 příspěvků 16.12.11 12:27

Brambůrky né, raději pop-corn. A pořiďte si pejska, koťátko a nebo andulku. ☺☺☺

kurzatko
230 příspěvků 16.12.11 15:30

Oldyn: Na jednu stranu je myslím hloupost pořizovat si zvíře jen jako náplast, abych nebyla sama. Ale pokud člověk už dřív laškoval s myšlenkou pořídit si domů nějakého chlupáče a je ochotný přijmout tu péči se vším všudy i na další roky, tak proč ne? Zvíře dá člověku jak ten potřebný režim, tak společnost. Když jsme s mámou po rozvodu zůstaly na Vánoce samy v bytě skoro bez nábytku, ve kterém ale nadšeně běhal mladý kocourek, chápaly jsme, proč jméno jeho chovatelské stanice zní „Útěcha“.
A s tím surfováním na netu s mastnými vlasy je to přesné - jen ty brambůrky doma většinou nemáme, tak je musí nahradit čokoláda a sýr jezený bez pečiva :-)).

16.12.11 19:44

Och!!! Brambůrky nejím, ale čokoláda a sýr bez pečiva (a dobré víno pité o samotě) zní jako vrchol dekadence!
(Nebudu na Vánoce sama, jsem v této místnosti asi navíc, ale tohle mě donutilo zareagovat)

oskarina
266 příspěvků 16.12.11 20:33

Avo, souhlasím s RenatouLange, myslím, že to napsala krásně a výstižně.
Je to těžké vůbec přesvědčit sama sebe k nějaké činnosti, zaměstnat se, když se člověk trápí a cítí se sám. Věřím, že se Ti podaří „úkol“ :-) splnit a že nám pak poreferuješ.
Nakonec je to den jako každý jiný, vezmi si, že plno lidí slouží, má směny a Štědrý den jim proběhne úplně všedně.
Hlavně NEE zvířátko jako náplast na samotu! Zvíře s rozmyslem až tehdy, pokud je pro to dobrá situace a je víc lidí, kteří se mohou v péči o něj střídat (tedy pokud ti lidé nenavrhují rybičky nebo africké šneky)…

MP Ava
248 příspěvků 17.12.11 00:32

já už doma dva kočičáky mám… a oba jsou trochu náplast na bolest a přesto nelituju ani minutu, že je mam…

sasha
171 příspěvků 18.12.11 18:53

stiahnut flašku bieleho:-D moji kamosi su vzdy o veceri skoro na nete, pretoze je nevhodne aby isli vona nic nie je otvorene a celkom sa nudia, tak aspon pokecame

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit