Jak se obléct ve věku 30-40 let?

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pehot
685 příspěvků 08.11.12 13:06
Jak se obléct ve věku 30-40 let?

Zdravím,
sousední diskuse mě přiměla k založení nového tématu.
Za pár týdnů mi bude 34 let, jsem vyšší a štíhlá (173/52). Oblékám se spíš elegantně a to bude nejspíš kámen úrazu. Dle vložených fotografií v diskusiCo jsem měla dnes na sobě mi hodně lidí hádá věk o 10 i více let vyšší. Starší jsem vypadala vždycky, už od dětství mi obvykle hádali víc, takže jsem na to víceméně zvyklá. Na ulici taky občanku běžně neukazuji, tudíž co si myslí kolemjdoucí, mi je celkem jedno.
Přesto: jak se v mém (a podobném) věku oblékat, aby to bylo elegantní a přitom ne „jako do hrobu“?
 Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

Curlygirl
1901 příspěvků 08.11.12 13:09

Třeba já jsem vám původně tipovala +- 35, takže ne na všechny působíte o 10 let starší.

Curlygirl
1901 příspěvků 08.11.12 13:12

Ještě jsem vlastně chtěla napsat, že váš styl oblékání považuju za nadčasový elegantní styl pro ženu/dámu od 25 let výše (nahoru to nevymezuji vědomě). V reálu působí na lidi i spousta jiných vjemů, než jen na té fotce, takže si nemyslím, že působíte naživo tak „staře“.

Khajka
506 příspěvků 08.11.12 13:14

Já Vám taky tipovala tak 35, ale myslím, že máte jistou výhodu - mohla byste takhle vypadat i v padesáti a to pak bude příjemné, že Vám budou hádat o 10 let méně ;-)
Mimochodem, to tipování věku je dost ošemetné, mně někdo hádá méně, někdo zase více, je to silně o subjektivním vje­mu…

chinin
2788 příspěvků 08.11.12 13:15

@pehot
Podle mě je Vaše oblečení úměrné vašemu věku. Evidentně preferujete elegantní styl, ale nemyslím, že vás „postaršuje“. Osobně jsem vás také tipovala na +-35. Nemyslím, že potřebujete „řešit nějaký problém“.:-) Nicméně diskuze na téma elagantní oblečení, které je zároveň chic, mě zajímá a ráda se do ní zapojím.:-)

Edit: P. S.: Než jsem vložila svůj příspěvek, přibyly do diskuze dva příspěvky ve stejném duchu. Evidentně se tedy (zatím) všechny shodujeme.:-)

Příspěvek upraven 08.11.12 v 13:17

Mylady2
12409 příspěvků 08.11.12 13:16

@Khajka přesně tak! Pokud se Pehot bude oblékat furt takhle tak si může být jistá, že v 60 jí budou lidi hádat 40;-)!
Nic bych neměnila…

gulietta  08.11.12 13:16

@pehot myslím, že u vás je to o preladenosti, ktorá občas sklzne až ku gýču.:-)

mujercita  08.11.12 13:24

@pehot Možná by stačilo přidat úsměv. Nemůžu samozřejmě posoudit, jak vypadáte ve skutečnosti, ale fotky na mě dělají sice estetický, ale zároveň velmi nepřístupný dojem. Kdybych měla mít s vaší fotografickou podobou nějaké jednání, rozhodně se nebudu těšit, spíš budu úplně vynervovaná.
Ale třeba to opravdu dělá jen ta fotka, zdání na první pohled samozřejmě klame.

chinin
2788 příspěvků 08.11.12 13:30

@gulietta
(Myslím, že zrovna včera jsem psala, že) vnímám pozitivně, že má @pehot svůj styl, v rámci něhož se obléká tak, že dokáže každý den vypadat jinak = že její modely nejsou jako přes kopírák. Její outfity jsou stylově čisté, vkusné a v rámci daného stylu často hodně povedené. Ale souhlasím s tebou, že některým outfitům by prospělo trochu „ubrat“ = odebrat/vyměnit jeden doplněk, dodat outfitu špetku ležérnosti, nenucenosti…

Od toho, že já osobně preferuji trochu jiný styl, při posuzování jiných vždycky odhlížím.:-)

P. S. K tomu kýči - já si z hlavy „kýčovitý“ model Pehot nevybavuji (pouze si pamatuji nějaké nepříliš povedené první volnočasové outfity), ale mám v plánu si prohlédnout její fotky kvůli barevnému typu tak, pokud na něco narazím, „ozvu se“.:-)

Curlygirl
1901 příspěvků 08.11.12 13:34

@chinin já si vybavuji outfit @pehot s kožešinovým límcem (snad se nemýlím a skutečně takový měla), který na mě působil jako, a teď nevím buď too much nebo over the top… nevím, zda to bylo pro mě jenom extravagantní nebo prostě už kýčovité.

blue0015
213 příspěvků 08.11.12 13:37

Já vám tipovala 30 :) Oblékáte se skvěle, elegantně, podle mě není potřeba nic měnit. A mě lidé ve 22 letech tipují na 15, to taky není příjemné :D

chinin
2788 příspěvků 08.11.12 13:41

@Curlygirl
Pokud máš na mysli do vínova laděný outfit z posledního týdne, podle mě v něm byly „navíc“ rukavice se stejným kožešinovým lemem jako límec, jinak mi přišel outfit „v pořádku“.

P. S. Teď opouštím diskuzi, ale určitě se sem vrátím.:-)

Alizon
1233 příspěvků 08.11.12 14:27

Osobne bych rekla ze vase outfity pusobi velice elegantne/upravene, ale zaroven maji smrnc, takze jako do hrobu to rozhodne neni.
Jsme stejne stare:) a pro sebe bych vase obleceni klidne brala.
Osobne nosim casto i lezernejsi styl, ale nejlepe se citim v tom elegantnim a ten mi i podle meho nazoru (a podle nazoru okoli) nejvic slusi. A jsem rada ze jsem ve veku, kdyz uz si to muzu „dovolit“ - ve 20 jsem v kostymku vypadala divne.
Obcas mam takove zachvaty „omlazeni“, „oziveni“ a neceho vic „in“, ale vetsinou to vypada podivne a vracim se k tomu osvedcenemu.
K vasemu veku - kdyz uz jste ho sama nakousla - puvodne jsem si myslela ze jste o neco starsi nez ja, ovsem mne zase odjakziva tipovali o nejaky ten rok min.

Příspěvek upraven 08.11.12 v 14:34

Sibyla
2639 příspěvků 08.11.12 14:30

Myslím, že oblečením to není, že jde o to, co jste napsala, že jste vždy vypadala starší (úzké obličeje zpravidla vypadají) Může to být i mimikou. Ale uklidněte se, ono se to po čtyřicítce „zastaví“ - jste typ, který vypadá pořád stejně.

Lina-jiná
349 příspěvků 08.11.12 14:57

No, já sama mám štěstí, že se v reálu neposuzuje podle fotky, protože na většině fotek vypadám svým výrazem jako nepříliš úspěšný frekventant zvláštní školy… ;-D
Takže bych si z toho být Vámi mnoho nedělala. Ale když už jsme u toho, někdy bych Vás chtěla vidět třeba v něčem trochu drsnějším, trochu punkovém… :-)

Curlygirl
1901 příspěvků 08.11.12 15:07

„nepříliš úspěšný frekventant zvláštní školy“

teď jsem tu úplně vybuchla smíchy! skvělé spojení!

ni2ka  08.11.12 15:09
starší..

Milá…
Pehot, opravdu vypadáte starší, myslela jsem, že jste starší než já/1973/,
ale sluší vám to, některé ženy jsou „dámy“ a některé „holky“ a já asi zůstanu
holkou navždy ale někdy bych chtěla být tou dámou. určitě byste zjistila, kdybyste změnila styl, že to nejste tak úplně vy a necítila byste se…
vy jste taková opravdu dokonalá a toho by se mně asi nepodařilo dosáhnout. ale obdivuju to.

clandestin
19 příspěvků 08.11.12 18:38

Jsem stejný ročník jako vy a vidím to takto: je potřeba odložit oblečení, které jsme nosily ve dvaceti a nekupovat oblečení, které budeme nosit po pětačtyřicítce. Už to tady bylo řečeno mockrát…vylepšit se v materiálech. Nemusí to být rovnou pouze hedvábí a kašmír, ale nesmí to být vytahaný úplet, vše, co zavání určitou „mikinovostí“apod… Vyměnit látkové tašky za kožené, stejně tak i boty a ostatní doplňky. Pořídit si kvalitní sestřih a udržovat ho. Kosmetiku používat kvalitnější a začít pravidelně chodit na kosmetiku. Začít víc přemýšlet nad výběrem všeho a méně „ulítávat“. Pochopit, že méně je někdy více…
Co se týče té elegance. Mám podobnou zkušenost, která se znásobila po narození dítěte. Kam jsem se synem přišla (školka, hřiště, kroužky…apod), tam jsem vypadala jako exot. Mámy v džínách, v bundách a mikinách na mě koukly a radši se se mnou ani nebavily. Je to zbabělé, ale po pár zkušenostech jsem ty džíny radši navlíkla také, abych zapadla. Napadlo mě, zda-li také nemáte dítě a nepohybujete se víc v „mateřské“ společnosti…tam ta elegance asi nezapadá. Jinak si nedokážu představit, že zrovna vy byste si měla připadat divně. Ohromně vám to sluší!

Kokoska1  08.11.12 18:43

@pehot Vy k tomu „jako do hrobu“ máte fakt hodně daleko. Hlavně se nesnažte za každou cenu svůj styl změnit. Je vidět, že se v tom cítíte dobře, už to k vám patří, taková jste. Nepřipadáte mi starší než jste, jen stylem oblékání jiná než většina žen ve vašem věku, ale to nevadí, spíš naopak.

Kokoska1  08.11.12 18:43

@ni2ka Já jsem fakt neopisovala :D

pehot
685 příspěvků 08.11.12 21:37

Milé dámy,
děkuji za všechny Vaše příspěvky a SZ, které mi vyjádřily podporu, že to se mnou ještě není tak tragické :)
To, že vypadám starší, s tím jsem tak nějak smířená. Toto téma jsem založila proto, že mi zde ( pouze na základě fotek) bylo několika uživatelkami sděleno, že si myslely, že jsem daleko starší - a to především v návaznosti na to, jaké oblečení na těch fotkách mám. Takže vyvstala otázka, jak se tedy má oblékat „pětatřicítka“, aby nevypadala jako zastydlá puberťačka nebo naopak udržovaná padesátnice? Uvítám konkrétní tipy či příklady.

continuity
5851 příspěvků 08.11.12 21:50

@pehot vubec to nereste, tady se nikdy nezavdecite vsem. krome toho jste jedna z mala, co maji svuj styl. vypadate, krome jineho, puvabne, dustojne a elegantne, co se ve veku 35 let nenosi, protoze in je rozevlatost a klucici vzhled.

ja treba nepobiram zdejsi averzi ke kostymum - jakymkoliv.

vetsina tady rve: barvy, barvy a pak zjistite, ze „barva“ je lahvove zelena nebo tmavemodra nebo, v krajnim pripade, staroruzova. (cest par monochromatickym jedincum).

pehot
685 příspěvků 08.11.12 22:00

@continuity já zas nepobírám zdejší averzi vůči červeno-černým kombinacím a dalším věcem, ale to je fuk - přesně jak píšete, stejně se nezavděčíte všem.
Já se nechci nikomu zavděčit, jen mě opravdu zajímá, CO a JAK máme tedy nosit.

gulietta  08.11.12 22:07
@pehot píše:
Já se nechci nikomu zavděčit, jen mě opravdu zajímá, CO a JAK máme tedy nosit.

To tak strašne zaváňa : Ak nie som ja dobre oblečená, tak kto teda? Ukážte my lepší a krajší model, ak nie, tak nekritizujte.

pehot
685 příspěvků 08.11.12 22:36

@gulietta ale ne, já se jen zřejmě nevyjadřuju dost přesně. Toto téma jsem založila s očekáváním, že se zde dozvím nějaké obecné tipy, rady a nápady - podobně jako v sousední vlákně „jak se oblékat ve středním a vyšším věku“.
Co se kritiky týká, tak tu snáším většinou celkem dobře - chci vědět, co je špatně, co vylepšit. To, že někdo napíše: "je to hnusný " je sice podnět k zamyšlení, ale já bych ráda slyšela nějaké nápady, jak to změnit, aby to hnusný nebylo.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit