Jak se obléknout v zimě do auta?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cibetka 1  08.01.13 08:43
Jak se obléknout v zimě do auta

Již dlouho mi vrtá hlavou, jak se dámy oblékáte v zimě do auta, samozřejmě myslím řidičky. Poslední dobou totiž na sobě pozoruji, že díky tomu, že z domu se dostanu jen autem /pakliže nejdu do lesa/ je mi velmi nepohodlné použít vlněné kabáty. Když ho svléknu, je mi v autě první minuty zima, když nechám na sobě, kabát „valchuji“, což nenávidím. Tudíž jsem se omezila na méně elegantní svršky a dost mě to štve. Ráda bych unosila v zimě elegantnějsí věci, kabátů mám sbírku, ale to auto…Když jedu jako spolujezdec /velmi zřídka/, tento problém nějak odpadá, jenomže já chci být pěkná i sama. Nezávislé topení do auta neplánuji. Jak to řeší vy, které bez auta nedáte ani ránu?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Pitelka
116 příspěvků 08.01.13 09:19

Přežívám ty první minuty a chvíli mrznu :-)

waw
336 příspěvků 08.01.13 09:31

Když jedu na kratší cestu, tak to neřeším. Na dlouhé trasy si kabát sundávám. Obecně když jedu autem, oblékám se méně, než kdybych jela autobusem a šla pěšky. Dost záleží na tom, zda máte auto garážované nebo stojí venku a je úplně vymrzlé, zda máte například vyhřívání sedadel či volantu, případně za jak dlouho vám auto začne topit.

Mylady2
12409 příspěvků 08.01.13 09:32

@cibetka 1 co auto do garáže? Pokud to jde… Tam rozhodně tak nevymrzne. Jinak já nevím no. Já hned zatopím sedadlo a za minutu je to ok…

cibetka 1  08.01.13 09:46

@Mylady2
Auto je v garáži, vyhřívaná sedadla. Z domova ještě ok, ale když pak někde stojí v -10 a já se mám vysvléknout do košile a sukně, předem je mi zima. Tak to mám zabudované v mozku, že pak natáhnu kalhoty a krátký kabátek.
Vy jste dámy tak vzorné a osvícené. Já tu zimu tak nenávidím.

Mylady2
12409 příspěvků 08.01.13 09:49

@cibetka 1 aha;-) tak to nevím. Asi jsem zvyklá…Já hned jak zasednu dám sedadlo na 3 a za chvíli mě hoří zadek;-D
Musíte se otužit:-)

666mahu
1490 příspěvků 08.01.13 09:50

Doma nasedám do vyhřátého auta, takže kabát rovnou na sedadle a oblékám až při vylézání pokud nejedu opět do garáží. Když nasedám do studeného auta, kousek přejedu oblečená, když jedu dál, svršky odkládám po ohřátí vozu. Co jezdím autem, dlouhé pláště téměř nekupuju, protože je neužiju. Mám kabáty ke kolenům přes sukni a kratší kabátky a bundy ke kalhotům. Vybírám v obchodě tenčí a takové, abych měla dost volné ruce na řízení (i když v nich řídím chvilku). Dlouhé pláště i při sebevětší opatrnosti často ucourám při nastupování a překáží mi, i třeba nákup do kufru se mi hůř dává v dlouhém plášti než v krátkém kabátku, takže je nosím vyjímečně.

waw
336 příspěvků 08.01.13 09:51

Nezdá se to, ale třeba ten vyhřívaný volant udělá strašně moc. Jakmile máte teplé ruce, hned se jede líp :-)

defilenaiguille
2677 příspěvků 08.01.13 09:55

Na kratší vzdálenosti si kabát nechávám. Při delších záleží na zimě. Pokud je hodně velká (třeba -15), tak si kabát nechám a tak po 5-10 minutách zastavím a svléknu si ho. Jinak přežiji prvních pár minut bez něj, jsem dost otužilá. Garážové stání máme, ale kvůli výšce našeho terénního vozidla tam vjezdem neprojedeme :-) Vyhřívané sedadlo nemáme, ale bydlíme v takové oblasti Francie (navíc venkov), že klidně můžeme nechat auto nastartované před barákem a nastoupit do vyhřátého. Já to sice nedělám (jen při -20), ale běžně tu lidé přijedou před pekárnu, nechají nastartované auto a jdou si koupit bagetu.
Kvůli jízdě autem bych se kabátu nevzdávala, kvalitní to přežije.

Fae
71 příspěvků 08.01.13 10:04

První co mě napadlo bylo normálně.
To co když autem nejedu. Na kratší cesty třeba do práce si kabát nechávám. Na delší sundávám. Ale ve svém mám teplo rychle tak to je v pohodě, se služebním to je horší.

winpetra
53 příspěvků 08.01.13 10:20

To je fór, tahle otázka??? :-)

system_error
815 příspěvků 08.01.13 10:21

Jak kdy, když vím, že nebudu nikde moc chodit, tak si vezmu jen teplejší svetr, jindy si beru radši bundu. Kvůli přechodu z parkoviště do budovy a zpět se mi kabát nosit nechce.

Jiná Realita
13791 příspěvků 08.01.13 10:31

@cibetka 1
a vy nemáte svetr? šálu? přece sundám kabát, mám svetr, rukavice a šálu, zatopím a jedu. časem sundám tu šálu. případně i svetr.

kayav  08.01.13 10:41

Moje máma se v zimě obvykle balí do dlouhého péřového kabátu, čepice a šály a tak jezdí i autem. Nechápu, já bych se upekla. Já většinou přetrpím prvních pár minut zimy a pak mám pěkně pohodlíčko bez kabátu.

MUDr.Lant
389 příspěvků 08.01.13 10:52

Auto mám v garáži pod domem, takže sedám do relativně teplého auta, tzn. kabát leží na sedadle a já řídím v košili a svetříku (nedílná součást mého zimního šatníku, neumím chodit jen v košili/šatech a na nich hned horní vrstvu). Když byly větší mrazy, měla jsem ještě šálu.
V kabátu neřídím, protože to je nepohodlné a po delší vzdálenosti bych se upekla.
Stejně tak to je i cestou zpět, chvíli se ten chlad dá vydržet.
Kabát bych si nechala pouze v případě, že bych měla na pár kilometrech několik zastávek, obecně trasy kratší jak 3 km málokdy jezdím autem.

kellmorian
26 příspěvků 08.01.13 10:55

Do mody vam mluvit nebudu, ale jestli sednete do vymrzleho auta a hned jedete, tam vam nepodekuje ani motor. Olej je tuzsi, poradne nemaze. V zime je vuci nemu ohleduplne jej nahodit, nechat naprazdno jet treba 5 minut, nez se zahreje, tim si i vytopite vuz a muzete jet v teple a hlavne se zahratym motorem. I spotreba je pak nizsi a hrave dorovna tech par minut volnobehu.

Jiná Realita
13791 příspěvků 08.01.13 10:59

@kellmorian
trochu OU: nejsem mechanik, ale už několikrát jsem četla, že motor se zahřeje až jízdou, ne při volnoběhu při nastartování. akorát diesel se má nechat jet na volnoběh, ale myslím ne kvůli zahřátí. zajímalo by mě, jak to tedy je.

opona
147 příspěvků 08.01.13 11:10

A jako spolujezdec kabát nevalchuješ, nebo necháš řidiče předem zatopit? :-)

Fae
71 příspěvků 08.01.13 11:22

@Jiná Realita
Taky nejsem mechanik, ale je to blbost. Když nastartuješ auto a necháš ho stát tak tam teplo máš, kdyby se zahříval až při jízdě tak ti nezačne topit při stání.

MaraJ
43 příspěvků 08.01.13 11:24

Ono v tomto případě nejde ani tak moc o valchování kabátu jako spíše o bezpečnost během jízdy: http://www.rozhlas.cz/…ndy--1019459

Já osobně autem jezdím velice nepravidelně, ale když už, vždy jde o delší cesty. Kabát proto vždy před jízdou sundavám a odkládám na zadní sedadlo.

waw
336 příspěvků 08.01.13 11:45

@kellmorian Tento názor je již překonaný. Auto se nejlépe zahřeje pomalejší plynulou jízdou bez vytáčení motoru (takže lehká noha a řekněme do 2,5 tis otáček). Nechat auto naprázdno klapat pět minut před vyjetím se u nových motorů dokonce nedoporučuje.

Jiná Realita
13791 příspěvků 08.01.13 11:52
@waw píše:
@kellmorian Tento názor je již překonaný. Auto se nejlépe zahřeje pomalejší plynulou jízdou bez vytáčení motoru (takže lehká noha a řekněme do 2,5 tis otáček). Nechat auto naprázdno klapat pět minut před vyjetím se u nových motorů dokonce nedoporučuje.

přesně toto jsem už několikrát četla.

a přesně jako tady, pokud to někde prezentuji, jsem označena za nedovzdělanou osobu, neb motor se prostě přece musí zahřát volnoběhem u garáže…

waw
336 příspěvků 08.01.13 12:05

@Jiná Realita Možná dvacet let starej vyřachtanej diesel :-) Normálnímu autu stačí po nastartování 5-10 sekund volnoběhu a dá se pomalu jet. Samozřejmě všechno je to v souladu s autem - diesela startuju až po „nažhavení“, po vyjetí sleduju ukazatel teploty a na plyn pořádně šlápnu, až je auto zahřáté. Fakt, že auto topí, neznamená, že motor je zahřátý na ideální teplotu.

Fae
71 příspěvků 08.01.13 12:33

@Jiná Realita
Pokud jste to myslela jen kvuli jizde pak se omlouvam za predchozi prispevek. Myslela jsme to ve smyslu, ze se volnobehem motor a tedy i auto a potazmo topeni zahreje.

real.blond
6688 příspěvků 08.01.13 12:48

Nemam (bohuzel) ani vyhrivani sedadla, ani volantu, nastesti auto mam v garazi, ale ani v nejvetsich mrazech bych delsi vzdalenost v bunde/kabatu nedala.. Proste kdyz je nejhur, necham si kozene rukavice, aby mi ruce neprimrzly k volantu:) a nebo kdyz je cas, necham motor chvili bezet, aby se auto vyhralo.. Nastesti se vytopi temer vzdy velice rychle, pokud neni -20 a vic.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit