Jak se obléká moderní Sherlock Holmes? Něco pro pány...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

oskarina
266 příspěvků 27.01.12 09:20

půjde to

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

hedvika
275 příspěvků 27.01.12 09:25

Pokud jde o to, jak se oblékají dnešní detektivové, tak já znám jen jednoho a ten se obléká přesně v duchu médniho pekla. Hnusne- vytahane tricko, džíny, botasky, snaží se nedostatek vlasu vyvazit knirem do ocka. obycejná černá bunda, co je vhodným adeptem na reklamu whoolite black do scénky „před“ a pod bundou hnusnej sežmolkovanej zelenej svetr.

Mori  27.01.12 09:39

No, Benedict Cumberbatch v seriálu Sherlock: http://www.csfd.cz/…29-sherlock/
úplně dokonale. Včetně toho „já-mám-na-práci-důležitější-věci-než-je-nějaká-móda“ looku.

oskarina
266 příspěvků 27.01.12 09:40

mně se to sem nadaří dát, nevím, co mám dělat

oskarina
266 příspěvků 27.01.12 09:47

omlouvám se, psala jsem to sem asi dvacetkrát, ale i když se mi sem daří dávat hlášky, tak tento text s odkazem ne.
Takže si to vygooglujte, Benedict Cumberbatch a jeho oblékání, jmenuje se to SHerlocks-wardrobe, ale link sem prostě nedám. Nevím, kde je chyba.

oskarina
266 příspěvků 27.01.12 09:49

http//:www.squidoo.com/…cks-wardrobe

lilip  27.01.12 10:05

Jéééé - miluju nového Sherlocka - máme i druhou sérii,(závěr nás teda dostává s mužem pokaždé, jak si ho pustíme) i neodvysílaného pilota a s mužem jsme se totálně zamilovali do Freemana, Cumberbatche a já navíc i do Scotta - škoda, že se Moriarty zastřelil. Taky skvěle oblečený - ty kulaté límečky a obleky, to je chlapský ohoz k sežrání. Jsem zděvavá, kdy to ty chlapi zase pochopí, že muž v obleku, v saku je neuvěřitelně sexi.
Ten Sherlockům kabát byla kapitola sama pro sebe - pečlivě navrhovaný, Camberbatch popisoval, jak ho pilovali, aby seděl k charakteru postavy tak, jakou představu měl Mark Gattis o roli a jak ji měl Benedikt i nakonec hrát (v pilotovi byl hozený do příliš expresivně srdečné roviny ) - střízlivý, lineární, strohý až chladný, dokonale padnoucí, démonický, z kvalitního materiálu a ve své jednoduchosti podmanivý. Je to jediný kus oděvu, který zůstal z neodvysílaného pilota. Tam měl dokonce SH džíny, z nich mu v jedné scéně vylézaly šedé spodky !! Zmamlané sako k tomu - no fo pá. V oficiální verzi už byl dokonale oháknut a i učesán.
Představte si, můj manžel při shlédnutí první série začal na podzim nosit vlněný kabát, který jsem mu před pár lety koupila a visel tu smutně ve skříni. I s tím zvedlým límcem. Já jsem zas zkusila uvázat šátek jako on - ačkoliv cokoliv na krku nenávidím, preferuju roláky - no vidíte, jak nás ta televize ovlivňuje - když je to k lepšímu, tak zaplať Bůh.
Když mrknete na stránky BBC, Sherlock tam má své oddělení, spousta fotek. A dokonce i Watsonův blog. Je to srandovní čtení.

hedvika
275 příspěvků 27.01.12 10:13

a kde to sledujete?

oskarina
266 příspěvků 27.01.12 10:18

no, první série běžela v naší TV loni, letos mají dávat druhou.
Jinak je to na našem jednom úložišti, které se jmenuje podle slova ukládat. Jmenuje se to Sherlock.
Mně Benedict opravdu fascinuje, oblékáním, stylem, našla jsem si i jeho jiné věci, je úžasný.
Možná by jeho styl oblékání mohla Ada zařadit do nějaké stránky, když se bude věnovat pánské módě…a na to youtube se koukněte, je to dole pod tím příšerným výhřezem html textu - mám asi něco s PC, něco blokovaného a nemůžu dávat linky jako odkazy…

hedvika
275 příspěvků 27.01.12 10:31

i když to dáte na pevno jako by tím řetězem? jinak to video je pekne, jen mi pripomina takový ten kadernický fígl, tusím pana Beana, jak rychle hýbe zrcátkem, aby si klient nemohl jeho dílo pořádně prohlídnout :D

monicka
565 příspěvků 27.01.12 11:05

Moderního Sherlocka miluju. Taky už jsem viděla obě série (a lilip, pozor na spoiler v prvním odstavci - nechceš to editovat?) a vůbec by mi nevadilo, kdyby takhle oblečených chodilo víc mužů. Nebo kdyby jich víc vypadalo jako Benedict Cumberbatch :).

lilip  27.01.12 12:58

monicko - sorry -už to nejde opravit :-/ no… vždyť to není překvapení - i v SH Doylově Moriarty umře ve vodopádu , těch verzí už bylo moře -. Ten vztah je daný od začátku - Moriarti je posedlí zničením SH - máme i celou sérii s Jeremy Brettem - taky velký fešák, nicméně je to klasické zpracování.
Dá se celá otitulkovaná série stáhnout z jednoho webu - manžel to stahoval. Dám vám odkaz,. Ta druhá serie je prostě neuvěřitelná. Jsem zvědavá, jak vyřeší tu třetí a kdy se k ní dostanou, když Freeman si hraje na Hobita a Benedict má točit padoucha ve Star Treku - ble.
OT - Manžel je totiž dramaturg a jeho kolega měl tu první sérii na starost - všichni se do toho zamilovali. Na Nový rok šel první díl druhé série v Británii a za dva dny už byl otitulkovaný dvěma nadšenci a stažený.
Doma spekulujeme nad překlady těch děsivých slovních hříček a animací, které jsou teda překladatelská pohroma. Ve skupině si takhle vypomáhají, když jsou zoufalí s nějakých nepřeložitelných vtipů. Když jsme viděli Skandál v Belgrávii a pak Psy baskervilské, tak jsme tu s mužem mlátili smíchy ..doslova - na těch slovních hříčkách stojí celá zápletka… ha ha. Kupovat se druhá série bude, ale poběží nejdřív za rok.
Benedict teď hraje v novém filmu Jeden musí z kola ven - má premiéru začátkem února. Ale on je to takový chameleon, že ho člověk skoro nepoznává. Obarví mu vlasy, jinak sestříhají, učešou, narovnají a voilá - je to jinej člověk. Takoví herci jsou nejlepší. Ale oblečený je pořád skvěle.

oskarina
266 příspěvků 27.01.12 13:44

a v Hobitovi bude namlouvat draka Šmaka :)
Jinak pod jednou jeho nahrávkou psala nějaká posluchačka, že právě prožila řadu earsgasmů:-), protože on má hluboký, velice podmanivý hlas. škoda, že se u nás v TV dabuje.

lilip  27.01.12 17:15

Já teda u téhle minisérie prožila emoční org. taky - resp šok- a to už nás jen tak něco nenadchne. Moderní Sherlock má prostě koule :-))
Draka - hobita by asi dabovat a hrát fakt nemohl.:-)) Aspoň nějak ho Jackson zaangažoval.No, tak právě na uloz.to zadáš Sherlock a k tomu třeba Belgravia a vyjede tahle moderní a otitulkovaná. Televize dabovat prostě musí, ale u některých herců je to fakt hřích, mám nejraději titulky, z DVD koukáme jen na titulkové verze. Jestli jste ale viděly filmy s ním třeba 10 let staré, tak přestože mu tehdy bylo 26, tak vůbec ! takový hluboký podmanivý hlas neměl. Máme doma sitcom Forthysomesthing - Hugh Lorie a spol, povedená minisérie - Cumber mu hraje syna a vypadá jako klučík - s naprosto normálním hlasem. Předpokládala bych, v že v tomhle věku už byl jaksi dovyzrálý - no, evidentně to nejlepší z něho se ještě chystalo světu představit.
Tak šup, nakoukat a můžeme spekulovat, „jak to ten chytrolín v posledním díle udělal“ - už máme s mužem několik teorií… Na internetu už hoří vášnivé debaty, jak se z toho konce Gattis s Muffatem vylžou.

oskarina
266 příspěvků 27.01.12 17:56

tak upřímně řečeno, on už měl sám Doyle dost práce s tím, jak se vylhat z toho, že Sherlocka nechal spadnout u vodopádů..aby ho zase na nátlak čtenářů za pár let reinkarnoval jakoby nic…
Já se do Benedicta opravdu zamilovala - ne jako do člověka, ale do jeho hereckého talentu, teď se dívám na Až na konec světa (třídílný seriál o cestě do Austrálie v 19. století -vynikající výkon) a také se chci podívat na Small Island (dva díly - hraje dokonale). Člověk má radost, když narazí na mladého herce, který výtečně hraje a dostal pěkné příležitosti - mimochodem TV BBC natáčí podle mne lepší věci než filmoví producenti.
A ten kabát, kde by se něco takového dalo sehnat v Praze?

lilip  27.01.12 18:43

jo hele, tak to leda nechat ušít - něco podobného mohou nosit Emo nebo takoví ti ďáblovi vyznavači, ale to by z toho nemělo vylézt.No, když se objeví taková herecká lahůdka, tak to je fakt koncert se na někoho takového dívat. Podobný objev byl Edward Norton, mladý Osment a Dakota Fannigová - ta mě úplně přikovala v Taken (u nás Uneseni)- hrála v seriálu jako devítiletá - Doyle měl myslím trochu ulehčenou práci se zmrtvýchvstáním - totiž ten pád do vodopádu nebyl až tak jednoznačný, tělo se nenašlo a regulérní pohřeb neměl. Bylo to tak trošku „odfláklá smrt“ - takže mu tohle pak paradoxně pomohlo. Výmluva, že SH musel nejdřív rozbít zločinecký gang se jevila jako oprávněná…Jenže my samozřejmě víme, že i novodobé pojetí nemůže hlavní postavu nechat zemřít. Takže spíš, jak to udělat, aby to mohlo být tak či onak - nechat si dvířka pro další sérii - kterou za obřího aplausu nakonec oba kreativci potvrdili a sledovat scénaristickou ekvilibristiku. Vůbec Gattis má za sebou dost úspěšných scénářů. Jako noblesní Mycroft má teda taky šarm. Scénáře jsou tak našlapané, až to bere dech - rozhodně souhlasím, že Briti vyrábí řemeslně slušnější věci než celý holyvůd. Taky pevně doufám, že Benedicta nesemele holywoodské pozlátko , povrchní, politická korektnost americké produkce, nevezme každou velkorozpočtovou blbost a vrátí se dělat střízlivé, inteligentní věci do Anglie. Vůbec se mi nějak nechce si ho představovat ve Star Treku - nesedí mi to…
Ten britský šarm, minimalismus a elegance v oblékání i vystupování mi imponuje. Moje vůbec nejoblíbenější komedie jsou Monthy Python , zvlášť Život Briana a Smysl života.

lilip  30.01.12 11:00

www.edna.cz/sherlock - titulky české i anglické a pěkné fotky kabátu :-)

oskarina
266 příspěvků 30.01.12 15:38

we love Benedict :-) :-) and his coat…

lilip  30.01.12 19:22

his coat, yes … má dokonce obšité všechny !knoflíkové dírky jasně červenou nití , ne jen tu na klopě - všimli jsme si s mužem až při HD rozlišení ! Takže i konzervativní usedlí angláni mají rádi barvičky - to by se Adě lííííbilo :-)).

ZetKa
289 příspěvků 30.01.12 20:06

Nemáte někdo uložený přímo odkaz na stažení z toho úložiště? Vyhledávání jim nefunguje, zřejmě to, s ohledem na události posledních dní, zrušili …
Ale když máte přímo odkaz na ten konkrétní soubor, tak se na to dostanete, nefunguje jen to vyhledávání.

ZetKa
289 příspěvků 31.01.12 08:14

Tak už to úložiště běží, asi nějaká chybka

lilip  31.01.12 10:11

ZetKa - tak pak dej vědět, jak jsi „Sherlockována“ :-)
Po Skandálu v Belgravii pochopíš…

GabrielaCharlota
114 příspěvků 31.01.12 18:26

Já tedy Sherlockována jsem :). První sérii jsem s úžasem v očích shlédla ještě v češtině, ale právě díky MP jsem se dokopala si stáhnout i tu druhou. Za dvacet minut se mi dostahuje třetí díl, tak jsem zvědavá.

GabrielaCharlota
114 příspěvků 31.01.12 18:27

lilip  31.01.12 19:29
GabrielaCharlota ha detto : Já tedy Sherlockována jsem :). První sérii jsem s úžasem v očích shlédla ještě v češtině, ale právě díky MP jsem se dokopala si stáhnout i tu druhou. Za dvacet minut se mi dostahuje třetí díl, tak jsem zvědavá.
No tak nakoukej - ta druhá série je ještě lepší, než ta druhá (taky jsem z první byla úplně na větvi, už hned ten první díl mě dostal) a poslední díl šestý díl nám vyrazil dech s mužem oběma. Doma jsme cumberbatchováni a sherlockováni. …
Tak pěkné pokoukáníčko :-))
Fantastické a nevídané je, jak hraje celá obrazovka, všechny detaily, které se dějí v záběru nejsou náhoda. Každý díl jsem viděla několikrát a vždycky objevím nějakou drobnost, kterou jsem přehlédla a která dává smysl v celku- druhý plán, co se děje v pozadí, co dělají postavy mimo zrovna ty hlavní a mluvící - detaily, které se vztahují k ději a přitom nejsou naservírované až pod nos divákovi. Tomu se říká skvělý scénář. Pořád bude na co koukat i po desáté. Některé hlášky už u nás doma zdomácněly.
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit