Jak se oblékat ve středním a vyšším věku

Fotoalbum tématu (25) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katango
1356 příspěvků 24.10.11 17:50

Jak jsem zaznamenala, chodí na MMP nejedna dáma ve středním věku. Možná by nebylo špatné si pokecat na téma oblékání, aby jedna nevypadala jako smutná ponožka či klimakterický diblík, případně osoba ve stanu s květákem na hlavě.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Reakce:

kiwi  24.10.11 19:32

Klimakterický diblík je moje noční můra :-)) Ale se teda oblíkám tak, jak se mi zlíbí. Většinou se mi zlíbí v černý… ve který se zvlášť efektně vyjímá můj stříbrnej ježek :-) Ale zrovna si hodlám pořídit rudý punčocháče… rudá pašmína už na ně čeká!

RenaLange  24.10.11 21:56

Katango krásně jste to vystihla :-).Člověk si musí dávat zatraceně pozor aby nesklouzl do pekelných kategorií a u módních novinek obzvlášť aby to nevypadalo jako " baba sáhla do starých zásob".
Oblékat se aby člověk vypadal jako šmrncovně oblečená ženská je zatraceně náročné ( teď nemám na mysli finance).
Pozor na botky aby nevzbuzovaly dojem že se jedná o botku ortopedickou , pozor na brýle aby nevypadaly jako " hrazeny VZP v plné výši ", a co je opravdu hodně důležité - zuby!!!
Nejen aby byly,aby byly bez povlaku zubního kamene,věřte není to vždy samozřejmé ani u dam které pravidelně botoxují.
Všimly jste si někdy jak to dělají maskéři když chějí udělat z mláděte bábu nebo dědka ?
Rozježené šedivé obočí, takže takhle ne, hezky upravit a nabarvit ( zas ne moc aby člověk nevypadal jako člen čínského lidového souboru).
Jooo stárnout to je makačka pro dospělé !!!!

Alena Cechova  25.10.11 08:02

Podle mne stačí pěstovat tělocvik, nehrbit a netvářit se nasraně. A nic nepřehánět. Já bych třeba chtěla žít v Tyrolsku, nosila bych ten jejich kroj :-) Myslím si totiž, že v těch komunitách, kde je větší „oděvní přísnost“, je tahle sitauce paradoxně jednodušší. (a nemyslím si, že v Tyrolsku ženské násilím navlíkají do kroje, to jsem uvedla jako příklad)
Stejně ve stáří nakonec dostaneme to, o co jsme si koledovaly celý život, takže aby byl člověk hezky starý, musí začít v mládí (neplatí pro milionáře)

katango
1356 příspěvků 25.10.11 08:10

Alena Čechová: souhlasím, na tom se pracuje dlouho. Podle mne se vám nejpozději ve čtyřiceti vyrazí na tváři vaše duše a proto někteří lidé stárnou do krásy a někteří do ošklivosti až ohavnosti. A vrásky s tím nemají co dělat.
Já mívám trochu problém s odhadem, zda můžu mezi lidi v oděvech, nu, výstřednějších. Viktoriánská sukně z gotického obchodu. Polosárí. Různé etnověci. Černá kůže a martensky. Zvláště černý kožený kabát ke kotníkům s martenskami vypadá jako něco mezi Matrixem a gestapem. Ale chodím tak. Baví mne převlékat se za jiný lidi. I elegance se někdy vyskytne. Tak nevím. Co vy?

DanielaS
4603 příspěvků 25.10.11 09:34

Eeee neumim si predstavit viktorianskou sukni z gotickeho obchodu, navedete mne?

Alena Cechova  25.10.11 09:45

No mne taky baví vykrádat různé styly, za lolitu bych ale nešla. Vlasy si teda barvím, ale už mne to pěkně leze krkem (a do peněz). S džínama jsem skončila asi před 8 lety, začaly mne regulérně s.át.
Sárí je úžasný, elegantní; pro mne osobně je nejepší třeba vojenský styl - tím nemyslím maskáče, nýbrž uniformy - mám na to postavu.
Líbí se mi taky taková ta orientální móda, šátky, dlouhé volné kalhoty, vzdušné materiály, rafinovaná zahalení.
Stejně je ale nejdůležitější charisma, kdo ho má, vynese všechno. Takže jsme zase u té vzpřímené postavy a věčného úsměvu, což já osobně někdy taky nedávám a plížím se kanálama.

Lachenauerin
544 příspěvků 25.10.11 10:16

Já se taky drze přidám, byť mi ještě není ani 40. Osobně oblibuju nekonvenční styl, občas s příměsí romantiky, a svého času, kolem dvacítky, jsem se děsila, že přijde den, kdy budu muset obléct klasický kostým a blůzku. (Nic proti tomuto oblečení obecně, ale já ho na sobě nerada, nesnesu pevná ramena, límečky apod.) Ale časem jsem se uklidnila, neb zjišťuju - nejen na sobě, nýbrž i podle okolí - že v podstatě stačí držet se stylu, který má člověk rád a cítí se v něm dobře, a jen ho čím dál tím víc tříbit, zjemňovat, sofistikovat.

GreatSusan  25.10.11 10:48

.

Příspěvek upraven 19.11.12 v 20:02

katango
1356 příspěvků 25.10.11 11:48

DanielaS: metry černého tylu, černá krajka a něco, co bych popsala jako náznak honzíku - černý samet tak po zadek, od pasu kolem těla, vepředu končí obloučky, kteréb se buď nedotýkají nebo jen málo. A je z obchodu Nosferatu a název obsahoval slovo viktoriánský.

katango
1356 příspěvků 25.10.11 11:48

Samozřejmě po kotníky.

DanielaS
4603 příspěvků 25.10.11 13:24

Jo tak, ja premyslela, jak by se neco viktorianskeho dostalo do gotickeho obchodu. Nejak mi to staletimi nesedelo. Jdu se poucit, co ze je to Nosferatu.

katango
1356 příspěvků 25.10.11 13:28

Myslím, že goth je stav mysli nebo duše, chcete-li, a na historickou přesnost se nehledí.

garderobe
4 příspěvky 25.10.11 14:37

Připojuji se rovněž, je mi přes čtyřicet, což mě samotnou vždycky překvapí, vůbec se jako „starší paní“ necítím. Nicméně, v poslední době se mi párkrát stalo, že se mi nějaká věc líbila, ale odložila jsem ji s tím, že je pro „mladší“. Přestože v oblékání nejsem moc konvenční, u některých věcí je to tak nějak jasné. K tématu Jak se oblékat ve středním věku - musím absolutně souhlasit s tím, co už tu někdo napsal - jde hodně o kvalitu materiálů a zpracování. Takže si občas (možná docela často) dovolím nějaké ty experimenty v barvách či střihu, ale musí „smrdět luxusem“, abych do toho šla. Mimo nějaké té basic výbavy nakupuji vesměs pouze v second handech, takže naštěstí nemám problém tu kvalitu ufinancovat.

kiwi  25.10.11 15:38
garderobe ha detto : Připojuji se rovněž, je mi přes čtyřicet, což mě samotnou vždycky překvapí…
Mně taky. Myslím, že člověk se až tak moc nemění (duševně)… já mám poměrně stálé názory už několik desítek let :-) , vkus a preference taky… a jak se tak cejtím víceméně furt stejně, ráno u zrcadla vždycky nastane velký překvapení, že mi není těch dvacet :-))
A to samý s oblíkáním - nemyslím si, že bych nějak výrazně měnila styl… vždycky jsem byla pro jednoduchost, střízlivost (purismus, minimalismus, jak je komu libo)… ozvláštněnou nějakým dejme tomu neobvyklým šperkem nebo doplňkem. Jenom, samozřejmě, mám v šatníku víc kvalitních kousků, než ve dvaceti.
A jak se to přece jen časem všechno vycizelovalo, i se líp cejtím (sama se sebou, i ve svým oblečení), než před těmi třiceti lety - jakkoliv to číslo je děsuplný! :-)

Zoe
316 příspěvků 02.11.11 15:38
Je mi 57 let a připadá mi, že obléknout se dobře je čím dál těžší. Je to tím, že mám vyšší nároky nebo je opravdu těžké vybalancovat současnou módu, která je spíš pro mladé, a eleganci, která působí jak z minulého století ?
Hodně o oblečení přemýšlím, hodně si vybírám, mám i oblíbenou švadlenu, na druhou stranu nechci zbytečně utrácet, ale stejně občas nevím…
Poslední dobou mi pomáhají hesla : „potřebuji, unosím a hodí se k..“. Už žádné „líbí se mi“ nebo " jé to je krásné". Ale někdy přesto ujedu.
Takže co nosím: často kalhoty, užší sukně, halenky a elegantnější svetry, saka, kabáty, barety. Zásadně nenosím legíny, dlouhá trička, široké sukně, nízké bokové kalhoty, nenosím hodně pestré nebo hodně zdobené látky, velké výstřihy a extrémně přiléhavé věci. Také se vyhýbám vysokým podpatkům.
..A ráda čtu Módní peklo!

amoc
30 příspěvků 02.11.11 19:51

Taky se bojím „klimakterického diblíka“. Je mi 55 let. Byla to léta tápání, pokusů, omylů. Dnes vím co mi nesluší a z toho vybírám, co mi sluší. Měřím jen 161cm takže nejlépe vše v jedné barvě, černá, bílá, pudrové barvy. Kalhoty (i džíny) nejlépe cigaretového střihu, bílé košile, saka, bundičky, černé koktejlky, v létě šaty. Podpatky ano, ne vulgárně vysoké.Minima­lismus, nadčasovost, kvalitní „šperk“. Vlastně celoživotně se vyhýbám rozparkům, lesklým materiálům, upnutému narvanému čemukoliv, dlouhým rozevlátým věcem…Celkově si myslím, že důležité je vypadat opečovávaně, pěstěně, udržovaně. Umyté vlasy, minimální make up…určitý vtip

Starscream
12 příspěvků 03.11.11 16:00

Nooo já si myslím, že tenhle blog je pořádná inspirace.
*http://advancedstyle.blogspot.com/ *

Hajdalena
18 příspěvků 04.11.11 14:24

Střední věk už mi dýchá na záda, tak se taky připojím se svojí troškou do mlýna. Myslím, že aby si žena udržela svůj šmrnc, není to jen o vhodném oblečení, ale i postoji ke svému tělu. Znám třeba 83letou paní, která nosí make-up, pěkný krátký (nekvětákovitý!) nalakovaný účes, a je usměvavá, takže kdo ji nezná, hádá jí o 20 let míň. Naproti tomu znám 35 letou ženu s vlčím pohledem, která o sebe nedbá, je jí fuk, co má na sobě, o účesu se nedá mluvit. Když jsem ji poznala, hádala jsem jí 50. Co se týká vlasů, krátký natrvalený sestřih určitě u starších žen není ono, ale na druhou stranu příliš dlouhé rozpuštěné vlasy taky není to pravé ořechové. Viděla jsem takovou Zlatovlásku po 20 letech a byla jsem na rozpacích. Takhle bych nechtěla vypadat. Každopádně myslím, že kdo přemýšlí o tom, jak se upravovat vzhledem k utíkajícím letům, nemusí mít strach, že bude vypadat jako unavená ponožka nebo přestárlý diblík :-)

Linie
1701 příspěvků 04.11.11 18:40

Dnes jsem chvíli pozorovala paní asi 70let, bílé dlouhé vlasy s trvalou, výrazně namalovanou, jak si zkouší před zrcadlem šedou flitrovou látku. Nejdřív jsem jí to chtěla rozmluvit a doporučit jinou látku, ale netroufla jsem si. Nevypadala, že by si dala říct.

amoc
30 příspěvků 04.11.11 18:49
Jirina ha detto : Dnes jsem chvíli pozorovala paní asi 70let, bílé dlouhé vlasy s trvalou, výrazně namalovanou, jak si zkouší před zrcadlem šedou flitrovou látku. Nejdřív jsem jí to chtěla rozmluvit a doporučit jinou látku, ale netroufla jsem si. Nevypadala, že by si dala říct.
kdo ví, jak na tom budeme v 70 letech my

Linie
1701 příspěvků 05.11.11 07:25

Amoc: nemám obavy, bude to již brzy, snad si uchovám soudnost a vkus.

Starscream
12 příspěvků 05.11.11 08:24
amoc ha detto :
Jirina ha detto : Dnes jsem chvíli pozorovala paní asi 70let, bílé dlouhé vlasy s trvalou, výrazně namalovanou, jak si zkouší před zrcadlem šedou flitrovou látku. Nejdřív jsem jí to chtěla rozmluvit a doporučit jinou látku, ale netroufla jsem si. Nevypadala, že by si dala říct.
kdo ví, jak na tom budeme v 70 letech my
Mám pocit, že právě tohle zralým ženám sluší. Divočina a odvázanost. Mohou si dovolit a pokud nerezignovaly tak dokáží být pravé dámy. Kde stojí, že od středního věku se má chodit v tlumených barvách? „diblikovské“ věci jsou dovoleny :P Barevné vlasy taky http://advancedstyle.blogspot.com/…orful%20Hair , trvalá proč ne. Někdy mám pocit, že česky jsou přespříliš úzkoprsé a nimravé mařeny z venkova bez vkusu a touhy experimentovat.

Linie
1701 příspěvků 05.11.11 08:39

Strarscream: Staré upravené dámy obdivuji a fandím jim. Jenže tohle byla spíš Barbie v důchodu…

amoc
30 příspěvků 05.11.11 12:04
Starscream ha detto :
Někdy mám pocit, že česky jsou přespříliš úzkoprsé a nimravé mařeny z venkova bez vkusu a touhy experimentovat.
Souhlasím, ale to není otázka věku, usedlá zaprděná teta může být i pětatřicetiletá
ještě k tomu USA, ono to tam není také vždy ideální jako v tom odkazu, strašidel (i když kreativních) je na ulicích spousty. Někdy si říkám, co je horší naše jakoby evropská konzervativnost, kdy řešíme každý trochu odvaz, aby to nevypadalo blbě, i když ono to blbě nevypadá nebo americký nehorázný nevkus a s tím spojené sebevědomí
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit