Jak se stát modelkou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucinkasweeetheart
1 příspěvek 15.09.11 14:52

Ahojky pekelnice,
je mi 17 a už děsně dlouho přemýšlím o tom, že chci být modelkou. Nemám nějaké naivní představy, akorát pořád nevím, jak vlastně začít. Svět modelingu a to, jak se do něj dostat, mi přijde komplikovaný. Nemám žádnou kamarádku, která by mi s tím poradila. Koukala jsem na různé servery s profily modelek, ale nemám žádné fotky a stejně tak nemám peníze na to, aby mě někdo hezky a profesionálně vyfotil. Dost by mi pomohlo, kdyby se našla nějaká hodná duše a poradila mi, jak s minimálním rozpočtem o sobě dát vědět a jaké kroky podniknout. Našla jsem knihu http://www.jaknamodeling.cz , která vypadá dobře, ale momentálně nemám kredit :-(. Zkrátka budu ráda za každou konstruktivní radu a postup krok za krokem.
S pozdravem
 Lucka

Reakce:

seznam.mih  15.09.11 19:28

A co takhle zkusit navštívit nějakou tu modelingovou agenturu a zjistit si další informace? Nebo prostě obětovat svoje úspory, pokud o to opravdu stojíš a nafotit ty profi fotky a ty pak zkusit rozesílat různým agenturám s tvými míry. Já se v tom teda moc nevyznám, ale to je asi tak, co bych udělala já.

MP Baba Jaga
13 příspěvků 15.09.11 19:47
Nebo se přihlas do soutěže Elite Model Look. http://www.super.cz/…modelkou.htm. To ne že bych chtěla poukázat na vychrtlost té slečny. Jen to dnes bylo na hlavní stránce Seznamu a teď koukám na tvůj dotaz, tak jsem si na to hned vzpomněla.

monicka
565 příspěvků 15.09.11 23:19

Je spousta fotografů, kteří nejsou profesionálové, ale fotí výborně a často hledají zajímavé a neokoukané tváře, které nafotí zadarmo - ty z toho budeš mít hezké fotky a oni taky. Dá se to hledat třeba tady: http://www.fotopatracka.cz/
Samozřejmě je třeba si vybírat a číst si reakce fotografovaných :).
A nebo zkus nějakou agenturu - tam by ti měli narovinu říct, jestli se na modeling hodíš nebo ne.

Ani  16.09.11 02:06

Ahoj, ty fotky jsou potřeba. Agentury je chtěj, většinou až na jejich základě se může odvíjet něco dál. Ale sehnat šikovného člověka případně klidně i profi fotografa není mimo rozpočet 17 leté holky, jen to chce občas někam na brigádu nebo šetřit kapesné ;) Každopádně nedoporučuju tak pasivně poraženecký přístup, buď to chceš, a pak se budeš snažit a zvládneš to, nebo to nemá cenu.

Karoleenah
2322 příspěvků 16.09.11 10:15
Nějaké fotky si určitě udělej. Nepotřebuješ mít hned profesionální book, postačí portrét, pak jedna fotka postavy a hodí se i fotka v plavkách. Nemusíš nutně k profesionálovi, stačí i zapálený amatérský fotograf případně mimořádně nadaná sestra/maminka. Investovat do pořádných fotek se vyplatí až po konzultaci s tou kterou agenturou, jestli vůbec mají zájem a oni Ti pak většinou i nějakého fotografa sami doporučí, ne-li vnutí. Nejvíc si Tě stejně budou prohlížet na schůzce naživo, fotky jsou spíš doplňkové, ale samozřejmě pokud na nich budeš vypadat blbě kvůli špatné kvalitě, tak Ti to nepřilepší.
A agentur určitě navštiv několik, protože tam, kde jedna scoutka vidí tuctovou holku, může zase jiná vidět nějaký ten potenciál, se kterým se dá pracovat. Určitě se nenech odradit prvním odmítnutím, dokonce ani dvě nebo tři „ne“ ještě neznamenají, že jsi k ničemu a že tě v té čtvrté agentuře taky nebudou chtít. No, držím palce. :)

Alena Cechova  16.09.11 10:57

Myslím, že je to troll a velmi se tady u těch rad baví.

seznam.mih  16.09.11 11:47
Alena Cechova ha detto : Myslím, že je to troll a velmi se tady u těch rad baví.
Proč by měla bejt troll?

GreatSusan  16.09.11 18:32

Protoze ty formulace a vubec cela otazka jsou trochu podezrely a az moc naivni… proste na tom neco nesedi :-) ale treba se pletu

Anka F.
204 příspěvků 16.09.11 21:46

Jasně, že je to provokace.

Alena Cechova  17.09.11 07:59

Už jenom ten nick.

Katy
91 příspěvků 20.09.11 20:43

uprimne- pokud to neni trollovani- v 17 uz je trochu pozde…jasne, zni to tvrde pro holku, ktere par lidi reklo ze je hezka, ale to je proste realita.dneska se v modelingu zacina od 13 ne-li min a je to dost tvrda drina.taky jsem mela ani ne tendence spis myslenky, navic sestra meho tehdejsiho pritele mela modelingovou agenturu - nicmene pote co mi bylo receno „porid si portfolio (cca 6 tisic), a pak budes obchazet castingy (rozumej promenovat se pred kdejakyma sracema v plavkach a presvedcovat je jak jsi skvela - jo a mimochodem asi budes muset casem drzet dietu (mela jsem 52 kg na 175 cm), jsem prohlasila ze to nemam zapotrebi a radsi pujdu studovat. to neber jako radu, jen se zamysli co vsechno jsi ochotna obetovat za to, ze o tobe budou rikat "ta dela modelku“.ja na to nemela, hlavne psychicky, a jsem ted za to rada.

saryvary
664 příspěvků 12.12.11 19:42

17 let určitě není pozdě. Fotky samozřejmě nepotřebuješ. Jen polaroidy, které ti nafotí kdokoliv z rodiny, kamárádka. Fotky celé postavy v plavkách, kde jsi nenalíčená, s vlasy rozpuštěnými a staženými do culíku (pokud máš dlouhé vlasy). Dále detail obličeje - nenalíčeného. Předpokladem je dobrá tvář a souměrná postava, s pasem do 60-ti cm a boky do 90-ti, výška nad 175 cm. Tyto fotky pošli do modelingových agentur (Bohemia models, Elite, Scouteen) nebo mně - řeknu ti, máš-li na to nebo ne. Pokud se ti z agentury neozvou, nemají zájem, pokud tě však pozvou na schůzku, máš z poloviny vyhráno. Rozhodně nepořizovat žádný book !!!!! Ten zajistí agentura sama.

MP Ava
248 příspěvků 13.12.11 00:40
Tak to by mě fakt zajímalo, jestli je tazatelka troll nebo ne :) Já se teda nebudu tvářit, že tomu rozumím, byla jsem všeho všudy jednou v bohemia model management v Praze, ale myslím, že záleží na tom, co si představuješ pod pojmem „modelka“. Jestli by ti stačilo přivydělávat si chozením přehlídek v nákupním centrech, tak podle mě nejsi stará a ani nároky (posuzováno podle toho, co vídám v Brně) nejsou vysoké. Pokud chceš být druhá Soukupová, tak jsi to prošvihla tak o pět let:)
Nejnáročnější je podle mě ale psychická stránka věci, já jsem si připadala hloupě už jen z toho, jak si známkovali moje vlasy, zuby, pleť atd. Přišla jsem si jak kobyla někde na trhu. A už vůbec nemluvím o tom, jak divně jsem si připadala při focení… Takže podle mě člověk musí mít dost sebevědomí a taky to dost chtít.

zelitschko  13.12.11 10:13

často se taky dělají castingy v obchoďákách, vždycky vidím kupu hezkých holek, které se zrovna odličují a doprovodu maminek zkoušejí úsměvy na focení…

Eliška Emolka
1 příspěvek 09.11.13 20:06

Ahoj je mi teprve 12 a jsem vysoká jen 155 cm, myslíte že je to velký problém u dívek ve 12 letech???

Betty J.
2031 příspěvků 10.11.13 16:03

@Eliška Emolka: tak na trollíka to je dost málo, ale nezoufejte, když Vás bude maminka trollice tahat za ouška, porostete jak z vody.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit